Tarzan

• Česko Příběh Tarzana, pána opic (více)

Mladý anglický lord se svou ženou se po tragickém ztroskotání lodi zachrání na neobydleném pobřeží Afriky. Postaví si nouzové přístřeší a čekají na příležitost k záchraně. Krátce poté, co se jim narodí syn, však oba zahynou. Osiřelé dítě objeví opice a jedna ze samic, která právě přišla o své mládě, se chlapce ujme a vychová ho jako opici. Zpočátku odstrkované "holé mládě" se však jako dospělé stane vůdcem opičí smečky. A právě v této funkci se jednoho dne setká s člověkem, belgickým kapitánem D'Arnotem, který je v Africe na vědecké expedici, a kterého Tarzan zachrání před nepřátelskými domorodci. Překvapený kapitán ho naučí mluvit a když podle důkazů a dokladů, které najde v opuštěné chatrči pochopí, že jeho tajemný zachránce je ve skutečnosti anglickým aristokratem a dědicem značného rodinného jmění, přesvědčí ho, aby s ním odjel do Anglie. Tarzan je představen anglické smetánce jako John Clayton a na svém panství se setká nejen se svým strýcem, ale také s jeho americkou schovankou Jane, do které se zamiluje. Přestože také ona jeho city opětuje, necítí se muž v prostředí svázaném přísnými pravidly, společenskými zvyky a upjatou morálkou dobře. Zlomem se stane setkání se zajatým opičákem, který byl členem jeho tlupy. John Clayton se opět stává Tarzanem, který touží po jediném. Volnosti a návratu do hlubin africké džungle. (oficiální text distributora)

Kamas

Film jsem viděla v kině jako malá holka a brečela jsem jak želva ještě doma nad polívkou, až mi táta říkal že už je slaná dost. Od té doby uteklo už mnoho let, ale i dospělýma očima, jde stále o dojemně natočený film, plný lidskosti a emocí. ()

dawe787

Jeden z mála filmů, které se promítaly za komančů v kině asi proto, protože neobsahoval žádnou kapitalistickou propagandu. Ale vážně, film mě chytl za srdce od samého začátku a Lambert to hrál, jako by ho na půl roku vyhodili z helikoptéry do džungle a starej se. ()

zdeny99

Do chvíle než je Tarzan odvezený do Anglie, tak se jedná o film, ze kterého jsem naprosto unešený a bez váhání bych mu dal i šestou hvězdičku. Tak dokonale nasnímané záběry přírody a především zvěře (gepardů, panterů a samozřejmě opic) se jen tak nevidí. Nejdokonalejší byly rozhodně opice a prales. Nešlo ani poznat, zda jsou ty opice opravdové nebo se jedná o masky. Podle mne část byla opravdová a část byly masky, které byly maximálně propracované. Mezi to nejlepší ve filmu patří, když loď ztroskotá, poté jak Tarzanova matka zemře a jeho otec je zabit opicemi, když lidé zabili jejich mládě. Takže kdo to ještě neví, opice pokaždé pozná, že někdo zabil druhou opici. A ten záběr, když Tarzan najde zraněného kapitána D'Arnota od křováků a zjeví se mu jako Bůh, který jej vítá v nebi, se dá označit doslova za pompézní. Ve druhé polovině filmu, kdy Tarzana převezou do Anglie, děj ovšem diváka naprosto unudí, a proto dávám jen čtyři hvězdičky. [5852. hodnocení, 164. komentář, 73%] ()

Páně

S tou realističností bych to moc nepřeháněl přátelé, ale notný kus poctivosti a kvality v sobě toto zpracování má. A dozajista i pěkný díl hrubé, syrové atmosféry. Protiklady v podobě dvou rozdílných světů fungují skvěle a Christopher Lambert tomu dává jakýsi punc pravosti. Jeho výkon je velice příjemným překvapením, i přes některé velmi komické scény, kterým se jistě dalo vyhnout. A nevím jestli opice s až příliš lidskými gesty a mimikou nejsou trochu přepal. Nicméně celkově to ve vás zanechá jistě mocný dojem. ()

sadlokan

Tak s romány o Tarzanovi to má společného jen velmi málo.Ale jako dobrodružný film pojednávající o obtížném postavení někoho,kdo je"jiný"je to vynikající.Navíc na svojí dobu velmi autentické opičí masky,vlastně by obstály i dnes.Není všeobecně známo,že Ch.Lambert při přípravě na tuto roli onemocněl "chronickým strabismem",na jehož léčbu a trvalé následky mu posléze bylo vyplaceno 500 000 USD. ()

agassi68

Tarzan, ktorý mi ostal v pamäti s Ch. Lambertom. Spolu s Highlanderom jeho najlepšia rola. Všetko vrátane scenára a hercov je také ako má byť. Preto si tento film budete pamätať. ()

BeranSon

Prvotní tarzan a jeho nejznámější verze mě zanechala po čas filmu celkem chladným, kdyby byl snímek více uderný určitě bych šel s hodnocením výše. -6/10- ()

GMVajgl

Film na svém začátku působí velice kvalitně, ale brzy mu dochází šťáva a v druhé polovině už vysloveně vaří z vody a je o ničem. Na to, že je to přehlídka herců, co si hrají na opice, se film bere příliš vážně. ()

Denny

Mnoho filmových i TV verzí nabízí srovnávání, hlavně představitelů Tarzana. Lambert umí udělat zvířecí výraz a myslím, že se na roli hodí. ()

parabellum

Psát k tomuto filmu kladné komentáře je jako nošení dříví do lesa ale odpustit si to nemůžu. Z mnohých zpracování má tento film nejponurejší až "depresivní" atmosféru, na svou dobu překrásné a úchvatné masky, perfektní výbpravu do africké džungle. K tomu dále musím přidat životní výkon Ch. Lamberta, kterej u mě zůstal jako jedinej tarzan všech tarzanů, ostatní mu nešahaj ani po kotníky:)) Dále jako bombónek je tam opravdu pro mě několik silných scén viz. úmrtí dědečka, opičího otce, kamaráda. Dlouho jsem se rozmýšlel mezi čtyřma nebo pěti hvězdičkama, dám silný čtyři hvězdy, mohla ubýt pár minut stopáže. ()

siloalampa

Ak prihliadnem jedno oko za tú námahu pri natáčaní, tak 3 a pol... Nemôžem si pomôcť, ale domnievam sa, že o Tarzanovi sa nemal nikdy točiť žiadny film, ale radšej 50 krásnych animovaných rozprávok... ()

Zemřel herec z Pána prstenů Ian Holm

Zemřel herec z Pána prstenů Ian Holm

19.06.2020

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

Antonio Banderas prozkoumává jeskyně

13.10.2014

Herecký elegán patří již přes 20 let mezi největší španělské hvězdy a nedá se říci, že by se chystal zpomalovat. Propaguje svůj sci-fi film Automata, který má v těchto dnech premiéru v mnoha zemích a… (více)