...aneb jak se dala dohromady trojice Wright-Frost-Pegg. Spaced je typický britský sitcom s několika osobami, které jsou jedna divnější než druhá, přesně tak jak je chceme. Nechytlo mě to tolik jako jiné seriály, ale pořád ještě jsem si vždycky chtěl pustit další díl a ten mě bavil, takže ve výsledku nadprůměrná spokojenost. 85%(19.10.2016)

Nenechal jsem se odradit prvními dvěma díly a vytrval jsem až do konce první série. Teď verdikt. První věc, která mě příjemně překvapila, byla absence toho otravného smíchu, který mě strašně sral v Black Books, IT Crowd a nespočtu dalších britský a amerických sitcomů. Tím se Spaced posunul do "Scrubsovské" kategorie a rozhodně to neni na škodu, vždyť Scrubs je jeden z nejlepších seriálů, jaký kdy vznikl. Spaced je sice o třídu níž, ale právě v tomhle seriálu se poprvé sešli Nick Frost, Simon Pegg, Edgar Wright a méně známá spoluautorka scénáře a představitelka hlavní role - Jessica Hynes (objevila se ve vedlejší roli např v Soumraku mrtvých, Burke and Hare nebo Black Books). Ač je kvalita jenotlivých epizod proměnlivá, všechny jsou vtipné, některé víc, některé míň, ale zkrátka jsou. Tak se nenechte zastrašit trapností prvního dílu a vytrvejte až do konce. Přece kde jinde se tolik "fuckuje"? kde jinde uvidíte tolik dramatických nájezdů kamerou na ksichty? a kde jinde soused místo štětce používá vlastní penis? Štětec je prý klišé.(22.7.2011)

• insurgentes

Divný seriál o divných lidech, navíc s dost nevkusným exteriérem (exteriér myslím těch hlavních postav, ne exteriéry filmové... Například Jessica Hymen je nejen nepíchatelná, ale vlastně i dosti elementárně nekoukatelná. Člověk si vždycky říká, proboha, co to pod těma teplákama musí být za hmoty... brrr!). Britové zkrátka můžou mít i dost divnej smysl pro humor. Jestli to nebude tím, že jsou sami nějaký divný.(18.10.2014)

Pokud překousnete pomalejší rozjezd a o něco delší seznámení s charaktery, tak dostanete skvělý seriál, který si jede svým pozvolným tempem, nesnaží se o vtip v každém druhém slově, vyhýbá se typickým romantickýmn klišé, které v hodně místech už byly na hraně, ale nikdy se nepřehouply tak, aby poškodily výborné vztahy mezi jednotlivými postavami. Odkazů na filmy je tu mnoho, pro mě osobně je nejlepší parodie na Přelet, ale věřím že každý si zde najde svoji. Jedinou chybou seriálu je to, že má pouhých 14 dílů, já osoně bych bral dílů klidně dvakrát nebo třikrát tolik...(9.11.2009)

Wright / Pegg tady opravdu bodujou. Postavy jsou správně ulítlý, odkazy na všechno možné fungujou bezvadně a originální styl zpracování je skvělý. První díly mě sice moc neoslovily, ale u mě má Spaced vzestupnou kvalitu v první sérii a ustálenou v druhé. Taky jsem při sledování tak trošku toužil po takovém looserovském a geekovském stylu života. PS: Brian!(17.10.2008)

• - Závěrečné titulky 6. epizody 2. řady "Dissolution" jsou odkazem na film Star Wars V: Impérium vrací úder (1980). (Alfréda)

• - Hudební skupina, která hraje na konci poslední epizody seriálu, ve scéně, kdy spolu Ted a Daisy tančí v hospodě a diskutují o pornu, je ve skutečnosti vedena otcem Simona Pegga. (Ruuzha)

• - Peter Serafinowicz, který hraje Duana Benzieho, poskytl svůj hlas Darthu Maulovi ve filmu Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999). (HellFire)