Uhlazený Howard Brackett je oblíbeným učitelem angličtiny na střední škole v městečku Greenleaf a za několik dní se má oženit s kolegyní Emily, která je už téměř tři roky jeho snoubenkou. Nečekaný poprask však způsobí jeho bývalý žák Cameron Drake, nominovaný na Oscara za roli homosexuálního vojáka, když při přebírání zlaté sošky poděkuje v přímém televizním přenosu také svému homosexuálnímu učiteli Brackettovi. Všichni v Greenleafu včetně Howarda samotného jsou v šoku. Ujistí rodiče, že to není pravda, jenže tím jeho potíže teprve začínají. Druhý den je městečko plné televizních reportérů a Howardova sexuální orientace se stává hlavním tématem hovoru jeho studentů, kolegů a vlastně všech v Greenleafu. Někteří se domnívají, že, je to pravda, jiní si myslí, že Cameron řekl jen proto, že je Brackett tak dlouho zasnoubený, je vždy čistý, upravený a učí poezii. Sám Howard má plno práce s tím, aby Cameronova slova vyvrátil snoubence, nadřízeným, studentům a vlastně všem v městečku. Rezolutně před kamerami odmítne pochybnosti o svém sexuálním zaměření. Jenže pod vlivem okolností a reportéra Petera Malloye, který je sám gay, se Howard musí sám nad sebou zamyslet. Pokusy přesvědčit sám sebe, že je v pořádku, ať už s pomocí instruktážní kazety "Buď muž" nebo pokusem vyspat se s Emily ještě před svatbou, však nedopadnou příliš povzbudivě. (oficiální text distributora)

Gaia.M

Já ten film miluju :D Kevin Kline je úžasný herec, líbil by se mi v jakékoliv roli. Svatba naruby pobaví, potěší.. A Joan Cusack pobíhající po vesnici a stěžující si, co se stalo se světem je prostě pecka :D ()

smrtacik

Zaujímavá a vcelku vtipná vecička, kde je kopec zaujímavých individuí. Je tu veľa rôzných vedľajších postavičiek, hlavne obyvateľov mestečka, ktorý nenútene dopĺňajú príbeh svojimi trefnými hláškami a podporou alebo nepodporou Hawardovej ,,normálnosti". I keď je to komédia, je tu trocha načrtnutá tá myšlienka zmeny postoja ľudí, voči niekomu koho poznáte, keď zístíte, že je iný ... ale všetko takým svojským a príjemným humorom, ktorý bol vynikajúci, sem-tam trochu nevydarene trápny a predvídateľný, záver trochu Hollywoodsky prestrelený, čo však nemení nič na tom, že som sa veľmi dobre bavil a že je to pozerateľné, s určitým odstupom,minimálne ešte raz. Veľmi príjemné pozeranie pre celú rodinku na nedeľné popoludnie s vynikajúcim Kevinom Klinom. Hodnotenie: 60% ()

Odpadlik

Nic proti 4% "spoluobčanům", ale dívat se na zápletku, která se kolem toho točí více jak hodinu a půl, mi přece jen přijde poněkud zdlouhavé. Navíc - začátek slibný, prostředek úplná nuda, konec o něco lepší. dalším kamenem úrazu pro mě byl dabing. Ta herečka, co dabovala Emily, byla prostě strašná, ale nevím jestli to byla chyba dabingového režiséra nebo opravdu kopírovali "předlohu" (verze Stereo a Video na DVD). Ty dvě hvezdičky je snad jen za pár vtipných momentů a za satiru na Oskary a parodii některých nesnesitelně patetických amerických válečných filmů ("To serve and protect" v ukázce předávání Oscarů, to jsem se fakt zasmál!). ()

