poster

Tarzan

 • český

  Příběh Tarzana, pána opic

 • český

  Legenda o Tarzanovi

 • anglický

  Greystoke: The Legend of Tarzan, Lord of the Apes

 • slovenský

  Tarzan

Dobrodružný / Rodinný / Drama / Romantický

Velká Británie, 1984, 143 min (Alternativní: 127 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pohrobek
  ****

  Rozhodně nepřekonatelné pojetí Tarzana. Když jsem ho viděl jako dítě, byl jsem úplně šokován syrovostí mnoha scén, ale to jsem se asi prostě neměl koukat. Teď už film vnímám poněkud z většího nadhledu, avšak stále mu zůstává vynikající přesah z oblasti laciného braku, jakým byly původní příběhy o Tarzanovi, pánu opic, do obecné problematiky odcizení se přirodě a nepřirozenosti lidské společnosti.(19.12.2004)

 • dopitak
  **

  Vím, že to bude rouhání, ale Tarzan je pro mě prostě Wolf Larson. V té době jsem se narodil a v té jsem se každý den koukal na televizi. A teď vážně. Původní a originální Tarzan je trochu drastická a hodně nudná podívaná. Obsahuje krásné záběry, které začínají už úvodním prologem (OVERTURE) a pokračují vodopády, trochu umělým jezírkem a hodně umělými opičkami. Zatímco jsem si v průběhu myslel, že po odchodu z džungle se film rozjede, postupem času jsem si zoufal, že v džungli to bylo přeci jen akčnější. Na tom hradě bych klidně žil, déšť nedéšť, ale jinak už nic. Viděno v druhém dabingu, ale stále ještě z dílny FSB.(6.12.2014)

 • corpsy
  ****

  Strhujúci prepis legendárneho románu, ktorý je jednou z najvernejších, ak nie najvernejšou adaptáciou tohto príbehu. Výprava, masky, kamera. Všetko je to skvostné a profesionálne. Christopher Lambert sa úlohy zhostil naozaj výborne. Vytknem filmu ale jednu vec a tým aj stráca u mňa poslednú hviezdičku. Viac tej akcie by neuškodilo, snímok je až príliš komorne vyrozprávaný.(26.11.2010)

 • Mariin
  **

  Naivní, takřka slabomyslný příběh, ovlivněný darwinismem 19. století, který idealizuje „duševní život“ zvířat a divošství. Nutno ovšem připustit, že tento ubohý myšlenkový základ (daný již literární předlohou), je kupodivu celkem slušně filmově zpracován a tak mu lze dát nějaký ten bod. Na film jako celek se ale podruhé už nedá dívat...(7.1.2008)

 • sadlokan
  *****

  Tak s romány o Tarzanovi to má společného jen velmi málo.Ale jako dobrodružný film pojednávající o obtížném postavení někoho,kdo je"jiný"je to vynikající.Navíc na svojí dobu velmi autentické opičí masky,vlastně by obstály i dnes.Není všeobecně známo,že Ch.Lambert při přípravě na tuto roli onemocněl "chronickým strabismem",na jehož léčbu a trvalé následky mu posléze bylo vyplaceno 500 000 USD.(2.1.2010)

 • - Film bol natočený v národnom parku Korup v západnom Kamerune a v Škótsku. Niekoľko domov vo Veľkej Británii bolo použitých pre rodinné sídlo Greystoke. (classic)

 • - Protagonista Ralph Richardson zemřel půl roku před uvedením filmu do kin. (-bad-mad-wolf-)

 • - Ve filmu slovo Tarzan nikdy neuslyšíte. (HellFire)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace