Série(2) / Epizody(14)

Tim (Simon Pegg), komixový nadšenec, a Daisy (Jessica Stevenson), žurnalistka na volné noze, se oba ocitli na dlažbě ve stejnou chvíli. Náhoda je svede dohromady a pomocí drobné lži - předstírají před postarší domovnicí se sklony k alkoholismu, Marshou (Julia Deakin), že jsou pár - získají levný byt. Ten se záhy stává centrem všemožných bláznivých příhod, do kterých se tak či onak zapojuje také podivýnský malíř Brian (Mark Heep), Timův nejlepší kámoš a nadšenec do zbraní a armády Mike (Nick Frost) či Daisina post-hipiesácká kamarádka Twist (Katy Carmichael). (Eddard)

peeko

Doporučuji. Trochu nezvyklé a zpočátku matoucí, ale v tom spočívá ono kouzlo. Kdo má rád anglický styl humoru, nebude sklamán. U ostatních možná přeskočí jiskra, ale od toho tu jsou, dle mě, jiné britcomy. Howg ()

marrrrian

Dobre sa bavím, ale celé mi to strašne ničí Jessica Hynes, čo je celkom zlé, pri skutočnosti, že je jednou z hlavných postáv. Dostala hroznú postavu, ktorú dobre hrá a celé to je vlastne v poriadku - ale nechcem ju tam. Nechcem, nechcem, nechcem. Inak je to výborný seriál, bezchybne napísaný a tiež natočený. Opatí sa pozrieť, aj napriek občasnej kolísavosti kvality. Ale tá našťastie Spaced nijak zvlášť nedegraduje. ()

Merenre

Dost jsem se na to těšil a asi o to víc jsem byl zklamaný. Zatím mám za sebou dva díly, a to spíše protrpěné než probavené natož prosmáté. Spočítal bych na prstech jedné ruky, kolikrát jsem se za ty dva díly uchechtl. No budiž, nemusím se lámat v pase, pokud je zbytek zajímavý nebo mě něčím dostane, ale zbytek je vůbec to nejhorší. Je mi dost odpudivý námět, postavy a jejich chování (jinak mám ale Pegga velice rád), "děj" a všechno okolo. Ještě to s tím zkusím, zatím balancuju mezi odpadem a dvěma hvězdami. ()

PeteBuck

Briti sa zasa ukázali. Nemám, čo dodať. Pecka. Slušne som sa bavil. Výborný seriál. Takýchto by mali točiť viac. Simon jede. ()

kockodan odpad!

Mám pravidlo tří epizod. Tolik vždy každému seriálu který mě nenadchne hned pilotem dopřeji abych mohl učinit férové rozhodnutí. Tady již po první epizodě, kterou jsem projel fast forward na přeskáčku, okamžitě zapíchnul a vyslovil tomuto dílku kategorické NE. Všem, kteří se v takovýchto indie úchylárnách vyžívají, svoji k svému, nic proti. Ale již úvodní scéna "rozchodu z okna" mě prostě nějak iritovala nepopsateně odpudivým dojmem z trapného britského humoru "pracující třídy". Ta hlavní hrdinka je opravdu velmi, ale velmi nesympatické stvoření, mírně řečeno. Při přeskakování jsem narazil na scénu domácí, která s nimi dělá pohovor na pronájem, a to bylo ještě více nevtipné a trapné než úvodní scéna rozchodu. Buď jsem to já, nebo herci, nebo těch skoro 20 let od doby co to vzniklo, ale na mě je to prostě příliš "British cool", což je trapnost nad trapnost. Takže totální odpad! ()

Gesicht

Výtečný brit-com. Přiznávám, že ke shlédnutí mne přiměl až Shaun od the Dead a Hot Fuzz, ale tím více jsem si Spaced užil. Vtipný scénář, i osobitý filmařský styl tvůrců se projevuje už zde. Včetně vtipných odkazů a zesměšnění (především co se týče technických klišé) různých žánrů, rychlého střihu a zběsilých nápadů. Výborná věc, tenhle seriál. ()

josmart

Geniální, je mi líto, že těch dílů není víc. Seriál jsem si sehnal čistě kvůli Simonu Peggovi, který je fakt osobnost a přestože se specializuje na komické role, má na cokoliv. Seriál však naštěstí není jen o něm. Všechny postavy jsou bravurně zahrány, seriál je prošpikován popkulturními odkazy a má tah na branku. A některé díly se dokážou pěkně odvázat i po hudební stránce. Už jste někdy tančili u semaforu jako Tyres? Já ano ... doporučuji. ()

koci

Kult. Dnes, v novém, interaktivním miléniu, nebude možná každému vyhovovat méně akční děj, ale o to víc jsem já s to se s postavami ztotožnit. Obrovské množství popkulturních odkazů v typické Wrightově režii Peggových (a Hynesové) scénářů. Nejde to úplně docenit, pokud jste viděli jen pár desítek filmů z nějakých těch TOPlistů a Linehanovy britcomy. Jinak řečeno: Spaced zraje s každým dalším zhlédnutím ;) ()

Hrobař

Velmi kolísající kvalita humoru, ale na to jsem si časem zvykl navíc Simon Pegg a Nick Frost ještě nejsou tak sehraní jak v dalších filmech nicméně to ve výsledku nedopadá tak zle. Lepší 3 ()

beregond

Nemůžu jinak, britcomy jsou moje láska, a věřím že i když tenhle nemusí být pro každého, protože je svým způsobem generační, genialita (některých) nápadů a kadence dobrých vtipů (v průměru 3 do minuty) mě prostě dostala do kolen. Po dokoukání druhé sezóny bych přidal ještě hvězdičku navíc (kdyby to šlo) za díl s oregánem. A samozřejmě za tiskovou chybu na obálce komiksu Total Cult :) ()

BigBen87CZ

Simon Pegg si mě tímto naposto získal. Jeho tvorbu polsední dobou sleduji pečlivěji a tak jsem se dostal i k Spaced. Zvláštní sitcom se specifickým a domnívám se i neopakovatelným stylem humoru a neuvěřitelnou spoustou narážek na jiné filmečky. Nejlepší díl je beze sporu poslední ... a to je škoda. Celkem ale 85%. ()

MaxBodycount

"Last Night was an A1, tip-top, clubbing, jam fair. It was a sandwich of fun on ecstasy bread, wrapped up in a big bag like disco fudge. It doesn't get much better than that. I just wish that I could control these fucking mood swings!" Wright & Co. si pred rozletom do hviezdneho sveta poriadne pretiahli krídla v seriáli, ktorý snáď najlepšie charakterizuje vyššie citovaná hláška vyfeteného cyklokuriéra Tyresa. Ľahký a hravý optimizmus neskorých deväťdesiatok okorenený popkultúrnymi narážkami síce napomáha zeitgeistovému uväzneniu diela a môže odradiť mladších divákov, sonda do pôvodu Cornetto Trilogy plus skvelí herci v hlavných a vedľajších úlohách sú však viac než dostatočnou odmenou pre zvedavcov a prípadných znalcov dobových reáliií. Slovami kamoša, ktorý mi kedysi DVD edíciu celého seriálu vtlačil do paprčiek: "You have to watch this. This is how we live ..." ()