Slavný hororový snímek a podle mnohých žánrový milník vypráví o skupině vědců z výzkumné stanice na Antarktidě, čelící mimozemské hrozbě. Když skupina vědců z výzkumné stanice na Antarktidě přihlíží tomu, jak se jejich norští kolegové snaží zastřelit psa, netuší, co se za celou akcí skrývá. Brzy však zjistí, že zvíře je přenašečem mimozemského organismu, který dokáže ovládnout a napodobit rozličné živé formy. Atmosféra mezi výzkumníky houstne. Kteří z nich se stali hostiteli? A dá se v takové situaci vůbec někomu věřit? Ačkoli dobové ohlasy filmu kultovního režiséra Johna Carpentera vytýkaly, že je pomalý, ponurý či depresivní, své velkolepé renomé si Věc budovala během let, a to také díky uvedení na videokazetách. Dnes je pak dokonce považována za jeden z nejlepších hororů všech dob. Svůj podíl na tom má jistě přesvědčivé vyobrazení zvolna sílící nedůvěry, houstnoucí napětí i krvavé surové scény ukazující, jak invazivní organismus se svými hostiteli nakládá. (Česká televize)

TomPrusik1

Přišlo mi, že Věc měla hodně nevyužitý potenciál k tomu být velmi slušným hororem. Prostředí na výzkumné stanici, na zmrzlé Antarktidě je pro to více než dobrá orná půda. Do toho ještě přidáme neznámý mimozemský virus, který na stanici zavleče pes, jehož z ,,nepochopitelného důvodu" chtějí zabít Norové, od kterých se toho ale moc nedozvíte. Pak zjistíte, že vir útočí i na lidi a jako každý jiný tvor se chce co nejvíce množit a oheň je na střeše. Oceňuji fakt, že postavy (z toho všichni jsou muži, takže dnes by film v rámci genderových požadavků neuspěl) se nechovají skoro vůbec hloupě a nedělají blbosti. Logicky někteří berou z počátku situaci na lehkou váhu, jiným trochu hrabe, ale tak to v životě chodí. Postupným smyslem je zabránit šíření tohoto neznámého tvora, ideálně aby zůstal na Antarktidě a nedostal se mezi ostatní. Což je moudrý plán. Velmi se mi kupříkladu líbila scéna s testem krve, kterou považuju za nejnapínavější část z celého filmu. Možná by bylo zajímavější, kdyby Věc vůbec neměla nějakou podobu (ať už pseudopsa, pseudopříšery, pseudopříšery), ale byla pro ně neviditelná a hůře odhalitelná. Triky samozřejmě zestárly, a hodnoceno dnešním okem jsou spíše pro pobavení. Hlavní problém jsem ale měl s nevytěženou skličující a hororovou atmosférou. Takovou jaká byla třeba ve Vetřelci. A nezpravila to ani jako vždy skvělá hudba mistra Morriconeho. Zkrátka a dobře mi film nepřišel až tak napínavý a nervy drásající, jaký měl být. Ani jsem si nějak zvlášť neoblíbil postavu Kurta Russella, oproti Ellen Ripleyové z Vetřelce, to byl takový nezajímavý chlápek se směšným kloboukem, lahví J. Beana a plamenometem. Opravdu hodně slabší nadprůměr 55% ()

FrankSusta

Zatraceně dobrý osmdesárkový horor, který je až esencí zatraceně dobrých osmdesátkových hororů. Partička chlápků na Antarktidě s monstrem, které se může proměnit v cokoliv/kohokoliv je sice jednoduchý, ale setsakra účinný námět, s ještě podmanivějším provedením. Jediná škoda celého filmu je to, že se nejvíce proslavil klasickým plakátem, jelikož monstrum se kvůli své různorodosti do všeobecného podvědomí nedostane (jako Predátor či Vetřelec, kteří svým vzhledem svůj film mohou reprezentovat velice snadno). Partička macho-chlápků v zimě dokázala jak skvěle pobavit, tak dokonale vyděsit. Jen toho štěstí a životů měli někteří na můj vkus chvílemi moc (dokonce to tímhle vykročuje ze zavedených parametrů, protože černoch neumře jako první). Do toho všeho úžasná mrazivá hudba Ennia Morriconeho... a Kurt Russell je sympaťák s kovbojským kloboukem! Neuvěřitelně zábavný (v tom dobrém a očekáváném (jakože ne vtipném) slova smyslu) film, který si asi klidně budu moci pustit kdykoliv rád znova. ()

otík

Hodně dobrý horor, ne málo podobný Vetřelci. Stará dobrá škola. Krásné nestvůry, výborná kamera navozující tajemno a strach. Jen ten závěr mi přišel už trochu ujetý a proto dávám jen čtyři hvězdičky. Hlavně ale že tam nejsou digitální triky, vše je práce maskérů a trikařů. A to se mi velmi líbí. ()

kopfa

Ultimátní horor, těžící své kvality hlavně z prostorového minimalismu, který je konfrontován s maximalismem biologických variací mimozemského organismu. ()

Flyer

Slušné psycho, kterému bych však vytknul až příliš časté ukazování oné "věci." Ta totiž ve mně nevyvolávala pocit hnusu či nějaký šok, spíše lehké pousmání. Jinak ale musím pochválit skvělou zápletku a parádní atmosféru strachu a absolutní nejistoty. ()

