Čím vším byla světoznámá ikona pop rocku a R&B? Životopisné drama zpěvačky s nezaměnitelným chraplákem, kterou ztvárnila herečka Angela Bassettová; za svůj jedinečný výkon po právu obdržela roku 1994 Zlatý glóbus. „Rocková babička” začala svou hvězdnou dráhu netradičním podáním gospelů v kostelech, kde ještě vystupovala pod jménem Anna M. Bullocková. V této době potkala svého budoucího manžela: producenta, skladatele a zpěváka Ikea W. Turnera. Z Anny Bullockové se stala Tina Turnerová. Nezřízený svět rokenrolu si však brzy vybral svou daň. Turnerová musela čelit nejen uměleckým výzvám, ale i těžkostem osobního života, domácí násilí a drogy nevyjímaje. V 80. letech z potemnělého podsvětí soulu však povstala zářivá hvězda R&B. Sex symbol, který spoludefinoval novou éru popové hudby. (Česká televize)

radektejkal

Papírové ubrousky vždy při ruce, každou chvíli je třeba utírat nějakou tu krev z tváře. Angela Bassett dobrá, písničky taky dobré, hadry pěkné a záviděníhodné, kroucení zadkem jakbysmet, zbytek se mohl klidně vystříhat. Vraťme se ale pět na počátek, k Ikeovu sadismu, který se zdá být nosným tématem filmu. Ostatně profitují z toho oba: Ike bezprostředním činem a Tina následným popisem. Ike to vidí zřejmě takto: "Představa, že mám tělo, jehož statut je jiný než moje tělo, je pro perverzi podle všeho charakteristická, přestože zvrhlík cítí jinakost cizího těla." (Klossowski Pierre: Sade můj bližní). Pro Ikea se Tinino tělo stalo od svého neoddělitelné. - Zapomeňme ale na Ikeův sadismus a zůstaňme u Ikea muzikanta a pusťme si jeho geniální hudbu, třeba z poslední desky ("Rising with the blues") "Goin' Home Tomorrow", tam je to všechno. ()

Fanucci

Průměrný životopisný film. Fishburne v roli manžela Tiny Turner byl velice přesvědčivý, ovšem Angela Bassett mi v roli známé zpěvačky moc neseděla... ()

kalap

Som človek, v ktorého živote ženy vždy hrali významnu a krásnu rolu a zvlášť v tomto filme o ktorom vieme, že je skutočným príbehom o nádhernej žene bojovnici, ktorá sa dokázala niekoľko krát odraziť od dna, aby nakoniec ostala už len na tom vrchole. Tina, keď ťa vidím aj v toľkých rokoch ako stojiš rozkročená s krásnymi nohami a spievaš prekrásnym hlasom tak mi tuhne nielen krv v žilách.A moja topkova mysičko, súhlasím s tebou, že všetko zlé je na niečo dobré, ale nie v tomto prípade, lebo taký skvost ako Tina, by objavil rýchlo niekto iný a Ike bol len jej nočnou morou, ale Laurence Fishburne ho stvárnil výborne, lebo pár krát som vstal z kresla a chcel mu rozbiť držku ja. ()

honajz2

Docela povedený hudební životopisný film, u kterého jsem se sice zpočátku trochu vyděsil, aby z toho nevypadlo něco ve stylu Příběhu Glenna Millera (chápej průměrné hollywoodské zboží), ale naštěstí se mi brzo potvrdil opak a kromě slušné filmové stránky, dobrých hereckých výkonů a (samozřejmě) zajímavých písniček to v sobě mělo i určitou osobitost a dobře podané téma domácího násilí - byť tohle moc domácí nebylo, ten Ike ji podle všeho byl všude možně. Trochu mi vadí menší černobílost v tom a i stopáž mohla být asi o něco kratší nebo víc nabitá, ale funguje to i tak a závěr je podle mě naprosto skvěle provedený. Slabé 4* ()

William_

Skvělý životopisný kousek pojednávající o jedné z nejzajímavějších zpěvaček USA. Určitě doporučuji všem, kteří se tak nějak zajímají o hudbu, USA, a silné příběhy. ()

pakobylka

Drama ženy, jejíž síla není - a nikdy nebyla jenom v jejím hlase. Přesto nutně potřebovala najít sama sebe, aby se postavila na vlastní nohy - a vymanila se tak ze zdánlivě bezvýchodného, ponižujícího sevření. Snímek s obdivuhodnou samozřejmostí dokáže zachytit to podstatné, co ovlivnilo její kariéru i její soukromí, aniž by se podbízel či přehnaně tlačil na pilu. Působí překvapivě civilně, přesto disponuje velice silnými emocemi, když vás nechá nahlédnout do duše takřka nezdolné ženy, kterou v každé životní situaci držela nad vodou její profese. ()

Juto

Má môj obdiv Tina Turner, že to tak bravúrne zvládla. Jej príbeh je emócionálna cesta násilia , bitiek a ponižovania. Herecké výkony sú nadštandardné. A film je pútavo natočený. Režisér skvelo zachycuje naliehavosť situácie niečo spraviť so svojím životom ak na vás vykonáva milovaná osoba násilie. 8/10 ()

filmharmony

...už za úvodní scénu v kostele... další návštěvu u přátel... vnitřní hloubka filmu, jeho zpracování a Tina jsou bezedné... stačí si sednout a dívat se... a brečet... a řvát... a dupat si nohou do rytmu, který táhne... ()

andrii

"Neztratila hlas, i když jí na záda dýchal ďas." Za jejím jménem stáli. Na pódiu - veřejný "Pygmalion" slávy, doma - duše agresor s cyankáli. Roky - divoký sex, drogy a rány. ()

Pavlínka9

Jsou to tak 2-3 roky, co jsem film viděla poprvé a věděla jsem, že ho budu chtít vidět znovu...Angela Bassett je v něm za mě naprosto excelentní a mrzí mě, že nezískala ke Globu i Oscara. Ten příběh je za mě tak silný a již mnohokrát se opakující, ale Bassett i Fishburne mi tam tak skvěle sedli, že to můžu vidět klidně za pár let znovu... ()

JohnSmith

I když nejsem zrovna Tinin fanoušek, tak jsem rád, že jsem tenhle film viděl. Angela je naprosto výborná a Fishburne taky. Film má spád a nenudí a to je hlavní. ()

Loki_Six

"You know, every now and then, I think you might like to hear something from us nice and easy. But there's just one thing: we never, ever do nothing nice and easy, we always do it nice and rough. So we're gonna take the beginning of this song and do it easy, and then we're gonna do the finish rough. That's the way we do Creedence Clearwater's "Proud Mary"." ()

cab

Neklidne detstvi, osamelost, problemy s manzelem, pokus o sebevrazdu. Tyto dramaticke prvky se tykaji skoro kazde hudebni ikony a zivot Tiny Turner se nevymika standartu. Vse nesnaze ustavaji po vytouzenem rozvodu s Ikem Turnerem, coz teto sympaticke dame dopomuze stat se jeste vice zarici rockovou hvezdou 20.stoleti. Jeji muzika je nenapodobitelna. 60% ()

Kamiiik

Další z vydařených životopisných dramat, až se divím, že ho vidím až po 21 letech jeho existence. Film plný parádních songů, nechyběl ani můj oblíbený What's Love Got to Do with It, a skvělého výkonu Angely Bassett, která na jevišti neměla vůbec daleko k originálu, její grimasy a pohyby byly dokonale přesné. Pro mne celkem poučný film, většinu toho jsem o Tině nevěděla. Co víc dodat, kleopatra, až na první zmínku o nudných životopisných filmech, to napsala přesně. ()

panWolf

Bohužel, viděno z příšerným dabingem na čt art  .Proč hudební filmy nejsou s titulkama ?Kurva.Přesto pro mě milé překvapení. ()

kolemjdouc

vůbec mě to nezaujalo .Basset působila jako transka kdežto originál Tina byla nádherná ženská která podium vždy rozsvítila.U Fisburna se maskéři taky dvakrát nevyznamenali.A dabing byl opravdu příšerný! ()

prezdivaka

Životopisný film, který se dvě třetiny svého času utápí v klasických hollywoodských stereotypech. Ike se během jedné scény promění ze šarmantního gentlemana v násilného tyrana. Některé scény byly ovšem skvělé - natáčení s Philem Spectorem nebo hádka a rvačka s dortem. Na IMDB je trochu věrohodnější a ne tak adorační hodnocení. ()

Rozjimatel

Remeselne veľmi zručne nakrútený životopisný film o Tine Turner. Takto kvalitných hudobných životopisných filmov nie je veľa, napadá ma len pár filmov podobnej úrovne, ako napr. Cadillac Records a Walk the Line. Výborne zvládnutá je najmä dramatická stránka filmu, veď o dramatické momenty v živote Tiny nebola núdza. Patrí jej môj obdiv za to, čim si musela v živote prejsť. Veľmi silné scény boli tie medzi Tinou a Ikeom, v perfektnom hereckom prevedení oboch protagonistov (Angela Bassett a Laurence Fishburne). Chválim Angelu Bassett za jej stvárnenie Tiny Turner, je veľmi presvedčivé. Postupom času som úplne prestal vnímať, že je to herečka a díval som sa na skutočnú Tinu Turner. ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner