Jeden americký chemik si představuje, že udělá životní obchod se svou drogou. Všechno ale nejde podle plánu a on se brzo zamotá do spleti podvodů. (Filmbox)

Spooner

Pohodová stylová gangsterka, ve který cool Samuel L. Jackson mlátí lidi golfovou holí a výbornej Robert Carlyle hláškuje. Jenom škoda závěru, kde už je to trochu moc překombinovaný na způsob, kdo koho víc podvede. Ale i tak je velmi příjemnej film, u kterého se rozhodně nudit nebudete a rychle vám uteče. 70% ()

2Pac

pohodičková zábava, pri ktorej sa dá vcelku slušne zabaviť.Vo filme sa stretli skvelí herci v podaní Jacksona a Carlyla.Jednoduchý dej posúvajú vpred vtipné dialógy. ()

Xmilden

Guy Ritchie stanovil na přelomu století cestu a udělal z Británie nejvíce sexy zemi světa. Našlo se tedy spoustu lidí, kteří si chtěli z té jeho šlehačky trošku líznout. Někdo z toho dokázal vytěžit více, někdo méně. Ronny Yu ovšem do první skupinky rozhodně nepatřil. Nedokázal překročit své limity a určitě nenatočil nic více než zcela průměrnou záležitost, ve které nedokázal prodat ten našlapaný tým (Jackson, Carlyle), který mu producenti svěřili. 55% ()

Fiftis

V skutku nepodarené béčko zrejme inšpirované Tarantinovskými snímkami. Mal som z toho skôr pocit dobre naplneného klišé, než že by sa tvorcovia pokúšali o nejaký vlastný vklad do žánru. Bohužiaľ čo najviac film podráža nohy je scenár, ktorý proste v závere nestíha a začína sa potácať na pomedzí nudy a trápnosti. Po druhé, už by som si to asi nepustil hlavne kvôli zlej druhej polovici filmu. Čo sa týka akcie, tak ten akčný paškvil nestál vôbec za nič. Lenže, keď režisér uvedie, že ide aj o akčný snímok, dokonca thriller a iba na konci sa objaví scéna, ktorá tomu ľahko odpovedá, je to skutočne málo. Herecky zahrané výborne, podarených vtipov minimum a akcie je tiež nedostatok, takže nemôžem ani odporučiť. ()

Big Bear

Přesně jak tu psali ostatní. Nehrát v tom Jasckson a Carlyle, asi by to zapadlo do průměrných mafošských filmečků.  Ale tihle dva z toho udělali neskutečnou jízdu a ke konci si všimnete, že vás tak trochu od křeče bolí koutky  od smíchu. Ne od takového, že by jste se svíjeli v křesle, ale od toho kdy máte na tváři letmý úsměv a to skoro celý film.  Je to takové parádně britsko - americké se vším všudy. Navíc stará dobrá Anglie se Skinheads, dnes už prakticky vyhynulým druhem subkultury. A abych nezapomněl, nádherná Emily Mortimer se kterou bych si taky rád dal vanu.  Už od prvopočátku si to samo ze sebe dělá bžundu a tím, je to opravdu zábavné. Musím říci, že po delší době jsem se u komedie zase jednou dobře pobavil. Dávám za 4 modré lentilky' * * * * ()

Arkos

Vcelku povedená akční komedie s výborným Samuelem L.Jacksonem a slušným Robertem Carlylem. Že bych se k tomu ale někdy ještě vrátil, to asi ne. ()

misterz

Áno, je to taký kopirák ritchiovského štýlu, no práve to je na tom to najlepšie. Pútavo prerozprávaný príbeh, pár zaujímavých scénok (hlavne tá vo VIP lóži bola super) a k tomu výborné herecké obsadenie. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100 ()

