• Liznic

Kultovní nekultovní... Trio Wright, Pegg, Frost žeru a k tomuhle jsem se dostal relativně pozdě, ale COŽE?! Tahle nezajímavá, divná nuda mě zvládá tak akorát naštvat. Neviděl jsem všechny díly, ale viděl jsem jich asi 6. Dočetl jsem se, že první 2 jsou slabší.. ok, to zvládnu, ale z toho všeho jsem viděl jediný díl, který by za něco stál - nevim jak se jmenoval, ale zachraňovali tam psa. Dál na to koukat nebudu, ale na třetí kopeček zmrzliny a Antmana se pořád hrozně těším.(7.8.2013)

Veliká škoda, že v době, kdy píši tento komenrář, má britcom Spaced pouhých 12 hodnoceních včetně toho mého, ale snad se to po Soumraku mrtvých, který u nás vyšel na DVD, a Hot Fuzz, který právě vstupuje do našich kin, brzy změní. Spaced se dočkal dvou sezón, každá o sedmi dílech, a dalo by se říct, že se jedná o "studii vztahu", přeplněnou narážkami na popkulturu od komiksů po filmy k videohrám. Už zde Edgar Wright, režisér a scénárista některých dílů, a Simon Pegg, scénárista a představitel hlavní role (netypicky jako blondýn, nikoliv zrzek), dokazovali, že mají přesně nastudovaný styl parodovaných objektů, dokáží postavu a její charakter vystihnout na velice krátké ploše a napsat neuvěřitelně zábavné hlášky, jež mají nárok zkultovnět. Rozjed je sice slabší, ale pak to stojí za to - a nemusí vám být ani kolem třicítky, protože díky rychlému střihu a ideálně zvolené hudbě seriál uhání neustále kupředu, přestože se v ném nic zásadního neděje.(12.6.2007)

...aneb jak se dala dohromady trojice Wright-Frost-Pegg. Spaced je typický britský sitcom s několika osobami, které jsou jedna divnější než druhá, přesně tak jak je chceme. Nechytlo mě to tolik jako jiné seriály, ale pořád ještě jsem si vždycky chtěl pustit další díl a ten mě bavil, takže ve výsledku nadprůměrná spokojenost. 85%(19.10.2016)

Pokud překousnete pomalejší rozjezd a o něco delší seznámení s charaktery, tak dostanete skvělý seriál, který si jede svým pozvolným tempem, nesnaží se o vtip v každém druhém slově, vyhýbá se typickým romantickýmn klišé, které v hodně místech už byly na hraně, ale nikdy se nepřehouply tak, aby poškodily výborné vztahy mezi jednotlivými postavami. Odkazů na filmy je tu mnoho, pro mě osobně je nejlepší parodie na Přelet, ale věřím že každý si zde najde svoji. Jedinou chybou seriálu je to, že má pouhých 14 dílů, já osoně bych bral dílů klidně dvakrát nebo třikrát tolik...(9.11.2009)

• insurgentes

Divný seriál o divných lidech, navíc s dost nevkusným exteriérem (exteriér myslím těch hlavních postav, ne exteriéry filmové... Například Jessica Hymen je nejen nepíchatelná, ale vlastně i dosti elementárně nekoukatelná. Člověk si vždycky říká, proboha, co to pod těma teplákama musí být za hmoty... brrr!). Britové zkrátka můžou mít i dost divnej smysl pro humor. Jestli to nebude tím, že jsou sami nějaký divný.(18.10.2014)