Uhlazený Howard Brackett je oblíbeným učitelem angličtiny na střední škole v městečku Greenleaf a za několik dní se má oženit s kolegyní Emily, která je už téměř tři roky jeho snoubenkou. Nečekaný poprask však způsobí jeho bývalý žák Cameron Drake, nominovaný na Oscara za roli homosexuálního vojáka, když při přebírání zlaté sošky poděkuje v přímém televizním přenosu také svému homosexuálnímu učiteli Brackettovi. Všichni v Greenleafu včetně Howarda samotného jsou v šoku. Ujistí rodiče, že to není pravda, jenže tím jeho potíže teprve začínají. Druhý den je městečko plné televizních reportérů a Howardova sexuální orientace se stává hlavním tématem hovoru jeho studentů, kolegů a vlastně všech v Greenleafu. Někteří se domnívají, že, je to pravda, jiní si myslí, že Cameron řekl jen proto, že je Brackett tak dlouho zasnoubený, je vždy čistý, upravený a učí poezii. Sám Howard má plno práce s tím, aby Cameronova slova vyvrátil snoubence, nadřízeným, studentům a vlastně všem v městečku. Rezolutně před kamerami odmítne pochybnosti o svém sexuálním zaměření. Jenže pod vlivem okolností a reportéra Petera Malloye, který je sám gay, se Howard musí sám nad sebou zamyslet. Pokusy přesvědčit sám sebe, že je v pořádku, ať už s pomocí instruktážní kazety "Buď muž" nebo pokusem vyspat se s Emily ještě před svatbou, však nedopadnou příliš povzbudivě. (oficiální text distributora)

Trailer

smrtacik

Zaujímavá a vcelku vtipná vecička, kde je kopec zaujímavých individuí. Je tu veľa rôzných vedľajších postavičiek, hlavne obyvateľov mestečka, ktorý nenútene dopĺňajú príbeh svojimi trefnými hláškami a podporou alebo nepodporou Hawardovej ,,normálnosti". I keď je to komédia, je tu trocha načrtnutá tá myšlienka zmeny postoja ľudí, voči niekomu koho poznáte, keď zístíte, že je iný ... ale všetko takým svojským a príjemným humorom, ktorý bol vynikajúci, sem-tam trochu nevydarene trápny a predvídateľný, záver trochu Hollywoodsky prestrelený, čo však nemení nič na tom, že som sa veľmi dobre bavil a že je to pozerateľné, s určitým odstupom,minimálne ešte raz. Veľmi príjemné pozeranie pre celú rodinku na nedeľné popoludnie s vynikajúcim Kevinom Klinom. Hodnotenie: 60% ()

cab

Howard Brackett (Kevin Kline) pracuje jako profesor anglictiny na stredni skole. Pri sledovani televize se svou nastavajici zenou, kde se prave udili Oscar jeho byvalemu studentovi, zaslechne z jeho ust jednu, pro film zasadni, vetu. Prumerne natoceny a prinejmensim nadprumerne zahrana komedie paroduje prave zminene Oskary, media a nesmyslne predsudky zabednene americke kultury. 65% ()

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +na svou dobu téma, vtipné to je -nic světobotného/// Jak říkám, na svoji dobu jistě velice vtipný film, který se určitě dobře trefil do tématu. Dnes však film již nemá moc co nabýdnout, téma sme viděli již stokrát v jiných filmech a tento hlavně nezáří ani zpracováním. Obsazení na svoji dobu určitě dobré, dnes však neohromí. No dobře, trošku jsem se bavil, ale je zde mnoho hluchých a ničím nezajímavých míst, někdy je film spíše trapný. Ale co, která komedie není někdy trapná, viďtě?/// Celkem 46%/// ()

Klenotka

"Musím se osprchovat a vyzvracet"..."Arnold netančí, umí sotva chodit"...až na tu trochu podivnou a dlouhou pasáž z předávání Oscarů, to byla hodně příjemná komedie. Pro mě nejvíc zabodovala Joan Cusack, která už asi zůstane navždy nedoceněná. Výtečný byl i Kevin Kline, překvapivě dobrý a s nadhledem hrající Tom Selleck, a vůbec všichni herci tam byli nějak výjimeční a dostali prostor. Až na ten "caprovský" konec, který film posunul trochu někam jinam, to je fajn komedie a pobaví i při opakovaném shlédnutí. ()

Trainspotter

Opět debilní český překlad názvu; vše co obsahuje ve svém jménu slovo "svatba" je u mě předem odsouzeno k nevalnému úspěchu. Kevin Kline jako sexuálně nevyrovnaný Howard Brackett je skvěle potrhlý, Joan Cusack jako Emily skvěle uřvaná a celý film si skvěle utahuje z předsudků. Škoda jen, že téma v dnešní době působí vyčpěle a In and Out je pohým filmem své doby. ()

• Soška Oscara, která se ve filmu objevuje, patří Kevinu Klineovi (Howard). Dostal ji v roce 1988 za film Ryba jménem Wanda. (StarsFan)
  • Joan Cusack hraje učitelku Matta Dillona, ačkoliv je jen o dva roky starší než on. V roce 1980 si dokonce ve filmu Moje tělesná stráž zahráli spolužáky. (StarsFan)
  • Cameronův (Matt Dillon) oscarový projev má předobraz ve skutečném projevu Toma Hankse, který při přebírání Oscara za Philadephii (1993) děkoval svému homosexuálnímu učiteli. (StarsFan)