Parta šikovných mladých skejťáků vyrostla v tvrdých podmínkách v kalifornské Santa Monice. Říkají si Z-Boys a dali světu vzrušující nový sport, který se postupně stal legendou... V jejich světě neplatí žádná pravidla. Tento fiktivní příběh skutečných Z-Boyz se soustředí na ctižádostivé mladé surfaře, kteří brzy přijdou na to, že jejich skutečný um tkví v mnohem menším prkně. Jejich nově objevené umění skateboardingu zahrnuje nejrůznější skoky a otáčky na předtím nezajímavé aréně a rychle promění svou vášeň v celosvětový sportovní fenomén. Jenže když mladíci přičichnou ke slávě a bohatství, jejich bratrské pouto je vystaveno tvrdé zkoušce. A v sázce je i přátelství se Skipem (Heath Ledger), výrobcem jejich skateboardů a především velkým bratrem. (Cinemax)

Kamkon

Zoufale nevědoucí Heath Ledger, který, kdyby chtěl, tak toho dokáže mnohem víc, ale vesměs mu to stačí. Emile Hirsch krásně ztvárňuje problematického umělce na skejtu (změna vyzáže fakt účinkující!) a další spíše protikladné, ale dobré postavy hodně přesně ukazují, jakto vlastně s tím prkýnkem na kolečkách bylo. Smířlivý konec s doplněním působivě smutný i uklidňující ()

Qitek

Už si to nepamatuju. Jen vím, že to bylo O.k. příjemný film. Ale že bych to musel dát znovu, to určitě ne. Možná, kdyby Hardwicková nenatočila Stmívání... To bych možná... ()

kurcatovium

Co se mi na tomhle filmu líbilo jednoznačně nejvíc je jeho atmosféra... Opravdu jsem si vychutnával začátky tohoto sportu, který dnes již sklouznul k něčemu úplně jinému, než čím byl právě ve svých počátcích. A tenhle film je podává opravdu velmi příjemně. Jednoznačná atmosféra a super zvuk ()

Beky

...objektivně za tři hvězdy!!!, pro všechny ostatní koho zajímá skateboarding a surf, ať si připočtou jednu hvězdičku a těm co lahodí uchu i dobové písně ať si přičtou dvě!!!...jinak se mi líbili všechni kdo ve filmu hráli, i když si nemyslim, že to bylo pro ně těžké, snad vyzdvyhnout Ledgera je správné!!..perfektně se povedla atmosféra 70.let v Americe!!!..... kdo by ji nechtěl po tomhle filmu zažít...??? ()

neoBlast

Teenage verze moderních 70s oldschoolových filmů, napadá mě srovnání s Na pokraji slávy a Andersonovými Hříšnými nocemi. Oproti "větším" bratříčkům chybí jakási vážnost, že o něco skutečně jde - Catherine Hardwicke ogrinduje pouze zlehka hrany příběhu a celou dobu si jen hraje. Visuálně hodně dobře vystižená 70. léta (alespoň si je tak představuju) jsou s akčními scénami z bazénů asi to nejlepší čeho se dočkáte. Celkově fajn zábava, která uteče opravdu rychle. 65 % ()

mickyreed

Tento film jsem si zamiloval již před pár lety ... trvá to dodnes ... nemám naprosto nic, co bych mohl vytknout. Je inspirován čistou skutečnou událostí. Zachází i do nejmenších detailů ze života skutečných postav, které udělaly skateboarding skateboardingem před více než třiceti lety. (R.I.P. Heath) ()

Pavlínka9

Celou dobu jsem měla pocit, že je ten příběh je v Austrálii :D :D Vůbec nevím proč, ale i když jsem na to koukala podruhé, stále jsem si to myslela :) Pohodový příběh o tom, jak život "na prkně" je pro někoho nejen zábava,ale vysloveně životní styl a je to pro něj vším. Tento příběh je ale také o přátelství, určitých hodnotách a o tom, že sláva není všechno. Skvěle zahrané, i když vím, že jsem na to téměř před 10ti lety koukala kvůli Heathu Ledgerovi, tak dnes jsem unešená z výkonu Emilea Hirsche, na kterého jsem se mohla více zaměřit. Záběry ruční kamery, která zabírá všechny detaily a skokky, to se jen tak do té doby u žádného filmu nevidělo. A i teď je to výjimka. Sluníčko, pohoda, životní styl, přestárlá matka na drogách s neskutečně bílými zuby a možnost žít život, který si člověk vždy přál..Skvělý :) ()

Kerion

Tohle jsou filmy mého srdce. Filmy, kde se život skutečně prožívá. Při sledování se čas zastaví, vtáhne vás to přímo do děje a nechcete aby film skončil, chcete také být u toho a zažít to na vlastní kůži. ()

Madadajo

Něco bez věcného komentáře, prostě jen řvát - Skate forever... (škoda jen, že u nás nejsou takové bazény...) ()

Mihail123

Slušne natočený (i keď som moc nečakal) film o priateľstve. Téma zaújamvá, dobre zahraté (Emile Hirsch, Heath Ledger), dobrý koniec. Veľmi pekne zachytené začiatky skateboardingu. Príjemné prekvapenie. ()

BetuSKA

4 a půl. Tak dokonale mi ten film neseděl, ale nemám toho zas tolik co vytknout... Jen ta spousta nezodpovězených otázek.... i když to je možná jen můj pocit :) Shrnuto, podtrženo: parádní film. ()

Tomatáš

Miluji filmy, které se realisticky vracejí do 60. či 70. let...Skvělá hudba, atmosféra doby, zajímavý příběh, skvělé herecké výkony (H. Ledger)...pro mne za 5 hvězd!!! ()

sheldonka.

Atmosféra mě nadchla, a neznámý herci byli taky výborní. Od začátku až dokonce mi nic nechybělo ani nevadilo. Příběh kamarádů, kteří teprv zjišťují co je život a skate berou všude možně, mě opravdu mile překvapil. ()

JohnSmith

Co všechny na tomhle filmu tak bere? Mě to přišlo naprosto nudný a nezáživný. Jízdy na prkýnkách byly sice fajn, ale jinak nic moc. ()

Ichabod

Prekvapive naprosto svezi filmecek o pratelstvi dospivani a o tom co s kamarady udela vidina trochy penez a v neposledni rade taky o lasce k vsemoznym tem prkynkum. Urcite musim pochvalit uz to, ze prestoze je prubeh odpousteni a opousteni pratel stejny jako kdekoliv jinde, tak prestoze vse dopadne jak kazdy ceka, cloveka to potesi a nepripada mu to hned ani jako kdovijaky kyc. Obsazeni je proste vyborne.... Heath Ledgera jsem poznal az v asi 55. minute coz je neuveritelne a opravdu mne o to vic potesilo, protoze je to jednoduse sympatak a co se tyce trech hlavnich skate boyz tak volby opravdu padnuly vytecne a specielne Emile Hirsch je velmi sympaticky. Co se tyce samotne rezie tak ta je pomerne svezi a umirnena a jen spolu s hudbou dokresluje krasnou atmosferu 70. let kdesi na americkem pobrezi. ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem