Na Kypru zatkne zvláštní jednotka vůdce arabské teroristické organizace Jaffu. Z Atén startuje americký Boeing 747, na jehož palubě je mezi čtyřmi stovkami cestujících Jaffův zástupce Nagi Hassan s osmičlenným komandem, které letadlo krátce po startu obsadí. Únosci žádají Jaffovo propuštění. Analytik CIA David Grant však tvrdí, že je na palubě ukryt ztracený nervový plyn, který chce Hassan použít k útoku. Jeho množství by mohlo zničit celé východní pobřeží USA. Grant, Travis a šestičlenné komando s leteckým inženýrem Cahillem mají proniknout na palubu letícího stroje s pomocí speciálního letounu NASA. Dojde však k havárii, kterou Travis zaplatí životem. Komando na palubě letadla tak zůstane bez velitele i bez spojení s krizovým štábem. Vojáci rozmístí sledovací zařízení, aby zjistili počet a polohu teroristů na palubě, a zatímco Cahill s pomocí raněného pyrotechnika Cappyho zneškodňuje nálož s nervovým plynem, Grant má najít jejího konstruktéra Jean-Paula Demoua, který dokáže bombu odpálit dálkovým ovládáním. Přestože se mu podaří získat na palubě spojence v odvážné letušce Jean, čas se nebezpečně krátí. Velení se totiž domnívá, že komando zahynulo, a přikáže letoun sestřelit. (TV Nova)

greghouse

můj nejoblíbenější film se Stevenem Segalem, když pomineme Přepadení v Pacifiku, tedy ještě spolu s Machete ( oblíbený díky jeho smrti, ale která není stoprocentní ) doufám že bude dvojka, kde bude vysvětleno, že se zachránil díky větvím tropického pralesa a že jediné co mohl jíst bylo ovoce plné cukru- zde vysvětlují jeho 40 kg nadváhu...a dál už to nechám na režisérovi ()

Ravi

Tenhle snímek dlouho unikal mé pozornosti. Klasické unešení letadla únosci v luxusní edici. Opravdu jsem se bavil. Není to žádná bomba, ale když nemáte o víkendu co dělat a máte rádi Kurta Russella, film nezklame, spíš mile překvapí. 65% = 3/5 ()

Zagi20

Můj nejoblíbenější film se Stevenem Segalem. A proč ??? No protože v něm hned z kraje umře. Jinak je to klasický akčňák devadesátek, takže tady najdete ultra složitou bombu s ochrannými laserovými paprsky, zlé teroristy, letadla na plátně, plastové atrapy zbraní, tři kýble umělé krve a jednu sexy letušku. To všechno bohatě stačí k průměrné televizní zábavě. ()

m.a.t.o.

Slušný thriller, ktorý ma síce nenadchol, ale ani neurazil. Až teraz som si uvedomil, že v deväťdesiatych rokoch sa takéto "štandardné" silverovky točili ako na bežiacom páse ani sme sa nad tým nepozastavovali. A dnes? Dnes sa už také filmy netočia. Len škoda, že Seagala odjebali tak skoro. Asi museli. On by to lietadlo totiž zachránil do 15 minút. 60 % ()

pfa

(S!) Nebyl tam Steven nějak moc dlouho...? No ale vážně, už vím, proč tak rychle z tohoto filmu raději zmizel... Do tý doby to totiž bylo dobrý... (!S) [3/1O] ()

manonfire

Jeden z těch lepších vzdušných thrillerů. Kurt je solidně zpocený. Suchet je sice démonický, ale to víte po ráně ne bradu tihle čáryfuci ztrácí kouzlo. Škoda, že nemohu prozradit vývoj Seagalovi postavy, protože ten mě velmi potěšil. Škoda, že šlo pouze o filmovou postavu. 60% ()

ssfan

Herecky skvěle obsazený akční film. Seagal zde hraje pouze ve vedlejší roli, ale i tak je to velmi zdařilý film, odehrávající se v Boeingu 747 10 000 metrů nad zemí. Kurt Russel skvěle zapadl do své role, takže 88%. ()

Vercinix

Uznávám, že to nese veškeré rysy typicky americké ptákoviny, ale přijede mi to jako výborně načasovaná a vygradovaná oddechová akčňárna!:) ()

HomeAlone

Film sa pacil velmi aj ked seagalova smrt po par minutach ma pekne nahnevala a uz som si myslel , ze ma to jednoducho dalej nebude bavit . No opak bol pravdou a Russell to dotiahol do vytazneho konca a nesklamal ()

Drnqonovic

Strašně divný film s pomíchanými tradičními rolemi. Kurt Russell hraje kancelářskou krysu, David Suchet záporáka (ale opravdu skvěle!) a Steven Seagal umře, aniž by cokoliv předvedl (svatokrádež!!!). Na víc než na nedělní odpoledne, kdy se přežerete a vykydnete na gauči před televizí ten film nemá. ()

Looser

Průměrný akční film, ve kterém se mi konečně splnil sen když během prvních 10 minut zemře Steven Seagal. ()

štísko

Připadalo mi to jako slušná slátanina z různejch vykradenejch témat. Pořád jsem si říkal: tak tohle už jsem někdy viděl. ()

FeatherBoy

yslím si, že tento film je možné vidět víckrát a stále se budete bavit. Jen mě zarazilo, že na začátku tohoto akčního filmu zemře Seagal, který je v ostatních akčních filmech "nesmrtelný"... ()

Cejny

Seagala moc nemusím, ale v tomhle thrilleru byl jeho výkon celkem dobrý. Celé je to ale takové zvláštně průměrné. ()

kenkaku

Seagal umře! Seagal ve filmu umře a to se nedělá! Za to nemůžu dát víc než průměr... jako fakt, tohle je film z roku 1996 kdy ještě "Steven Seagal ve filmu" nebylo sprosté slovo a úvodní scéna zásahu komanda je sakra ukázková podívaná. Takže zcela seriozně pokud Seagala nemáte rádi, klidně si zvedněte hodnocení o jednu a nebudete zklamaní, protože Executive Decision je nadstandardní akční podívaná která neurazí ani omylem. ()