Lazebník sibiřský

• Rusko Sibirskij cirjulnik (více)

1905: Matka píše svému synovi, který je kadetem na proslulé americké vojenské akademii ve West Pointu. Jak mu vypráví svůj příběh, odhaluje dlouho skrývané tajemství jeho narození. 1885: Mladá Američanka Jane Callahanová cestuje do Ruska. Během své cesty do tohoto nového světa sdílí kupé se skupinou mladých divokých kadetů. Mezi nimi je i Andrej Tolstoj, elegantní a vášnivý mladý muž. Jane zjistí, že oba sdílejí stejnou lásku k hudbě a kadet se do této krásné a nezvyklé cizinky bláznivě zamiluje. Na moskevském nádraží očekává Jane Douglas McCracken, excentrický vynálezce, který se snaží získat podporu velkovévody, aby mohl prodat Rusku svůj výtvor: obrovský stroj na kácení stromů. Aby dosáhl svého cíle, představuje McCracken Jane jako svou dceru. Její rolí je obměkčit úředníky a okouzlit všechny McCrackenovy potenciální zákazníky. Jane by se ráda znovu setkala s hezkým mladým kadetem Tolstým, a tak ho navštěvuje ve vojenské akademii. Tam je představena generálu Radlovovi, muži, kterého má na přání McCrackena svést. Jane brzy poněkud nemotorného Radlovova okouzlí. Ten požádá kadeta Tolstého, jehož city k Jane zcela ignoruje, aby ho doprovodil k McCrackenovi, kde hodlá požádat o Janinu ruku. Mladý muž, přemožen svými emocemi a láskou, nemůže při generálově návrhu déle tajit své vlastní city k Jane. (oficiální text distributora)

FISSSH

V kině by mě Lazebník asi dostal mnohem víc, ale i tak...výborná Julia Ormond, neuvěřitelně milý Oleg Menšikov - v tu chvíli bych mu věřila úplně všechno..."potrestaná jednotka stále leští podlahu!"..., kouzelně roztržitý Richard Harris - scéna, kdy ještě pod přístřeškem zkouší stroj a pak se jím chlubí jako malý kluk autíčkem na vysílačku...a samozřejmě všechny exteriéry jako další postava filmu...podle mého soudu opravdu bezchybné. ()

kkae

v úvodní scéně z vlaku rozehrávají hlavní představitelé úžasný herecký koncert. scéně s atentátem /po příjezdu vlaku do moskvy/ předchází velmi zneklidňující prostřihy, které možná postrádají logiku, drama však nikoliv. ukázku opravdového filmového mistrovství nabízí scéna o přísaze kadetů v kremlu; střih = atmosféra. konec filmu je na můj vkus trochu delší, než by měl, ovšem nepostrádá vynikající okamžiky: transport vězňů na sibiř /doják jako prase/, doňa, skrývající se ozbrojená srpem ve vlastním domě nebo odhalení lazebníka sibiřského. ()

AnnaW

Není to sice až taková bomba, jakou původně Michalkov sliboval, ale je to hodně podmanivé, navzdory délce. Donutil mě dívat se na to znovu a rozhodně ve vás tenhle film zanechá dojem, který neskončí s posledními titulky. ()

veverysiak

Tak toto bol asi prvý romantický film, ktorý som zožral aj s udicou a bez mučenia priznávam, že predovšetkým kvôli skvelému partu Julie, až na tretie pozeranie som vnímal aj ostatné osoby a dej a zostal som opäť citovo zasiahnutý, bola by obrovská škoda, keby tento film nenatočil pravý Rus, Michalkov sem vniesol nefalšovaný ruský spirit, úžasné groteskné tragično zmiešané so stavovskou cťou a hrdosťou cárskej mladej gardy a tuposťou starej generality, takže 90%. ()

Johnysman

Velmi lehký romantický film, parádně zahraný ( hlavně Menšikov roztomile vyhlížel ) . Na dlouhou stopáž musím podotknout, že jsem se vůbec nenudil, a byl jsem zvědav jak se zápletka rozuzlí....podle mě konec sedl nádherně a Michalkovovi pouze tleskám, protože na tomto filmu muselo být vzhledem k rozsáhlé výpravě práce jak na kostele. ()

