Inspektor Callahan se podílel na odsouzení vlivného gangstera Loua Janera a jeho muži se ho vzápětí pokusí zabít. Harrymu se však podaří z noční přestřelky vyváznout bez zranění. Další den je mu přidělen nový parťák, Číňan Quan. Společně jsou pověřeni vyšetřováním vraždy zpěváka Johnnyho Squarese, který pravě dokončil natáčení hororu Hotel Satan pod vedením režiséra Petera Swana. Televizní reportérka Samantha Walkerová zveřejní zprávu o podivné hře, kterou hrál režisér Swan a někteří lidé z jeho štábu. Každý z nich vypracoval seznam lidí, kteří prý zemřou. Vítězem je ten, kdo uhádne nejvíce mrtvých. Na Swanově seznamu Harry najde nejen zpěváka Squerese, ale i sebe. Po dalším útoku Janerových zabijáků Harry pohrozí uvězněnému gangsterovi, že přijde o život, pokud se mu něco stane. Po dalších vraždách, jejichž oběti byly na seznamech podivné hry, si Harry uvědomí, že jde o někoho, kdo se chce režisérovi pomstít. (TV Nova)

PTuranyi

Ďalší z radu prípadov inšpektora Callahana. Ikonický Clint Eastwood nevybočuje zo svojej role a opäť má problémy so svojimi nadriadenými. Osud mu do cesty prihrá atraktívnu novinárku a vraždy šíriace sa vo filmárskej brandži. Film má až B-čkovú atmosféru čomu sa niet čo čudovať, keďže sa príbeh točí okolo režiséra B-čkových filmov. Atmosféru napätia sa tu však nepodarilo vybudovať. Tentokrát to Harryho čínsky parťák prežije. Naháňačka výbušného detského autíčka s Callahanom je dosť pritiahnutá za vlasy. Bonus: Liam Neeson ako hlavný podozrivý a Jim Carrey ako rocková hviezda. Cameo Slash s Guns n'roses a Welcome to the jungle. 70% ()

chosan

Sice poslední film ze série, ale rozhodně ne nejhorší. Dle mého patří z této série na 3. místo. Dávám 75%. ()

Bohdy67

1,2,3,4 a díkybohu 5... Postava, která už neměla co nabídnout už od druhého dílu se dočkala dalších tří pokračovaní... Bylo to jako koukat na jeden a ten samý film pořád dokola...Tenkrát to asi nikomu nevadilo, přeci jen odstup v natáčení byl značný. Dnes když jsem si filmy o Harrym pustil najednou, je to šílenost a do očí bijící opakování toho samého. Za mě první a druhý díl se dali. Jedička je klasika a ve dvojce se mi nejvíce líbila zápletka...vše potom, už je zoufalé..35% ()

kotrlak

Krásná kukanda, hodně srandy, komu by se todle nelíbilo?...Clint hraje drsňáka jako vždycky, Carrey hraje debila jako vždycky (jedinej flick kde mě tenhle xicht neirituje je 'Man on the Moon'), a poměrně cool je tu Liam Neeson. A quality family entertainment... ()

omega_SK

Plomiň KLEO ale myslím, že JAMES CARREY (aspoň v záverečných titulkách sa píše JAMES a nie Jim) sa tu "pizdí" viac ako slušne. Ten "tanček" pri nakrúcaní filmu to mi pripadá ako rjadne pizdenie chichi. No ale nehádam sa, lebo ženy majú vždy pravdu (aj keď ju nemajú:) Mno a čo sa týka filmu, tak je to klasická HARRYovka. Kriminálka ako sa patrí. Slušné naháňačky na autách aj bez. Aj si tam chlapci zastrieľajú. Nuž a na záver CLiNT parádne priklincuje hlavného padúcha MEGAharpúnou buheheeee ()

limited odpad!

Tak tohle jsou 80s na plný pecky. Kýč, kýč a kýč. S odstupem času jediný Harry, který opravdu stojí za vidění je ten první. Ten kult kolem toho těžko pochopím, když většina filmů téhle blablalogie je těžkej průměr s několika hláškama. ()

Devourment

Filmy s 80 tých rokov mám veľmi rád, ani neviem prečo:). Táto kriminálka s Clintom Estwoodom patrí k sérii o Drsnom Harrym. Vo filme si zahrali aj začínajúci herci ako Liam Neeson alebo Jim Carey. Bavilo ma všetkých 5 filmov čo bolo natočených o Drsnom Harrym, ale táto časť bola iná vtom, že tam zaznela skladba " Welcome to the jungle" od GUNS Nˇ ROSES ( srdcová kapela na ktorej som vyrastal ) a samotná kapela sa vo filme aj objavila. Paradox je, že v čase natáčania mala kapela veľké problémy s drogami ( vlastne aj pred aj po natáčaní:) ) a Jim Carey ako Johny Squarese sa vo filme predávkuje heroínom. Takže ja dávam 4 hviezdy jak vyšité. ()

leafroller

Detektivka zcela poplatná své době a image Drsného Harryho vzbudí dnes spíše úsměv než skutečný zájem. Klišé střídá klišé a scénáristické zkratky neberou konce. Zkrátka starý dobrý osmdesátky. Z druhé strany jsem ocenil štěk Jima Carreyho a honičku s RC autíčkem. ()

davidb

Priemerná detektívka  (z dnešného pohľadu) s dokonalým castingom : Clint Eastwood. Liam Neeson. Jim Carrey. Guns n´Roses !!! To nedorovná nik. ()

G.Bookwrom

Clint Eastwood zde opět vystupuje, ostatně snad kromě filmu Nesmiřitelní, jako vždy v roli  neporazitelného, nezranitelného a nesmrtelného superhrdiny. V případě westernů se ještě, s přivřením obou očí, dá snad uvěřit, že vyjde vítězně z přestřelky s pěti záporáky (tam mají všichni jen své šestiraňáky). Ale tady, aby bez škrábnutí několikrát po sobě zvítězil jen s pistolí nad početnou převahou protivníků se samopaly, je hodně ujetý. Ale kam se teprve hrabe na toho řidiče, který jednou rukou řídí auto uhánějící stokilometrovou rychlostí ulicemi a uličkami města a druhou s přehledem ovládá dálkově řízené autíčko s bombou! No, ale dívat se na to dá a nudou při tom člověk neusne, takže lepší průměr. ()