Většinou filmy, od kterých nic neočekáváte, vás pak nejvíce nadchnou. Tenhle film jsem si pustil bez jakéhokoliv očekávání a dostal jsem výbornou komedii, u které jsem se skvěle pobavil a odreagoval. Určité části sice hraničí až s kýčem, ale musím přiznat, že mi to vůbec nevadí. Navíc hlavní roli ztvárnil Kevin Kline, který má obrovské kouzlo. Jediné co se mi příliš nelíbilo, ovšem nemohu to filmu vyčítat, byl český dabing. Daniel Rous nadaboval kromě Camerona také rádio a hlasem Jany Andresíkové mluvily minimáně tři postavy, což je podle mě šílené.(13.3.2015)

Prijemna komedia o neplanovanom coming oute stredoskolskeho ucitela s mnozstvom vydarenych skutocne vtipnych scen. Napriek tomu to nie je pre mna nejaka srdcovka a davam mu len tri hviezdicky, lebo som sa nedokazal stotoznit s postavami, ktore su komplet povrchne karikatury a zbierka tych najobohratejsich klise. S odstupom casu som si aspon pripomenul jak boli este nedavno gayovia vnimani a linia o vyhadzove ucitela zo skoly by dnes bola zbytocna, kedze sa dnes s akejkolvek mensinou musi jednat v rukavickach, aby prislusnik väcsiny nebol obvineny z hocijakeho neprijatelneho izmu. Sice mi ta precitlivelost uz lezie na nervy, ale aspon som si znova pripomenul, ze fakt nevznikla len tak pre nic za nic. No ale spät k filmu. Jednotlive postavicky su zahrane fakt vtipne. Celemu filmu krluje Kevin Kline a sceny pre seba si ukradla predstavitelka jeho matky, ktorej kazdy prejav k synovi pôsobi hrôzostrasnejsie jak natlak kdejakeho drsneho mafiana. Dalej za zmienku stojii Tom Selleck bez fuzov, nejake tie cameo vystupy hercov, ktory hraju sami seba a vtipy o Seagalovej nominacii na Oscara alebo ten, ze Arnie ako spravny chlap netancuje. Je tu toho fakt dost, kvôli comu film stoji za zhliadnutie. Len skoda az prilis prehnaneho, skoro az parodickeho tonu filmu. 6/10.(14.10.2017)

Prečo boli komédie ( resp. všetky filmy ) spred 15-20 a viac rokov sviežejšie a zábavnejšie? No lebo sa ich morálne posolstvo tak kŕčovito nedržalo zásad a kadejaké dnešné pokrytecké ´´posolstvá´´ neboli na programe dňa. Ľudia chceli ľudí baviť a nezanášať ich sociologicko-politickým humusom. Vivat nostalgia! Snáď sa to ešte niekedy vráti. Ale asi už nie za našich životov.(13.6.2018)

Opět debilní český překlad názvu; vše co obsahuje ve svém jménu slovo "svatba" je u mě předem odsouzeno k nevalnému úspěchu. Kevin Kline jako sexuálně nevyrovnaný Howard Brackett je skvěle potrhlý, Joan Cusack jako Emily skvěle uřvaná a celý film si skvěle utahuje z předsudků. Škoda jen, že téma v dnešní době působí vyčpěle a In and Out je pohým filmem své doby.(6.12.2008)

Závěrečná děkovačka na Oscarech vyrazila dech i mě, ale bez ní by tahle komedie nemohla vzniknout. Cameron Drake tím rozpoutal kolotoč událostí, které Howardovi značně pošramotily budoucí život, překazily jeho chystanou svatbu a donutily ho se nad sebou zamyslet. Tom Selleck byl okouzlující, ale stejně mu to více sluší s knírkem. Rozesmála mě Kevinova taneční kreace na písničku I WILL SURVIVE od Glorie Geynor a nesmála jsem jenom, když Kevin tancoval, já jsem se smalá od začátku do konce. Příjemně jsem se pobavila. Český dabing byl docela slušný. Slyšela jsem tenhle: Štěpnička, Spoustová, Čech, Rous.(28.10.2008)

• - Soška Oscara, která se ve filmu objevuje, patří Kevinu Klineovi (Howard). Dostal ji v roce 1988 za film Ryba jménem Wanda. (StarsFan)

• - Cameronův (Matt Dillon) oscarový projev má předobraz ve skutečném projevu Toma Hankse, který při přebírání Oscara za Philadephii (1993) děkoval svému homosexuálnímu učiteli. (StarsFan)

• - Joan Cusack hraje učitelku Matta Dillona, ačkoliv je jen o dva roky starší než on. V roce 1980 si dokonce ve filmu Moje tělesná stráž zahráli spolužáky. (StarsFan)