Sabrewulf

U mě jednoznačně nejlepší horor. Poctivé a výborné masky, hudba - i když jednoduchá - perfektně podbarvuje depresivní atmosféru a zarostený Kurt Russell se hned tak nevidí:) ()

PaulAvery

Skličující a mrazivá atmosféra v mrazivé Antarktidě. Famózní hudba od E.Morriconeho. Film pro všechny šachisty :-) 95% ()

tom88

Fíha, škoda, že som tento horor nevidel keď som bol menší pred pár rokmi niekedy večer v TV, pripadal by mi určite ako príšerne desivý zážitok a asi by som sa vážne strachom zesral. Teraz s odstupom času síce vidím všetky kvality filmu, no nebál som sa a ak áno tak len minimálne, ale neskrývam, že som bol v napätí skoro počas celého filmu, vlastne počas celého. Atmosféra je tu sakramentsky desivá, hororová a tiesnivá. Dejovo mi to pripadá trochu jednoducho až béčkovo ako aj námet. Natočené je to určite veľmi kvalitne, spraviť v podstate z ničoho takéto divadlo zaslúži pochvalu a Carpenter ju odo mňa má. Ani som nestačil vnímať hercov, no Kurt Russel je samozrejme dobrý, ako vždy. Tie fúzy mi na ňom trocha prekážali, ale zmena je život. Mimozemšťan je super a jeho schopnosti tiež. V klietke pri psoch som skoro nedýchal. Upaľovanie ľudí plameňometmi je cool. Je to pekný masaker, riadne mäso, no škoda, že to pôsobí dosť staro. Každopádne klobúk dole. 80% ()

3n3my

Tak trochu kópia Votrelca, ale podľa mňa vo viacerých pohľadoch presvedčivejší horor. Viac ako štvrťstoročie nič neubralo tomuto filmu, ba práve naopak - filmy s podobnou atmosférou sa dnes už takmer netočia. A to je veľká škoda :-( ()

Slavníkovec

Film u kterého se bál můj děd, můj otec, tak a teď konečně i já. Přestože se jedná již o legendární film, tak ve svém žánru sci-fi horroru dodnes nemá konkurenci. Nedoporučuji pouštět ve výzkumných stanicích v Antarktidě. Je vidět, že i málo může být více. Viz kamera a hudba, dialogy. ()

Benjamin-L

Skvělý horor prostě mě dostal svojí originalitou skvělým dějem a hereckýmy výkony a hlavně skvělým Kurtem Russellem jako bojvníka proti mimozemšt´anům kteří na sebe berou podobu jeho přátel. Nemám co dodat a prostě dávám pět hvězdiček. ()

stOKYi

Môj názor je taký, že takto má vyzerať super horor. Základným prvkom hororov je atmosféra. V tomto filme bola priam ukážková a sám sa čudujem ako tento film nemohol mať na začiatku 80 rokov úspech. Už len účasť neveriacich skeptikov, vykresluje ešte lepšiu napätú atmosféru, efektami na tú dobu som bol naozaj prekvapený a jednoduchá hudba z občas jednou toninou za jeden takt mi len viac a viac dopomáhala dotvarovať situáciu na výskumnej stanici. Možný: SPOILER Istú dobu som neveril dokonca ani hl. hrdinovy. A ešte jedna otázka. Doktor nepísal vo svojom zápisníku , že spálením sa bunky "Veci" nedajú zničiť? Tak prečo ich teda upaľovali? ()

tomeek

Velice hutná atmosféra, klaustrofobický pocit ze sněhu, ale nebál jsem se ani jsem nebyl znechucený. Skvělý scénář. Scéna s petriho miskama je napínavá jak prase. ()

MJMilan

Co k tomu říci, přijde mi, že takových filmů již bylo natočet dost i před rokem 1982 a tak tu máme další film, kde máme o něco lepšího vetřelce, který se podobá polymorfovi z Červeného trpaslíka a hafo lidí, hrající si na hrdiny, kteří berou životy ostatních do svých rukou. Pro mě průměrný snímek. ()

E=mc2

Celkom nuda. Čakal som viac. Je to také dobre natočené Béčko. Avšak prvých 15 min to má parádnu atmosféru. ()

Nivenx

John Carpenter ve vrcholném díle, kde je skvělá atmosféra míchána s haldami krve a to vše na stanici na Antarktidě, kde je jen led a sníh. Vše parádně pospojováno s příjemnou hudbou a na rok "82 s parádními efekty. Tohle je za 95%. ()

HorrFi

Existuje někdo kdo by tenhle skvost s neskutečnou atmosférou neviděl nebo o něm aspon neslyšel ???:)Věci vážně nemůžu nic vytknout, sice jsem se tolik nebál jako u jiných hororů (např Sinister, Ils, Paranormal activity, Záhada Blairwitch... ), ale tohle by měl vidět každej kdo má aspon trochu rád filmy a obzvlášť horory. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

02.08.2020

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

Hororové Star Wars z planety Hoth? Spíš ne

11.03.2020

Média, zejména ty filmová, se občas rádi chytají na špek. Přesnější by asi bylo napsat, že nemají problém vypouštět do světa zprávy, které nejsou vůbec potvrzené, a často je navíc ještě několik lidí… (více)