Pravda může člověka osvobodit - ale také ho může dostat do spousty problémů. Génius komiků Jim Carrey tentokrát pobaví jako úspěšný advokát, ale i velký lhář, když je donucen kouzelným narozeninovým přáním svého syna přestat na 24 hodin lhát. Brzy zjišťuje, že jeho nejsilnější zbraň - nabroušený jazyk - se obrátila proti němu. (Magic Box)

BoXBe

Bezchybný nenáročný rodinný film. Svého času můj nejoblíbenější film s Carreym, než natočil Truman Show a Man On The Moon. Čistá práce, která nejvíce nadchne, když se člověk chce normálně pobavit. ()

campix

Komedie ještě z dob kdy byli mimické možnosti svalů Jima Carreyeho na té nejvyšší úrovni. Bez něj by film byl daleko horší a daleko trapnější. ()

Kolikokoli

Nápad mi přišel docela zajímavý, ale ty Jimovy kreace už mě docela otravují. Navíc když na nich stojí celý film. Holt mám Jima raději ve vážnějších rolích jako v Truman show nebo Muž na Měsíci. ()

WolfR

Parádní “Carryovská“ komedie s Jimem, ve svých nejlepších letech. Lehké, svižné, vtipné. Parádně vymyšlená zápletka o právníkovi, který pořád jenom lže, v hlavní roli s jedním z nejlepších komiků! Jim opět válí a jeho gumový xicht je opět bezchybný :-D! Kdyby tam Jim nebyl, nebylo by to ono, ale on tam je a opět se z něho můžu potrhat smíchy. Spousty vtipných a nezapomenutelných scén a hlášek! Parádní komedie! 4 hvězdy. PS: Ostatní herci to jakž takž zvládají, ale žádná sláva. PSS: Naštěstí jsem tento film viděl s dabingem, kde Jima, dabuje Bohdan Tůma. ()

FrankSusta

Nuže, Lhář Lhář, kultovní komedie s Jimem Carreym v hlavní roli. Příběh je o pravníkovi, který nesmí den lhát. To se ví, že jsme si to v tyto poslední dny školní docházky museli ve škole pustit! Protože film, který učí a říká, že lhát se nemá, hraje v něm dokonale přehrávající Jim Carrey, ale především je v něm pěkná hromádka sexuálních fórů, které v místnosti plné pubertálních nadrženců skvěle vyzní, to jsme si prostě MUSELI pustit! To byla povinsost (ono by to možná vyznělo lépe, kdyby jsme si tento vrchol komediální kinematografie nepustili sami)! Po pár nepříjemnostech s technikou jsme film zapnuli. Inu, bavili jsme se. Však učitel náhle odešel ze třídy... a třídou se roznesla melodie skladby kapely Mandrage. A já z filmu slyšel hovno... naštěstí jsem ho viděl už podruhé.       Filmy Jima Carreyho mám velice, velice rád! Ale mezi tou řádkou jeho filmy se jeden vyjímá... tenhle! A několik dalších. Tato klasická komedie aka lehké drama mě totiž dokáže pobavit vždy, exceluje kultovními hláškami (film má 83 minut, když to porovnám s Pulp Fiction, které má 154, má toto jen o trochu menší koncentraci hlášek a legendárních scén než kultovka o tři roky starší), ale především historickým vystoupením Jima Carreyho, za které si ten Glób zasloužil. Příběh jednoduchý ale dobrý. Já to mám prostě rád, a to jedno procento do rudých čísel by si film zasloužil. Neuvěřitelná tož taškařice! ()

otík

Typická komedie pro Jima Carreyho, ve které nemohl selhat. A samozřejmostí je moralita na závěr, která ale přece nikdy neškodí. A navíc zábavné to rozhodně je. ()

tom88

Z Carreyho filmov mám tento najradšej. Jim sa tu naplno prejavil a ukázal svetu kto je komik číslo jeden. Bavil som sa výborne počas celého filmu a to hlavne na Carreyho vtípkoch. Film je jednoduchý a krátky, ale nechýba mu nadhľad, spád ani dej a je maximálne zábavný. Carreyho by mali tvorcovia filmov viac využívať lebo začína starnúť a bolo by ho škoda. 80%. ()

wendelin9

Komedie pro chvíli nudy.. Tak bych nazvala snímek o Flatcherovi, který celý jeden den nemůže lhát... Jim Carrey opět pobaví svými grimasy a pohybovými kreacemi a nadšení budou nejvíce malí diváci... Taková normální rodinná komedie, které bych asi vytkla pouze šílený dabing... ()

Nivenx

Průměrná pointa, průměrná režie a průměrný výkon Jima Carreyho, který drží tento film nad vodou. 50% ()

vesper001

Nelhat – aneb jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám? Kanonáda Carreyho šklebů, pádů, skřeků a křečí prakticky úplně pohltí příběh. Až když člověk na chvíli odvrátí zrak a na moment rozsvítí tu žárovičku v temné komoře, kterou nosí na krku, dojde mu, že stát se ortodoxním Mirkem Dušínem je v podstatě sebevražedná mise. Neobhajuju lhaní, ale když vybrzdíte i bílé lži, sice si zachováte čistou duši, ale spoustě lidem ublížíte. ()

CinemaRanger

Nechápu koho napadlo, že bude dobrý nápad, aby Jima daboval Dejdar. Absolutně to k němu nesedí a těžko jsem si jeho hlas odmýšlel. Jinak opět skvělá komedii s šíleným Carreym. ()

ing.Frosty

Totální one-man show Jima Carreyho. Pestože Jim dokáže s přehledem zahrát spoustu seriózních rolí jako ve Věčném svitu neposkvrněné mysli nebo Truman Show. Není ale pochyb o tom, čím že si to vydělal na nový Ferrari v garáži. Jeho výstupy v soudní síni a i mimo ni jsou prostě dokonalé a ostatní herci jsou jen nezbytné křoví. I když mám pocit, že by Jim utáhl na plátně i sám. ()

chelseaman22

Nový námět - J. Carrey nesmí lhát. Muselo to pro něj být přetěžké nepřikrášlovat si skutečnost. Humor osobitý, dokáže oslovit. 62% ()

filmmovier

Nasmál jsem se dost, Jimovi šly grimasy a herectví i tady, zápletka byla slušná, ale ke konci to začalo být až moc průměrné. 65%. ()

Script

Průměrná komedie, leč zbytečně dlouhá. Tento film měl pár povedených záběrů a několik, který mě spíše naštvali než pobavily. Lepší by bylo udělat z toho krátký pár minutový film a hned by bylo vymalováno. ()

Sokkk_y

Neukamenujte mě, ale já prostě Jima Carreyho nesnáším! Nechápu, proč do takovéhle role obsadí tohoto psychicky labilního herce, jehož ksichty mě spíše děsí, než aby mě rozesmály. Ne, prostě Jime, ty nejsi pro mě herec do filmů, ale herec možná tak do pojízdného cirkusu! A ještě k tomu ten otřesný scénář....no prostě, NE! ()

im Carrey souhlasí se vším

im Carrey souhlasí se vším