Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

• Francie Astérix & Obélix : Mission Cléopâtre (více)

Jsme v roce LII (52) před Kristem. Egypt slavné Kleopatry je pod nadvládou Římského impéria. A co je horší - Kleopatra a Caesar jsou milenci. Císař, jak si Caesar sám rád říká, si přesto nemůže odpustit sarkastické výroky na adresu Egypťanů. Podrážděná vládkyně navrhne sázku, která má tyto podmínky: když se jí podaří vybudovat přepychový palác do 3 měsíců, Caesar bude muset veřejně prohlásit, že Egypťané jsou největším národem mezi všemi. Ale postavit palác za 3 měsíce je téměř nesplnitelná úloha. Numerobis, architekt, který byl stavbou pověřen, "má na vybranou": buď dostane tučnou odměnu, anebo poslouží jako večeře krokodýlovi. Takováto situace přímo volá po zázraku! A tím zázrakem jsou Asterix, Obelix a jejich věrný přítel druid Panoramix, jediný, který zná tajemství výroby čarovného nápoje. Ale budou stačit tři Galové s čarovným nápojem proti silným Caesarovým vojskům a zlým intrikám lstivého Amonbofise? Pomohou Numerobisovi dokončit titánskou práci? Budou muset použít všechen svůj důvtip, odvahu, sílu a humor, aby se podařilo postavit palác včas. (oficiální text distributora)

AxusNalim

Mnohem lepší přepis předlohy než jednička. Nemůžu si pomoct, ale líbilo se mi to (i když až po opakovaném shlédnutí). ()

cici24

blbost...škoda, že si neudrželi kvalitu z předchozího filmového zpracování, proč je tam tolik blbých písniček?..Taky nevím, proč natočili misi Kleopatru, ketrá patří k slabším dílům... 12 úkolů se asi nedočkám ()

HennessyVSOP

Problémem je že tohle nemá s Asterixem a původními komiksy společného vůbec nic. Je to prostě typická masová komedie s přihlouplými vtipy, zajímavý ale je, že alespoň patří ještě pořád mezi ty slušnější a při troše dobré vůle a piva se u toho dá zasmát. Pro mne osobně je nezapomenutelná scéna s odkazem na Darth Vadera. Nicméně mne vážně mrzí, že tímto dílem filmaři shazují tak pěkný a inteligentní komiks, kterým původní předloha bezesporu je. Moje "objektivní hodnocení" je 50% pokud ale máte rádi předlohu, tak uberte 30. ()

zodiak217

Pokračovanie úspešnej sfilmovanej animovky o Asterixovi a Obelixovi sa ako ináč dočkalo aj pokračovania, aj keď už nie tak úspešného ako prvá časť. Možno práve fakt že sa dej odohrával v Egypte a už tam neboli Galovia, Druidi a Rimania ma až tak nechytil, no napriek tomu sa tvorcom podarilo aspoň priblížiť sa k prvej časti a nadviazať na ňu. Dôležité bolo nezmenené herecké obsadenie a tandem Depardieu a Clavier vypredá filmy aj keby čo bolo. Je to taká oddychovka na dlhé predpoludnie, keď nie je čo robiť a chcete sa trochu zabaviť. V každom prípade opäť tvorcovia vsadili na peknú tváričku v podobe skvostnej Monici Bellucci, ktorá pozdvihnutiu filmu rozhodne len dopomohla. ()

Holobrádek

Skvělá komedie, určitě nejpovedenější ze všech hraných Asterixů. Bohužel humor se v české verzi z poloviny ztrácí. Bez francouzštiny to snad ani nemá smysl... ()

Movie Maniak

Je to ulítlé, ale je to super, je to prostě Asterix. Smál jsem se od začátku až do konce + Monica Belluci. Takže za čtyři hvězdy. ()

vera.r

Viděla jsem to už poněkolikáté a stejně mě to pobavilo. Nepamatuji si scény z jedničky ani z trojky, ale tady ty vtipné scény mi v paměti utkvěly. To je pro mě známka dobrého filmu, na který se znovu ráda podívám. Nejlepší Asterix a Obelix ze všech, jak z animovaných tak z hraných. ()

Carnosaurus

Divoká jízda, která neubírá nohu z plynu po celou stopáž a nezastaví se před ničím. Humor, který hraničí s totálním výplachem mozku a vtípky se zde střílí a střílí a střílí, neexistuje zde žádné síto, které by je filtrovalo a pokud ano, prošlo jím naprosto všechno. Je to až neuvěřitelné. Po nudné jedničce jsem nečekal vůbec nic, obzvlášť takovou perlu. Alain Chabat se zde nezapře. Snímku dokonce pomáhá i český dabing, což je nevídaný jev. Pouštěl jsem si to v originálním znění a byla to slabota (to se mi stalo poprvé a zatím naposled). ()

Trinculo

Tenhle příběh je v podstatě spawn královny megalomanie Kleopatry. Ožívá na plátně s živými hercy a trefuje se do černého. Oproti komiksu či kreslenému filmu je o dost kanálnější co se týče humoru, ale některý gagy jako Otis nebo Céplus s Veder like helmou stojí za to. ()

Jack_F.

Sice je tam pár okamžiků, kdy s vážným ksichtem se díváte na kolegu a mimoslovně mu sdělujete..."To vážně není vtipné." ..ale jinak je to šílený humor a občas šíleně vtipný. ()