Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (CinemArt)

Frajer42

Bohužel musím zcela souhlasit s okolním hodnotitelstvem, neboť mají pravdu. Tento snímek je neobyčejně prázdný. Je docela pěkný vizuálně a má solidní soundtrack, leč jaksi nemá co říct. Smíchy se člověk také zrovna nepotrhá a veškeré úsměvné okamžiky by zvládlo spočítat i dítě, které počítat neumí. Je strašně super, že se člověk, který se vyhýbá nebezpečí vydá kvůli své lásce na dobrodružnou výpravu a navštíví exotické země, ale co jako? Měl jsem v plánu dát pouze 2*, ale s ohledem na filmy, které jsem ohodnotil, zde musím nutně sáhnout po té třetí. ()

MikeCool

S přibývajícími šedinami na Stillerově hlavě, roste i jeho kvalitní filmová činnost, která brzy může vlastnit vstupenku do "říše Oscarových králů". Ben Stiller v jeho životní herecké, ale i režisérské roli předvedl úžasný výkon. Od začátku do konce to mělo mělo takový skrytě tajuplný děj s nádhernou pointou, která má spoustu zápletek k zamyšlení s vtipným nádechem, hlavně co se týče "výpadků" Waltra Mittyho, které opravdu pobavili, ale líbilo se mi, že Mittyho přehnaně velká představivost neprovázela celý film a že si postupem času uvědomil, že si svoje sny a přání nemusí jen představovat, ale může prožít dobrodružství na vlastní kůži. Obdobně tomu tak bylo i u letoší britské pecky Lásky čas. Vyzdvihl bych perfektní kameru a o to více výpravu. Tak nádherné záběry úchvatné přírodní krásy Islandu (Grónska a Afghánistánu) skloubené s příběhem, jsem již dlouho neviděl a v doprovodu líbezné a poutavé hudby, dodávali tyto záběry skvělý a hlavně nezapomenutelný zážitek. Krásně poslouchatelný soundtrack (např. Step Out, Stay Alive nebo Of Monsters and Men) byl určitě jedním z největších klenotů tohoto filmu, zvláště při závěrečné scéně, kdy jsem na plátno koukal s otevřenými ústy a po těle mi nabíhala husí kůže. SPOILER: Po shlédnutí se mě můj otec zeptal: Hele, jak si myslíš, že se ta fotka č.25 dostala do Mittyho peněženky? Asi po půl hodině debaty jsme nakonec dospěli k závěru, že ta fotka tam je od samého začátku, ale je úžasné že nám tato (ne tolik podstatná) otázka vrtala hlavou takovou dobu. Takové filmy já prostě miluji a je vidět, že Stiller to natočil srdíčkem. KONEC SPOILERU. (Tisící komentář) ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

boshke

Film je milý. Není to nic převratného, ale má to vtip, pěkné záběry a celkem i myšlenku, i když nijak zvlášť originální... 80% ()

Dzeyna

Ben Stiller jako skaterboy?! Dobře, to beru, hodně mě to pobavilo a byla to i zajímavá vložka, která to celkem dost okořenila. Příběh je opravdu skvělý, pozvolný, ale zároveň hodně akčně nabitý. Celá zápletka je vtipná až možná příliš banální a přitom hodně zajímavá. Rozhodně parádní podívaná s výbornými hereckými výkony. ()

leila22

Úprimne som bola mierne sklamaná. Čakala som od tohto filmu viac. Nijak špeciálne som sa nebavila, ani scenár ma neoslovil. Prišlo mi to celé akési nedotiahnuté. Plusom boli akurát pekné scenérie a moment odhalenia stratenej fotografie. ()

swamp

Ben Stiller překvapil! Na režisérském křesle tentokrát ukázal, jak se umí hodit do vážnější a umírněnější polohy. Ta mu sedla (stejně jako hlavní postavě, kterou zde hraje) naprosto dokonale. Skvělá hudba, úsměvné i dojemné (bez pachuti patosu) pasáže. Výborná třešnička na závěr roku. ()

DwayneJohnson

Ben Stiller po čase velmi překvapil. Po sérii, tu více, tu méně úspěšných komediií, chopil se režisérského kormidla a natočil komedii, úplně jinou, než ty jeho předešlé. Povedlo se mu hned několik věcí dohromady. Velmi originální příběh, vyprávěný ve dvou rovinách, což však není rozhodně největší plus. Tenhle příběh není totiž vůbec laciný a nesklouzává za hranu, tolik typického, amerického patosu. Působí, jako něco naprosto novátorského a neokoukaného. To vše je proloženo velmi povedeným soundtrackem a zároveň slouží i jako zeměpisný průvodce, po snad půlce zeměkoule. Herci, ti jsou jako by v pozadí, což však v tomhle případě není vůbec na škodu. Tenhle Walter se prostě povedl se vším všudy a já jen teď doufám, že se Ben nevrátí, o osmému pokračování Fotra a Lotra. To by mě fakt nasral. ()

Dalda

Parádní film, který bych si nejspíše užil ještě mnohem více na velkém plátně, protože mnohé záběry kamery za to stály. Walterovo snílkovství, které se poté, co opustí svou americkou kancelář, začne postupně měnit v realitu, a také jeho cestováni a dobrodružství v Grónsku, Islandu a Himalájích, jsou na filmu velmi atraktivní. Skvělým doplněním je pak velmi vhodně zvolený soundtrack. ()

Slartibarkfast

Walter Mitty je foto-editor časopisu Life. Jeho život je nudný a stereotypní, a proto často bloudí ve svých dobrodružných snech, které ho přivádějí až do katatonických stavů ztuhlosti. Vše se však změní, když časopis Life přechází na online formu a poslední obálku tištěného časopisu má tvořit ta nejlepší fotka jednoho z nejuznávanějších fotografů a kterou Walter ke vší smůle nemůže najít. Celkem povedený příběh o jedné kancelářské kryse, která vystrčí hnátičky ze svého zatuchlého a ponurého suterénu, aby prozkoumala svět. Moc se mi to líbilo. Romantické scenérie a dobrodružné příhody člověka, který byl osudem vržen na zajímavá místa naší planety a změnil pohled na život. Ben Stiller ukázal, že pro takováto romantická dramata má skutečně cit. 90% ()

predators

Naprosto dokonalé,nenucené a hlavně nevšední vtípky doprovází lehce dobrodružný příběh, v leckterých očích podivína, Waltera Mittyho. Toho ztvárnil Ben Stiller a konečně se nebojím říct,že se mi ohromně líbil a s jeho hereckým a zároveň i režisérským výkonem jsem byl nadmíru spokojen! Konečně se někdo nebál vyhnout se dnes tolik oblíbenému až fekálnímu "humoru" a diváka lehce směruje k milým úsměvům nad pozitivními a chytrými fórky. Má pochvala dále směřuje k výběru postav,hudebnímu soundtracku a krásným přírodním scenériím,na které nejsme až tak zvyklí,ale ve skrytu duše se jich nemůžeme vynadívat! Oblíbenost tohoto filmu už jen doplňuje fakt,že i po čtvrtém shlédnutí mě neopouští chuť podívat se na podivuhodný život Waltera Mittyho i po páté ;-) 95% ()

nascendi

Stillerova "komédia" je pokračovaním radu mizerných filmov, s ktorými sa v poslednej dobe stretám. Bez mučenia priznávam, že ako herca ho neznášam a ako režiséra nepoznám. Napriek tomu som pristupoval k jeho filmu bez predsudkov a v úpornej snahe pochopiť, čo na ňom ostatní vidia. Nepodarilo sa. Nudný film, s absentujúcim humorom i myšlienkou ma na dlhú dobu odradí od pokusov zistiť, či sa mu, napriek všetkému, niečo dobré nepodarilo nakrútiť. ()

cukorek

Ak má mať film u mňa úspech musí mať aj napriek zvýšenej fantasy hladine istú základnú štruktúru. Takže tento vymodelovaný príbeh od Bena Stillera stroskotal, hneď v základných princípoch. Jedine čo naplnilo žáner tohto filmu bolo ponúknuté dobrodružstvo a výprava do vzdialených kútov sveta. Akceptujem aj krkolomné pozmeňovanie vodítka, či hlavnú pointu prestať, len v živote snívať, ale naozaj život prežiť. Nedokážem, ale prekúsiť banality ako búchanie kufríkom žralokovi po hlave, tak ľahko prejdené kilometre na skateboarde, kŕmenie afganských patriotov mamičkiným koláčom - to všetko je znechucujúce a devastujúce. 20% ()

