Ve výškové budově je surově zavražděn noční hlídač a vzápětí vybuchne bomba, která zničí výtahová lana. Celkem osmnáct cestujících zůstává uvězněno ve výtahu, který prudce padá dolů, než ho zastaví silné brzdy. Ale i ty hodlá atentátník odstřelit, pokud nedostane tři miliony dolarů. Do akce jsou nasazeni špičkoví losangelští policisté Jack Traven a jeho přítel Harry. Při riskantní a nebezpečné akci se jim podaří dostat cestující z výtahu, atentátník se ale zmocní Harryho a vyhrožuje jeho zabitím, jestliže nedostane peníze. Jack se odhodlá k akci, svého přítele postřelí na noze a ten atentátníkovi unikne ze sevření. Šílenec však uteče… Oba policisté jsou vyznamenáni za odvahu a večer společně oslavují. Zejména Harry je poněkud společensky unavený. Druhý den dostane Jack zprávu, že byl unesen autobus, na němž je připevněna bomba. Přihlásí se i atentátník: o své peníze rozhodně nechce přijít. Zatímco Jack jde do akce přímo, Harry je s ním ve spojení a řídí operace. Jack se dostane do autobusu, kde ve zmatku vystřelí jakýsi muž, který si myslí, že jde policie po něm. Bob, řidič autobusu, je těžce zraněn a za volant usedá jedna z cestujících, studentka Annie. Autobus se podle pokynů atentátníka nesmí dostat pod určitou rychlost, jinak nálož vybuchne... Jackovi se nejprve podaří vyjednat, aby byl z autobusu vysazen zraněný Bob. Pak se v panice snaží vystoupit další cestující, starší žena, je ale usmrcena. Jak se zdá, atentátník vše pozorně sleduje díky přímým záběrům vrtulníků, které celou akci přenášejí. Brzy se ukáže, že na dálnici, kam autobus míří, je patnáctimetrová díra... (TV Prima)

JackO.

Nonstop akce, která vás nenechá vydechnout. Výtah, autobus, metro, 3 miliony dolarů a k tomu úžasná muzika. ()

Jaromír

Haha, tak tomu říkám thriller :) ! Vždy, po shlédnutí Speedu, mě napadá otázka, kolik Bček, i Aček by se z něho dalo udělat. Myslím, že tři až čtyři nejméně :). ()

gicous

Klasický akční film, který patří společně se Skalou a Tváří v tvář k třem nejlepším akčním filmům, které vznikly v 90 letech. Dokázal, že k dobrému akčnímu filmu nepotřebujete moc. V tomto případě stačí jeden autobus, jedna bomba a rychlostní limit 100 km/h. Jedná se v podstatě o non-stop akční jízdu s výborným Reevesem v hlavní roli. Je to skvěle natočené a zahrané a všechno je podpořeno výborným hudebním doprovodem. Určitě doporučuju. ()

Nessos

Na to, že je to film odehrávající se de facto na jednom místě, je Nebezpečná rychlost parádní akční jízdou. Reeves výborný, Sandra taktéž (mlask)..a Hopper je prostě ničema jak má být. PS: Vyjímečně chválím český dabing. ()

borohub

V nějakých ohledech naprostá kravina, na druhou stranu člověk se u toho pobaví. Víckrát bych to vidět nemusel, ale na poměry co teď poslední dobou dávají v televizi tak takovej nadprůměr, kdybych to měl srovnat celkově tak je to takové průměrné. 3 hvězdy si to zaslouží.. ()

frxXx

Od zázračného letu autobusu ponad nedokončenú diaľnicu to začiná byť miestami riadna trapošina a občas ide proti logike čo mi trochu lezie na nervy ... ale ten dobrý začiatok a sexy Sandrine nohy v kanadách na 4*(s odretými ušami) akčnému filmu umňa stačia. ()

Frog.cz

Páni když jsem ten film viděl na VHSce poprvé tak jsem ani nedýchal,žádná hluchá místa,napětí od začátku do konce a když jsem ho pustil sousedům kteří neměli video tak nedýchali oni a já se bavil ještě líp než poprvé(člověk si všímá věcí co napoprvé při tom tempu nestíhal).Prostě namíchaná kombinace Keanu Reeves, Dennis Hopper a Sandra Bullock byla opravdu Nebezpečná rychlost....... ()

helrohir

Nech sa ako snažím, mňa tento film (až tak) nebaví. Je tu síce zaujímavý námet, fajn výber hercov a celkom schopná akcia, ale napriek tomu mi na tom celom niečo vadilo. Možno to bolo množstvo nereálnych scén, prípade celá tá jednoduchosť scenára. Nehodlám však tento film len haniť, pretože aj tie tri hviezdy sú na akčný film dosť. ()

