• Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +na svou dobu téma, vtipné to je -nic světobotného/// Jak říkám, na svoji dobu jistě velice vtipný film, který se určitě dobře trefil do tématu. Dnes však film již nemá moc co nabýdnout, téma sme viděli již stokrát v jiných filmech a tento hlavně nezáří ani zpracováním. Obsazení na svoji dobu určitě dobré, dnes však neohromí. No dobře, trošku jsem se bavil, ale je zde mnoho hluchých a ničím nezajímavých míst, někdy je film spíše trapný. Ale co, která komedie není někdy trapná, viďtě?/// Celkem 46%///(9.12.2006)

"..a posledním nominovaným je Steven Seagal za roli ve filmu Sněhulák v pekle.."-bych mu toho "ozzíka" dal, klukovi jednomu pupkatýmu. Místy velmi vtipná komedie(předávání oscarů, supermodelky a hláškující Joan Cusack) a místy trapná(konec- jsem teplý) celkově průměr, který na pobavení vpoho vystačí. Jo a musím si sehnat Hňupa(s Newmanem) a Troubu (s Eastwoodem):-)(6.12.2008)

Všemi oblíbený učitel Howard Brackett (Kevin Kline) se rozhodl konečně do toho praštit. Za několik dní si konečně vezme svoji dlouholetou lásku Emily. A mimo jiné, jeden z jeho bývalých žáků, oblíbený herec Cameron Drake (Matt Dillon) právě přebírá Oskara za roli homosexuálního vojáka. Při závěrečné děkovačce však způsobí poprask, když mimo jiné poděkuje svému homosexuálnímu učiteli. Celé městečko je hned na nohou, a připravovaná svatba je ohrožena mimo jiné útokem novinářů. Dokáže Howard takovému tlaku odolat?... Příjemná komedie, která se sice nestane absolutním hitem, ale také nikterak nezklame. Filmem se prolínají desítky vtípků a humorných scén (např. použití instruktážní kazety Buď muž nebo svatební noc v baru). Všichni herci do svých rolí perfektně zapadli, ať již Kevin Kline či Joan Cusack jako svatební pár, Matt Dillon jako namyšlený herec či Tom Selleck jako jedna z novinářských hyen.. I konec, takový nehollywoodský mě docela překvapil...(21.2.2005)

Opět debilní český překlad názvu; vše co obsahuje ve svém jménu slovo "svatba" je u mě předem odsouzeno k nevalnému úspěchu. Kevin Kline jako sexuálně nevyrovnaný Howard Brackett je skvěle potrhlý, Joan Cusack jako Emily skvěle uřvaná a celý film si skvěle utahuje z předsudků. Škoda jen, že téma v dnešní době působí vyčpěle a In and Out je pohým filmem své doby.(6.12.2008)

"Takže, kde jsme to byli? Romantická poezie. Shakespeare. Angličan. Mrtvý." Středoškolský učitel má těsně před svatbou se svou dlouhodobou přítelkyní, když se jeho život převrátí naruby: svým bývalým studentem, ze kterého se po ukončení školy vyklubal úspěšný herec, je během oscarového ceremoniálu označen za gaye. Studenti, přátelé i rodina si rázem více všímají profesorova jemného vystupování, ten se je nicméně snaží vytrvale přesvědčit, že gay není... Výborná, pro někoho možná přímočará komedie, ale já se smála od začátku do konce. Kevin Kline je geniální a jeho taneční kreace na píseň "I Will Survive" by si zasloužila své místo v historii, hned vedle závěrečného, svatebního "Macho Man". Vřele doporučuju. Už scéna z předávání Oscarů, kde je Steven Seagal nominovaný za svůj film "Sněhová koule v pekle", je svým způsobem nezapomenutelná. A Kevin! Už jsem říkala, jak je úžasný? "Praví muži netančí. Myslete na Johna Wayna, Arnolda Schwarzeneggera. Arnold netančí, stěží dovede chodit."(4.3.2010)

• - Joan Cusack hraje učitelku Matta Dillona, ačkoliv je jen o dva roky starší než on. V roce 1980 si dokonce ve filmu Moje tělesná stráž zahráli spolužáky. (StarsFan)

• - Cameronův (Matt Dillon) oscarový projev má předobraz ve skutečném projevu Toma Hankse, který při přebírání Oscara za Philadephii (1993) děkoval svému homosexuálnímu učiteli. (StarsFan)

• - Soška Oscara, která se ve filmu objevuje, patří Kevinu Klineovi (Howard). Dostal ji v roce 1988 za film Ryba jménem Wanda. (StarsFan)