• Francie

New York Taxi

Akční / Komedie / Krimi

USA / Francie, 2004, 97 min

• viperblade

Tak tenhle americký taxík mi přišel hodně divný. Režisér si zřejmě řekl, že když něco remakuje, tak proč to nezkopčit celý, takže kromě pár scén je příběh totožný s originálem. Překvapivě pozitivně hodnotím Queen Latifah, a hodně podprůměrně Jimmyho Fallona. Ten má možná herecký talent, ale komediální rozhodně nemá. Jako další pozitivum si přihoďte ty pěkné slečny, z nichž některé vypadaly jako modelky :-) a dostanete záležitost, která se vám rychle vykouří z hlavy. A i ten nejslabší díl z původní Taxi série, je minimálně o dvě třídy výše, než tohle. A nepotřebuje k tomu modelky…(5.6.2009)

• qwertasip...

Jediný film, který se mi nepodařilo dokoukat do konce. Zámořští kolegové si zřejmě mysleli, že když to funguje frantíkům, tak proč by to nepřineslo úspěch i jim, stačí to přece jenom okopírovat… Hereckém obsazení Queen Latifah, coby řidičky superrychlého taxíku? Francouzi by řekli faux pas. Už jen zbývá varovat záchranáře, že na mělčině uvízl další kytovec. I závody v prdění v domově důchodců jsou vtipnější a méně trapné než tenhle film.(5.8.2011)

• Prochy38

Původně jsem chtěl dát 1* za nádhernou G. Bündchen a její "girls-gang", ale to bych fakt přehnal.... Co k tomu říct? Jednoduše. Ubohost nejvyššího kalibru. Amíci si asi už neumějí psát scénáře, že prostě a jednoduše kopírují filmy jiných zemí. Trapné. Už je to dýl, co jsem přemýšlel, kterého herce - herečku nejvíc nesnáším... A shodou okolností mi vyšla právě Q. Latifah. Její Poslední prázdniny ještě nebyl takový provar, ale tohle už překročilo veškeré meze. Sračka. Nevtipné, arogantní, trapné, hnusné, ubohé. Tupost....(3.2.2014)

• DaViD´82

Herecky děs, akce nijaká, humor trapný a režie nudná. Výsledkem je težce nevyvedený remake již tak nijak zázračné francouzské předlohy. Ta na své straně měla alespoň charismatické hrdiny, nadhled a především slušnou akci. Nic z toho tady není a tak i těch necelých sto minut stopáže je místy neskutečné utrpení. Hodně slaboulinké dvě *.(4.2.2007)

• Acrobat

Ty s ňou nepretekáš? A k čomu to bude, kam to dospeje ? Po NY ? Nemyslím... Rozstrieľajú ťa poliši, oni najprv pália až potom sa pýtajú. Kde si náš francúzsky mesiáš, kde si ? Tučná černoška v PC aute alebo velebenej statike, bez ktorej by amatér hrubého zrna Story neurobil "story". Príšernú, priam trápnu vec s fickiou vtlačenia duše, pocitov, emócií ( a pritom vôbec nie komplikovaných, stačí jednoduchých). S autami to nemá nič spoločné, nekoná sa automobilový fetiš, nie sú tu šibnutý Nemci na Mercedese. Chýba posvätnosť francúzskej V6 proti "porsche" motoru v krásnych lokáciách bez PC. Amerika sa obnažila, strhla si šaty a ukázala nemohúcnosť a gýč. Ale neplačem ani náhodou. (videné 03.04.2016, JOJ archív)(3.4.2016)

• - Ingrid Vandebosch, jedna z lupičiek, je vydatá za Jeffa Gordona, ktorý mal vo filme malé cameo. (m.a.t.o.)

• - Pôvodne mal film režírovať Kevin Bray. (m.a.t.o.)

• - Aj keď sa prevažná časť filmu natáčala v New Yorku, takmer všetky scény, v ktorých vidno jazdiť taxík, vznikli v Los Angeles. (m.a.t.o.)