jojinecko

Bob Gale je šialenec a lá Charlie Kaufman a to myslím najpozitívnejšie ako sa len dá. Úplne crazy (ale nesmierne inteligentný!) scenár, ktorý obsahuje toľko geniálnych nápadov a vychytávok, ktoré by iným stačili na tri filmy. Absolútne okúzľujúci je najmä Gary Oldman, ktorý neustále strúha nejaké ksichty a s červenými vlasmi vyzerá fakt "ujeto". Potešia aj miniroly známych hercov (jednoznačne vedie skvelý Chris Cooper, ktorý aj dostal väčší priestor na sebarealizáciu). Zábavné, dobrodružné, miestami napínavé, dramatické..skvelé! Nesmierne príjemné prekvapenie...4,5*/5 ()

Natascha

Tak jsem se po dlouhé době dívala na telku a zrovna jsem náhodou měla štěstí, protože tenhle film byl opravdu zajímavý. Celkem originální námět, navíc filmy s nereálnými a pohádkovými prvky mám v oblibě. Tady bylo spousta zajímavých postav a situací – holčina hledající dokonalý sex, městečko šílených právníků, kteří narazí, když k nim přijede chlápek, který nesnese lež (a co asi tak dělá hromada právníků;-), opravdu líto mi bylo muže, který měl bezedný žaludek Velkou zásluhu na zajímavosti filmu má herecké obsazení – hlavní hrdina je sympatický, Gary Oldman je se svými červenými vlasy, dýmkou a cynickými poznámkami dokonalý, jen ta Amy Smart (nevím jak to vidí opačné pohlaví) mi připadá jako tuctovka, vůbec jsem nevěřila, že by se Neal za ní táhl takovou štreku ()

Flego

Veľmi zábavný snímok o životných pravdách značne odľahčovaný vtipnými sekvenciami dokáže niekedy rúbať do živého. Nastavuje zrkadlo našej spoločnosti a scéna s kartami dokazuje nedokonalosť a povrchnosť nášho videnia sveta okolo. Dôvtipný a nápaditý film. ()

Jinny

Příjemná oddychovka o životně důležitých věcech. James Marsden překvapivě zapadá, Oldman je roztomilý skoro jako v Rosencrantzovi a Guildernsterovi a Chris Cooper je prostě rozkošný. Jenomže Bob Gale nedosahuje režijních kvalit kamaráda Zemeckise. ()

rikitiki

Podle všeho vymazlený film, ale bez jakéhokoliv přesahu - ať už scénáristicky nebo filmově. Klasická road movie ozvláštněná bizardními postavičkami a jejich většinou drasticky anekdotickými minipříběhy na téma: co si člověk v životě přeje, jestli si to dobře rozmyslel a kolik bude muset zaplatit. Neodpustitelný je nechutně uměle zrzavý přeliv G. Oldmena a rozzářená tvář prostého zdravého chlapce J. Marsdena (i když uznávám, že za svůj vzhled nemůže). /1.7.11./ ()

poz3n

Hodně neobvyklý (nejen atmosférou) film, kterému ani neškodí celý takový ten jakoby ještě 90kový look. Interstate 60 v sobě nese něco děsně mysteriózního, co provází diváka po celou dobu filmu. A ač se ani sám film nesnaží dosáhnout nějakého popkulturního kultu jakým je třeba Donnie, tak si v sobě drží něco, co rozhodně působí odlišněji, než obyčejné filmy podobného tématu. 8/10 ()

honajz

Ten film měl a má vše. Těžko k němu psát komentář. Dostal mne už svým úvodem, a jen jsem se bál, aby neuhnul. Ne, dotáhl to celé do konce a myslím, že Bob Gale tenhle film vzal jako své opus magnum, dal do něj vše, nad čím přemýšlí. A navíc to udělal přitažlivou formou, a navíc s pečlivě promyšleným scénářem a skvělou režií - vážně, takhle civilně a přitom dokonale hrající herce člověk málokde vidí. Na konci mne film i dojal, mne, starého cynika. Jinak dojde na řadu témat - že často nevíme, co si přejeme (skvělá etuda s Michaelem J. Foxem); že někdy na něco koukáme, a vlastně to nevidíme (poučení z karet), i když každý den chodíme okolo; že člověk vidí svět jinak, když nemyslí na sex; reklamy že lžou a není to správně; že každý je zodpovědný za svá rozhodnutí (skvělá scéna s Kurtem Russellem jakožto šerifem, který předestře tři možnosti); že globalizace stírá hranice, které ale lidé potřebují; že někdy člověk musí udělat něco, o čem si není jistý, jak to dopadne, ale táhne ho k tomu srdce (takhle já to kdysi měl se zaměstnáním v DiViDi); že by žebráci udělali líp, kdyby rovnou řekli, že chtějí chlast a nemazali lidem med kolem pusy; že nesmyslné politické příkazy a zákazy a jednání světu nepomůžou; že by člověk v sobě neměl potlačovat chuť objevovat; že na vše existuje spousta logických odpovědí (ale ani jedna nemusí být správná); že umění často posuzují snobové (ta scéna v muzeu je dokonalá, vyloženě jsem si ji užil od začátku do konce); advokáti nejsou nic jiného než veksláci a šmelináři; že by se člověk měl naučit říkat ne (stopařka a potom drsná mluva krásné blondýnky)... Určitě si to pustím ještě jednou, protože spoustu věcí a narážek jsem nepochytal (hodně je tam odkazů i k americké popkultuře), podle mne naprosto dokonalý film, skvělý. a nadčasový. ()

