Ace Ventura 2: Volání divočiny

• USA Ace Ventura: When Nature Calls (více)

Ace Ventura se uchýlil do buddhistického kláštera, kde se plně oddal meditacím, ale nezůstane bez práce dlouho. Objeví se totiž neodbytný cizinec, který mu nabídne práci a společně s představeným kláštera, který by se svérázného detektiva rád zbavil, ho přesvědčí, aby nabídku přijal. Jde o to, aby v provincii Bonai našel ukradené posvátné zvíře kmene Wačatů, bílého netopýra Šikaku, které měla náčelníkova dcera dostat jako svatební dar. Pokud by se zvíře nenašlo, je útočný kmen Wačutů, z něhož pochází ženich, připraven nevěstin kmen zmasakrovat a do jednoho vybít. Ace nejprve ztropí řadu skandálů v sídle konzula Cadbyho, kde šokuje zdejší bělošskou smetánku, a potom se okouzlen Afrikou vydává do vesnice, aby zahájil pátrání. Setká se tu mimo jiné také s krásnou náčelníkovou dcerou, která na něj má velmi neobvyklou prosbu a přestože jí nedokáže odolat, nezapomíná na své poslání. Brzy se dostane na stopu bezcitnému lovci ohrožených druhů zvířat Quinnovi, jehož havraní pero najde v jeskyni, odkud byl netopýr ukraden. Sleduje ho pomocí velmi rafinovaných metod a pomalu se přes řadu nečekaných nebezpečí propracovává k odhalení skutečného pachatele i jeho nekalých úmyslů. (oficiální text distributora)

movie

Nepříliš vydařené pokračování, ale s několika skvělými vtípky...mezi které ale ten s "meditací" rozhodně nepatří. ()

Jara.Cimrman.jr

"Se mnou si tady nikdo nechce hrát." Ten krokodýl chvíli chtěl, ale pak pochopil, že tohle nemůže ani zremizovat. Ace Ventura je totiž kretén, který by byl ozdobou tygřího výběhu v ZOO, ale mám jisté podezření, že by se samci rychle proměnili v krtky a samičky by potřebovaly odbornou pomoc psychiatra. Můj diagnostikovaný kreténismus je o něco nižší než Aceův, ale přesto jsem rád, že jsem získal praktický návod, jak se dělá salto s trojitým vrutem s džípem, jak se nosí chlap kolem krku či jak se stát nenápadným nosorožcem. A taky jsem se dozvěděl, jaký je rozdíl mezi řevem kanadského losa v období říje a jaka divokého, což je informace, po jejímž získání se kvalita mého života mnohonásobně zlepšila, zhoustla a zrůžověla. ()

Melies

2 / 10 Na Ace Venturu 2 som sa tešil ako malé decko a to bol možno kameň úrazu. Príliš veľké očakávania nie sú dobré, často sa totiž nenaplnia ani spolovice - v prípade tohoto filmu sa to však k tej polovici ani len neblížilo, čo ma neskutočne sklamalo. Jednička bola podarená komédia ťažiaca prevažne z Careyho xichtu, nikdy sa však neuchýlila až k trápnosti či nechutnosti. To sa, bohužial, dvojke darí častejšie ako často. Ťažko to vysvetliť, niektoré časti boli celkom vtipné (napr. parkovanie auta), no dokopy tvorili len akúsi neforemnú a nechutnú zmes nevkusu a obscénnosti. A ak k tomu prirátam, že to bol druhý diel, ktorý nielenže neprinášal nič nové, ale kazil aj to staré, nemôžem dať iné hodnotenie ako jednu *. Škoda. ()

BadoXXII

Nepomôžem si, ale ja sa na tom veľmi smejem. Pri Aceho onanovaní a rodení nosorožca sa pri každom pozretí váľam od smiechu. Jim Carrey je skvelý. ()

Shit

Tohle, že je nevydařený pokračování? No to je snad jako jenom vtip, ne? tak to už by stačilo, teď to hodnocení pěkně rychle změňte, už to neni legrace. tak šup šup, ať už to je. Jim Carrey je tady prostě pořád ve formě, sice ze začátku Carrey po úspěchu prvního dílu šoupe jeden vytlemenější výraz než druhej a pak to působí trošku přeplácaně, ale to se po chvilce změní v Carryeho one man show a nezadržitelně se to řítí až ke konci, takovým mega tempem, až je vám nakonec líto, že to už skončilo. Možná to teda pár slabších chvilek má, ale to mi rozhodně nezabrání tomu dát 5* ()

Djoker

O trošku slabší než jednička, ale Jim Carrey a ty jeho ksichty mě znovu rozesmáli. Nemůžu zapomenout na legendární scénu s Jimovou hlavou v nosorožčím zadku. Prostě šekuju pěkně! ()

choze

Má to slušný rozjezd, ale tuším poslední třetina je už úplně o ničem. Ovšem u stínohry jsem si málem cvrknul do gatí. ()

Segrestor

Inu, nebýt Jima Carryho, film by byl bit na scénáři a timingu. Poskládané gagy začnou v půlce trochu nudit a všichni už čekají, kdy to teda skončí. Málem bych napsal, že filmu chyběl kultovní gag oproti prvnímu dílu, ale když si vezmeme, že dvojka jede podle úplně stejného schématu jako první Ace jenom to celé na druhou, tak je tu hned kultovních gagů víc. Starý páprda jako Aceho boa a Ace kontra rozbitý nosorožec mi rozlechtal bránici natolik, až jsem se dusil a prosil manželku o pneumotorax. ()

genetique

Dnes je už zvieracím komédiám zažehnané, a tak mi ostáva pobaviť sa pri Carreyho debilných výstupoch. Debilné odrody typu 'Beethoven' totiž dávno nezaberajú. Jimove kreácie ale ešte aj teraz prekvapujúco áno, kto to nevidel ako malý, nemôže dať nad dve hviezdičky, to mi je jasné, preto som rád, že ja môžem. A rád. 65%. ()

ScreamJay

Ani tady dvojka nepředčila, či alespoň vyrovnala jedničku. Vtipných scén rozhodně rapidně neubylo, ale zase se trocha vytratil příběh, jenž zašel kamsi do křovinatého pozadí. Scéna, ve které Carey osídluje útroby umělého nosorožce je naprosto dokonalá, skvěle napsaná. Koho by napadlo, že když mu je tam uvnitř drobátko vedro a trochu se svléká, dojde následně ke křečím vedoucí bláznovině. Vidět nosorožce rodícího člověka jest opravdovým zážitkem. Ale jak říkám ani Jim a ani pár dost vtipných scén celý film neutáhnou. Takže dávám velice slušné dvě hvězdičky. ()

Le_Chuck

Úpadok o dva stupne. Dvojka (fekálny humor nemusím) si to žiaľ vybrala kvalitne odpadovým smerom. Smerom k mladšiemu publiku, ktoré sa dostáva do vytŕženia pri pohľade na pôrod nosorožca. Tých xichtov bolo tento krát už aj na mňa veľa a myslel som, že po filme Jim skončí do konca života s jedným veľkým krčom na hube. Chvalabohu sa tak nestalo. ()

NinadeL

Dodnes si pamatuju ty nekonečné fronty ve videopůjčovně a obrovský plakát právě na dvojku zvířecího detektiva, který určoval vkus celému sídlišti. Byla to paráda, dvojku se podařilo napěchovat Carreyovským humorem ještě víc a výlet do Afriky celý zážitek jen podtrhl. Ale animák a Ventura jr. už neměli šanci. ()

Spiker01

Tehdy mi to přišlo mnohem vtipnější než jednička, Carrey opět předvádí to nejlepší, co umí. Hlavně porod nosorožce pobavil. Poprvé jsem se opravdu hodně nasmál, po letech jsem si oba díly zopakoval a u jedničky jsem se smál mnohem více. Jim v této době prostě neměl konkurenci a díky jeho typické mimice ho zná snad každý filmový fanoušek...90% ()

viperblade

Jak už jsem psal u svého komentáře k prvnímu dílu, takhle jsem si vždycky představoval Ace Venturu. Jako ztřeštěnou komedii, která se nebere ani na sekundu vážně a staví vše na grimasách a komediálním talentu Jima Carreyho. No nasmál jsem opravdu dost, škoda, že sem tam to s kvalitou vtipu bylo jako na horské dráze - jednou nahoře, jednou dole. Protože kdyby film byl takový jako jeho prvních deset a posledních pět minut, neváhal bych s plným počtem. Takhle hodně silných 80 %. Myslím, že oba díly si s chutí zopakuju. ()

castor

Carreyův temperament a zápal pro situační komiku pokračuje, znovu řadu scén vyhání do absurdních vod a znovu vše tak nějak stojí a padá právě s hlavním představitelem. Scénář je vykalkulovaný produkt podle příručky, kolikrát nedrží pohromadě a jen lepí scény, ve kterých Carrey ukazuje, co všechno se dá udělat s lidským obličejem. Jinak ale dvojka trpící všemožnými chorobami pokračování. ()

MM_Ramone

"Ace Ventura 2: Volanie divočiny". Bláznivý zvierací detektív s výstredným psychobilly účesom je späť v akcii. Odchádza do Afriky, aby tam vypátral posvätného bieleho netopiera domorodého kmeňa Wačatov. Je to v podstate taká istá strelená somarina ako pôvodný film. Jim Carrey nešetrí grimasami a je vidno, že si túto úlohu užíva. Mňa však tým moc nepobavil. Nikdy som neprepadol kúzlu jeho mimického humoru. Pravdupovediac to jeho ksichtenie sa mi vždy zdalo mierne trapné. ** ()

Dan9K

Můj úlet. Je ale podle mě kravina psát zrovna o tomto filmu, že pokračování je horší než předchůdce. Takže za 1.: mnohem zajímavější prostředí, za 2: mnohem více zapamatováníhodných scén, 3. mnohem více vtipných scén a 4. zhruba stejně dobrá, či ještě i o něco lepší dějová linie. Abych pravdu řekl, z jedničky si pamatuji jen malé obrysy, ale z dvojky, i když jsem ji viděl stejně často, mám naprosto jasný a zřetelný obraz celého díla. Jima Carreyho miluju ve vážných i komediálních rolích, ale toto je zkrátka klasika a bomba v jednom. ()