Hanebný pancharti

• USA Inglourious Basterds (více)
USA / Německo, 2009, 153 min (Alternativní 147 min)

Repulsion odpad!

Ach jo. Tak jsem se přes svůj závazek už nikdy se nepodívat na nic od Tarantina podíval na Inglourious Basterds. A sice z toho důvodu, že jsem se dozvěděl, že je tam zmínka o režiséru Georgu Wilhelmu Pabstovi. Což byl skutečně žijící režisér, akorát ne německý, ale rakouský (ale předpokládám, že takový Tarantino mezi tím jako správný Američan nerozlišuje). Pabst se ovšem narodil v Roudnici nad Labem. V Česku ale zpočátku nenatáčel. Natáčel ve Švýcarsku, Itálii, Rakousku a v USA. Druhá světová válka jej bohužel zastihla v Rakousku a nestačil včas emigrovat. Působil tedy v rámci Třetí říše, ale mimo Německo. Tím se mu dařilo vyhnout se spolupráci na vyloženě propagandistických nacistických filmech. Dostal se tak i do Prahy, kde na Barrandově natáčel dva německé filmy: Paracelsus a Der Full Molander. Po válce pracoval v Rakousku a Západním Německu. V roce 1955 natočil film Es geschah am 20. Juli o atentátu na Hitlera. Na jeho scénáři se podílel někdejší slavný český režisér Gustav Machatý (Exsáze). Tolik tedy k tomu režisérovi. Ovšem ti Hanební parchanti, to je taková strašná pičovina! To bylo utrpení to dokoukat. Tarantino si válku představuje opravdu jako Hurvínek. Ti jeho kokoti by na okupovaném území nepřežili ani hodinu. Natož aby dokázali někomu působit nějaké skutečné škody. A ani ten opěvovaný Waltz se mi tam nelíbil. SIce se tam celou dobu docela zajímavě pitvoří, ale kdovíjakou hloubku ta jeho postava nemá. ()

frho

Moje nejoblíbenější Tarantinovka. Legendárními hláškami nabitá záležitost, které dle mého na kvalitě velmi přidává různorodá kombinace jazyků, kterými se ve filmu mluví (tento faktor by podle mě prospěl i mnoha jiným filmům, i když ne každý by to uměl pojmout tak skvěle jako Tarantino). Scéna s italským štábem nebo přestřelka (slovní i skutečná) v hospodě budou už navždy patřit ke klenotům kinematografie. A Christoph Waltz je génius. ()

jackalsc

Celé dvě hvězdičky si zaslouží jen Christoph Waltz. Ač ztvárnil nacistu, udělal postavu neskutečně zajímavou na sledování a v podstatě kde byl v záběru, tam jsem se nenudil. Výborný herecký výkon, to se nedá bohužel říct o cokoliv ostatním. Stupidní scénář, všechny představy jsou tak strašně naivní a falešné, jak by byl film točen v alternativní realitě. Asi chápu režisérský záměr, ale toto je fakt trapné a jak Tarantino svým způsobem glorifikoval radost ze zabíjení nacistů je přes čáru. Brad Pitt zde má tak děsný přízvuk a působí celkově neskutečně trapně, nechápu jak mu tohle mohlo přijít normální. Scéna kde říká "Ari ve derci" s přehnaným jižanským přízvukem, kde zní jak nějaký vidlák klábosící v hospodě u piva je na facku pro něho a taky na facku pro toho komu se to zdálo uspokojivé i s chybějící reakcí od Christopha Waltze na tento do oči bijící blábol. Možná kdyby se to bralo jako nějaká komedie, ale i tak. Je to v podstatě nějaký hybrid vyvařený ze všeho možného, a herecké výkony jsou většinou strašné a scénář stupidní. ()

Radek273

Historická smyšlenost, nepravdivost kompenzovaná excelentními výkony špičkových herců a perfektní atmosférou, ať již vážnou či hravou. Skvělé! ()

Fender

Tohle je prostě tak geniální dílo, ať už těmi dialogy, hudbou, postavami (předně tedy Christoph Waltz), scénami, emocemi.. Ač je možná lehce nelogický fakt, že židovka vlastní najednou kino, tak je to opravdu velmi propracované. Tady se Tarantino skutečně velmi vyřádil. ()

KukulienkaHO

Krásne atmosférické (dialógové) scény. Parádne zahrané, najmä Christoph Waltz - tie jeho ksichty a pózy. Príbeh zaujme a rýchlo odsýpa aj vzhľadom na stopáž. Postavy dramatické, ale samozrejme nesmú chýbať aj nejaké tie "komické". A čo by to bolo bez poriadne šokantného, strhujúceho a hlavne krvavého finále? = film by Quentin Tarantino ()

KolarikKing

Klasika, která neomrzí. Jako natočit film o druhé světové válce, kdy se v jednom okamžiku klepu napětím a vzápětí se valím smíchy, to dokáže opravdu jen Tarantino. 9/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

Ace.A.T.L.

Za mě klasická a klasicky skvělá Tarantinovka. A ta halda skvělých a známých herců, to je jen bonus nahoru. Bavil jsem se od začátku do konce. Ale drobátko tomu chybělo. Nevím co, ale pořád mě to jakoby hnalo k tomu, že přijde wow a nakonec nepřišlo. Ale i tak. Za mě parádní a nadstandartní 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

jirkah23

Jeden z jeho nejlepších filmů, dostávají mě skvělě dialogy a poté brutální rozsek, to co umí Tarantino nejlépe. Vynikající film natočený s perfektní inspirací proti tyranii. Hrdinství a odplata se zde postupně dere na povrch. ()

SaxGuy

Hanebné pancharty táhne především skvělý výkon Christopha Waltze, který si krade pozornost pro sebe, kdykoli je na scéně. Po skvělém úvodu v podobě představení lovce Židů začne film balancovat na hraně parodie historických událostí a představí nám supervražedné anti-náckovské komando. Bohužel potenciál filmu sráží dosti nevyužití samotní titulní bastardi, což trochu tříští směřování celého snímku a nakonec divákovi dojde, že vlastně ani děj není tak chytrý jak by bylo záhodno. Plné výborných scén, ve výsledku ale ne tak výjimečné, jak by mohlo být.    7/10 ()

Lendak

"Au revoir Shosanna!"____ Tarantino vo svojej najčistejšej forme. Dokonalo vybrúsené dialógy s úžasným čiernym humorom v totálne geniálnych scénach (úvod, finále, ociachovanie náckov, krčma....) dopĺňajú úžasné výkony Pitta a sexy Mélanie ktorých ale ľahkozadnou prevalcoval geniálny Kristián Valec a iba svojím pohľadom dokázal v do každého dať pocit znepokojenia. Tarantino je majster dialógov a toto je ďalšia trofej do jeho sieni slávy. Kventýn proste znova bodoval na plnej čiare Oooh that´s a bingo! ()

Modular

Tohle jsem nečekal. Od filmu jsem čekal stupidní ale vtipnou parodii na Druhou světovou válku na styl Scary Movie, ale dočkal jsem se historického dramatu s komediálními prvky. Hvězdné herecké obsazení, obsahujícího Brada Pitta jako lehce psychopatického velitele nebo mého oblíbeného herce záporáků, Christopha Waltze, jako "Lovce Židů". Film má svižné tempo a často si nejste jisti, jestli se ona událost stala, nebo si to Tarantino prostě jen vymyslel, což dodává filmu moment překvapení. Obecně Tarantino odvedl skvělou práci, kupříkladu se v Třetí říši opravdu mluví německý a ne anglicky, což navozuje lehký pocit autentičnosti. Nic se nebere příliš vážně a konec je vcelku k pousmání, ale i tak se jedná o skvělé vyvedený snímek, který jsem si velmi užil. Doporučil bych ho všem milovníkům Tarantina a obecně černého humoru. ()

PanPyzamo

Pro mě to byla jasná volba, jelikož téma války a nacismu mám ve filmech rád, takže jsem si to opravdu užil. Ačkoliv se mi to hodně líbilo, tak si myslím, že to nejspíš není pro každého. Konec byl sice opravdu supr, ale než se k němu dostaneme, tak máme dlouhé hodiny mluvení, které mě sice nenudily, ale asi ne každého to bude bavit. Mě ovšem film oslovil a tak jsem se bavil celou dobu a to nejsem nějaký Tarantinův fanda. Sice se mi jeho filmy líbí, ale nežeru je tolik jak ostatní a takový Pulp Fiction je dle mého názoru přechvalovaný. Čistě můj názor. Jinak nic proti. To už ale utíkám někam jinam. No zkrátka jsem se bavil od začátku až do konce, nejspíš hlavně kvůli zasazení té doby, protože období války mě ve filmu baví, takže mě to oslovilo. Za mě skvělý film, který bych doporučil fandům válečné tématiky, ale hlavně fandům Tarantina. 8/10 ()

DvoRSTA

Tak tady není o čem mluvit. Tarantino je prostě mistr svého řemesla. Celou dobu to byla jízda u které jsem nevěděl, jak to dopadne. Nejlepší výkon opětovně Christoph Waltz, ze kterého šel mnohokrát strach a někdy zase zábava. Děj: perfektní | Herci: bomba | Celkově: nádhera ()

Lucas005

U téhle satirické herecké přestřelky se budete smát, i si od stresu kousat nehty. Tarantino se svými dialogy a geniálně vybranými herci od hlavních charakterů po malé karikatury ve vás totiž dokáže i na poněkolikáté vyvolat přesně tu nejistotu a emoci, kterou chce, a potáhá si vás, kam potřebuje, stejně jako by to udělal samotný Hans Landa. Vše samozřejmě doplňuje režisérův typický dechberoucí vizuál, hrátky s chronologií některých scén a brilantní výběr hudby, díky čemuž si snad ani ve výsledku nepřipustíte nevyrovnanost hloubky některých charakterů a občasné utápění se ve vlastním stylu režie. Ve výsledku tak jedna z nejčistších a nejlepších Tarantinovek, které se nám kdy dostalo. ()

Guy Ritchie chystá válečný thriller

04.11.2020

Star Trek 4 našel režiséra

Star Trek 4 našel režiséra

20.11.2019

Tarantinův Hollywood ještě delší?

Tarantinův Hollywood ještě delší?

25.05.2019