Dlouho jsem váhal, jestli TO tvůrci myslí vážně, nebo jde jen o recesi. Naštěstí šlo opravdu o utahování si z Oscarů (velmi zábavné), médií a ostatních nekalostí americké kultury. Hlavní dějová linka se točí kolem nechtěné homosexuální orientace. Bohužel se film tímto tématem (i těmi ostatními výše uvedenými) zabývá velice povrchně. Jde tu v podstatě JEN o humor. Ten je místy výtečný, ale musím podotknout, že film obsahuje i spoustu hluchých míst.(1.2.2005)

Závěrečná děkovačka na Oscarech vyrazila dech i mě, ale bez ní by tahle komedie nemohla vzniknout. Cameron Drake tím rozpoutal kolotoč událostí, které Howardovi značně pošramotily budoucí život, překazily jeho chystanou svatbu a donutily ho se nad sebou zamyslet. Tom Selleck byl okouzlující, ale stejně mu to více sluší s knírkem. Rozesmála mě Kevinova taneční kreace na písničku I WILL SURVIVE od Glorie Geynor a nesmála jsem jenom, když Kevin tancoval, já jsem se smalá od začátku do konce. Příjemně jsem se pobavila. Český dabing byl docela slušný. Slyšela jsem tenhle: Štěpnička, Spoustová, Čech, Rous.(28.10.2008)

Překvapivě zábavná komedie, která, i když mu ostatní přihrávají skvěle, stojí a padá s geniálním Kevinem Klinem. Jeho ztvárnění Howarda je vynikající, pokusy přesvědčit všechny o své sexuální orientaci jsou zábavné stejně jako reakce okolí, a souboj s instruktážní kazetou, ten patří ke scénám, na které se nezapomíná.(30.8.2011)

Nevím proč a tak nějak se mi po tom nechce pátrat, ale "teplé" komedie (i filmy obecně) mám docela rád. Možná proto, že mě stále ještě často obklopuje banda homofóbních idiotů, co si homosexuálními vtípky honí své machistické ego. Svatba naruby mi přijde jako velice milá a humorně nijak nevtíravá komedie, která má co říct, pobaví a rozesměje (modelka vs. telefon je k popukání). Navíc mám velkou slabost pro Joan Cusack, což je opravdu výborná herečka, jíž je na ty věčné vedlejší role opravdu škoda.(31.3.2011)

Keď som prvý raz videla tento film, nevidela som ho od začiatku. No aj druhá polovica filmu (hlavne ten bozk) na mňa zapôsobila tak, že som to chcela vidieť znovu a celé. Nepodarilo sa, no neskôr som aj tak ten začiatok videla. Podľa mňa je to celkom milá komédia odrážajúca dnešný pohľad na homosexualitu a vplyv ostatných na život týchto úplne normálnych ľudí. Určite si to chcem pozrieť znovu a možno aj niekoľkokrát.(25.4.2005)

• - Soška Oscara, která se ve filmu objevuje, patří Kevinu Klineovi (Howard). Dostal ji v roce 1988 za film Ryba jménem Wanda. (StarsFan)

• - Cameronův (Matt Dillon) oscarový projev má předobraz ve skutečném projevu Toma Hankse, který při přebírání Oscara za Philadephii (1993) děkoval svému homosexuálnímu učiteli. (StarsFan)

• - Joan Cusack hraje učitelku Matta Dillona, ačkoliv je jen o dva roky starší než on. V roce 1980 si dokonce ve filmu Moje tělesná stráž zahráli spolužáky. (StarsFan)