Ace Ventura 2: Volání divočiny

• USA Ace Ventura: When Nature Calls (více)

Ace Ventura se uchýlil do buddhistického kláštera, kde se plně oddal meditacím, ale nezůstane bez práce dlouho. Objeví se totiž neodbytný cizinec, který mu nabídne práci a společně s představeným kláštera, který by se svérázného detektiva rád zbavil, ho přesvědčí, aby nabídku přijal. Jde o to, aby v provincii Bonai našel ukradené posvátné zvíře kmene Wačatů, bílého netopýra Šikaku, které měla náčelníkova dcera dostat jako svatební dar. Pokud by se zvíře nenašlo, je útočný kmen Wačutů, z něhož pochází ženich, připraven nevěstin kmen zmasakrovat a do jednoho vybít. Ace nejprve ztropí řadu skandálů v sídle konzula Cadbyho, kde šokuje zdejší bělošskou smetánku, a potom se okouzlen Afrikou vydává do vesnice, aby zahájil pátrání. Setká se tu mimo jiné také s krásnou náčelníkovou dcerou, která na něj má velmi neobvyklou prosbu a přestože jí nedokáže odolat, nezapomíná na své poslání. Brzy se dostane na stopu bezcitnému lovci ohrožených druhů zvířat Quinnovi, jehož havraní pero najde v jeskyni, odkud byl netopýr ukraden. Sleduje ho pomocí velmi rafinovaných metod a pomalu se přes řadu nečekaných nebezpečí propracovává k odhalení skutečného pachatele i jeho nekalých úmyslů. (oficiální text distributora)

Tommassi3

"Promiňte, ale koukaj vám koule !!" ;) No, on hlavně gumovej Jimmie nabuzen úspěchem prvního, nutno říci, že skvělého, bijáku se co chvíli tváří, jako by sežral vlastní kulky.. A druhý Ace Ventura, který v duchu sequelů chce být větší a nabubřele velkolepější, tak bohužel dík tentokrát již neúnosné převaze pasáží s Carreyho übertrapnofrky a mimickou gymnastikou místy jednoho vyloženě irituje.. Škoda velmi dobrých nápadů, Oedekerk není vůbec zlý režisér.. ()

Marek1991

Tento diel mi pripadal vtipnejší, najmä kvôli scénkam v Tibete, keď vraveli, že nikto si sem neprináša svoju nálepku, meno, či scénkam s "pôrodom" človeka z umelého nosorožca, scénky so šípkami, no Jim Carrey mi vtipný nepripadá, je to vulgárne a mnohokrát trápne, tie pózy sú otrasné. Mnohé scénky napríklad s Cliffhangerom vtipné neboli, ale našli sa aj otrasné ako tá s tým trasením človeka na stojaceho vo výške na stojane, či tie počas pobytu v kmeni medzi domorodcami. Stále je to veľmi nechutné. ()

Torision

Velmi přiblblá komedie s neuvěřitelným grimasy vytvářejícím Carreyim, která je ale velice zábavná a vtipná! Ale nebýt toho Carreyho "kouzla", tak nevím,asi bych to nedokoukal. ()

corpsy

Geniálne a supervtipné. Jim Carrey v dobách, keď nemal konkurenciu. Samozrejme je to druh komédie, ktorá nesadne každému, kto však obľubuje Jima a jeho humor, bude kráľovsky odmenený. ()

liquido26

I když jsem se místama některým bohužel až přehnaným Varreyho kreacím zasmál, tak je tento díl slabší než jednička a na konci jsem dokonce usnul. ()

SaNcHeZ_cz

Slabší, ač se Carrey snaží sebevíc, i přes některé opravdu dobré zářezy, dvojka již není tak našlapaná a v tempu jako první díl. I přesto se však jedná o jednu z těch zábavnějších komedií. ()

Ellmariachi

O něco slabší směs gagů než jednička, ale ústa od ucha k uchu parkrát pošlete. Kdo ma Jima rád užije si znovu hodně zábavy. 70 procent ()

MATADOR

Dvojku trápí ten samý problém jako jedničku - první půlhodinka je geniální, ale potom se vtip vytrácí, což je škoda. Svérázná zkratka džunglí, chápek na krku - to jsou asi největší perly filmu. Samozřejmě nesmím zapomenout na parodování Cliffhangera ;-) Tohle je role Carreyho celé kariéry! ()

kajas

Nehorázná blbost, která mě ale v úvodu (mýval, buddihistický klášter) pobavila více než první díl. Carreyho grimasy si ale vždycky radši připomenu v "Masce". ()

dyfur

MNE ZAMIETNUTÁ ZAUJÍMAVOSŤ:zaslaná zajímavost byla sloučena s další již existující zajímavostí Text tebou zaslané zajímavosti: Ace Ventura ( Jim Carrey ) nosí hodinky značky Timex (1970s Vintage).Bola znárodnená a pridaná inému : Auto, na ktorom sme mohli vidieť Ace Venturu (Jim Carrey) na konci filmu, je Chevrolet S-10 Modified z roku 1989. Ace nosí hodinky značky Timex. (ShortyIC) MOJA POZNÁMKA k danému:sťažovať sa nedá a šťať proti vetru sa mi nechce.Tak držím hubu a hádžem ďalšie zaujímavosti - doteraz asi 5O sa mi stratilo niekde..... vyparilo....... ()