silentname

Ben Stiller ma týmto filmom skutočne dostal v pozitívnom slova zmysle. Skvelá rola zakomponovaná vo vynikajúcej komédii, skvelej dráme, dobrých nápadoch a veľmi príjemným vzťahom medzi ním a Kristen Wiig. Spolu fungujú skvele. Neviem čo reálne by som povedal, ale film je úprimne vtipný, zaujímavý, nápaditý a funguje skvele. Škoda je len tá, že veľa momentiek filmu je tak neskutočne odhadnuteľných, že ich dokážete povedať veľmi rýchlo. To je asi také najväčšie negatívum filmu. Ale jeho predstavivosť, komédia, dráma a postavy ho vyťahujú podľa mňa skutočne hore. Radosť pozerať. A Ben Stiller ho okrem toho ešte aj skvele zrežíroval.Hodnotenie: A- ()

nash.

Walter Mitty není film. Je to sen. Sen snílků, kteří se uprostřed dne umí vytratit do svého vlastrního světa. Lhostejno zda jim stačí jen tak v něm chvíli pobýt, nebo se ho pokouší zhmotnit a proměnit v realitu. Sen smutný i veselý, nabitý pozitivní energií, plný romantiky, nádherných obrazů i zdánlivě banálních myšlenek, které lze lehkým pootočením proměnit v inspirující momenty. A protože je to jen sen, nemusí dávat smysl a ustrašeně se ohlížet na to, jestli je to či ono reálné, možné a tak bezstarostné. Protože právě tak to sny dělají. Mám sice své sny, a umím si je užít, ale s radostí se kdykoli na chvíli vypravím do toho Waltrova a prohlédnu si s ním svět jeho očima. Bravo Bene Stillere, toho bych se od tebe nenadál. Ani herecky, ani režisérsky. Řadím Waltera mezi oblíbence a doufám, že zůstane. ()

Pedestrian

Dívá se na to hezky, poselství je jasné: žít naplno, ale celé mi to přišlo takové nabubřelé. A ta věc se zahozením peněženky je opravdu dementní, nelogická a naprosto zbytečná. ()

Slarque

Ben Stiller jako režisér viditelně roste. Tenhle film se mohl rozpadnout na střípky velice snadno, ale nestalo se tak. Dává tu smysl stejně komiksová řež o plastickou figurku v ulicích New Yorku, jako tiché a pokorné spočinutí zrakem na sněžném levhartovi v afghánských horách. Jak Ben Stiller stárne, jeho komedie se zklidňují, a tahle se stala i nostalgickým ohlédnutím za koncem jednoho skvělého časopisu, kinofilmů a dalších zbytků analogového světa. Film navíc oplývá výbornou kamerou, neošizenými efekty a znamenitě poskládaným písničkovým soundtrackem. Bravo! ()

Willy Kufalt

Filmový zážitek hodně podobný maďarskému Měsíci Jupitera... opět současná moderní žánrovka s fascinujícím vizuálem, zároveň však plytce zpracovaným klišéovitým příběhem. Či-li mám hodně schizofrénní pocity, na jedné straně výborná ukázka špičkově vyladěného vizuálu s řadou podmanivých uměleckých záběrů, na druhé straně stejně tak „výborná“ ukázka koncentrace těch nejotřepanějších klišé hollywoodských filmů. Vizuál plný dechberoucích severských scenérií má na svědomí, že jsem Waltera Mittyho dokázal sledovat po většinu času se značným zájmem a zejména v prostřední třetině z Grónska a Islandu mě hodně bavil dobrodružný příběh, avšak tuctová a neskutečně předvídatelná romantická linka mi v tom celém dení připadala až násilně naroubovaná a celkový dojem včetně přeslazeného konce mi spíše kazila, než že by mě dojímala. Snových sekvencí, které měly vytvořit kontrast a zároveň jistou spojitost k pozdějším reálným dobrodružstvím, zde sice nebylo moc, ale vzhledem k tomu, jak mi tím „marvelovským“ stylem vůbec nesedly, mi to ani nevadí. Zajímavé je, že tento film mi byl před časem doporučen jako něco, co má být kombinací reality s vysněnou fikcí prý podobné Muži z Acapulca, ale svou ústřední myšlenkou o prožití dobrodružství, které změní otravný stereotypní život hlavnímu hrdinovi, mi W.M. nakonec od Philippa de Brocy připomněl jiného „Muže“ (z Hongkongu)... nicméně jak se mi tato myšlenka hodně líbí a dokážu si představit, že by se mi film na toto téma hodně líbil též (zde to dokážu alespoň říct o té prostřední třetině), tak ani v jednom z těchtou dvou případů nevznikl film, který by mi svým pojetím vyloženě sedl, ačkoliv v případě Waltera Mittyho se zas nejedná ani o žádný velký trapas. :o) A jelikož jde o remake, jsem zvědavý, nakolik mi sedne původní film z roku 1947. Zatím předpokládám, že asi nenabídne formu plnou vizuálních orgií, ale mohl by to pro změnu vyvážit zas lépe propracovaným obsahem. [65%] ()

eLeR

Tri hviezdy pre tento zvláštny film okrem iného aj za fantastickú muziku a ešte za to, že sa na to nádherne pozeralo. Počnúc titulkami na začiatku filmu, končiac krásnou prírodou. Bolo to zábavné a chválabohu nebola to trápna komédia. Stillera neznášam, ale Penna milujem, takže je to 1 : 1. A aspoň jeden výborný song http://www.youtube.com/watch?v=MrWd0m7pmq8 ()

Bachy

Přišel jsem tenkrát domů asi ve dvě v noci s tím, že si jen zapnu počítač a půjdu spát. Vyskočil na mě první trailer na Mittyho a já jej protočil 6x, slovy šestrkrát, za sebou a už u něj jsem mačkal slzu. A víc vědět nechci, dokud nebudu sedět v kině. Vždyť jen ta základní synopse řve do světa:"Jsem galon nápadů. Dělej si, cokoliv chceš." Hlavně ať někdo opět vytáhne, že Hollywood je chudý na dobré scénáristy. Pfff. A pak už je jen na režisérovi, co chce a jak umí. Výsledek je, že jsem na tom v kině nebyl naposledy. Stillerovo dílo je osvěžující a nakopávající v úplně každém záběru. Ale opravdu v úplně každém. Nejen, když Mitty běhá po neskutečných scenériích, tam se to přeci jen čekat dalo, ale opravdu i tam, kdy jde domů z práce. Asi jsem úchyl na barvičky, ale většina scén má prostě neskutečné tónování. Nad tímhle aspektem obvykle slintám u Andersona ve veselém, Finchera v depresivním a nebo třeba u Coenů v podivném. A teď mezi takové obry skočí Stiller. Přesto nesouhlasím s tím, že Mitty je uvnitř shallow, schovaný za neskutečným vizuálem. Abych si já takový vizuál dovedl užít, musím být přesvedčený o vnitřní síle snímku. A Stiller ji tam narval s přehledem. Ať už díky příběhu, díky obsazení, díky koláči. Vážně...která scéna byla slabší? Řekněte mi ji a já vám řeknu, že si lžete do kapsy. Vždyť i ta závěrečná pointa nejprve míří do klasického klišé, aby pak trhla stranou, že to přeci jen umí líp. A nejpodivnější na tom všem je, že film s takovouhle náladou má dokonce i úžasnou akční scénu. Kdy mě zajímala/zaujala akční scéna? Právě u zmíněného Andersona se mi naposledy v kině stalo, že jsem z prvního záběru snímku věděl, že to tam je. Následující píši jen u výjimečných filmů a tady to napíši bez zaváhání - jediná slabina je, že bych chtěl, aby to trvalo čtyřikrát tak dlouho. Svět je bizzare. Na Triera se stojí fronty a Stiller natočil neuvěřitelný spektákl. ()

LoLaa

Jaký musí být film, aby ode mě dostal 5 hvězdiček? Přesně takový jako The Secret Life of Walter Mitty. Hlavní hrdina - snílek, novinář, cestovatel, sympaťák Ben Stiller zamilovaný do krásné kolegyně ztvárněné výbornou herečkou Kristen Wiig. Prostředí, atmosféra, hudební podklad i občasné výjevy Walterovy mysli z filmu dělají výjimečný a způsobily, že jsem se od něj nemohla odtrhnout. Byla jsem prostě nadšená od první scény až po závěrečné titulky. ()

PF 2014

PF 2014