Píše se rok 1876 a v New Yorku je slavnostně otevřen Roeblingův most. Je přítomen i mladý a krásný Leopold, vévoda z Albany. Všimne si podivně oblečeného mladého muže, který se pak objeví i na večírku, který pořádá jeho strýc Henry. Ten se totiž snaží Leopolda výhodně oženit, protože po smrti rodičů se rodinné jmění značně ztenčilo. A ta nejbohatší nevěsta je naneštěstí husa. Leopold znovu zahlédne podivného mladíka a začne ho pronásledovat. Až na Roeblingův most, odkud pak oba spadnou... New York dnešních dnů. Podivný mladík – Stuart Besser, jemuž se právě podařilo objevit trhlinu ve struktuře času, která mu pravidelně vždy na chvíli umožní dostat se do minulosti, se probouzí doma a na pohovce leží i Leopold. Stuart se před nedávnem rozešel s půvabnou Kate, která bydlí pod ním a je zaměstnaná v reklamní agentuře. Právě Kate ráno ke Stuartovi vtrhne a on jí nadšeně vypráví o svém objevu. Kate mu pochopitelně nevěří, zlobí se, že ji tahá za nos. Ani podivně oblečený mladík, který se mezitím též s úlekem probudil, ji nepřesvědčí: myslí si, že si Stuart v noci přivedl domů nějakého transvestitu... Když se Stuart vydá ven se psem, který potřebuje vyvenčit, spadne do výtahové šachty. V celé čtvrti totiž náhle zmizely výtahy – jejich dávným vynálezcem je právě Leopold, ač o tom zatím neví. Stuart skončí v nemocnici s mnoha zlomeninami... I Kate odchází do práce – o nehodě zatím neví – a zcela zmatený Leopold zůstává doma sám. Objeví se chlapec od sousedů, Hector, který je zvyklý dívat se se Stuartem na televizi. A pak také Charlie, bratr Kate. Ten se s Leopoldem hned skamarádí: sám je herec, a tak ho považuje za kolegu a jeho podivné oblečení ho nezaráží. Kate má v práci šanci na povýšení, protože její dosavadní šéf J. J. Camden místo brzy opustí. Právě hledají novou reklamní tvář pro propagaci nízkotučného másla a Kate – stále ještě považující Leopolda za výstředního mladíka, který si jen hraje na šlechtice z minulosti – ho přivede na konkurz. Pohledný a uhlazený aristokrat si okamžitě získá srdce všech žen. On sám se cítí stále více přitahován ke Kate... Charlie se snaží získat srdce černovlasé Patrice a Leopold, dokonalý kavalír a gentleman – ne nadarmo pochází ze starého anglického rodu –, ho poučuje jak na to. Při procházce městem vytrhne jakýsi muž Kate kabelku. Dívka ho začne honit, pak se ale do věci vloží Leopold, který ji doprovází. Vypůjčí si koně z kočáru pro turisty a násilníka brzy dohoní. Snad poprvé Kate na vteřinku zaváhá: kdo vlastně Leopold ve skutečnosti je? Kate odchází na večeři s J. J. Domnívá se, že bude pracovní a že ji  J. J. chce informovat o jejím povýšení. Ukáže se ale, že ji prostě jen balí. Pak se tam objeví Charlie s Leopoldem, který neomalenci do očí řekne, co si o něm myslí, a zesměšní jeho údajné znalosti francouzštiny a klasické opery. Kate je zděšená: právě teď, když všechno vypadalo tak nadějně, má pěkný průšvih... (TV Prima)

Torgal

I napriek zaujímavej zápletke vlastne len tuctová romantika. Zrážka džentlmena z 19. storočia so súčasnosťou mohla (a mala) byť omnoho tvrdšia a teda aj vtipnejšia. Koľko zábavných situácií sa ponúkalo, lenže tvrdo tlačená romantická línia nič také neumožnila. Hugh Jackman sa na nové prostredie adaptoval rýchlo a bezbolestne, rovnako ako si osvojil predstavu, že miluje Meg Ryan, ktorú mu vnukol jej brat. 6+/10 ()

Odpadlik

Příběh žánrově podobný Samotářům v Seattlu nebo Lásce přes internet, snad právě díky účasti Meg Ryanové. Ale předchozí dva filmy byly přece jen o něco lepší. Přijemný je v té době neokoukaný Hugh Jackman. ()

lokol

som chalan...a romanticke filmy ma nelakaju...tuto ma lakal hugh jackman ktory ma zaujal ako inak v x-menovi a zistil som ze vie hrat aj v Swordfish...tak som sa pozrel aj na toto co je to zac...a hla dopadlo to viac ako dobre....presun do inej doby z casu na cas neuskodi,ba co viac pomoze :D hugh je super, vyzera tak milo blby,meg ryan uz je onicom asi,aj ked v skuske zivota bola fajn.dobre je ukazanie tych tradicii vtedy a teraz, aj to "balenie dievcat" alebo ako to nazvat :D v pohode film pozrel by som ho znova...ta facka na zaciatku bola kruta ale velmi vtipna :) ()

haWranka

Tenhle film má jeden hodně velkej klad a tím je Hugh Jackman. Totiž Meg Ryan rozhodně není špatná, ale u ní je to už víceméně zvyk. Mno, další romantická komedie, na kterou se dá sem tam podívat. Já se teda podívám ráda. (Ach jo, vždycky budu Meg závidět ty její střapatý účesy, protože ať dělám co dělám...:) ()

Oonika

Příjemná romantika. Sice bylo jasné, jak to celé dopadne, ale cesta k tomuto konci byla trochu překvapivá. Chybí mi v dnešních filmech takoví hrdinové :) ()

josieaddms

Jeden z nejlepších těchto klasicky populárních romantických filmů. Zajímavý nápad, mě úplně nesedne to obsazení, ale zase film je celkem vtipný, i nápaditý a má kromě spousty romantiky i hlavu a patu, což je vlastně ve své kategorii velká úleva. ()

tom912

Slušná romantická komedie, kde jenom zamrzí, že Kate Ryan nezůstala u takových kvalitních filmů dodnes. Jako pohodový večer s otevřeným červeným vínkem naprosto dostačující záležitost. Slušných 75%. ()

Acrobat

Absencia pohlcujúcej romantiky, ktorej by ste obetovali všetko aj seba samého. Našťastie to prichádza u Mangolda tesne pred Treťou!! ()

Jazz06

Mohl to být docela fajn milý film, ale celé to pokazilo obsazení Meg Ryan. Mezi ní a Jackmanem to vůbec nefunguje. Hlavně kvůli jejímu neustále kyselýmu ksichtu a otrávenýmu chování nechápu, jak by se do ní vůbec někdo mohl zamilovat. ()

neo93

Lehce vtipná a milá romantická komedie, která sází na cestování časem a na ústřední dvojici. Elegantní, šarmantní a mužný vévoda Leopold z konce 19 století, se shodou okolností dostane do New Yorku na počátku 21 století. Záhy se seznamuje s energickou, sebevědomou a moderní ženou Kate. Po několika nedorozuměních a neshodách ze strany především Kate, která nechce uvěřit, že onen muž, může opravdu pocházet z roku 1876, se do sebe zamilují. Po pravdě jsem očekával ještě více komických a humorných scén, ke kterému celý motiv přímo vybízí. Toho jsem se ale nedočkal a kromě několika sekvencí, se příběh především zaměřuje na romantickou linku. Tu tvoří Meg Ryan, pro niž je to typická role a Hugh Jackman, kterého je naopak velmi zajímavé sledovat, v takové to neobvyklé roli. Pouto mezi nimi docela funguje a dá se proto na film v pohodě dívat. Mimo to se ale jedná o docela průměrný snímek. ()

danielwanderer

Popusťme uzdu svojej fantázií, aby sme tu nemali zase len ďalšiu úplne rovnakú americkú romantickú komédiu, pridajme Meg Ryan a môžeme si byť istý, že si na filmík spomenieme hneď poďla názvu a budeme spomýnať určite v dobrom. Dosť pohrebnej reči, o čom tý Kate a Leopold sú? O tom ako sa chcený, mladý Leopold z obdobia, keď písanie roku začínalo číslami 18xx, dostáva do súčastného New Yorku, kde... Sa stane reklamou na maslo :). Koľká paráda :). Ale nie, fakt, úsmevne, možno viac ako romantické a veľmi príjemné je sledovanie tohto snímku, hoc sci-fi zložka je fakt ako blbučká :). Ja hovorím, milé a rád to zas v telke uvidím :D. ()

thestral

příjemná romantická komedie se skvělým, Hugh Jackmanem, tak trochu sci-fi, tak trochu fantasy, tak trochu časový paradox...ale všechno to hezky dopadne ()

Tiiso

Neškodná příjemná romantická story, trochu okořeněná sci-fi prvkem. K vínu a svíčkám vskutku spolehlivá. Jak Ryan tak Jackman odvedli co se od nich očekávalo a J. Mangold po celé dvě hodiny dokázal scénář udržet ve svých rukou. Sice po dvou měsících co uběhlo od chvíle kdy jsem příběh viděl kloudně nevzpomínám na podrobnosti, ale myslím, že od toho snímku se to snad ani neočekává. ()

Izz

Romantický průměr ve všech ohledech se sexy Hughem,solidním scénářem a otravnou Meg Ryan.Po deseti minutách budete přesně vědět,v jakém duchu se ponese zbytek filmu a můžete v pohodě relaxovat a odškrtávat povinné dějové zákruty.Jednou za čas podobný film neuškodí.Jednou za čas! ()

dj_kure

Tady to mám zajímavý. Já totiž fakt nemusim Meg Ryan, ale Jackmana mám dost rád. Ale i přesto byl Kate a Leopold super. Jedna z těch slaďáren kterou přetrpim rád. Když dávaj v bedně prd a na některym kanálu beží tahle pecka, rád se kouknu znovu :) 75% ()