Kdesi uprostřed pustiny je ukryta Cela - skleněná komora, v níž sadistický vrah Carl Stargher pomalu a důmyslně topí své dívčí oběti. Krátce po dalším únosu je vrah zadržen agenty FBI, při zatýkání je těžce zraněn a upadne do kómatu. Zatímco se agenti marně snaží najít místo, kde postavil své šílené mučící zařízení, v Cele jeho poslední oběť zoufale pozoruje, jak voda pomalu stoupá. Na záchranu zbývá 40 hodin a poslední šancí jsou schopnosti doktorky Catherine Deane, která dokáže vstupovat do mysli duševně nemocných lidí. Catherine se pokouší projít krvavým bludištěm mozku šíleného vraha a najít stopy, které umožní Celu najít dříve, než bude pozdě. Tuší však, že na tak děsivou a nebezpečnou cestu se ještě nikdy nevydala... (oficiální text distributora)

misterz

Ide o hotovú pastvu pre oči, pekne vizuálne zvládnutý snímok, ktorý dokáže aj po obsahovej stránke zaujať. Navyše film ponúka veľmi dobré krimi thrillerové pozadie s pár hororovými resp. bizarnými prvkami. "Výlety" do mysle psychopatického vraha boli dostatočne pútavé a asi aj to najlepšie, čo ťahá tento film. Najväčší problém vidím v herečke J. Lopez, ktorá mi tu prišla ako päsť na oko, navyše svoju postavu nezvládala a zahrala ju veľmi zle. Komédie jej idú lepšie, na niečo takéto proste nemá, ide o typ herečky, ktorá nezahrá všetko. Škoda. Ale aj tak to stačí na nadpriemer. 70/100 ()

HAL

Ty obrázky lákající na bizarní fantasy zatraceně klamou tělem, Cela je ve skutečnosti normální sci-fi s cyberpunkovým nádechem. Akorát tady se hackuje přímo lidské podvědomí a sny, z čehož pak vychází ty nádherné fantasmagorické záběry... ale nijak nenarušují smysluplnost vcelku standardního příběhu. Velmi příjemné překvapení (zvlášť překvapující tedy je že J.Lo umí hrát). 8/10 ()

pornogrind

Vynikající hororový thriller.Poprvé viděno v kině a musím říct,že to byl mazec.Parádní scéna rozčtvrcení koně mě fakt dostala.Ale co mě dostalo ještě víc byl skvělě vykreslený svět sadistického vraha Carla Starghera(Vincent D'Onofrio).Asi nejlepší film kde hraje Jennifer Lopez. ()

k212

Úchylné lízatko na dobrou noc... Které sází jen a pouze na dva žolíky v rukou režiséra. Prvním z nich je originální výtvarná stylizace - počítaje v to všechny herce (kameramanu hold rovněž) a druhým je trefně neklidná a nervydrásající hudba od Howarda Shorea. Kdo slyšel separovaně zajisté potvrdí, že se samostatně soundtrack moc poslouchat nedá. O ději polemizovat nebudu, není nic moc, primární myšlenka a námět jsou docela originální, ale není s nimi nakládáno moc obratně. Na závěr podotýkám, že mé hodnocení je ovlivněno faktem, že jsem Celu viděla v kině a navíc v trochu veselejší náladě, takže emotivní požitek byl nejspíš lehce nadnesený. 70% - ***1/2" ()

kingik

Cela v tomto filmu vypadá jako jakási komora ze skla a sadistický vrah v něm topí mladé holky. Zpočátku se film jeví jako velmi originální a svou originalitu si udrží i během svého druhého kola, ve kterém budeme sledovat výzkumnou lékařku Jennifer Lopez kterak vstupuje do mysli vraha, který právě upadl do komatu, ale ve svém zařízení ještě nechal mučit poslední obět a času na její záchranu je zoufale málo. V jeho mysli se tak postupem času neocitne jenom Lopezová, ale i divák, který bude žasnout nad vizuálními orgiemi a bizarními nápady, kterých je opravdu nemálo. Film je však i chladný k divákově prožitku a trochu se začne ve druhé polovině opíjet až utápět ve svých fantaskních obrazech a děj se bude trochu točit v kruhu. Naštěstí film nesklouzne do nudně povrchní podívané, i když tendence k ní má. Nicméně, silné obsazení a především vizuální hrátky debutujícího Tarsema Singha, filmu dodávají netuctový obal. 70% ()

sochoking

Absolúne nadčasový film. Neuveriteľne namakané efekty na rok 2000! Občas som mal pocit, že sa nachádzam uprostred obrazov od Salvatora Dalího. Totálne šupy! Príbeh tiež skvelo odvyprávaný. Navyše to má hlavu aj pätu plus civilné hercké výkony Jennifer Lopez a Vince Vaughna. Ziadne heroické pátosy a to sa mi na tom veľmi páčilo. ()

Jordan

jeden z mála nestupídnych filmov s J.Lo, ktorý v rade mainstreamových amerických komerčných thrillerov príjemne poteší, pretože primitívne jednoduchá vonkajšia fabula dáva priestor aj vďaka samotnému nápadu poriadne sa realizovať v tej druhej a podstatne dôležitejšej fabule - vnútornej. Po stránke vizuálnej naozaj poriadna pálka, na ktorej sa autori vyblbli dosýta. ()

Anderton

Cela nie je žiaden scenáristický zázrak. Je to vlastne iba typický zástupiteľ trilerovej schémy predminulej dekády. Lenže natočil to ďalší zo zázračných Indov, ktorí mali šťastie na presadenie svojho štýlu v Hollywoode. Singhove vizuálne cítenie a autorstvo je natoľko výrazné, že mu odpustíte aj gýčový nádych a jednu scénu, ktorú okopíroval zo svojho klipu k Losing my religion. Lopezka mala ostať hrať a spievať s natočenými vlasmi, je to posledný film, kde je pre mňa príťažlivá. ()

swamp

Když jsem šel na J-Lo do kina, seděl před náma týpek, co si brousil kudlu.. a stejně takhle divný je tenhle film. ()

Okara

O soundtracku: Už během sledování filmu vám jsou určité tóny odněkud povědomé. Během psychedelických výprav do Stargherova vědomí a při závěrečné scéně vám konečně svitne. Utvrdíte se následně po skončení filmu, když zjistíte, kdo je oním skladatelem - Howard Shore. Přestože se pravděpodobně snažil, nostalgická hudba z Pána prstenů se rozhodně nezapře (jako například ve skladbě Drowning). Lesní rohy s dramatickým nápěvem skalním fanouškům podvědomě připomenou hobití putování do Mordoru. Melodie Středozemě ovšem není vším, co v Cele uslyšíme. V pouštních scénách dětské mysli je to hypnotická arabská hudba, která svou exotickou monotónností znatelně upoutává divákovu pozornost, a je tedy dobře, že jí režisér Singh využil jen poskrovnu. V dramatických momentech pak Shore stupňuje napětí údernými timbály, což je jak známo ve filmové hudbě vždy sázka na jistotu. Kompletní soundtrack je směsicí sugestivní, dynamické i hororové hudby, která na sebe až příliš často při sledování upozorňuje. Pro mnoho diváků tedy spíše rušivý element, na druhou stranu samotný soundtrack velice živě připomene s ním spojené scény. Rozhodně ovšem ničím nevyčnívá a troufám si tvrdit, že ho Shore nemá zařazený mezi svými nejpovedenějšími. Nejlepší soundtrack z filmu: Carl Rudolph Stargher. 50 % ()

Ant

Oproti pohádkovějšímu The Fall je to brutálnější, ale taky nedopečenější. Zápletka je ohraná, ale vcelku zajímává(kde asi čerpali tvůrci Dextera). Tarsem si opět pohlídal vizuální stránku, ale už ne tak scénář a psychologické rozvinutí postav, které tak pusobí plytce. Celé to tak nakonec uvízlo spíše v průměrné šedi. ()

klerik

Veľmi zaujímavý a netradičný film. Vizuálne nápadité, dobre zahrané. Takmer rovnocenné s MLČANÍM JAHNIAT... ()

SeBig odpad!

Co to dopíči je? To je jak kdyby jste kápli devadesátkovej akčnák (ale jen kápli) do nějaký debilní divadelní uřvaný hry a zamíchali to s nějakou nudnou, plačkoidní trapárnou ve špitále. Shit. ()

LaciLC

Nezvyčajný film s pozoruhodnou atmosférou. Zaujímavý je mnohým, napr. Jennifer Lopezovou, snovými sekvenciami, hudbou, debutujúcim režisérom, ani so žánrom to nie je také jednoznačné, najviac sa asi však hodí psychothriller. Trochu bizarný a prekombinovaný, no každopádne veľmi dobrý zážitok.***a 1/2 ()

Chrustyn

Po letech jsem si tento thriller zopakoval a musím hvězdu přidat s tím, že se jedná o celkem zajímavý thriller, který standardní téma "honu na vraha" ozvláštňuje psychidelickými výlety do vrahovi mysli, které jsou nápadité, výtvarně neskutečně stylizované a hrdinové se v nich prohánějí v neuvěřitelně působivých kostýmech, které nemají obdoby. I tak tomu ale něco chybělo, kvůli čemu utekla ta 4 hvězda. ()

Arsenal83

Dosť uchylárna s podivným vizuálom a jedným plusom, že máme dôkaz, ako sa Jennifer ani po 20 rokoch takmer nemenila a herecky to bolo vždy poslabšie. Dobrá otázka však je, či ten režisér sám nie je trochu úchyl také veci točiť. Ale čim viac úchyl, tým viac pseudoumelec, ktorému podobné individuá tlieskajú, čiže sa nečudujme, kto kde po svete zarobí na takých filmoch peniaze. Stačí ovce, čo sa radi pozerajú na akože art, ale vo vnútri sú skrytými perverzákmi a sadistami, takže onanujú nie nad Lopezovou, ale nad tým vrahom. Kriminálna vložka sa ale celkom dala, pripomína trochu Sedem, ale naozaj len trochu. ()

heyda

Panečku, tak tohle jsem nečekal ani ve snu. To byly neskutečné audio-vizuální orgie. A Jennifer Lopez? Skvělá, v některých filmech je strašně prkenná, ale tady super. Jedině dabing je katastrofální, takže rozhodně nedoporučuju v ČJ, ale v AJ. Sice to místy obsahově skřípe, ale jinak neskutečný filmový zážitek! Hvězdičku přihazuju na truc, abych to tady malinko zvedl :-) 75% ()

lola3121

Příběh až tak ohromující nebyl, hlavní představitelku rovněž moc nemusím, ovšem vizuální zážitek to byl neskutečný. ()