Pomáda 2

Grease 2

Komedie / Muzikál / Romantický

USA, 1982, 115 min

• Majez

Ke konci jsem se i bavil, je to příjemně hloupoučké, a hlavní hrdinové občas vypadají, že jedničku parodují. Ale po pravdě, nebýt v prvním díle Johna Travolty, který ji hodně vyzdvihl, tak to bylo na podobné úrovni. Je fakt, že písničky nejsou tak chytlavé, ale ono, když to do vás hustí TV každý rok 4x, tak si to začne vybavovat i zarytý odpůrce rock n rollu. A navíc Michelle je fakt kočka(2.7.2013)

Musí se uznat, že tento film jako pokračování Pomády je něco, co nemá prostě šanci uspět po příběhu Dannyho a Sandy a jejich kamarádů. Nicméně, tento film odsuzuji jenom jako "pokračování, druhý díl." Kdyby tento film fungoval samostatně, byl by to určitě hit. Mně se osobně líbí, proto mu dávám tolik hlasů. Nikdy tyto dva filmy Pomádu a Pomádu 2 neslučuji do jedné série. Prvky jsou pořád stejné, Pink Ladies a T-Birds, ale jinak je to něco odlišného. Ve filmu hodně vede krásná Michelle Pfeiffer a její song Cool Rider. Dále musím uznat, že je tam řada pěkných písniček, které by mohli konkurovat jedničce. Proto říkám, neberte tento film jako pokračování Pomády, ale jako něco jiného, co s tím nemá nic společného a je to pěkný :)(8.7.2012)

No jednička bola jednička a asi akékoľvek pokračovanie by bolo odsúdené na odpad, ale nemyslím si, že to bolo až také hrozné, to rozhodne nie. A aj keď väčšina pesničiek nezostala tak kultových, ako tomu bolo predtým, Cool Rider sa mi do pamäte vryl. Maxwell Caulfield tak sladký, až bol slizký, Pfeifer-ová tradične zvodná a charizmatická si to kazila tým väčným žutím žuvačky ale ten vodca "T-birds" bol vážne srandovný, nepamätám ako sa volal vo filme (žeby Zucho??) a neviem kto ho hral (žeby McDonald??) ale tá jeho držka nemala chybu.(6.12.2008)

• kamigava

Jeden z prvních filmů mladé Michelle Pfeiffer, kvůli které jsem se odhodlal podívat na pokračování Pomády. Jednička s Travoltou se mi líbí, je o dost lepší, ale že by si dvojka zasloužila tolik odpadů, to bych teda neřekl. Sice mezi hlavní dvojicí nefunguje taková chemie, ale velká nuda to vyloženě není. Nejvíce mě rozesmála písnička "Reproduction" nebo-li rozmnožování, které se zrovna vyučovalo během hodiny přírodopisu a člověk se v ní přirovnával k rostlinám. 40 %.(1.7.2018)

• Erufael

Nenazval bych to odpadem. Určitě to není taková tragédie. Jednička byla super. Muzikál za 5 hvězd. Dvojka právě v porovnání za perfektní jedničkou velice - ale velice, pokulhává. Pokud ale pomineme zdařilejší jedničku, jedná se o muzikál na hranici 1 až 2 hvězd. A filmového podprůměru. A filmový podprůměr, to zas není tak hrozné přece. Herecké výkony jsou poněkud strnulejší a postavy těžko uvěřitelné. Film o outsiderovy na cestě stát se největší čávo široko daleko. Za sebe bych mu dal palec nahoru za nezdolnost a 2 hvězdy, trochu na just - jako proti tomu převážnému "odpadnímu" hodnocení tady.(26.12.2018)

• - Natáčení trvalo 58 dní. (HappySmile)

• - Jeff Conaway si měl původně střihnout roličku jako manažer bowlingu, nápad byl ale následně zamítnut. (HappySmile)

• - Píseň "Do It For Our Country" je duet mezi Sharon (Maureen Teefy) a Louisem (Peter Frechette). Nicméně Maureen Teefy nemohla písničku nahrát, takže musel Peter Frechette nazpívat celou píseň sám. Proto na soundtracku k filmu nejsou slyšet Maureeniny vokály. Nicméně později Maureen svůj hlas dodabovala, ale na soundtrack se její hlas už nedostal. (HappySmile)