Monstrum - Příběh Jeffreyho Dahmera

(série)
  • USA The Jeffrey Dahmer Story (více)
USA, 2022, 8 h 53 min (Minutáž: 45–63 min)

Evan Peters, Molly Ringwald, Michael Beach, Richard Jenkins, Niecy Nash, Shaun Brown, Colby French, Mac Brandt, Michael Learned, Josh Braaten (více)

Epizody(10)

Usvědčený zabiják Jeffrey Dahmer za víc než deset let zavraždil sedmnáct mladých kluků a mužů. Jak to, že tak dlouho dokázal unikat spravedlnosti? (Netflix)

pallok

Pri pozeraní epizódy viem, čo chcem vyjadriť, a to  až dovtedy, kým  to skončí. Ale po konci epizódy si neviem a ani nedokážem spomenúť ani na najlepšie momenty videné pred hodinkou, čo ma jednoznačne utvrdzuje v tom, že, nech to má 99%, pre moje hodnotenie je to nepodstatné, ja tomu dávam s odretými ušami a jedným a pol okom zavretým 35%! Ku koncu sa úroveň zdvihla a aj keď sa hovorí, že koniec dobrý - všetko dobré, tak toto dobré nebolo, nie je a nikdy nebude! 50% ()

to08.net

Příběh ze života masového vraha, kde selhávají rodiče i policie nahlížíme ze všech stran a otevírá zásadní téma: Proč je vrahům věnováno více pozornosti, než respektu a úctě k obětem? ()

Jan.Hulek

Když jdete ve čtyřech letech na operaci kýly, kde vám do koulí naperou takové množství anestetik, které by sundalo i slona, a do toho vyrůstáte v rodině s matkou, která trpí depkama a laktační psychózou, zanechá to stopu. Do toho je zde fotřík workoholik, který se s ní doma hádá a nebo je pořád pryč a když už si ten čas najde, naučí vás pitvat zdechliny a sekat rybám hlavy. V pubertě vám navíc dojde, že jste gay, vzrušuje vás nořit prsty do vnitřností a začnete chlastat Budweiser, abyste se z toho nezbláznil. Máma vás před maturou opustí a jede hledat UFO, otec šuká milenku na hotelu a čtvrt roku nezvedá telefon a vám začne už úplně hrabat. A je tu první vražda. Následuje neúspěšná kariéra na univerzitě a v armádě, kterou zmaří chlast. Pak delší pobyt u bigotní křesťanské babičky, která nedokáže pochopit, že degustujete pivka, znásilňujete teplý černochy a řežete je ve sklepě, spíte s figurínou ze sekáče a modlíte se k Satanovi u svatostánku. A když už se po deseti měsících odnětí svobody za sex s 13 letým asiatem dostanete do vlastního kvartýru, buzeruje vás černá uřvaná sousedka, které vadí, že si doma děláte stejky z mrtvých teploušů z klubu a táhne to z ventilace. A tak si v tom bytečku vesele fotíte, znásilňujete, sekáte, řežete, pilujete, vrtáte a vaříte. A policajti? Těm je to jedno. Jsou to beztak rasisti, který sousedku neberou v potaz. A toto je pouze zlomek z 34 let života pohledného, zakřiknutého blonďáčka, pro kterého byl celý život jeden velký průser. Je to občas zdlouhavé, děj je zpřeházený a není chronologický, ale utkví vám to v hlavě. Na konci si říkáte: Ano, je to zvrácený dobytek, ale nese za to odpovědnost pouze on? Za mě byl Jeff fakt chudák, který měl už odmala být pod dohledem psychologa, ale každý nad tím zavíral oči. Věřím, že by si docela rozuměl s Wednesday Addamsovou, která se na Netflixu taky hezky ukázala. Je to dobrý seriál, donutí vás přemýšlet, ale není na to hezký pohled. ()

floppy4

Veľmi silný začiatok a koniec a medzi tým to tak nejak lavírovalo medzi zaujímavejšími pasážami a nudou, takže za mňa to pokojne mohli stlačiť aj na 7-8 epizód. Tým, že ich bolo toľko, tak je to raz viac thriller, raz rodinno-sociálna dráma, potom to zas tlačí na ľavicové témy a v konečnom dôsledku táto snaha ísť po všetkých smeroch do hĺbky to ako celok tlačí vo výslednom dojme smerom dolu. Inak herecky veľmi super všetky hlavné postavy, no chýbali mi trošku viac prelínačky s real zábermi z televízie ako to napr. robili pri Narcos. Inak to vôbec nie je vzhľadom na obludnosť Dahmerových činov nejaký explicitný krvák, skôr je tam viac záberov nahých objímajúcich sa chlapov. A podľa mňa je to aj trošku overhyped seriál, nesedelo mi tempo vôbec. ()

