Jmenuje se Bond. James Bond. A vyráží do své první akce. Tři zabijáci, maskovaní za neškodné slepé žebráky, zavraždí na Jamajce agenta britské tajné služby i jeho sekretářku. Londýnská centrála MI6, vedená odměřeným šéfem M, pošle na Jamajku jednoho z nejlepších agentů s povolením zabíjet – Jamese Bonda. Jde totiž o mnohem víc než o zmizelého spolupracovníka; z oblasti Jamajky podle všeho pochází rádiové rušení, které má za následek vychylování amerických raket z jejich původního kurzu. James Bond neboli agent 007 se hned cestou z letiště musí vypořádat s útočníkem, který se vydává za řidiče z britského konzulátu. Zanedlouho se v centru jeho pozornosti ocitne nenápadný ostrůvek Crab Key, který je ve vlastnictví bohatého čínského podnikatele jménem Dr. No. Ten na Crab Key údajně těží bauxit. Bond však zjistí, že je zde tajná jaderná základna, s jejíž pomocí chce šílený Dr. No ovládnout západní i východní mocnosti... První filmová adaptace literárních předloh Iana Fleminga, natočená s relativně nízkým rozpočtem, odstartovala jednu z komerčně nejúspěšnějších filmových sérii v dějinách kinematografie. Snímek, jemuž za svou hvězdnou kariéru vděčí charismatický představitel Jamese Bonda, skotský herec Sean Connery, vznikl v roce 1962. (Česká televize)

lykan9

Dr. No nepatří sice mezi ty nejlepší filmy o agentu 007, ale může se pyšnit označením, že je ten první. Klasika, díky které vznikla nejdelší filmová série vůbec a zároveň nám představila pro mě nejlepšího představitele Jamese Bonda ze všech. ()

sskrblik

Šon Konery je štrámák o tom žádná a je pouze velká škoda, že Uršula není opravdu UNDRESS, pak by to pozvedlo film o hvězdu dále. Zkrátka se jedná o první bondovku, které se rozjíděla. Více se povídá než se děje. Bond zde nefiguruje jako superman, ale jako celkem obyčejnej típek ve službách jejího veličenstva, jenž nejde daleko pro ráno a umí si poradit v každé situaci. ()

pursulus

Kš.¬         Scénář je jen zdánlivě chabý; zcela totiž odpovídá knize, kterou jsem měl tu čest kdysi čísti a dodnes ve mně zůstal z této četby pocit kýče a škváru zároveň. Jsou prostě díla, která, dal-li by se jim jiný háv, by se zabila. Ačkoli nadlehčující a švandovní přístup, jaký byl použit třeba tvůrci přepisu literárních příběhů o Fantomasovi do filmové podoby v třídílném svazku "Fantomas" z rr. 1964-65 je určitě ta správná cesta k tomu, dodati braku tu správnou šťávu a hodnotu. ()

fabecc1222

První Bondovka, která nám představuje asi nejslavnějšího agenta všech dob. Svým způsobem dost netypická, spíš až detektivní, víc odtažitá filmová práce. Skoro žádné vychytávky, velká akce či takové věci, spíš klasická kriminální práce. V podstatě těch Bondovských věcí tu opravdu moc není. Pro mě je tohle jedna z těch slabších Bondovek, která ale položila základ velkému "impériu". ()

liuk

Pohodlně se usaďte, začíná nejdelší filmová série kinematografie (předchozí televizní projekt nepočítám). Dr. No se kvůli tomuto přívlastku stal pravděpodobně nejznámější detektivkou 60. let, jestli zaslouženě, o tom se můžeme hádat, můžeme o tom spekulovat, ale to je tak vše co s tím můžeme dělat. Příběh je banální, stejně jako dnešní akční filmy, jen to v ních více bouchá. Dr. No leží a běží na Connerym, těch všech krásných holkách v čele s Ursulou (ta šikmooká sekretářka byla ovšem také luxusní), na svou dobu skvělou výpravou, pěknou přírodou a dobrými hláškami ("Jeli na pohřeb"). Za samostatný film bych dal 3,5*, ale jelikož odstartoval takový kult, navyšuji na 4,5*. Btw, také vám běhání po podobné pláži v Muži z Hongkongu připadalo jako odkaz na tento film? ()

drackula

Dr. No je tým správnym odštartovaním svetoznámej série. V tomto dieli mi síce chýbalo trošku viac akcie, avšak stále ide o kvalitný špionážny film s nádychom dobrej detektívky. Hlavný záporák ma síce moc nezaujal, a záverečné rozuzlenie bolo až moc jednoduché, ale celková atmosféra ma naozaj chytila. Príjemné prostredie, sympatická Ursula Andress a pomaly sa profilujúca postava neohrozeného Jamesa Bonda stačili na príjemný zážitok. 70% ()

J-o-k-e-r

První Bondovka. Sean Connery jako agent 007 zcela přesvědčivý a charismatický. Bohužel zápletka v tomto dílu není nijak úchvatná, akčních scén pramálo. Nicméně nedostatky hravě vykompenzovává kouzelná Ursula v plavkách! Věřím, že lepší díly na mě teprve čekají... ()

KarKulA

Pro mě jakožto milovníka Bondovek je to prostě klasika, která ač spíše detektivního rázu, bravůrně nasadila výchozí mustr všem následujícím a již o poznání akčnějším kouskům. Navíc pokaždé když se na Seana koukám mi nezbývá než konstatovat - jj, bejval to za mlada ale "kus". ()

Ev.D.

První Bondovka vůbec. Jak bývá zvykem ,že první díl je většinou nejlepší, tomuhle se to trochu vyhlo. Je to takový průměr, oddychový. Ale stejně první film kde se objevil Bond a to už něco znamená. JMENUJI SE BOND, JAMES BOND.... ()

Autogram

Vek na filme je poznať, hlavne v technických „vychytávkach“ ako ohnivý drak alebo celá továreň, ale jasne sa tu črtá Bondov charakter, ktorý bude asi lepšie rozvinutý v ďalších častiach. Bond-girl je tu prvotriedna, či už je na morskej hladine, na pláži alebo v sprchovacej scéne. Príbeh jednoduchý až príliš, je neuveriteľné porovnať, kam až to so sofistikovanosťou dotiahli najnovšie časti. Niekedy stačilo nájsť hlavného padoucha, zbaliť popritom dve baby a poraziť hlavného padoucha. ()

vyfuk

Nemám co bych k tomu řekl. Prostě a jednoduše první Bondovka. Jasný prolog jako prase... lépe to snad uvést nemohli. A kdo by to řekl, že z toho v podstatě stane něco jako národní poklad. Sean Connery jakožto skotský a klasický agent 007. Není potřeba více vylíčit. Ano a samozřejmě i kultovní a epická znělka mistra Barryho. ()

MI-380

Connery si už Bonda ani nic jiného nezahraje. Všechny díly se objevily v super kvalitě na HBO, zkouším si tenhle pomalu šedesátiletý seriál zopakovat. Hned u první epizody jdu o hvězdu výš. Je to příjemně naivní a Seanovi s Ursulou to sluší. 75 % (14 082 hodnotících je aktuálně na průměru 78 %). ()

Styxos

Jakmile Sean Connery s cigaretou v koutku u karetního stolu tvrďáckým hlasem vysloví: "Bond. James Bond" zamrazilo mě v zádech, jako tenkrát, když jsem tuhle bondovku viděl poprvé. Jasně - 007 netrousí hlášky ani není za elegána, nemá tu takový hračky jako v dalších dílech, ani nejezdí v super káře, která má navíc kulomet a musí se spolehnout jen na svoje schopnosti. A na druhé straně nechybí další nezbytné propriety jako Walter PPK, vodka s martiny protřepat nemíchat a krásná děva po boku - čímž mi hodně připomněl dvě nejnovější bondovky s Craigem. Až na to finále je to pořád super biják okořeněný detektivkou, který nenudí. ()

Pecival

Když za zvuků ústřední melodie Connery s lyšáckým úsměvem poprvé pronese Bond, James Bond, zaradoval jsem se, že bych konečně mohl podlehnout onomu legendárnímu šarmu pána Seana. Ale ouha, zbytek už ve mě žádné pocity nevyvolal... já mu prostě na chuť asi nikdy nepřijdu. Film jako celej ujde, spíš než nějaká bláznivá, akční podívaná se jedná o klasickou kriminálku, kde akce je poskrovnu. Connery tu a tam přihodí nějakou suchou hlášku, přefikne nějakou nebohou ženskou, ale jinak se drží hodně při zemi a film veze na spokojené vlně průměru. Ursula ale byla šik, to je nutno přiznat. Mimochodem na 32 let mi vypadá Connery imho hodně staře (ale je pravda, že téměř nestárne). ()

venca163

Film ještě z doby, kdy bylo pro černochy privilegium dostat tolik prostoru a když už, tak jejich teatrální smrt někde v půlce byla samozřejmostí (na to si Bond zapálí cigáro a jde na večeři, prostě klasika). Mně to přišlo docela svižně a chytře natočený, což rozhodně o většině filmech z tý doby říct nemůžu. Navíc se mi líbila taková až kubrickovská atmosféra na ty zlodušský základně. (75%) ()

P1tr

Začátek celosvětového fenoménu je zábavným filmem, který sice už trošku zestárl a občas dokáže působit nechtěně směšně, ale i přesto jde i několik dekád později o koukatelný a funkční špiónský film. Je vidět, že jde o první díl série, tudíž se ještě některé věci ladí za pochodu a nejde rozhodně o dokonale doladěné dílo, ale už zde na začátku je přítomných spousta typických prvků série. Film je příjemně oddychový a dobře odsýpá, tudíž se nelze divit, že se tímto dílem nastartovala jedna z nejvýznamnějších filmových sérií historie. ()

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)

Bude studio MGM na prodej?

Bude studio MGM na prodej?

23.12.2020

Zatímco studio MGM zoufale vyhlíží premiéru další bondovky, jeho finanční situace se zdá být den ode dne kritičtější. Nyní jsme se tak dozvěděli, že už se společnost obrátila na několik známých bank,… (více)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Jonny Quest jako akční velkofilm?

Jonny Quest jako akční velkofilm?

18.03.2009

První zmínka o plánech na hranou adaptaci kresleného seriálu z dílny Hanna-Barbera Jonny Quest prosákla ze studia Warner Bros. už někdy v létě 2007. Pak se na ní tak trochu zapomnělo. Těžko ale najít… (více)