Malý krámek hrůz

• USA Little Shop of Horrors (více)

Květinářství pana Mushnika nemá štěstí na zákazníky. Obchody jdou špatně až do okamžiku, kdy dá prodavač Seymour jedné rostlině několik kapek vlastní krve. Neví, že její zvláštní vlastnosti pocházejí z vesmíru. Kvvětinu pojmenuje Audrey II. Podle kolegyně, po které touží. Chtěl by s ní žít, ale Audrey chodí se sadistickým zubařem. Cestu ke štěstí by mohla otevřít zázračná rostlina. Pan Mushnik díky ní má neuvěřitelný obrat. Ukáže se však, že je nejenom masožravá, ale také nenasytná. Připraví sice Seymoura o protivníky, ale láká ji i Audrey. (oficiální text distributora)

MMR

No, řekněte mi, kde jinde uvidíte mluvící masožravou vraždící kytku z vesmíru, co zpívá a díky krvi roste neuvěřitelným tempem? Zatím jsem to viděl jen tady, a předpokládám, že nikde jinde už tohle neuvidím. Nezapomenutelný zážitek, i když nadvakrát (napoprvé jsem si to pouštěl v noci a usnul jsem v půlce). ()

pepo

Počas dvoch dní natočená pôvodná snímka režírovaná Rogerom Cormanom sa stala prekvapivo kultom, v jednej z malých rol sa objavil Jack Nicholson a možno sa ním inšpirovali tvorcovia domácej pecky Adéla ještě nevečeřela. Z chytľavého námetu o mäsožravej rastline vznikol neskôr broadwayský muzikál a podľa neho následne tento remake. Počin pripomínajúci to najlepšie z Tima Burtona je niečím, čo nevzniká každú chvíľu. Mix retroštylizácie 50. - 60. rokov, hororu, čiernej komédie a vynikajúceho muzikálu totiž nepatrí medzi tradičné ponuky programov kín. Na Blu-rayoch nedávno dokonca vyšiel pôvodný zostrih s najdrahším alternatívnym koncom v histórii, ktorý musel byť vo svojej dobe pozmenený. A ak vám je meno režiséra povedomé a neviete odkiaľ, tak vedzte, že je to človek, ktorý nahovoril a viedol bábku majstra Yodu v pôvodných Star Wars. Skvelá, podvratná zábava s výborným castingom hravo prekonávajúca originál. 9/10 ()

JohnnyD

Komediálny výkvet osemdesiatych rokov (alebo skrátene Saturday Night Live) pod vedením Franka Oza v hororovom muzikále. Čo dodať? Azda to, že John Candy si v tých asi piatich minútach, čo je na plátne, totálne ukradne film. Osobnosť (nielen) generácie. ()

playboxguest

Řekla bych ještě krotký Frank Oz ve svých začátcích, ale to by nesměl už předtím natočit Temný krystal. Každopádně se jedná o film s černovlasým a šíleným Stevem Martinem, jednou peprně užvaněnou mega kytičkou a návykovými songy, kterým na zábavnosti ještě přidávají kolem neustále pobíhající Dreamgirls. A to ani nepočítám ta skvělá camea s Billem Murrayem v čele. Prostě celkem solidní průměr oživený kupou nadprůměrných vychytávek. Steve Martin as a dentist XD ()

Ruut

UPDATE 2019: No napodruhé to tak peckovitě po letech nevnímám. Asi by to chtělo srovnání se stejnojmenným muzikálem, kde taky hrála Ellen Greene. Ovšem Bill Murray !!! ----- Uplně jinak šílené než Rocky Horror Show ... i tak parádní zvrhlůstka a právem kult. ()

Foox

Po druhém zhlédnutí přidávám ještě jednu hvězdičku - do plného počtu. Opravdu geniálního je tady toho totiž hrozně moc, od drobných nápadů, přes písničky, postavy až po zpracování Audrey II. 90% ()

HAL

Vite jak se říká, že něco je lepší než drátem do oka? Tak toto je film u kterého je lepší se raděj začít shánět po tom drátu. Ano, je to horor-comedy muzikál jako Rocky Horror Picture Show, ovšem s tím rozdílem že tady je místo zpívajícího Tima Curryho v podvazkách trojice ošklivých černošek z harlemu, místo hororových überklasik Adéla ještě nevečeřela, místo rock'n'rollu černé gospely a ultrapatetické muzikálové aranže, místo hravého šílenství mainstreamová nuda a místo sexy Susan Sarandon superblbá hnuska Ellen Greene. Bill Murray tu má výbornou roličku, všechno ostatní je hrozné. 4/10 ()

Legas

Vydařený komediálně-hororový muzikál se spoustou známých tváří. Masožravou kytku Audrey 2 si rozhodně zamilujete. A Bill Murray u zubaře nemá chybu. ()

Anderton

Oboznámený a otrávený z originálneho béčkového filmu som sa tohto farebného muzikálu trochu bál, ale našťastie nebolo čoho. Piesne si síce nezapamätám a soundtrack zháňať nebudem, ale žiadna z nich mi nevadila a keď spieval Moranis (alebo jeho spievajúci dabér), tak som si jeho výstup užíval. Atmosféra okrem klasických scifíčok z päťdesiatok pripomenie aj West Side Story, ale to môže byť iba môj subjektívny dojem. V Skid Row by chcel žiť málokto a to aj v prípade, že by si tam kedykoľvek mohol zaspievať a zatancovať na ulici a navštíviť miestne kvetinárstvo. Okrem onej kritiky konzumu by som tu videl aj cynický pohľad na to, čo sa môže stať submisívnym mužom v manželstve, ale nechcem zbytočne nadinterpretovať... ()

Frajer42

Mozkové závity mi kmitají na plné obrátky, když přemýšlím, jestli jsem někdy vlastně viděl lepší filmový muzikál. Jednotlivé aspekty zkrátka fungují. Má to zajímavý příběh, je to vtipné a plné luxusně napsaných a dobře zahraných postav (Steve Martin v roli sadistického zubaře byl geniální a mini účast Billa Murrayho v roli masochistického pacienta byla také úžasná) i hudba je prostě skvělá a dokonale vyvážená s hranými pasážemi a mé tělo mělo chuť tančit, a to mnohdy nemá ani s dvojkou v krvi. Výtku mám snad jen k posledním 15 minutám, které nebyly bůhvíjak zajímavé. Všem divákům, kteří trpí byť jen nepatrnou fobií ze zubařů důrazně doporučuji film vynechat. Ostatní se pravděpodobně budou luxusně bavit (pokud nejsou idioti bez vkusu). Opravdu velmi milé a naprosto nečekané překvapení. ()

AGAMENON

Skvělá pocta béčkovým filmům 50. let. Hudební vložky jsou skvělý, i když na videu nebyli písničky titulkované, což je závažný nedostatek. Jinak prostě špica. ()

Vitason

Audrey II. určitě není kytička, kterou by jste si rádi přinesli domů mezi své muškáty. Sice je roztomilá, zajímavá a všichni z okolí by se na ní chodili dívat, ale až by kytička rozevřela svůj květ a poprvé na vás vybafla se svým ,,Feed me." asi by jste trpce litovali. Malý krámek hrůz je kouzelná muzikálová komedie, která je celá prorostlá černým humorem stejně jako Audrin květináč kořeny. Navíc jsou zde jako okrasné květy parádni písničky a šílené vedlejší postavy, kdy nám úžasný, tehdy ještě černovlasý, Steve Martin ukazuje to, co jsme věděli již dávno a to že zubaři provozují svoje povolání, jen aby mohli legálně ubližovat lidem. Zaujme i Bill Murray v roli šíleného sadisty. K tomu musím připočítat úžasnou vizuální stylizaci a plné hodnocení je na světe. ()

Bachy

Kdyby se stejnou vervou tlačilo na pilu i ve druhé půlce, mohli jsme mít obří kult. Švihlá přehlídka švihlých charakterů a chytlavých muzikálových vsuvek. Píši jako člověk, který nad většinou muzikálů ohrnuje nos, ale u Oze to nepřekvapivě funguje. A jsem rád, že Steve Martin může mít taky dobrou roli a být sympatický, protože doposud jsem ho vnímal jen jako poskokak Aleca Baldwina v tupých filmech ze Student Agency. Není to sice tak kvalitní nálož jako třeba Ghostbusters, ale kouzlo a švih krámek hrůz má. Převážně díky černošské kytce. ()

iamek

Skvělá a nápaditá komedie, ale muzikálové prvky zbytečně rušili kvalitní děj. Originál od Cormana byl prostě lepší po všech stránkách. ()

Chrustyn

Docela mě zajímalo jak může dopadnout kombinace komedie-muzikál-horor. Nápad vskutku zajímavý, některá hudební čísla skvělá a Steve Martin byl dokonalý ale jako celek to na mě už tolik nezapůsobilo. Přišel jsem, viděl jsem, bavil jsem se a všechno rychle zapoměl. Jen Steve Martin a jeho vystoupení v ordinaci mi v hlavě zní doteď. ()

Malý obchod hrůz čeká návrat

Malý obchod hrůz čeká návrat

16.03.2024

Pokud si občas říkáte, že masožravé rostliny nemají na velkém plátně dostatek reprezentace, možná se to brzy změní. Podle informací serveru Deadline je totiž v přípravách nová verze klasické… (více)

Chris Evans jako sadistický zubař

Chris Evans jako sadistický zubař

25.02.2020

Herec Chris Evans (Avengers: Endgame, Na nože) se čerstvě upsal roli sadistického zubaře v chystaném remaku Malého krámku hrůz pro studio Warner Bros. Film chystá Greg Berlanti (Green Lantern, Já,… (více)