SMEKY88

Monstrum je ten seriál kde vás po každém díle přejede studenej pot a spousta otázek.  Tento seriál je dobrý, ale mám z něho menší strach. Evan Peters zde famozní a zahrál to skvěle, ale když se ted podíváte na toho chlapa tak má psychické problémy i on. Vzal si velké sousto a zvládl to skvěle a zlatej glób je doma. Tento seriál je hodně na psychiku a znám málo lidí co se na to dokoukali celé, protože už to více méně nezvládali. Sám příběh Jeffreho Dahmera je totalně ujetý a nechápu jak někdo takový mohl být mezi námi kdysi. Seriál je jinak skvěle udělaný a to se mi líbí. 8/10 ()

Masskontroll

Evan Peters to zahrál na pána. Velmi dobrá podívaná v první polovině dílů, ale pak se to zvrhlo do rasové agitky a ke konci i náboženské. Netflix jsem si pořídil až teď a pověst jeho produkce jej předcházela. Myslel jsem si, že to nemůže být až tak strašné, jenže protežování "menšin" je do očí bijící a znechutilo mi to zbytek seriálu. Žádná z důležitých postav v seriálu s bílou barvou kůže není vykreslena jako pozitivní. Zato černoši jsou vynášeni do nebes a to i ti v kriminálu, kde jsou samozřejmě omylem, nebo díky utlačování bělošské většiny. Nebýt tohoto, tak dám hvězd pět, ale ono to tam je, takže tři. Je to škoda, protože někdo ten seriál udělal poutavě a poctivě, jenže si do toho nechali hodit vidle dnešních pošahaných trendů. ()

Stoudy odpad!

Nechápu že se tahle naprosto zbytečně zdlouhavá sonda do Dahmerovo života někomu vůbec líbila. Jelikož jeho příběh znám již déle a přečetl jsem si celý jeho život, tak pro mě tento seriál byl naprostým zklamáním. ()

MickV21

Nahlédnutí do temné duše vraha, který se navždy zapsal do historie světového zločinu tučným písmem. Nevím jak hodně se příběh opírá o realitu, ale Evan Peters tady podal svůj životní výkon. Celková atmosféra seriálu je zlověstná a kopíruje. Jeffreyho mysl díky čemuž máte občas pocit klaustrofobie. Například při rozhovoru Jeffreyho a Glendy. Z hlediska psychologického i estetického jde o prvotřídní záležitost. Hudba je pomalá, ze seriálu nijak nevyčnívá a ani nevnímáte že tam je, ale i tak celou hutnost seriálu exceletním způsobem podtrhuje. Příběh je opravdu drsný, ale pokud chcete vidět potoky krve, tak se raději poohlédněte jinde, protože tenhle seriál staví hlavně na představivosti, atmosféře a sleduje hlavně Dahmerovu vnitřní temnotu. Neuvěřitelné, že někdo je schopen takových věcí. Doporučuji sledovat v noci při svíčkách. ()

Dannyss

Slušně natočené životopisné drama s nepříjemnou tématikou. Ačkoliv se nepovažuji za fanouška podobných žánrů, chtěl jsem dát tomuto jedinečnému počinu šanci. Zpětně vlastně příliš netuším, zda jsem očekával něco jiného, nicméně cítím mírné zklamání, přestože se jistě jedná o úctihodné zmapování života jednoho z největších sériových vrahů. Velmi často se příběh táhne tak pomalým tempem, že moje pozornost těžce trpěla a musel jsem se stěží přemlouvat ke sledování. Seriál je přesně tím typem, který nezkouknete za dva dny, a to zejména z důvodu pomalého tempa a častých prázdných míst. Tvůrci se však museli nepochybně držet jistých hranic, aby dodrželi podobu se skutečnými událostmi, to mě však bohužel neodradí od toho názoru, že se jedná o hru na zívanou, přestože se chvílemi najdou světlé momenty, které stojí za to vnímat a zamýšlet se při nich nad otřesnými důsledky, které zasáhly rodiny obětí. Celkově to však je podívaná, která nemusí být pro každého šálkem kávy, ale troufám si tvrdit, že téměř každý ocení velmi skvělé herecké výkony. 7,6/10. ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (více)