Adiemus

Kdyby se režisér a scénárista podle vlastních slov nesnažili zavděčit co nejširšímu okruhu diváků, mohl to být daleko lepší film. Takhle se nevyvarovali trapných momentů a skoro mi připadá, že v ukázce z "oscarového" filmu režisér nechtě parodoval sám sebe. Ovšem Kevin Kline si zaslouží minimálně dvě hvězdičky za civilní projev a bezchybně zvládnutou taneční kreaci. ()

VeeDee

"Ale já mám ve tři přehlídku, musím do vany a zvracet!" ....a mnoho dalších hlášek. Film mě překvapil, musí se brát jako parodie a pak je to výborná odpočinková komedie. Dávám tři a půl! ;-) ()

coco.brice

Praví muži netančí....takže to si prostě pamatujte..muž dělá cokoliv...ale jednu věc muž nikdy nedělá....muž netančí:-)) ()

MaxForValue

Jeden z najpodceňovanejších filmov tu na CSFD. Kritika povrchného ľudského vnímania homosexuality a predsudkov voči nim. Nastavovanie zrkadla senzuchtivým médiám bažiacim po čo najväčšej správe, všetko zaobalené vo vtipnej a príjemnej forme. Scéna s predávaním Oscarov je skutočne nezabudnuteľná :) ()

Luccy007

55% Začátek vypadal moc dobře...děkovačka na Oskarech...nahrávka, jak se stát pravým mužem.....Slušná parodie...Bohužel se z toho stala hodně průměrná komedie... ()

kissilen

Keď som prvý raz videla tento film, nevidela som ho od začiatku. No aj druhá polovica filmu (hlavne ten bozk) na mňa zapôsobila tak, že som to chcela vidieť znovu a celé. Nepodarilo sa, no neskôr som aj tak ten začiatok videla. Podľa mňa je to celkom milá komédia odrážajúca dnešný pohľad na homosexualitu a vplyv ostatných na život týchto úplne normálnych ľudí. Určite si to chcem pozrieť znovu a možno aj niekoľkokrát. ()

Enzo555

Prudko opatrná gay komédia, zbavená čo len náznaku škandálnosti. Ale je dobre, že bola natočená, na svoju dobu bola takmer prelomová. Navyše, v hlavnej úlohe môj guy-crush Kevin Kline ()

Blois

Většinou filmy, od kterých nic neočekáváte, vás pak nejvíce nadchnou. Tenhle film jsem si pustil bez jakéhokoliv očekávání a dostal jsem výbornou komedii, u které jsem se skvěle pobavil a odreagoval. Určité části sice hraničí až s kýčem, ale musím přiznat, že mi to vůbec nevadí. Navíc hlavní roli ztvárnil Kevin Kline, který má obrovské kouzlo. Jediné co se mi příliš nelíbilo, ovšem nemohu to filmu vyčítat, byl český dabing. Daniel Rous nadaboval kromě Camerona také rádio a hlasem Jany Andresíkové mluvily minimáně tři postavy, což je podle mě šílené. ()

zigy

Pokud jste viděli Rybu jménem Wanda, víte, že Kline je výborný komik a zde to potvrzuje. Viděno ve verzi se Štěpničkou a Spoustovou, kterážto dává jen tušit, jak super to asi musí být ve verzi s Postráneckým.....nicméně kdo má rád sladký hlas Evy Spoustové, přijde si zde na své.....komedie je to zcela nenáročná, možná až moc, někdy trochu přihlouplá a nevtipná, ale herci se snaží, děj bláznivě ubíhá, a zápletka je tak přitepleně zajímavá, že aspoň 3 stupně (hvězdy) si to zaslouží. P.S. Reportér Selleck - Magnum bez knírku a teplý???? ()

RoyBatty444

Nie je to žiaden trhák, ale človek sa pri tom dobre zabaví. Ma to aj zapamätateľné hlášky typu ˝Schwarzeneger tiež netancuje on horko ťažko chodí˝. Je tam aj pozitívny odkaz a celé to je veľmi príjemné a oddychové. Herecké výkony zodpovedajú kvalite hercov. ()