Reklama

Reklama

Dramatický příběh o překonání lidského zla, o přátelství a zrodu lásky
Erikovi je 18 let a jeho životem se táhne linie násilí a konfliktů. Po vyhození ze školy, je poslán na internátní školu Stjärnsberg. Ta má být poslední šancí jak jej odtrhnout od starého života a vrátit zpět ke studiu. Na internátě se ale dá zlu těžko uniknout - panuje zde systematický teror páchaný na mladších studentech. Dokáže Erik zlu čelit, aniž by porušil pravidla a riskoval tak své vyloučení a celou budoucnost? Zlo mezi námi je dramatický příběh o mezilidském násilí, ale také o opravdovém přátelství a zrodu lásky. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (753)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Zlo na diváka může přijít v mnoha podobách, ale v tak intenzivní podobě jako přišlo na obrazovky v tomto filmu se mi jen tak nepoštěstí popsat. Zlo může mít miliony podob a tak si tvůrci dali za cíl ukázat to největší zlo, které na světě je, a to je člověk samotný. Jako film takový zřejmě dle mého názoru chtěl ukázat co nejsyrověji a naopak co nejpřesněji pravdu, tak krutou, jako píše samotný život, což se mu rozhodně poštěstilo. Při skládání puzzle jsem na obrazovku v některých scénách dost brutálním způsobem oněměl. Tak mi to jen dokázalo, že sleduji dobrý film, a že stojí za to vnímat ten příběh, odvíjející se na obrazovce jako zrnko písku na poušti zdvihající závanem větru tak letmo a tak důstojně, že si to mojí pozornost prostě zaslouží, a nejenom mojí, ale každého diváka, který bude odhodlaný vidět to, čeho jsem byl svědek já. Je to depresivní, ale musí se to vidět, jinak se to říci nedá. Čtyři hvězdy tu dávám jen proto, že příběh nebyl natolik silný, že by dokázal projevit emoce, spíše se projevila právě mocná syrovost příběhu. Občas docela špatně, ale v tomto příběhu kupodivu nezáleží na tom, jak moc emoce půjdou projevit najevo, ale jestli vůbec nějaké emoce člověk v sobě má. ()

Aidan 

všechny recenze uživatele

Výtečný "Bildungsfilm" o dospívání tváří tvář zlu v podobě institucionalizované šikany a také o statečnosti, bez níž žádná jiná ctnost nepřežije dlouho. Obdobné zkušenosti s hierarchickým utlačovatelským systémem na anglické internátní škole skvěle zachytil C. S. Lewis v prostředních kapitolách své autobiografie Zaskočen radostí. I v zákopech první světové války se mu prý žilo snáz než v jedné z těchto elitních institucí. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Severania majú asi chladnokrvnosť naozaj vrytú niekde v hĺbke, pretože tie najmrazivejšie tŕnisté drámy s násilím a krutosťou tu majú naozaj hlboký základ. Šikana a nespravodlivosť na školách a v kolektíve zapichne dýku každému, kto sa už s touto témou vo filme (možno i v realite) stretol ako nekompromisná realistickosť v tom najčistejšom tvare, rovno do srdca a nechá ju tam a otáča s ňou až do úplného konca. Nie každému sa to bude páčiť, ale to je prvotným cieľom filmu. Zobraziť krutosť bez akýchkoľvek prikrášlení a akéhokoľvek maznania. A že sa vám pár scén naozaj zakliesni do pamäti vám ručím a nezbavíte sa ich ani keby ste chceli. 100%. ()

Paldini 

všechny recenze uživatele

Studentíci jsou v tomhle filmu opravdu krutí. Tak hustou šikanu jsem teda v rámci filmů ze školního prostředí ještě neviděl. A hlavní hrdina Erik Ponti se okamžitě zařadil mezi vůbec nejtvrdší bijce, které jsem kdy ve filmu viděl, a to je to pouze kluk v posledním ročníku střední školy, a hlavně je oproti jiným bijcům opravdu reálný a uvěřitelný (Wolverine je proti němu hadra :-)). ()

Adam Bernau 

všechny recenze uživatele

Moc pěkný mravoučný film o postavení se zlu v okolí i v sobě samotném. "Společenskokritický" aspekt mě tady nijak nedojímal, na to to bylo příliš primitivně schématické. Je snadné vytvořit kulisu dokonalého pokrytectví a na tomto podkladě "nemilosrdně odhalovat" pokrytectví. Možná mám taky problém s tím, že se film snaží ukázat něco, co je už dávno očividné. Ale na to, že se jedná o maistreamovou záležitost, to bylo dobré. První půlhodinu jsem stále váhal, jestli se mám vůbec dodívat. Pak už mě to chytlo, jak si hrdina získával mé sympatie. Myslím, že by film byl o třídu lepší, kdyby se ze začátku blíže zabýval Erikovou minulostí. aby bylo na čem postavit jeho přerod. Na druhé straně oceňuji působivost, herectví i dokonalou klasickointernátní kulisu. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (8)

  • Ve scéně, kdy jede Erik (Andreas Wilson) vlakem, můžeme spatřit holčičku s panenkou, kterou si zahrála režisérova dcerka Emma Håfström. (Tygrys)
  • Po finální scéně potyčky požádal herec Fredrik af Trampe (von Schenken), aby mu udělali Polaroidem fotku jeho zkrvavené tváře. Poté ji věnoval své matce, která si ji dala na svůj noční stolek. (Tygrys)
  • Film je založen na knize Jana Guilloua. Ten navštěvoval stejnou školu a knihu založil částečně na vlastních prožitcích. (HellFire)

Související novinky

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

28.12.2010

Byl by hřích opomenout při příležitosti končícího prvního desetiletí nového milénia souhrn nejlepších filmů daného období. Zde vám přinášíme žebříček třiceti nejlepších celovečerních filmů dle… (více)

Reklama

Reklama