Jak je důležité míti Filipa

• Velká Británie The Importance of Being Earnest (více)

Dva mladí gentlemani, žijící v Anglii roku 1890, si pohrávají s pravdou, jen aby do svého poklidného venkovského života vnesli trochu vzrušení. Worthing (Colin Firth) si vymyslel bratra Filipa, kterého používá jako výmluvu, aby mohl navštěvovat okouzlující Gwendolen (Frances O´Connor). Moncrieff (Rupert Everett) si začne říkat Filip poté, co navštíví Worthingovu mladou a krásnou chráněnku Cecily (Reese Witherspoon) na venkovském sídle. Všechno se začne hatit, když se oba společně ocitnou pod jednou střechou. A to je ten správný čas odhalit, jak je důležité míti Filipa! (oficiální text distributora)

Monty71

Britsky nápadité dialógy,skvela zapletka, charizmatický gentleman Colin Firth a milucka naivna Reeska. Velmi dobra kombinacia no v divadle by ma to mozno bavilo este o hviezdicku viac. ()

Gromit

Brilantní adaptace nejslavnější Wildeovy hry. Všichni herci jsou tu bez vyjímky skvělí, Colin Firth zejména. ()

_aandyy_

Lehkovážná komedie pro vážné lidi. :) Filmové podání krásně koresponduje s úžasně nápaditou divadelní hrou plnou slovních hříček a komolení různých ustálených obratů. Většinou podobná adaptace zklame, ale tady nebylo nic vynecháno a nic zbytečného nepřebývalo... ()

Falco.araea

K této divadelní hře mám opravdu vřelý vztah, protože jsme s ní v primě a v sextě vystupovali na školní vánoční akademii a pokaždé jsme měli obrovský úspěch (hlavně spolužák se svou tetou Augustou). Tahle adaptace mě prostě ale tak nějak zklamala - táhlý úvod, který jsme my zkrátili na dvě minuty, v rolích Algyho/Ernesta/Filipa a Jacka/Ernesta/Filipa jsem viděla divné cizí chlapy, kteří mi nesedli namísto úžasných Michala a Jeníka, nesympatická Reese Čichsi. Prostě to podle mě nemělo atmosféru a moc mi to nesedlo. ()

Bezmenny

Po hodine som to musel vypnúť, lebo som sa nudil. A zpnúť som sa to prinútil až po niekoľkých dňoch. To už o niečom hovorí. Záver ma však príjemne prekvapil, aj keď rozuzlenie bolo jasné takmer od začiatku. Čo sa mi však nepodarilo pochopiť, bola ta hra na Earnesta, respektíve, prečo mal Colin potrebu vydávať sa zaň. ()

Bajisek

Můj velice oblíbený film...Nádech staré Anglie...starobylý jazyk dává filmu kouzlo dávných časů gentlemanů...Výborní jsou oba dva "Filipové"...Judi Dench coby teta Augusta je noblesní...krásně prožitá hodinka a půl...perfektní film...Více takovýchto filmů:) ()

Lennie

Tuto Wildeovu hru zbožňuju. Už při čtení jsem se smála nahlas, protože tak úžasné slovní přestřelky a zamotané vztahy se najdou málokde. Tato adaptace to přenesla dokonale. Ve filmu se odráží jak ironické narážky a zesměšnění romantiky, tak téměř pohádková atmosféra. Herecké obsazení mě nesmírně potěšilo, hlavně Rupert Everett a Reese Whiterspoon, kterým to spolu kupodivu moc sluší :) ()

jafuska

romantický průměrný film o lstí jak získat náklonost dívky, ktrá je urozená bohatá a on nemá z toho ani jedno, ale pomocí lží se dostává k jejímu srdci a zde příběh začíná, je to stará klasika, kteá někoho nadchne, někdo se na to jen podívá a žekne si, byl to fajn film ale nic víc a to je můj případ. ()

yaqwsx

Já nevím. Prostě nevím. Z tohoto filmu mám rozporuplný pocit. Něco mi na něm prostě nesedělo. Ano bavit jsem se bavil, ale něco uvnitř mě mě hryzalo. Možná to bylo tím, jak mi každý říkal, že divadelní verze je naprosto úžasná a já očekával moc. Anebo v tom bylo něco jiného? Třeba mi další projekce řekne víc... ()

Maica

Nic jsem nečekala a bylo to super! Začátek mě teda nijak nenavnadil - vůbec jsem netušila, o čem to tam mluví. Ale jinak byl děj filmu tak legračně zamotaný! Rozuzlení sice trochu zvláštní, ale bereme-li to podle doby, kdy se vše odehrává... ()

subic

Snaha byla. Jde o již klasickou divadelní hru, film neposkytne takový zážitek, jako např. představení v Mahenově divadle v Brně, protože zfilmovat to není jen tak. 75% ()

PlayEasy

My britské romantické komedie milujeme a to nejen díky Hughovi Grantovi a Colinu Firthovi, kteří nám je vždy zpříjemňovali. Tato komedie vyniká hlavně tím, že výchází z klasické divadlení veselohry klasika Oscara Wildea a také pečlivým výběrem tradičních britských herců - především Colin Firth a Judi Dench. Také taková zamotaná trapasovka s docela naivním, ale pěkným koncem. A vzhledem k tomu, že se jeden z nás Filip jmenuje, tedy já, který píšu tento komentář, tak jsem musel bráchu přesvědčit, aby mě toto nechal okomentovat :-) A vidíte, že je důležité míti Filipa! a né Earnesta, jak psáno v originále, také babička a matička nám to říkávali. Holky na něj letí! :-) Jediné co mě zarazilo je to, že jsem zjistil, že jméno Filip je řeckého původu a že to znamená "milovník koní" nebo tak něco :-)) 75% ()

Pitryx

Některé dialogy jsou doslova stejné jako v české verzi pana Bělky. Nerozumím bohužel jménu Gvendolen, zde je sluhou ohlášena jako Fairfaxová a její matka jako Bracknellová. Gven ji taky jako matku oslovuje. Čert ví, proč to další příjmení. Po otci? Nu, to je jedno. Asi nelze srovnat inscenaci v papundeklu s filmem, ale podstata je stejná. Zde jsme navíc oblaženi občas dobrou a nápaditou kamerou. Ale jinak bych hodnotil skoro stejně, kdyby v této verzi nepoužili hudební scénu. Za tu, a za hudbu vůbec strhávám. Navíc mi ti herci přišli takoví „suší“. Prostě, naše verze se mi líbí více. ()