Pomáda 2

Grease 2

Komedie / Muzikál / Romantický

USA, 1982, 115 min

• Mr.Matteaso

Bože...to zas byla ztráta času. Se scénářem se prakticky nepracovalo, jen se do kolonky role Johna Travolty napsalo jméno Michelle Pfeiffer a místo Olivie Newton-John si její roli střihnul nějaký šampónek z Ostrovů. Oproti hitům z jedničky, které se mi okamžitě vryly do paměti, uslyšíme ve dvojce jen blivajz, u kterého máte ještě navíc pocit, že už jste to někde slyšeli, originalitou to jen srší. Přidejme ještě super kýčovou scénku na motorkách na závěr a máme tu jeden z nejtragičtějších filmů, co jsem kdy viděl, který těží jen ze svého předchůdce...(1.1.2011)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Choreografie 4/10/// +mladá Michelle Pfeiffer, zaujme Maxwell Caulfield a jistě nepřehlédnete Christophera McDonalda, poslouchatelné písničky, slušné texty -tehdejší móda a výrazy, jak mohou hrát uhrovité puberťáky dospělí třicátníci to nepochopím, slabší příběh než v prvním filmu, slabá taneční choreografie, o tanec tu opravdu nejde/// Ze začátku jsem z toho odvázanej nebyl. Děsná móda s přílišným přehráváním začínajících herců mě přímo odrazovala. Jenže s přibývajícími minutami jsem pronikal do příběhu i do hudebního žánru, který nám tento film nabízel a v závěru jsem se přistihl jak se celkem dobře bavím, podupávám si do rytmu a čekám na další hudební vsuvku. S odstupem skoro třiceti let tohle pokračování nevyzní tak špatně jak většina míní./// Celkem 63%///(11.2.2011)

• lucascus

Průměr a šeď, nekvalitní film, který jen těží ze slávy původního filmu. V podstatě tyto filmy nemají nic společného (snad jen ten název filmu). Písničky jsou otřesné (nebo přinejmenším nesahají hitům z jedničky ani po paty), herci jsou otřesní rovněž. Říká se, že do stejné řeky dvakrát nevstoupíš, a tady to sakra platí.(15.9.2010)

• Greg25

Občas se tady setkám s hodncoením, které mě zarazí. A upřímně zarazilo mě i tohle hodnocení, uvážíme-li fakt, že kdyby tahleta dvojka byla natočena po roce 2000, má hodnocení minimálně na 40% za předpokladu, že by tam nehrála Paris Hilton..... Upřímně berete-li to jako dvojku, je to katastrofa - role se akorát prohodily - místo drsného kluka drsná holka, místo jemné dívenky jemný chlapec, který se snaží přijít na to jak být drsnější, místo aut motorky a nemožný závěr o krále a královnu plesu (nebo čehože?) v bazénu. Opravdu ničím to nepřekvapí a kdo to bere jako pokračování jedničky, tak ten vyloženě trpí, už proto, že oba snímky byly natočeny v příliš krátkém časovém horizontu na to, aby takovýto filmový hřích byl odpuštěn. Upřímně není to nic moc, ale 63. nejhorší film kinematografie to tedy rozhodně není, sestry Olsenovy točí mnohem větší kraviny a prochází jim to a to kvůli jedinému důvodu jsou mladší než tenhle film i než Michelle Pfeiffer a jsou právě v kurzu, tak se jim odpustí kde co i degradace filmografie. 40%(17.3.2007)

• malyLibor

Musím říct, že odpad dávám jen zcela výjimečně, když je film naprosto nekoukatelný... což ovšem tohle je. Nečekal jsem, že by to dosahovalo byť jen 10% kvalit původní pomády... ale nečekal jsem ani, že to bude takhle špatné. Navíc špatný dabing, písničky bez titulků, no je to hnus, velebnosti. Nedokoukal jsem myslím ani do čtvrtiny, utnul jsem to po dvaceti minutách trápení...(13.2.2013)

• - Jeff Conaway si měl původně střihnout roličku jako manažer bowlingu, nápad byl ale následně zamítnut. (HappySmile)

• - Annette Funicello měla původně hrát paní Masonovou, ale odstoupila kvůli problémům s rozvrhem. (HappySmile)

• - První filmový muzikál, který se dočkal pokračování od série Broadway Melody z 20., 30. a 40. let. (HappySmile)