Prečo boli komédie ( resp. všetky filmy ) spred 15-20 a viac rokov sviežejšie a zábavnejšie? No lebo sa ich morálne posolstvo tak kŕčovito nedržalo zásad a kadejaké dnešné pokrytecké ´´posolstvá´´ neboli na programe dňa. Ľudia chceli ľudí baviť a nezanášať ich sociologicko-politickým humusom. Vivat nostalgia! Snáď sa to ešte niekedy vráti. Ale asi už nie za našich životov.(13.6.2018)

Překvapivě zábavná komedie, která, i když mu ostatní přihrávají skvěle, stojí a padá s geniálním Kevinem Klinem. Jeho ztvárnění Howarda je vynikající, pokusy přesvědčit všechny o své sexuální orientaci jsou zábavné stejně jako reakce okolí, a souboj s instruktážní kazetou, ten patří ke scénám, na které se nezapomíná.(30.8.2011)

"..a posledním nominovaným je Steven Seagal za roli ve filmu Sněhulák v pekle.."-bych mu toho "ozzíka" dal, klukovi jednomu pupkatýmu. Místy velmi vtipná komedie(předávání oscarů, supermodelky a hláškující Joan Cusack) a místy trapná(konec- jsem teplý) celkově průměr, který na pobavení vpoho vystačí. Jo a musím si sehnat Hňupa(s Newmanem) a Troubu (s Eastwoodem):-)(6.12.2008)

Závěrečná děkovačka na Oscarech vyrazila dech i mě, ale bez ní by tahle komedie nemohla vzniknout. Cameron Drake tím rozpoutal kolotoč událostí, které Howardovi značně pošramotily budoucí život, překazily jeho chystanou svatbu a donutily ho se nad sebou zamyslet. Tom Selleck byl okouzlující, ale stejně mu to více sluší s knírkem. Rozesmála mě Kevinova taneční kreace na písničku I WILL SURVIVE od Glorie Geynor a nesmála jsem jenom, když Kevin tancoval, já jsem se smalá od začátku do konce. Příjemně jsem se pobavila. Český dabing byl docela slušný. Slyšela jsem tenhle: Štěpnička, Spoustová, Čech, Rous.(28.10.2008)

• Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +na svou dobu téma, vtipné to je -nic světobotného/// Jak říkám, na svoji dobu jistě velice vtipný film, který se určitě dobře trefil do tématu. Dnes však film již nemá moc co nabýdnout, téma sme viděli již stokrát v jiných filmech a tento hlavně nezáří ani zpracováním. Obsazení na svoji dobu určitě dobré, dnes však neohromí. No dobře, trošku jsem se bavil, ale je zde mnoho hluchých a ničím nezajímavých míst, někdy je film spíše trapný. Ale co, která komedie není někdy trapná, viďtě?/// Celkem 46%///(9.12.2006)

• - Cameronův (Matt Dillon) oscarový projev má předobraz ve skutečném projevu Toma Hankse, který při přebírání Oscara za Philadephii (1993) děkoval svému homosexuálnímu učiteli. (StarsFan)

• - Joan Cusack hraje učitelku Matta Dillona, ačkoliv je jen o dva roky starší než on. V roce 1980 si dokonce ve filmu Moje tělesná stráž zahráli spolužáky. (StarsFan)

• - Soška Oscara, která se ve filmu objevuje, patří Kevinu Klineovi (Howard). Dostal ji v roce 1988 za film Ryba jménem Wanda. (StarsFan)