Wooke

Výborne vystupňovaný film,pri ktorom stúpa adrenalín v krvi aj divákovi. Žiaľ, to je tak všetko, čo stúplo, pretože zážitok nebol až taký vysoký. Bol to prvý film, v ktorom som videl Keanua a zapáčil sa mi ako herec,takže jeho určite treba vyzdvihnúť a povedať, že "áno, tak tu si bol dobrý!". Pre mňa však tieto thrillery vždy znamenali raz a dosť. Preto dávam len 4*, lebo neviem, či by sa mi chcelo pozerať to znovu. A ak hej, tak už by som nebol taký napätý. ()

marek29

Mladej Neo spolu s velice zachovalou Sandrou se takhle jeli projet busem po LA :) a dá se na to koukat! Některé zrychlené scény ubírají filmu na profesionalitě ale musíme tolerovat stáří akční pecky (20 let).. Zkrátka tento matrix se dá sledovat. Akční retro s nahranou video smyčkou je žánrová klasika a nutnost pro ty co ještě neměli tu čest ;) ()

Guran

Od malička tento film miluju. Nevím kolikrát v životě jsem ho viděl. Jeden z nejlepšách akčních filmů vůbec! Od začátku je prostě akce! Po předávání medajlích je trošku pauzy a bum! Zase akce a příběh nabere nové tempo, novou rychlost a Jack se honí za autobusem. Scénář velmi dobrý a triky na tu dobu jsou originální. Sandra s Keanu s číhajícím Denisem. Nikdy na tento film nezapomenu! ()

Benjik

Stará dobrá akčňárna s mojím miláčkem Kínem. Hlavní buchta mi přišla hrozně otravná a ani ne moc hezká, děj se ale vyvíjel překvapivě a to samé i záporák - nejdřv neslaný - nemastný, potom už konečně fajne. A bavilo mě to. Žádný zbytečný technický pičičinky, prostě startujeme a jedeme, od dálnice po vykolejení. Navíc, tenhle film ukazuje, že řídit pomalu a opatrně je nebezpečné. ()

Jehan

Ale jo, veskrze ucházející podívaná. Sympatický K. Reeves, Sandra B. ve srandovním ohozu, Denis Hopper zase jako ukázkový hnusák, natahovaný konec s nezbytným happy-endem... Vlastně se tu vrší schémata a klišé jako na běžícím pásu, ale je tu alespoň neokoukaný fór s autobusem. Ten je plný dílem zapomenutelných, dílem trapných "nevinných kolemjdoucích". Nač tu planě chytračit. Nuda to není, skutečně dobrý film ale taky ne. Chudák ten řidič metra. Vzpomene si na něj vůbec někdo? ()

JosefTomas

Autobus plný lidí, bomba, nejet pod padesát, zápletka tak nabušená, že i scénář snad musel shořet... Ok, to přeháním, ale je to tak skvělé, až je to skoro neuvěřitelné, že takových filmů nevzniklo více. ()

Gamekeeper77

Svého času absolutní špička (nejen) mojí videotéky. Ale i když pomineme tu velkou spoustu nesmyslů a nedokonalostí, které jsem v šestnácti neviděl, nejde filmu ani dnes upřít skvělá atmosféra, zběsilé tempo a Keanu Reeves. 84%. ()

horor2

Po zhlédnutí tohoto filmu budete raději všude chodit pěšky. Super námět, využitý až do konce. Charismatičtí herci, o které máte strach. Vizuálně společně s kamerou a samozřejmě v neposlední řadě režisér Jan de Bont. Nestárnoucí klasika! :-) ()

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

Ridley Scott bude režírovat bombastickou povídku

15.12.2023

Zatímco jiní v jeho věku řeší nejšetrnější pleny, Ridley Scott si ke svým sedmaosmdesátým narozeninám nadělí další režijní počin. Tahle legenda se totiž rozhodla, že nepoleví v každoročním nadělování… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?