Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (Cinemart)

Pítrs85

Teda trvalo to, musel jsem si počkat skoro až na konec roku, ale přeci jen jsem se dočkal, on je totiž tenhle Walter nejlepším filmem letošní filmové sezóny, Ben Stiller se dočkal své nejlepší role v kariéře, do toho nám hraje ten nejlepší možný soundtrack... sakryš, není toho nejlepší už nějak moc? No je, ale když ono vám je to tak zasněně krásné... Walter Mitty a jeho tajný život je totiž plný nezapomenutelných scén- skok z vrtulníku na loď, resp. na druhou loď resp... do moře :-), zápas se žralokem, výbuch sopky na Islandu... atd. atd., nebudu to tu prozrazovat, však se do toho kina vydejte taky, rozhodně nebudete litovat. A to jsem tu nezmínil úžasné přírodní exteriéry, jakousi epizodičnost děje (která je v tomto případě jen a jen ku prospěchu věci, posouvá děj snímku kapitolu po kapitole, jako kdyby jste četli nějakou úžasnou knížku) a perfektně trefný závěr s tím nejlepším coverem časopisu LIFE ever. A už tu máme zase to nejlepší... :-) Film o tom, že na snech není nic špatného, špatné je to nezkusit si alespoň některé z nich skutečně prožít. ()

Ivoshek

Spíš než komedie je to obrazově i zkukově působivá slajdšou, fakt se na to moc hezky kouká, třeba když sjíždí Ejtafjalajékul (jasně, vím, že se to tak nepíše), nebo leze po afgánských horách, nebo létá nad Grónskem... ()

Thomick

O jedinečnym negativu jedině pozitivně. Opravdu pohádkově natočená pohádka, která by - mám ten dojem - udělala zvláštní radost Voskovci s Werichem. Totiž stejně jako šaty dělaj člověka, dělá ho i profese; a tak celou tu nudnou skořápku Waltera Mittyho utváří v první řadě právě ona. Jinak máme celou dobu co dočinění s někym v jádru pracovitym, zapálenym a dobrodružnym... Walter akorát potřebuje najít ten správnej ventilek. Potom ani ty pompézní kulisy (stejně jako obálka časopisu) nemaj jinej než symbolickej význam a osobně je vnímám spíš jako autorovu vědomou kritiku povrchnosti dnešního světa než cokoliv jinýho. ()

claudel

Viděno během Challenge Tour - Filmový lov: Úkol číslo 21 - jakýkoli oblíbený film jakéhokoli oblíbeného uživatele, kterému jsi udělil bod. Já jsem se na Waltera Mittyho hodně dlouho těšil a ze všech stran slyšel jen chválu. Nevím, jestli jsem se díval na stejný film jako všichni ostatní, ale já jsem se od začátku do konce příšerně nudil a posouval prosebně stopáž, až jsem se z toho tak unavil, že jsem na Islandu usnul. Obsahově a pointově vykrádačka všelijakých jiných filmů, ke konci typické "made in USA", dejme tomu, že alespoň hudba a scénerie zaujmou, jinak velká nula. Fanoušci Muže z Acapulca jásají, pro mě jedno z největších zklamání roku. ()

Necrotongue

Dneska jsem se znovu podíval na Stillerův film a musel jsem změnit hodnocení z původních tří hvězdiček na čtyři,protože bych snímku jinak křivdil.Nádherné záběry přírody v různých světových lokacích mě nijak zvlášť neovlivnily,takových mám pořád plno v mailu,spíše se mi líbilo,jak byl Walter vždycky katatonický,když se zasnil.Přesně tohle se mi stávalo v práci ve chvíli,kdy se vyskytlo okno chvilkové nečinnosti,to jsem někdy býval i pilot.Ben Stiller natočil naprosto pohodový film,který mi konkrétně dnes parádně zvednul náladu a z toho jasně plyne,že bych ho třemi hvězdičkami hnusně podcenil. ()

JASON_X

Růžovobrýlové romanťáky nesleduju příliš často, vlastně je nesleduju vůbec, ale na tenhle mě jednak nalákala jména Stiller a Penn, druhak epický děj, slibující zajímavé exteriéry. No... popravdě se mi z laskavosti a hřejivosti tohohle hezoučkého filmečku většinu času zvedal kufr - zkrátka nepatřím do cílové skupiny diváků, které jsou podobné uslintané vyteplenosti určeny. Ale Stillerova režie je celkem nápaditá, Sean Penn byl ve své mrňavé roličce skvělý, a hlavně a především jsem se rád znovu podíval na Island (kde se také pochopitelně točilo nejen Grónsko, ale i Afghánistán). Takže to jsou tři důvody, proč téhle ulepené sladkosti dávám třetí hvězdu. Ale vidět ji znovu už rozhodně nikdy nehodlám. ()

Will_X

Zajímavý mix více žánrů, který má smysluplný a chytlavý příběh, který je obohacen výborným humorem a scénkami.+ Výborná hudba v kombinaci s parádním výběrem destinací ve kterých se natáčelo! Jízda na longbordu(Island),"focení " šelmy v Himalájích nebo fotbálek v Afghánistánu. Scénka s B. Buttonem naprosto geniální. 85% ()

MáŠa

Nevím, jestli za to můžou skvělé ohlasy, které shlédnutí filmu předcházely, ale čekal jsem o něco více. Je to pěkné, často vtipné, ale k dokonalosti mi tam ždibíček chyběl. Psalo se o feel good filmu, ale vybavuji si, že třeba po takovém Yes Manovi, jsem měl pocity bombastičtější, i když co se týče scénáře a režie, na tom Yes Man asi lépe nebude. I když jak se to vezme. Některé pasáže mi tam moc dějově neseděly. ()

Khalesi

Buď sa zvýšili moje nároky, alebo prudko klesli nároky Bena Stillera, čo sa scenárov týka. Vizuálne prekrásne a dobre zvládnuté herecky, ale po ostatných stránkach nie viac ako priemer. Jediné, čo vo mne film vyvolal-je túžba cestovať. Za to mu dám 3*. Zase som raz mala príliš vysoké očakávania... ()

Morholt

Mírné zklamání. Musím ocenit nádherné scenérie, výbornou hudbu a nakonec i Bena Stillera, který si ve své režii střihl poněkud vážnější roli a obstál. Jenže na konci jsem nevěděl, jaký postoj k Mittymu zaujmout. Jedná se o příběh uťáplého chlapíka z podzemí časopisu Life, který utíká do vymyšlené reality, aby nemusel řešit, že je loser? Částečně ano. Ale tahle rovina celkem brzy odezní a začíná celosvětová trip movie, kdy se hlavní hrdina vydává na cestu za věhlasným fotografem, aby získal ztracený negativ, jenž má vyjít v posledním tištěném čísle jeho časopisu. Tady jsem se párkrát zasmál, bylo tu několik dobrých scén i nápadů a jak už jsem psal výše, nádherné exteriéry. Jenže spojit tu cestu s něčím hlubším, to byla podle mě chyba, protože ta snaha o nějaké poselství působila dost neohrabaně a já jí nebyl schopen sežvýkat. Jedná se určitě o milou podívanou a zajímavý pokus, ale není to ono. 55% ()

MonaSax

Tehle film mě tak neskutečně učaroval a pozitivně nakopl, nemám slov. Hudba dokouzlila atmosféru naprosto perfektně. Fotografování miluji a Bena Stillera asi taky. Tenhle neskutečně barevný střípek kinematografie se nikdy neztratí. Daydreaming je sexy. ()

jerry12

80%. Snímek o muži, který žil svým vlastním světem, promítal si své představy a touhy do reálného života, aby je pak mohl naplnit v krásný, smysl dávající, trochu filozofický příběh s mile decentním závěrem. Pozitivní přístup, úžasná příroda, překvapivě velmi slušně hrající Ben Stiller, jemuž role maximálně sedla, skvěle napsaný, nepřekombinovaný scénář, který zprostředkovává jen to, co má, a nehraje si na něco víc, a v neposlední řadě také úžasný soundtrack, který stylově doplňuje fantastickou povahu snímku jako celku. Moc příjemné, zamyšleníhodné a naivní dobrodružství, které je herecky i dějově zatím Stillerovým nejlepším filmem a po slabším Zoolanderovi nebo Tropické bouři zde Stiller dokazuje, že i za kamerou má co nabídnout a stárnutím je lepší a lepší, možná i moudřejší a moudřejší. Tak trochu symbolická pohádka pro dospělé, která zpříjemní večer a donutí vás trochu přemýšlet, jestli i váš život není tak trochu zbytečně naplněn představami končícími... na obálce posledního čísla časopisu. Walter Mitty je takovým malým překvapením. Více na Filmech podle Jerryho. ()

TheJokerCZ

Walter Mitty je snílek, který občas odpadne od reality a chvilku mu trvá, než se opět vrátí. Což se vlastně stává i mně, ale naštěstí to netrvá tak dlouhou dobu. Tohle je strašně příjemný a pohodový film, který si na nic nehraje a krásně pobaví. Zkrátka to je výborná oddechovka. A také musím opravdu pochválit za skvělou kameru a parádní soundtrack. 9/10 ()

Handle

Ze začátku jem byl nadšený, ke konci jsem si říkal "zmařený potenciál". Jakkoli se film snaží být pozitivní a originální, tak bohužel doplácí na svoji přílišnou překombinovanost. Velmi se mi líbí poslání filmu, některé scény jsou natočeny dokonale a atmosféra filmu je pohodová, ovšem zasazení do přeplácaného dobrodružného příběhu mi přišlo naprosto zbytečné. Hodně velká škoda. I když to nebylo úplně špatné, myšlenka filmu je tak výborná, že si zasloužila lepší ztvárnění. ()

Kamca_

Film měl celkem dobrý spád, hlavně ze začátku. Líbila se mi ale jen ta skutečná a reálná dějová linka filmu. Naopak ta dějová linka založená na fantazii Waltera se mi nelíbila vůbec. Docela mi narušovala dojem z filmu. Jinak herecké obsazení se povedlo a hudba taky. 55%. ()

seale

Tento filmek jsem si pustila včera před spaním. V noci se mi zdál sen, jak se procházím kanadským lesem a kolem medvědi. Najednou jako mávnutím proutku jsem se ocitla v jakémsi ruském lese. Byla v něm osada. Jeden ze stromů jsme zdobili a k tomu nacvičovali divadelní představení na téma Mrazík. Byla jsem za Nasťu, ale nemohla si vzpomenout, co mám říct Mrazíkovi, protože tím divadlo mělo začít. Pořád jsem se všech ptala: co mám říct Mrazíkovi? Co mám říct Mrazíkovi? Přeplavala jsem jezero tam a zpět, abych se zeptala lidí i na druhém břehu. V tom jsem se probudila mumlajíc si něco pod nos. Výstižnější komentář k tomuto filmu nemohl ani vzniknout. :)) Nereálné dobrodružství pro pobavení ve stylu: je třeba se občas zasnít. :) ()

ScarPoul

Keby nebol začiatok tak strašne rozťahaný, bolo by to za plný počet. A to je jediná skutočná výhrada. Možno je to tým, že všetok úvod bol prezentovaný už v traileroch a mne prišlo čakanie na impulz ako nekonečne dlhá záležitosť. Od momentu, kedy Sean Penn kývol Benovi aby sa vybral za ním film nabral pohodové tempo. Ukázal nám niekoľko výborných scén a spríjemňoval nám zvyšný čas peknými posolstvami a hudbou. Stiller natočil dospelý a pútavý film. Vtipné je tu prezentované po skromne a je skôr situačného rázu. Takže nečakajte žiadne hláškovanie, alebo niečo podobné. A aj to samo je podané veľmi decentne. Pravdou je, že skôr ako hľadať stratenú fotografiu by som uvítal keby Walter hľadal samého seba. Ale to ako krásne na konci zapadlo všetko do seba bolo vlastne veľmi potešujúce. Walter Mitty tak uzatvára pre mňa tento filmový rok a som tomu rád. Je to pozitívne, milé, krásne natočené a z nadupaným soundtrackom. Arcade Fire a José Gonzales rules! A rozhodne sa k tomuto filmu ešte vrátim. ()

PF 2014

PF 2014