Jack Reacher - Season 1

(série)
USA, 2022, 6 h 32 min (Minutáž: 42–54 min)

Tvůrci:

Nick Santora

Předloha:

Lee Child (kniha)

Hudba:

Tony Morales

Alan Ritchson, Malcolm Goodwin, Willa Fitzgerald, Bruce McGill, Chris Webster, Maria Sten, Harvey Guillén, Hugh Thompson, Willie C. Carpenter, Kristin Kreuk (více)

Epizody(8)

Margrave – malé městečko s 2 000 obyvateli. Jednoho dne však do něj v úmyslu objasnit zmizení jednoho folkového zpěváka přijíždí obr – Jack Reacher (Alan Ritchson). Bývalý voják, který je vysoký, chytrý, silný a především nebezpečný. Však je v nesprávnou chvíli na špatném místě, v městečku se odehraje vražda. A Reacher je jakožto neznámý návštěvník podezřelým. Policie ho zatkne, avšak díky Reacherovu neprůstřelnému alibi ho jsou nuceni pustit. Ale Reacher nehodlá z Margrave odejít... hodlá objasnit vraždu s několika dalšími, co se za dobu jeho přítomnosti v městečku udály. (FrankSusta)

kenkaku

Zvláštně nevyvážená řada. Prakticky každá epizoda má jinou kvalitu a spád (proto více u každé z epizod). Jako celek lze říct, že je fajn vidět trochu té solidní krve a konečně seriál co se neštítí nahoty (poctivě jako v devadesátkách). Samozřejmě se nevyhneme debilní momentům a scénaristickým berličkám, ani zcela zbytečným vycpávkovým konverzačním scénám (které seriál vyloženě k ničemu nepotřebuje). Nicméně poctivě epizodu po epizodě hodnoceno a dostal jsem se na nadprůměr. No… a po tom co jsem viděl první řadu podruhé a nově i druhou řadu, zvedám hodnocení na plný počet. ()

iXtr3m3

Extrémne silné štyri hviezdy. Prvý Jack Reacher bol fajn, druhý len tak tak zachránili slušné súboje, ale s tým filmovým by si tento seriálový v podaní Alana Ritchsona zahral Tetris, ako to urobil v seriáli. Nech je Cruise charizmatický ako hovado, tak Alan Ritchson je doslova a do písmena nabúchané hovado, ktoré brutalitou nešetrí, strieľa a láme všetko naokolo, má inteligenciu Sherlocka Holmesa a Hercula Poirota dokopy, je to taký iný obraz Peacemakera len s väčším srdcom a dobrými pohnútkami, ale inak si ide za svojim cieľom cez hromady mŕtvol bez mihnutia oka. V podstate je niečo ako Terminátor krížený s Kráčajúcou skalou, ako to tu už predo mnou trefne označil T2. Je to sympaťák, nie je úplne bezcitný, je inteligentný, je to hotový buldozer, ktorý kade prejde, tam už ani tráva neporastie a pritom je to "dobrák od kosti". A pozor, aby som nezabudol, jeho parťáci sú tiež super, tvoria skvelú trojku, nikto z nich tam nie je len na okrasu a keď sa k nim ešte pridá jeho podriadená z minulosti, tak sú hotové komando. Ja narozdiel od ostatných nevidím problém v záverečnom dieli, pretože všetko to predsa k takémuto stretu smerovalo, postupne sa nitky ťahali a odhaľovali až muselo dôjsť k nevyhnutnému stretu na takej úrovni, na akej k nemu aj došlo, jednalo sa predsa len nie o "malý zaprdený miestny zločin ale o medzinárodnú akciu", takže to nemohlo skončiť férovkou. Pozrel som si v rýchlom slede za sebou Hannu, Jacka Ryana a teraz Reachera a musím povedať, že Prime Video fakt ale že fakt "válí", pecky, sympatické postavy vrátane ich hereckých predstaviteľov, nekompromisná akcia, širokosiahly záber, technicky perfektné, jednoducho len a len odporúčam. Nechávam si poslednú hviezdu na prípadné zrovnanie s ďalšími sériami, lebo napriek tomu, že všetky knihy nesfilmujú, pevne verím, že to neskončí len pri druhej už oznámenej. ()

janesX

Prvé dva, či tri diely super. Inteligentné, vtipné, zábavné. Chválou by som mohol pokračovať, no nie na dlho. Asi niekde od štvrtej časti všetko to čaro začalo pomaly opadať a žiadna dokonalosť sa už potom nekonala, práve naopak, ukázalo sa, že sa to len hrá na čosi dokonalé. Prípad sa začal nabaľovať nielen ďalšími mŕtvolami, ale aj množstvom klišé a hrubými nedokonalosťami (napr. wtf to ubitie kovovou tyčou) , až to vyvrcholilo ako v tuctovom seriáli z telky. Cítim sa jak naletený blbec. Ďalšie pokračovanie určite nie. ()

Disease

Tak tohle se fakt povedlo. Seriálový Reacher je věrnější knižní předloze, v ději je sice něco navíc, ale naprosto funkční, kniha je přece jen poněkud přímočará na to, aby zaplnila 8 dílů. Líbí se mi, že se začíná od začátku a doufám v další série. ()

DAPDO

Typickej béčkovej žánr. Dvoumetrový hovádko, který má bicák větší, než my stehno, vyšetřuje sérii vražd v malým městečku, včetně smrti svýho bratra, se kterým nebyl několik let v kontaktu. K tomu za dvě minuty zjistí, kdy jste přestal kouřit, kde jste se narodil, kde jste pracoval a snad i uhodne, jakýmu týmu fandíte ve stolním tenise. Vlastně od prvního dílu nemusíte moc přemýšlet, kdo z postav bude kladná a kdo záporná postava, dá se to uhodnout celkem snadno. A všechno ohledně děje co se nabízí na první pohled se taky uskuteční. Takže prostě taková oddechovka, kde se hezky kouká na akční scény, kdy Reacher používá svoje pěsti a hůř na akční scény, kde se střílí, protože zvláštní chování některých postav v přestřelkách jsem občas nepobral. Hodnocení mám mezi třemi a čtyřmi hvězdicemi, ale když se podívám, jakým seriálům jsem dal čtyři, tak Reachera do toho seznamu zařadit nemůžu a jdu s hodnocením níž. Každopádně pokračování mi vadit určitě nebude a rád se na něj podívám. ()

Daiker

Seriál jsem odkládal kvůli hlavnímu hrdinovi, moc ho nemusím..... Ale byla to chyba, Amazon Prime se opět trefil do kvality a dal nám chodící korbu, která se s ničím nesere..... Akce super, děj se odehrává v zapadákově ve stylu Banshee.... Mrtvých bylo dostatek a rozbitých hlav taky. Sice to nemá na Banshee, ale celkově je to jeden z těch lepších seriálů na Amazonu... ()

ER

No konečně. Knižní předloze odpovídající Reacher, který působí přesně tak, jak se tváří. Jako nekompromisní vyšetřovatel, bývalý voják, který neváhá ublížit, potažmo zabít. Pro Alana Ritchsona bude tato role to stejné, jako pro Arnolda Schwarzeneggera Terminátor, ikonická. Nick Santora si pro první sérii vybral hned první román Killing Floor z r. 1997 a tvůrcům se ji podařilo zadaptovat na výbornou, došlo i k prokreslení postav , včetně jeho vztahu s Roscoe Conklinovou (skvěle vybraná Willa Fitzgerald, jejíž subtilnost v kontrastu s obrovitým Reacherem o to lépe vyzněla). Důraz je kladen i na jeho cit pro spravedlnost (zastává se slabých) a tuláctví (cestuje s kartáčkem v kapse). Ale hlavně se tvůrci nebojí ukázat krev a lámání kostí zní fakt dobře. Nic z toho se ve filmech z Cruisem neobjevilo a pro mne už jsou "zapomenuty". Knih je prozatím vydaných 28, tak pokud si seriál udrží nastolenou kvalitu, ještě nás pár sezón čeká a to je jen dobře. ()

farb

Stejně jako knížky - dokonalý výplach, co má spád, napětí a každou chvíli akční scénu. Plus Alan Ritchson je skvělý Reacher ( nejen fyzicky). Já jsem spokojen, hodně spokojen. ()

Dzony

Po 15 minutách jsem to vypnul. Pro mě všechno nestravitelné. Hlavně plnit kvóty. Svět se v zádel obrací. ()

Locksley

Jednoduchý, přímočarý. Žádný filozofování, žádný nekonečně dlouhý záběry nikam, žádná rádoby umělecká onanie, stopáž akorát. ()

Emílio

V dobe uvedomelých kurvičov vec nevídaná, niekto natočil seriál bez agitky, ktorý sa drží predlohy ako kliešť. Neznalec dostane jednohubku na nudné sychravé večery, čitateľ spokojne sleduje z pohodlia gauča a často sa pousmeje, keď mu scéna oživí spomienku na pasáž dávno prečítanej knihy. Vďaka rešpektu k predlohe tak ani nemá dôvod nimrať sa v tom, či je niečo zle, len si užíva známu atmosféru a zvedavo čaká, ako to zvládnu ďalej. Reacherovi televízia svedčí a séria je presne tým, čím Childova knižka - svižné a zábavné béčko. Uvidíme, čo z toho vydestilujú ďalej, nakoľko úvodné JATKY slúžiace ako predloha sú asi aj najlepšou reacherovkou. Každopádne materiál na pár sérií by sa tam ešte bezproblémov našiel. Dávam zábavných, odľahčených a nijak sa nežerúcich 5 hviezd. Takto nejak sa to súdruhovia má robiť. ()

bonovox

Solídne zvládnutý akčný seriál o nekompromisnom Reacherovi, ktorý sa snaží zistiť čo je za smrťou jeho brata. Výborný výber menej známych hercov, kvalitná réžia a vernosť knižnej predlohe, taktiež zápletka fajn s dobrou akciou. ()

mouzi

Captain Georgia to kosí hlava nehlava, ale přitom používá hlavu. Být to od Marvelu, je to za plný počet, protože by to byl jejich intelektuální strop. Nicméně přestože mi postava Jacka celou dobu připadala jako animovaná, tenhle drobeček je skutečný a navíc celkem slušně hraje. Bohužel je tu dost okatých chyb a nepřesností, které kazí celkový dojem, ale na těch 80 % to má s přehledem. Závěr nekomentuji, ten stál prostě za hovno. EDIT: Po poslechu audioknihy a následném znovuzhlédnutí snižuji hodnocení, protože je to až příliš překroucené. Rozumím redukování obsahu pro potřeby scénáře pro seriál, ale proč přidávat další postavy, to vážně nechápu. Nehledě na všechny ty zkratky a kličky, které jsou v knize tak podrobně vylíčeny, ale tady nedávají smysl, protože se musejí vlézt do stopáže. Jsem tedy velice zvědavý na další sérii. ()

Ironhead

Celou dobu mě to vážně bavilo, hlavně začátek a rozjezd, konec už byl ale opravdu béčkově přepálený, bohužel. Mělo si to zachovat o něco komornější atmosféru a nezvrhnout se to v B klasiku, kdy si každý hrdina v závěru téměř v jednom okamžiku a všudypřítomném chaosu najde a podstoupí souboj se svou Nemesis a vyhraje. :oT ()

Kushina

Po dlouhé době opět kvalitní akční seriál s naprosto jedinečným charakterem Reachera. Jeho chování, smysl pro humor, který nebral jako humor (jednou by to mohly být legendární hlášky), smysl pro čest a dobré srdce. Tohle všechno bylo v topu. Upřímně, kdo navrhoval charakter Reachera by měl dostat vyznamenání. Za jeden jediný den jsem shlédl celou sérii a to jsem na to neměl zrovna moc času. Povedená napínavá akční občas i řezničina, co fakt zaujala. 85% ()

Predator77

1 Série: 80 Procent, Tak dopředu musím jenom říct že jsem nečetl knižní předlohu tak že nevím jak je tenhle seriál věrní předloze ale i tak já jsem si ho neskutečně užil a to i víc než jeho filmovou verzi s Tomem Cruisem a může za to především hlavní představitel Jacka Reachare v podaní Alana Ritchsona který podává skvělí herecký výkon a pokaždé když je na scéně si jí krade pro sebe a musím říct že mě neskutečně bavila jeho interakce s ostatními především jeho postava je dost namakaná a jeden by si řekl že to je jenom tupé hovado které se bez pomoci neumí ani poškrábat na zadku ale naštěstí tomu tak není a náš představitel kromě svých svalů má i skvělé vtipné momenty, hlášky ale i inteligenci kterou dokáže využít při řešení případů vražd kterých je v tomhle seriálu celkem požehnaně a musím pochválit autory že co se týče brutality tak s tou se tady vyloženě nešetřilo a co se týče akčních scén tak jak bitky tak přestřelky jsou tu celkem dobře natočené a na seriálovou tvorbu se na to pěkně dívá, dále co musím pochválit tak je tempo které je svižné a snad v každé epizodě se něco děje tak že se člověk nestihne ani nudit, dále tu pak máme vedlejší postavy které byli opět dobře zahrané a musím říct že tu měli všichni skvělou chemii mezi sebou, a jediné co bych tak mohl vyknout tak jsou průměrné záporné postavy u kterých už tak nějak tušíte které to jsou když se objeví na scéně a jejich motivace a charaktery nejsou tak silné ale přežít se to dalo a ve výsledku je to jenom taková menší výtka oproti celku který je z mého pohledu skvělí  a doufám že z druhou řadou si pospíší co nejdříve ;) ()

Rogamko

Prvá séria za mnou a som veľmi spokojný. Malé mestečko Margrave navštívi bývalí vojak Jack Reacher ( stačí len Reacher ) a zrazu sa začnú diať dosť zlé veci do ktorých je aj on zapletený. Ľudia začnú umierať a medzi tými ľuďmi je aj jeho brat a tu vzniká ešte väčší problém, ani nie tak pre obyvateľov Margrave ako pre tých čo sú v tom zapojený ( policajti, vysoko postavený ľudia ). Od prvého dielu to má veľmi dobrý spád, seriál rýchlo ubieha, zápletka je výborná ( neviete komu veriť a komu nie ), som hlavne veľmi rád že to je dosť drsné teda R-rating a musím povedať tých krvavých scén je tam dosť ( Patológ: odrezali mu gule ale neviem ich nájsť, Reacher: skús žalúdok ). Postavy sú tak isto veľmi dobre napísané a každá jedna je sympatická či už to inšpektor Finli, policajtka Roscou a nemôžem zabudnúť aj na tie záporné postavy ktoré vám vlezú pod kožu. Herec ktorý stvárnil Reachera Alan Ritchson mi úplne sadol na túto postavu skoro by som povedal že viac ako starý dobrý Tom Cruise. Veľmi dobre boli do príbehu zapracované flashbacky ktoré nám ukázali mladého Reachera a vlastne všetko to krásne zapadlo do seba, napätie nechýbalo a finále bolo výborné. Zopár maličkostí by som vedel vypichnúť ale to je minimum. Teším sa na druhú sériu a prvej dávam 9/10. ()