Píše se rok 1961. Jsou to už dva roky, co hrdinové z prvního dílu Pomády ukončili svá studia. Přesto však tyto mladé dámy i pánové zůstávají typickými představiteli své doby. Stephanie se však přes léto změnila. Hledá novou lásku. Jinou než s Johnym. Objevuje se Michael, který se do Stephanie bezhlavě zamiluje. Ta ho zatím nevnímá. I další příběh vzdává úsměvný hold tehdy módním sukním, seznamování s dívkami a mladým láskám. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

kamigava

Jeden z prvních filmů mladé Michelle Pfeiffer, kvůli které jsem se odhodlal podívat na pokračování Pomády. Jednička s Travoltou se mi líbí, je o dost lepší, ale že by si dvojka zasloužila tolik odpadů, to bych teda neřekl. Sice mezi hlavní dvojicí nefunguje taková chemie, ale velká nuda to vyloženě není. Nejvíce mě rozesmála písnička "Reproduction" nebo-li rozmnožování, které se zrovna vyučovalo během hodiny přírodopisu a člověk se v ní přirovnával k rostlinám. 40 %. ()

Han22

Tak jaká je Pomáda 2, s 22% 233. nejhorší film? Inu kluci machrujou, holky jsou pipiny a slušňák se musí změnit na drsňáka, aby si ho všimla jeho vysněná kočka. Ta totiž nechce obyčejnýho kluka (i když je to největší hezoun ve škole) ale motorkáře. Tedy v podstatě totéž co první díl, jen ještě o něco pitomější. Caulfield nehraje a neumí zpívat, Pfeifferová v první větší roli je krásná, ale nehraje a zpívá průměrně. Hlavní průser je muzika - nic se nestalo hitem. Vtipné" songy jsou dementní, pokusy o dobové songy nevýrazné, balady jsou přeslazené 80s kýče (a to mám 80s balady rád) a pak je tu pár slušných 80s rockových fláků, které se ovšem do roku 1961 nehodí. K zapamatování snad jen Back To School Again. Odpad to ale není, filmařsky v pohodě, koukat se na to dá, nenudil jsem se a viděl jsem stokrát horší sračky. Dávám 2*, hodnocení na IMBD (4,5/10) je reálnější. ()

Shadow

Dvojka slavné Pomády je jen jedno velké zklamání. Znásobili to, co se mi na jedničce zase až tak moc nelíbilo. To co na jedničce zaujalo a lidem se líbilo, to nějak zapomněli připojit. Takže lituji, ale pokud jste si zamilovali jedničku, tak radši na dvojku nekoukejte. Dobré jsou asi tak dvě písničky, ale jinak... ()

Torision odpad!

Jednička byla fakt dobrá,tak jsem nikdy neváhal si pustit dvojky,i přes to,že v ní neuvidím nikoho z bývalé party.Ale to,co jsem viděl,bylo něco tak votřesnýho,že bych z toho fakt blil.Kromě strašně kokotskýho scénáře mi vadil hlavně ten Maxwell Caulfield,protože to je tak nesnesitelně debilní herec,až to neni možný.Pro mě ten nejsmradlavější filmový odpad ()

Miroslav.Zac

Jednička je pro mě kultovní záležitost a už proto je moje hodnocení tohoto pokračování tak nemilosrdné. Kdyby šlo čistě o pokračování s vlastním příběhem a postavami, asi bych se na to díval jinak, ale tohle byla jen trapná a totální vykrádačka prvního dílu, včetně prakticky totožné fyziognomie všech hlavních postav. Chápu, že obsazení učitelů z jedničky bylo nasnadě, ale dát tam i (prakticky bezdůvodně) Didi Conn alias Frenchy, to už je na ránu. Už v jedničce patřila k těm méně sympatickým a ve dvojce to zabila úplně. M. Pfeiffer měla už v té době svůj pověstný sex-appeal, ale prakticky ho vůbec nevyužila. Pomáda 2 = promarněný čas. ()

• Režisérka Pat Birch řekla, že když začali natáčet, ještě nebyl hotový scénář, takže se snažila udělat to nejlepší s tím, co doposud měla. (HappySmile)
  • Byla vytřižena scéna, kde Goose (Christopher McDonald) omylem uhodí Rhondu (Alice Price) dveřmi do nosu. (HappySmile)
  • Pamela Seagull (Dolores) nebyla schopna dokončit natáčení, protože měla autonehodu, když jela na natáčení. Většina jejích scén již byla natočena, ale na některých ji musely zastoupit dvojnice, třeba jako ve scéně s hledáním talentů. (HappySmile)

Související novinky

Prequel Pomády našel režiséra

Prequel Pomády našel režiséra

23.07.2020

Studio Paramount našlo režiséra pro svůj oznámený prequel muzikálu Pomáda. Snímek Summer Lovin’ natočí Brett Haley (V rytmu srdce, Všechny malé zázraky) scénáře od Leah McKendrick (M.F.A.). V… (více)

Pomáda se dočká prequelu

Pomáda se dočká prequelu

10.04.2019

41 let od premiéry slavného muzikálu Pomáda se studio Paramount Pictures rozhodlo pustit do práce na prequelu. Scénář píše John August (Velká ryba), příběh by pak měl pojednávat o létě, během kterého… (více)