• insurgentes

Divný seriál o divných lidech, navíc s dost nevkusným exteriérem (exteriér myslím těch hlavních postav, ne exteriéry filmové... Například Jessica Hymen je nejen nepíchatelná, ale vlastně i dosti elementárně nekoukatelná. Člověk si vždycky říká, proboha, co to pod těma teplákama musí být za hmoty... brrr!). Britové zkrátka můžou mít i dost divnej smysl pro humor. Jestli to nebude tím, že jsou sami nějaký divný.(18.10.2014)

Pokud překousnete pomalejší rozjezd a o něco delší seznámení s charaktery, tak dostanete skvělý seriál, který si jede svým pozvolným tempem, nesnaží se o vtip v každém druhém slově, vyhýbá se typickým romantickýmn klišé, které v hodně místech už byly na hraně, ale nikdy se nepřehouply tak, aby poškodily výborné vztahy mezi jednotlivými postavami. Odkazů na filmy je tu mnoho, pro mě osobně je nejlepší parodie na Přelet, ale věřím že každý si zde najde svoji. Jedinou chybou seriálu je to, že má pouhých 14 dílů, já osoně bych bral dílů klidně dvakrát nebo třikrát tolik...(9.11.2009)

Naprosto rozumim tomu, proč je Spaced na Ostrovech takovym kultem. Však jde o patrně nejlepší britskou společenskou satiru. Bohužel pro mě - je tu vrchem Edgar Wright. Ten tady na sebe svou vlezle potrhlou imaginací znovu strhává až moc velkou pozornost, aby nikoho nenechal na pochybách, že právě on stojí za Pilgrimem a Hot Fuzz (sem tam komiksovej look, sem tam odlehčená akce). Jedině kvůli režisérovi tak nemůžu jít na plnej počet, což ale pochopitelně nic nemění na tom, že pár záležitostí (předevšim MIkeovy taneční kreace!) z hlavy jen tak nevytlačim ... update po konci druhé série: Ale tak ... what the hell! Humor je až moc božskej na to, abych mu nedal plnej počet.(29.3.2013)

• noriaki

Tak takové to je, když někomu nesedne vysoce oceňovaný britský sitcom. Nikdy jsem si nemyslel že mě to někdy potká, protože zatím platilo, že co jsem si stáhl, to jsem začal zbožňovat. Až teď jsem poprvé tvrdě narazil. Spaced jsem dal šanci, ale ani po první sérii se u mě nedostal alespoň do průměru. K postavám jsem si nevypracoval vůbec žádný vztah, humor mě naprosto minul a většinu dílů jsem se pronudil. Popkulturní odkazy jsou sice zajímavé, ale takové Community je má zpracované mnohokrát lépe. Tohle holt není seriál pro mě.(11.12.2012)

Jako fanoušek StarWars nemůžu jinak. Simon a Nick jsou správní magoři a Jessica je určitě musela krotit. Bavil jsem se u všech 14-ti dílů. Ovšem nečekejte záplavu vtipů a narážek, tohle je i o solidním hraní. Však jsem se u těch "dramatických" pasáží bavil nejvíc. ___ Po dokoukání obou sezón silně doporučuju i zhlédnutí outtakes.(27.9.2009)

• - Edgar Wright nebyl nadšen obsazením Nicka Frosta do rola Mika, protože Frost tou dobou pracoval jako barman a s herectvím neměl zkušenosti. Postavu Mika si vymyslel sám Frost. (HellFire)

• - Postavu Twist napsali herečce Katy Carmichael přímo na tělo. Inspirací pro ni byla kamarádka, se kterou chodily Katy Carmichael a Jessica Hynes do školy. (DareDeer)

• - Hudební skupina, která hraje na konci poslední epizody seriálu, ve scéně, kdy spolu Ted a Daisy tančí v hospodě a diskutují o pornu, je ve skutečnosti vedena otcem Simona Pegga. (Ruuzha)