IQ Tiqe

Čistokrevná akční komedie. První půlka je neskutečnej nářez, jaký od Mizerů snad nepamatuju. Kromě věčnýho „fuck“ se přidává i plno hlášek a mých výbuchů. Stylově, ani herecky nemá chybu – Samuel L. Jackson v kiltu, nebo Emily Mortimer jak ji neznáte, navíc blond jí sekne. Navíc postavy blbců, všiváků a taky Robert Carlyle aka Rampelink z Once upon a Time. Britský prostředí a jazyk jednoznačně pomáhají. Druhá půlka trochu polevuje, ale možná to je jen můj pocit, protože jsem při sledování upravoval titulky. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 7 | humor 5 | akce 7 | napětí 2 | pustil bych si znovu 8 ()

Smok

Vynikajúca a silne nahláškovaná akčná komédia so Sammym v kilte. Štve ma ale, že nikto nevie, prečo ho vôbec nosil :) ()

Fingon

Fuck, shit and twat... stačí znát významy těchto tří slov a poradíte si i bez titulků:-) Ale proč má Elmo tu skotskou sukni... ()

swamp

Celkem svižná honička, která se sice nevyrovná filmům Guye Ritchieho, ale Samuel L. Jackson má koule a Begbie z Trainspottingu je prostě sympoš. :) ()

Campbell

Výborná postarantinovka s neprosto dokonalým Carlylem, ten chlap je neuvěřitelnej a ten jeho humor prostě miluju. Hlášky dokonalé, režie na výbornou a hlavně zábava která nebere konce, a když se k tomu přidá Samuel JAckson je to dokonalost na kterou se nezapomíná. ()

predators

Pohodovka, která nastartuje, zařadí rychlost a pak už se jen řítí do cíle. A všechny ty kola, kterými projela, jsou stejně rychlé, zajímavé a zábavné. Ano, taková je Formula 51... Zajímavosti: Pamatujete na červené pilulky? Tak tomu se říká "být posraný až za ušima" :-) 70% ()

Ratemus

tak toto můžu vidět každý den a vždy se u toho budu smát. Jízda od začátku až do konce, Meatloaf překvapí, on dokáže hrát cokoliv. SLJ je klasika, ten chlap je Pan herec, ale Robert Carlyle, sakra tak ten mě překvapil, naprosto výborně napsaná role, skvělej casting. Je jasný, že se to inspiruje Guyem ale to přece vůbec nevadí. Já se prostě bavím, fakt výborné at už Emily, Sean Pertwee nebo Rhys Ifans, vše sedí jako prdel na hrnec. ()

klerik

PO KRK V EXTÁZE+PODFU(C)K Slušná gangsterka o drogách so zaujímavými postavičkami a super hláškami. Herci si to zjavne užívajú, a aj keď to mierne zaostáva za Ritchiovkami, dávam 4*... ()

Chrustyn

Výtečná akční komedie říznutá černým britským humorem, plná výborných dialogů a řízená skvělou dvojicí Jackson-Carlyle. Povedená odpočinkovka. ()

SeBig

Čekal jsem trošku více hlašek od El Jacksona, ale hlavní dvojice byla dobrá. Cholerickej Liverpoolskej fotbalovej z Trainspotting fanda s drsným Amíkem je zajímavá kombinace. každopádně příběh nebyl zas tak zazivny a ta žena mi byla nesympatiš. Průměr. ()

Yardak

Poměrně povedená krimi-komedie (taková dost střelená), která staví především na rozporuplné dvojici ústředních zlodějíčků (Jackson a Carlyle); potěší však i vedlejší postavy - Mortimer, Pertwee a Ifans. Pro mě však hlavní devízou byla lokace Liverpoolu a fanoušci FC Liverpoolu si také najdou své:o)). Ještě za 4 hvězdy. ()

rikitiki

Namachrované béčko nejspíš inspirované Tarantinem. Měla jsem z toho spíš pocit dobře naplněného klišé, než že by se tvůrci pokoušeli o nějaký vlastní vklad do žánru. Divákovi tak nabízejí rázovité figurky (překrásná nájemná vražedkyně, mlčenlivý mstitel z daleka, samolibý drogový dýler, brutální šéf kartelu ….), všichni kolem sebe sypou hlášky jako vzteklí, několikrát tu někdo někoho zradí a konec nepřekvapí. Samotná Formula 51 ale byla krásně názorný příklad MaCGuffinu. /27. 6. 16./ ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf