poster

Zatóiči nidankiri

 • japonský

  座頭市二段斬り

 • japonský

  Zatôichi nidan-kiri

 • anglický

  Zatoichi's Revenge

Akční / Dobrodružný / Drama

Japonsko, 1965, 84 min

Režie:

Akira Inoue

Scénář:

Minoru Inuzuka

Hudba:

Akira Ifukube
 • zelvopyr
  ***

  Hmmm, tak už vím, čeho byl ten velmi slabý filler v Samurai champloo přesné vykradení. Dcera Zatóičiho zesnulého mistra vzdoruje v hanbinci a trpí jako ostatní děvčata pod mohutným spiknutím yakuzy s úřady. Zatóiči hodné zachrání, zlé naporcuje. Některé z nich formou vraždy 1. stupně. Poměrně slabé, ale dobrá píseň.(16.10.2011)

 • kinej
  ***

  Na sérii o Zatoichim celkem průměr. To co dělá tyhle filmy něčím pozoruhodné rozhodně nejsou zápletky, ale ústřední postava. Konkrétně pak vtipné scény a akční scény. Zatoichiho pomsta sice chvílemi vtipná je, ale takových momentů bohužel moc není a akční scény jsou vysloveně průměrné. Nejlepší scény jsou ta s vyplazováním jazyka a pak jak klasicky slepec zase povodí švidnlíře při házení kostek.(20.11.2012)

 • tomisaburo
  ****

  V silné konkurenci je tento díl malinko slabší. Celý se točí okolo jednoho bordelu a místy trochu nudí. Soubojů se dočkáme až v samotném závěru. Samozřejmě nechybí tradiční pokus o podvod při kostkách, podle osvědčeného receptu celé série (Ichi sází-> yakuza vymění kostky-> Ichimu nesedí zvuk nových kostek -> vše odhalí jedním dobře mířeným sekem)(12.9.2012)

 • Rominator
  ****

  Desátý film ze série o Zatoichim. Ichi je blízko vesnice, kde žije jeho učitel Hikonoichi (mistr řemesla masérského) a tak se rozhodne ho navštívit. Po příchodu do města se dozvídá, že byl nedávno oloupen a zabit a jeho dcera kvůli otcovu dluhu skončila v bordelu. Zatoichi se rozhodne dívce pomoci a pomstít smrt učitele. Ichiho bojové schopnosti se dvěma meči v závěru jsou dechberoucí.(18.6.2011)

 • Flipnic
  ****

  Rozhodně nejslabší z dosavadní série, tedy od prvního dílu ... Zatoichi přichází do města a hledá mladou dívku, kterou zná z mládí. Ta je prodána do bordelu a zde nucena k prostituci atd. Zatoichi se tedy postaví jak majitelům bordelu, tak dvoum zazobaným šmejdům, kteří usilují o jeho život. Ve finále rozseká snad polovinu města, počet nepřátel je opravdu neuvěřitelný... Sice to bývá u Zatoichiho filmů typické, ale tady jsem nestačil počítat. To také zvedá film o něco výš. Samozřejmě špičková choreografie soubojů, Zatoichi oproti předcházejícímu dílu mírně zpomalil, ale poprvé v boji používá dva meče. Za zmínku pak stojí až zarážející zůčtování s hlavními záporáky, při kterém divákovi jistě probleskne hlavou, že Zatoichi je skutečný "ďábel" ... Jinak celkově film dějově trochu pokulhává, není prostě tolik výrazný jako ty předešlé a vizual, ač je perfektní, je oproti mnoha předešlým dílům více strohý a neatmosférický ...(29.10.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace