Twentieth Century Fox, Blue Sky Studios a oscarový režisér Chris Wedge, ktorý preniesol milióny divákov do pradávnych čias v trháku Doba ľadová, práve spoločnými silami vytvorili úžasný svet Robotov, svet, ktorý obývajú výhradne svojrázni roboti. Podobne ako Doba ľadová sú i Roboti filmom plným humoru, čarovných obrázkov a pozitívnych hodnôt. Rodney Copperbottom, s hlasom Ľubomíra Bukového, žije v malom meste a má obrovský talent na vynaliezanie viac či menej uveriteľných vecí. Životné podmienky ospalého malomesta mu ale zväzujú ruky. Spoločne s otcom (čo je umývačka riadu - stačí mu otvoriť hrudník a napchať dovnútra špinavé taniere) pracuje v miestnej reštaurácii a neustále sníva o veľkom dobrodružstve.

Vyzbrojený jedinečnou vynachádzavosťou, vydá sa Rodney jedného dňa na cestu do Robot City, aby sa tu stretol so svojím idolom, veľkým vynálezcom Bigweldem (hlas Mela Brookse). Bigweld, najväčší symbol Robot City, strávil celý život vymýšľaním lepších životných podmienok pre svojich robotích spoluobčanov. Keď ale Rodney dorazí do Robot City, zistí, že život v meste nie je tak ideálny, ako očakával, a že jeho výprava bude asi oveľa dramatickejšia, ako čakal.

Počas prieskumnej cesty po tejto metropole sa Rodney zoznámi s Rusties, skupinkou pouličných robotích povaľačov , ktorí sa vyznajú. A to nie len v meste. Fester (hlas Robina Williamse) jeden z Rusties sa okamžite stane najlepším Rodneyho priateľom a dokonca dovolí svojej malej sestre Piper (hlas Amandy Bynes), aby vstúpila do ich party. V obrovskom Robot City tak Rodney nájde nový domov.

Rodney tiež stretne Cappy (hlas Halle Berry), manažérku spoločnosti Big Weld Industries, ktorá sa do Rodneyho okamžite zamiluje, pretože mu je v mnohých ohľadoch podobná. Okrem priateľských ale Rodney stretáva aj nepriateľské postavy, ktoré sa mu snažia zahatať plán na nájdenie strateného Bigwelda a záchranu Robot City. Výsledkom je nadčasová a zábavná rozprávka, ktorá posúva hranice animačnej zručnosti a zároveň privádza na svet nové postavičky, ktoré budete milovať pre ich humor a povahu. Roboti vás proste zahrejú na srdci a dokážu, že každý robot môže žiariť bez ohľadu na to, z čoho je vyrobený. (oficiální text distributora)

genetique

Počas filmu som si kládol otázku, ktorý element vycucal toľko dolárov z rozpočtu. Pokiaľ to neboli hlasy nahovorených plecháčov, tak potom naozaj neviem. Sympatické, pohybujúce sa kúsky železa, ktorých dizajnéri odviedli zaujímavý kus práce, sa nemajú veľmi čím chváliť. Príbeh je úplný odvar, hlášky sú vlastne len precedenou a zmixovanou zmesou niečoho, čo tu už neraz odznelo. Dobrodružný a takmer akčný nádych v druhej polovici čerstvo osviežil, a odfúkol hromadiacu sa kopu nudy, ktorá ťažila tento sympatický filmík. Navyše som nesmierne rád, že počas filmu neodznel titulný a hlavne neskutočne prvoplánový a otravný song od Sarah Connor - ‘From Zero To Hero’. Totálne by totiž zruinoval hudobnú vložku, ktorá bola jedným zo zásadných kladov. 60%. ()

D.Moore

Roboti jsou plní takového množství nápadů, gagů a narážek všeho druhu, že jim tu miliontou variaci na známý příběh milerád odpustím. Mimochodem ačkoliv si animáky většinou pouštím dabované, v tomhle případě by to byl hřích - přijít o úžasného Robina Williamse v roli "ďábelského" Fendera, o Mela Brookse coby vynálezce Bigwelda nebo o Paula Giamattiho, který propůjčil hlas skvělé postavičce vrátného (rozesmál mě k slzám), bych nechtěl.__P.S. Robotická stařenka krmící robotické holuby, které ale musí zároveň i natahovat, aby vůbec zobali... To je jeden z nej nápadů. ()

Spooner

2. celovečerní počin od tvůrců Doby ledové za svým předchůdcem nijak nezaostává. V animované tvorbě ho dokonce trumfnul ( i když to vlastně nebylo tak těžké) a je velmi povedená. Je zde několik vynikajících hlášek a gagů, něktěré pro děti a některé pro dospělé. Bavit se budete i nad narážkami na známé filmy ( Star Wars, Čaroděj ze země Oz atd.). Robotické vychytávky na začátku filmu jsou super stejně jako taneční číslo na konci. Jedinou vadou je, že občas to bylo opravdu až moc pro děti a charaktery postav byly známy od začátku a nikdo se jimi nezabýval. To ale k takovýmto filmům koneckonců patří a já jsem se i přesto bavil stejně dobře jako u Doby Ledové. ()

MMR

Za příběh bych dal slabší tři, ale díky skvělým efektům dávám čtyři hvězdičky. Kdybych to porovnal s ostatními animáky, tak bych to zařadil do takového středu, žádný zázrak ani pohroma to nebyla. ()

juta

Průměrná pohádka, kde dopředu víte, jak to dopadne. To je sice skoro v každé pohádce, ale tady je to evidentní hned. To samozřejmě vůbec nevadí. :D Grafika není úplně dobrá, je znát, že je to starší animák, ale i některý starší vypadají lépe. Třeba bych se soustředil na ostření, kdy bylo občas špatné rozeznat postavu od pozadí, hlavně když se na to koukáte po ránu a nejste pořádně vyspalí. :D ()

Fiftis

Jeden z najlepších animovaných filmov, s mnohými nevšednými nápadmi čo do prostredia, mnohotvárnosti postáv a animácie rozličných robobytostí. A hlavne partia hrdzavých outsiderov minulej generácie, na ktorú práve prestali vyrábať náhradné diely, je výborná. Páčilo sa mi mesto robotov, kde bolo všetko dokonale premyslené a výborne prepracované. Často som sa pousmial nad tým, ako mi život robotov v mnohom pripomínali ten náš svet ľudí. Samozrejme nesmú chýbať rôzne charaktery postáv, takže sa tu našiel kladný hrdina, hlúpy dobrák, ktorý tú hubu nezavrie, a tiež správny záporný hrdina. Príbeh ma zaujal, pretože bol dobre spracovaný. Nezabudnuteľný zážitok, rovnako ako po Nemovi či Autách. ()

Shakers

Nebolo to zlé, ma to miestami celkom dobré nápady a úvod je tiež celkom zaujímavý, keď sa s hlavným robotím hrdinom vydáme do Robot City. Záver mi príde už viac taký tuctový a nemá moc čím prekvapiť, ale je to fajn sranda pre deti aj dospelých, táka oddychovka, jednohúbka. Za zmienku stojí aj tradične dobrý slovenský dabing. 65% - 3* ()

DJ_bart

Nevím zda je to tím, že jsem tenhle animák v dětství miloval a viděl ho nesčetněkrát, ale za mě jsou Roboti underrated hidden gem svýho žánru, jehož nápaditá koncepce fikčního světa mě nikdy nepřestane bavit a fascinovat. Navíc čím víc jste starší, tím víc dokážete ocenit ten geniální dospěláckej humor. ()

Pepinec

Barevný omalovánky pro malý děcka nebo pro strhaný otroky, co si sami připadaj jako roboti. (Filmfest Théoule 2013, 1/11) ()

JohnnyD

Desivé utrpenie. Totálna nuda, žiaden humor, predvídavý dej s minimom zábavy a napätia, otravné moralizovanie na každom rohu a žiaden presah pre dospelého diváka. PS: V originále si aspoň užijete hlasy Harlanda Williamsa, Robina Williamsa a Jamesa Earla Jonesa ... slovenský dabing je katastrofálne fádny a z tieňa ho vyťahuje iba comeback skvelého Mira Nogu. ()

Indiana

Z 3D animovaných filmů mě to bavilo tak nějak nejméně, zasmál jsem se u toho asi tak jednou, ani to ve mně nevyvolalo tu dobrou náladu, jako se to daří jiným animákům a vlastně jsem se u toho skoro furt nudil a dokonce u toho v kině asi čtvrt hodiny prospal. ()

Deimos

DivX/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +výborné animované postavy a jejich charaktery, dokonalí robotí svět, zajímavý hudební doprovod, narážky a vtípky, český dabing -tentokrát trošku vadí moralizování, některé vtípky se sekly stranou, už tu bylo i několik lepších animáků/// Tak tohle jsem od filmu nečekal. Strašně přemýšlím kde ho zkritizovat a kde mu mohu ještě procentuálně ubrat, ale nedá se. Od filmu jsem očekával mírnější nadprůměr (už jen podle vašeho hodnocení), ale dostalo se mi báječné podívané, která mě do sebe vtáhla a hlavně u filmu jsem se výborně bavil. Velmi sa mi páčili všetky postavičky. Dokonce mě oslovil i hlavní záporák. No prostě tohle musím vidět znova. Jen zmíním, že animák mi připomínal film Já, robot (ovšem tohle je jedině plus)./// Celkem 89%/// ()

Legas

Už mě se*** kreslené naivní příběhy, kde i úplný outsider jde za svým cílem a spasí celý svět. Téma robotického světa je nevyužité a když už se objeví náznak té správné cesty, je nemilosrdně zazděn něčím zbytečně prostým. Vtipných scén a narážek moc není. Celý film jsem viděl ten zahozený potenciál, který to mělo, což mě šíleně štvalo. Já bych z toho udělal takové milé dětské robotí Star Wars. Spousta scén (těch akčních) tomu i napovídala a právě díky těmhle nápaditým kejklům jsem přihodil i tu třetí hvězdičku. ()

Anderton

Vizuálne velmi posobivý animák, trochu som sa cítil ako vo svete I. Assimova (v takej detskejšej verzii). Kritizovaný príbeh bol celkom fajn, nemusí byť všetko originálne. Velmi svieže akčné scény, celkom sympatické postavy a zasmial som sa viackrát ako pri Ice age 2. Niektoré fóry boli výborné, napr. porod. Porovnávanie svetov ludí a zvierat býva v animákoch často trápne, tu je naopak velmi vtipné. ()

Carol Pifková

Nepatrí síce medzi tie najlepšie animáky ale určite poteší chaotický červený robot, u ktorého som si neni istá menom nakoľko všade je to inak. ()

Kothy

Pěkná animovaná kravina se spoustou odkazů a narážek. Nejlepší je ta začáteční cesta v kouli. "Jsem královna dožínkového plesu." :D ()

swamp

Tenhle animák, přestože je spíše pro menší publikum (alespoň podle obsahu spousty poučení etc.), není úplně nudný..jenže pár hodin po jeho zhlédnutí si na něj určitě ani nevzpomenete. ()

Němi

Co s filmem, který sice má dokonalý, až pixarovsky propracovaný robo-svět, ale zároveň ten nejprimitivnější, téměř stupidní příběh kdejakého tuctového rodinného filmu? Nic... ()

Teatrální Spider-Man 4?

Teatrální Spider-Man 4?