• Francie

New York Taxi

Akční / Komedie / Krimi

USA / Francie, 2004, 97 min

• bouncer

Tfuj! Dělat remake filmu starého několik let?! To už je šílené i na američany. Taky to podle toho dopadlo: necharismatické postavy, debilní vtípky...(2.8.2006)

• AngelAngie

Americký a zcela zbytečný remake francouzského originálu, který už tak nebyl žádná pecka a tohle je prostě průser. Ačkoli se Queen snaží...(23.8.2008)

Je to sice nehorazna vykradacka, ale povedena.(10.1.2005)

• Enšpígl

Aby jednou nebylo filmů s názvem "taxi" , tolik jako taxiků na Václávaku.(14.7.2006)

• freddy

Podprůměrný remake. Tak tohle mělo do původní francouzské verze hodně daleko. Nevím, jak vůbec mohlo nějaké Amíky napadnout předělávat francouzský film starý několik let. To logicky muselo být odsouzeno k nezdaru. Aby se ten remake povedl, musel by být hodně kvalitní scénář a dokonalé herecké obsazení. Ale to se bohužel nestalo. Queen Latifah absolutně nedosahuje charizmatu Samyho Naceriho z původní verze z roku 1998. Nevím, koho napadlo obsadit do hlavní role právě tuto herečku, ale rozhodně to nebyl dobrý tah. A její spoluhráč v podání Jimmyho Fallona, na toho je škoda plýtvat slovy. Prostě obsazení naprosto šílené a dá se říci, že právě nevhodné obsazení jednotlivých rolí může z větší části za to, že snímek mne příliš nenadchnul. Trochu to zachranuje děj, protože se tam aspoň trochu něco děje. Dá se dokonce říci, že jsem se během sledování filmu skoro ani chvilku nenudil. Ale ani průměrný děj nemůže vyvážit fakt, že nedokážu pochopit znehodnocení skvělého francouzského filmu takovými velice podprůměrnými hereckými výkony. Takže je to za dvě hvězdičky.(24.8.2008)

• - Keď Belle Williams (Queen Latifah) vstáva v kancelárii zo stoličky, tak ju zhodí na zem, avšak v nasledujúcom zábere je už opäť na nohách. (toscho)

• - Aj keď sa prevažná časť filmu natáčala v New Yorku, takmer všetky scény, v ktorých vidno jazdiť taxík, vznikli v Los Angeles. (m.a.t.o.)

• - Pôvodne mal film režírovať Kevin Bray. (m.a.t.o.)