Báječná komedie. Užívala jsem si tu scénu jak Tom Selleck líbá Kevina Klenea. Dost jsem se bavila nad tím jak se Kevin Kline přesvědčoval u kazety, že je pravej chlap. "Pravej chlap netančí! Tvůj vzor je Arnold a Arnold netančí, umí sotva chodit." ;o) Nebo u oltáře - nevěsta: "Ano, beru.", ženich: "Jsem teplej" :oD(21.2.2014)

Závěrečná děkovačka na Oscarech vyrazila dech i mě, ale bez ní by tahle komedie nemohla vzniknout. Cameron Drake tím rozpoutal kolotoč událostí, které Howardovi značně pošramotily budoucí život, překazily jeho chystanou svatbu a donutily ho se nad sebou zamyslet. Tom Selleck byl okouzlující, ale stejně mu to více sluší s knírkem. Rozesmála mě Kevinova taneční kreace na písničku I WILL SURVIVE od Glorie Geynor a nesmála jsem jenom, když Kevin tancoval, já jsem se smalá od začátku do konce. Příjemně jsem se pobavila. Český dabing byl docela slušný. Slyšela jsem tenhle: Štěpnička, Spoustová, Čech, Rous.(28.10.2008)

Pane jo, to byla prdel, ještě teď mě bolí břicho. :-) Téma jak vyšité pro pokryteckou společnost, nádherná studie o lidské prudérnosti, malosti a změně postojů díky jedné větě a během několika vteřin. Howard jako zapálený učitel, v prostředí přísných norem a pravidel, sám sobě alibistou, kým je a po čem vlastně touží. Neschopen podívat se do hloubi sebe, si namlouval, že se mu pták postaví až po svatbě, dle zaběhnutých tradic a klišé... Že je pravda jinde a pro maloměsto naprosto nepřijatelná, si nedokázal uvědomit, natož přiznat. Až nakopnutí "shůry" a s kolotočem sledu událostí, naštěstí pro všechny zúčastněné, nastalo prozření. S lehkostí a vtipnými gagy, přesně vybranými herci, jsem si vychutnala zábavnou hru na odhalení. ( Arnold netančí. Arnie sotva chodí! Jsem státní zaměstnanec a jsem teplej! Steven Seagal nominován ve filmu Sněhulák v poušti!!) Nejvíc jsem si užila Howardův tanec u motivační kazety a závěrečný rej občanského smíření a pospolitosti. Už vím, že na firemní akci budu skákat jak nadmutá koza. Uráááááááááá.(5.11.2010)

Nevím proč a tak nějak se mi po tom nechce pátrat, ale "teplé" komedie (i filmy obecně) mám docela rád. Možná proto, že mě stále ještě často obklopuje banda homofóbních idiotů, co si homosexuálními vtípky honí své machistické ego. Svatba naruby mi přijde jako velice milá a humorně nijak nevtíravá komedie, která má co říct, pobaví a rozesměje (modelka vs. telefon je k popukání). Navíc mám velkou slabost pro Joan Cusack, což je opravdu výborná herečka, jíž je na ty věčné vedlejší role opravdu škoda.(31.3.2011)

Všemi oblíbený učitel Howard Brackett (Kevin Kline) se rozhodl konečně do toho praštit. Za několik dní si konečně vezme svoji dlouholetou lásku Emily. A mimo jiné, jeden z jeho bývalých žáků, oblíbený herec Cameron Drake (Matt Dillon) právě přebírá Oskara za roli homosexuálního vojáka. Při závěrečné děkovačce však způsobí poprask, když mimo jiné poděkuje svému homosexuálnímu učiteli. Celé městečko je hned na nohou, a připravovaná svatba je ohrožena mimo jiné útokem novinářů. Dokáže Howard takovému tlaku odolat?... Příjemná komedie, která se sice nestane absolutním hitem, ale také nikterak nezklame. Filmem se prolínají desítky vtípků a humorných scén (např. použití instruktážní kazety Buď muž nebo svatební noc v baru). Všichni herci do svých rolí perfektně zapadli, ať již Kevin Kline či Joan Cusack jako svatební pár, Matt Dillon jako namyšlený herec či Tom Selleck jako jedna z novinářských hyen.. I konec, takový nehollywoodský mě docela překvapil...(21.2.2005)

• - Joan Cusack hraje učitelku Matta Dillona, ačkoliv je jen o dva roky starší než on. V roce 1980 si dokonce ve filmu Moje tělesná stráž zahráli spolužáky. (StarsFan)

• - Soška Oscara, která se ve filmu objevuje, patří Kevinu Klineovi (Howard). Dostal ji v roce 1988 za film Ryba jménem Wanda. (StarsFan)

• - Cameronův (Matt Dillon) oscarový projev má předobraz ve skutečném projevu Toma Hankse, který při přebírání Oscara za Philadephii (1993) děkoval svému homosexuálnímu učiteli. (StarsFan)