HellFire

Cely film sem premyslel mezi trema a ctyrma hvezdickama. Chvilemi vam film pripada jako svizny a napadity a chvilkama jako becko. ()

Ivoshek

Navnaděn Fukovou recenzí (80 %, což u něj obvykle značí opravdu top film) jsem to rozkoukal a prvních 30 minut jsem měl sto chutí to vypnout. Gary Oldman je samozřejmě super, ale ten Ken v hlavní roli působí, jak kdyby vypad z BH 90210 nebo nějakýho lacinýho americkýho seriálu o úspěšný kalifornský mládeži, úplně stejně vnímám Ejmy Smart (základ je neplést si pojmy s dojmy nebo s ejmy). Po nějaké době - co Neil vyrazí na I60 a začne zažívat ty svoje podivný příhody - mi to začalo připadat lepší. Série dost absurdních příhod, který se celkem snadno dají dešifrovat jako upozornění na nějaký podstatný jev našich životů - svět plný lží a právníků, do sebe zacyklený systém, drogy a jejich zotročující moc, až po alternativní cesty, po kterých se dá vydat... Jako celek to není špatný, místy je to i úsměvný (ne vyloženě srandovní), některé dialogy se povedly a příhody jsou neotřelé. Na druhé straně příběh moc nedrží pohromadě, je to spíš série scének než vyloženě celovečerní film. ()

Janek

Nejvíc mě naštvalo jak na obalu kazety píšou, že je to od tvůrců Návrat do budoucnosti a že tam hraje Christopher Lloyd a Michael J. Fox....SPOILER....ten je přejet autem hned na začátku a Lloyd si tam střihne tak minutu. ()

eraserhead666

Film jako celek mi moc nesedí, začátek a konec je docela nuda, ale jednotlivé příběhy uprostřed filmu - stopař, město, kde je dovoleno brát drogy, nadržená stopařka, muž co sežere všechno, právnické město, jsou naprosto geniální, samozřejmě včetně Gary Oldmana. ()

Necrotongue

Film jsem rozhodně neviděl poprvé a snad ani naposled. Potulný psycholog a čas od času i zlatá rybka v jednom s velmi svérázným smyslem pro humor, O. W. Grant, mi totiž tak nějak přirostl k srdci. Jednotlivé zastávky na I- šedesátce byly skvělé, ale městečko plné obyvatel s právnickým diplomem to u mě vyhrálo. Obsazení bylo velmi kvalitní, tvůrci používali ten správný druh humoru, aby ze snímku neudělali hloupou frašku, a já jsem se výborně bavil od začátku do konce. Už poněkolikáté. I proto jsem dnes doplnil počet hvězdiček na maximum. ()

Morholt

Nezávislá fantasy-road movie o jednom kříženci irskýho trpaslíka a čejenské indiánky, který umí plnit přání. Perfektnímu hereckému obsazení vévodí Gary Oldman, Chris Cooper a Christopher Lloyd. Naopak mi moc nesedl James Mardsen a co se Amy Smart týče, tak ta by měla bejt dabovaná. Ale jinak paráda. 85% ()

Kamca_

Opravdu působivé drama. Nikdy jsem neviděla žádný film, který by se tomuto alespoň trochu podobal. Možná proto mě to hodně zaujalo, i když na 5* to nemá, ale dávám 4* (80%). ()

Richie666

Bob Gale si po dvaceti letech vzpomněl, že by si rád povozil prdel na kultu Back to the Future. A musím říct, že se mu to teda kurevsky nepovedlo. Tento primitivní a nechutně moralizující výblitek, uboze parazitující na zmíněné trilogii, pokládám zcela jednoznačně za její urážku, a musím dodat, že zdejšímu hodnocení absolutně nerozumím. ()

Handle

Vůbec jsem netušil, co od tohoto filmu mám čekat... Už od začátku jsem ale zíral na obrazovku a hltal každou větu. Takový nenápadný film a on má v sobě takové kouzlo! Můžu říct, že scénář je naprosto brilantní, chytrý a trefný ve všech ohledech. Celé je to tak nesmírně pravdivé a aktuální, přesto podané civilně a s nadhledem, že se můžou jít všechny rádoby umělecké filozofické trháky zahrabat. Vše do sebe pasuje, je to originální a vyvolá to u Vás nejen otázky, ale dokonce se i pobavíte. Přál bych si, aby se přesně takové filmy točily víc. No prostě, jak už to tu zaznělo - pohádka pro dospělé. Doslova. ()

jerry12

85%. Hrozně fajn komedie, v mnohém typická pro Boba Galea, s řadou výjimečných dialogů a zamyšleníhodných hlášek. Krásný příběh, emocionálně lehký a jen v pozitivním smyslu úsměvný závěr. Navíc geniální "čaroděj" Oldman s přirozeným šarmem a smyslem pro humor. Tak trochu zapomenutý výjimečný film. ()

Fleur6

Minimálne originálne. Človek by sa priam čudoval nad tým, čo vznikne pri kombinácii leprechauna a indiánky - čo poviete napríklad na Garyho Oldmana s ryšavými vlasmi a fajkou v tvare opice v ústach? ()

jhrasko

Vynikajúci úvod, odzbrojujúci Gary Oldman (ktorý ma gule i bez gulí), skvelý Christopher Lloyd. A horšia druhá polovica, hoc s ako tak vylepšeným záverom. Pocitovo CASHBACK - ten ale na mňa fungoval oveľa účinnejšie. ()