lera ivanova

Další scenáristický počin Nikity Michalkova s Rustamem Ibragimbekovym nese prostřednictvím postavy Andreje Tolstého jednoduchou myšlenku: žít podle své pravdy, prožít si všechno tak, jak je pro tebe třeba to prožít. Kolika různými a různě skvělými způsoby již byla tato idea filmově přednesena. Michalkov ji ale zobrazuje s takovým rozmachem, že z prosté rady do života ji povznáší na samotnou života podstatu, a z volby člověka, zda trvat na své pravdě nebo ji trošku zradit, dělá krásnou tragédii duše – jež nemá národnost. Film by nepůsobil tolik silně a komplexně, zaprvé nebýt umístění děje do pořádné, sněhem zavalené, sváteční zimy, a zadruhé nebýt nic-míň-než-geniální zápletky s Andrejovým synem: Mozart is a great composer, sir! Sečteno a podtrženo mi to vychází na pět hvězdiček; ty ovšem nejsou bez škrábanců ze strany ústředního hereckého páru. Oleg Menšikov – nejnadanější, nejosobitější, a navíc nejpohlednější ruský herec své generace – mě tady svými manýrami zarážel, tím víc, čím mladšího kadeta Tolstého zrovna hrál. Julia Ormond zas zářivě zvládala začátek. Smála se smíchem ženy, která vskutku neměla lehký život. Ve druhé části filmu se však role zdála být nad její síly. ()

ariari

tak dojem to vo vás stopercentne zanechá..Na to, že Nikita M., aj jeho brat mali byť pôvodne hudobníci , je vidno vynikajúco rozpracovaná pevná ruka príbehu aj réžie, verne zachytený dráždivý ruský duch,všetko sa preháňa, je to široké ako ruská step šprcnutý slovanstvom, pohanstvom a rozkolmi - láska kontra vlasť!!!! URRÁ ()

MariusDee

Na shlédnutí Lazebníka sibiřského jsem se připravoval několik let. Chtěl jsem si jej vychutnat v tom správném rozpoložení. Když se mi konečně naskytla příležitost, byl jsem natěšený jako malé dítě. Poté, co jsem toto tříhodinové dílo shlédl, byl jsem velmi zklamaný..čekal jsem něco jiného. Film mi připadal naivní, chvílemi zbytečně sladkobolný a chvílemi zase zbytečně směšný. Výsledkem byly tři hvězdičky. Uběhly však dva týdny a film mi stále leží v hlavě..dokonce o něm mám potřebu mluvit s přáteli. A tu si uvědomuji, že jsem jen potřeboval trochu více času, abych tento snímek opravdu docenil. Ne, ten film vůbec nebyl hloupý ani naivní..ten film je přesně takový jaký měl být..citlivý, úsměvný a s hlubokým a pravdivým sdělením. A právě díky tomu bude Lazebník sibiřský jedním z nejkrásnějších milostných příběhů, které znám. ()

Agent008

Tenhle film je neuvěřilně krásný a zvláštní. Nádherně vypravocovaný, s neuvěřitelným spektrem emocí, které z něj vyzařují. Klidně jsem na něj schopný koukat několikrát za sebou a neokouká se mi. ()

rwa

Tento film je kvintesencí toho špatného na oné "širé ruské duši" a právě pomocí tohoto filmu bych se nejspíš mnohým pokusil vysvětlit svoji v mnoha ohledech až beznadějnou rusofobii. (Ale pozor - Michalkovovo Unaveni sluncem je dle mého film excelentní a na něm bych naopak demonstroval své občasné záblesky rusofilie.) Tohle je ovšem kýč, jenž je mi z duše protivný... ()

LenysekC

Na film jsem narazila náhodou, když ho dávali na ČT2 a jak jsem se zakoukala, nechtěla jsem jít ani na záchod, aby mi něco neuteklo (což byl vzhledem k délce filmu docela výkon :) ). Poprvé jsem nadávala, že na ČT nejsou reklamy uprostřed filmů :). Příběh mě naprosto odrovnal už tehdy (to jsem byla v sedmé třídě) a to se nezměnilo ani teď, i když už je to skoro patnáct let. Hrůza, jak to letí! Ale ten příběh nestárne... ()

gabo1

Napriek trom hodinám skvelý film. Niet k tomu čo doodať. Takto si predstavujem kvalitný veľkofilm o láske (a to neznášam veľkofilmy, rovnako ako filmy o láske). ()

Bránolog

Já teda nevím, co si o tom myslet. Obrazově nádherné, dějově mi to nějak nedrželo pohromadě, ale kdoví proč se mi to líbilo. ()

marketcsfd

humorný román, dokonale natočený - i když děj se občas někdy až zbytečně natahuje ale nevadí já dávám plnou. Film, který mě při dlouhých zimních večerech vždy zahřeje u srdce. ()