Jak je důležité míti Filipa

• Velká Británie The Importance of Being Earnest (více)

Dva mladí gentlemani, žijící v Anglii roku 1890, si pohrávají s pravdou, jen aby do svého poklidného venkovského života vnesli trochu vzrušení. Worthing (Colin Firth) si vymyslel bratra Filipa, kterého používá jako výmluvu, aby mohl navštěvovat okouzlující Gwendolen (Frances O´Connor). Moncrieff (Rupert Everett) si začne říkat Filip poté, co navštíví Worthingovu mladou a krásnou chráněnku Cecily (Reese Witherspoon) na venkovském sídle. Všechno se začne hatit, když se oba společně ocitnou pod jednou střechou. A to je ten správný čas odhalit, jak je důležité míti Filipa! (oficiální text distributora)

Corpsegrinder

Trapná předvídatelná nuda. Nevim zda je to samotným filmem a nebo tim že jsem na to čuměl ve škole na dvouhodinovce s vypíčenou třídní učitelkou která to co pět minut pauzovala aby nás upozornila na špatně utáhnutej motýlek, mouchu poletující v záběru v 50. minutě nebo na to že herci mrkaj což má skrytý smysl. ()

Hanys_

Připomnělo mi to ty staré české bláznivé komedie z 30tých let. Fain oddechovka s parádním obsazením. 7.5/10 ()

farfalla

Svieža konverzačná komédia podľa divadelnej hry. V aranžovaní scén a dialógov je ich divadelný pôvod cítiť, ale nie je na prekážku. Hovor postáv v podobe ucelených viet je veľmi príjemnou zmenou v dnešnej dobe. Lyrickosť strohého vidieckeho života je rozveselená modernou dobovou hudbou. Interiéry sú pôsobivé a exteriéry romantické. Dynamický tón filmu akoby inšpiroval aj modernizáciu Sherlocka Holmesa (2008). Ruperta Everetta som si viac všimla iba vo filme ´Shakespeare in Love´ (1998) a zrejme mu tento štýl sedí. Tu sa výborne doplňuje s Colinom Firthom. ()

Darik

Velice příjemná komedie s velice příjemným obsazením. Herci se do rolí velmi hodili, obzvláště Reese Witherspoon pro mě byla velmi milým překvapením, a proto dávám 4*. ()

Sairina

Úžasný film, který mě vždy pobaví. Ústřední pětice se rolí ujala skvěle a myslím si, že žádné divadelní představení nemůže předčít tento film se skvělou hudbou a kouzelným prostředí. ()

angloumene

No většinou se mi anglické komedie líbí, ale tohle šlo naprosto mimo mě... Na pousmání to stačí, ale tím by to asi i skončilo. Celkově... nuda ()

Mouzon

Určitě to není dokonalé, ale TA ATMOSFÉRA!!! I ta bujará stylizace některých momentů je nakonec docela vtipná. Co je však hlavní - přesto, že se jedná o koprodukci, převažuje zde vše, co miluji na anglických filmech: skvělý, vážně lehkovážný humor, jednoduché nápady, dovedené s maximálním výsledkem k hladké funkčnosti, nezbytné figurky (teta Augusta, dr. Chasuble) a nevysvětlitelné kouzlo (to nejdůležitější se exaktně popisuje nejhůře)......Rupert Everett je "wildeovský" herec par excellence - náběh k požitkářskému dandysmu, ležérnost, dvojznačnost s jakou miluje Cecílii a zároveň jí okurkové chlebíčky tetě Augustě téměř pod nosem. Je skutečnou hvězdou filmu a spolu s Colinem Firthem tvoří vrchol hereckého obsazení, z něhož je nemůže sesadit ani skvělá Judi Dench, které role sedne jako ulitá. A co si budeme povídat - herectví, text a ironie jsou základem Filipa. Jediné, co toto zpracování poněkud upozaďuje je geniální wildeovská podvojnost a spodní proudy - staví se k nim trochu moc bezstarostně. Ale jako pozitivně myslící film to funguje skvěle, tak to tak taky berme... ()

suzanne1997

Pohodový a dobře udělaný film. Nic mi na něm nechybělo, jen se lehce lišil od původní hry Oscara Wilda, což mu ve své podstatě vůbec neuškodilo, pouze přidalo na hodnotě. Vtipné dialogy, pěkné prostředí a dobře zvolení herci, to všechno z něj dělá neokoukatelný snímek. Nemůžu hodnotiti stoprocentně, až natolik má očekávání nenaplnil, avšak druhá polovina si zaslouží vysoké hodnocení. Snímek doporučuji shlédnout, zároveň však doporučuji přečíst si divadelní hru, divák jedině tak pochopí, v čem se obě verze tolik liší. ()

jasanka

Anglické komedie patří k mým nejoblíbenějším žánrům, ale tahle se mi prostě nelíbila. Humoru minimum, dramatem se to taky nedá nazývat... Takový film o ničem, snažící se z toho ničeho vykřesat co to jde. Zajímavé herecké obsazení, ale zkrátka nuda. ()

RickyFitts

Občas jsem se bavil, většinou usmíval... ale hele, celou dobu jsem měl za to, že je to nějakej televizní film z roku 1988. ()

hazaba

Přiznávám, že jsem na rozpacích. Na jednu stranu tu je luxusní obsazení, na stranu druhou film je místy až kýčovitý - tolik rozpustilosti, až je to občas křečovité. Třetí hvězdu proto asi přihazuju za pár dobrých hlášek, ale je to tak tak... ()

Evander

Přesto, že mám rád dílo Oscara Wilda, tento výtvor mě nezaujal a hlavně mě vůbec nepřišel vtipný, což je u komedie zásadní problém. Jak je důležité míti Filipa jsem nečetl, ale na základě určité znalosti Wildeovi tvorby se domnívám, že toto filmové zpracování není ani zdaleka tím pravým ořechovým. ()