Ve Spojených státech probíhají přípravy na prestižní utkání v karate s favorizovaným mužstvem Jižní Koreje. Mezi těmi, kdo prošli přísným výběrem do pětičlenného reprezentačního týmu, jsou také Alex Grady a Tommy Lee. Vedle obrovské tréninkové zátěže se budou muset vyrovnat i s osobními problémy. Alex je vdovec, sám se stará o pětiletého syna. Chlapec právě leží v nemocnici v kómatu, pro ustaraného otce tedy nebude zrovna lehké soustředit se na sportovní klání. Tommy má zase nastoupit proti soupeři, který při podobném zápasu zabil jeho bratra... (oficiální text distributora)

Callas

6/10 Když jsem byl malý, tak to pro mě byla modla. Sledoval jsem každý souboj, každého dalšího pokořeného soupeře... stále a znova na své jediné nekvalitní, neoriginální VHS a představoval si sám sebe na místě nezdolného Tommyho Lee. Teď, když už jsem procitl z dětského okouzlení a naivity, tak bych hodnotil nejspíš jinak, ale nechám nostalgicky aspoň 4 hvězdy ;) ()

Ilhan

Oproti předchozím dílům ubylo skvělých soubojů. Abych byl přesnější, žádný z tohoto dílu se nedá srovnávat s nějakým z dílů předchozích a přitom právě skvělé souboje bylo to, co drželo tuto sérii u mne tak vysoko. Bohužel. Navíc závěrečná scéna, kterou si pamatuji z již opravdu dávných dob a kterou jsem považoval za obrovský klad celého filmu, mi dnes přišla velmi přehnaná a hlavně nevěryhodná, takže lepší to nebude. 50 % ()

Paity

Nejlepší z nejlepších rozhodně neznamná nejlepší z nejlepších filmů. Ale to asi nikdo nečekal. Tedy rozhodně já ne. ()

Zombi

Hodně odlišné od ostatních dílů Karate tiger, pominu-li další díly Nejlepší z nejlepších, je to zmatené? :o) Z té party něco umí jen Phillip Rhee a na filmu je to znát, ale Roberts je zase sympaťák. ()

MacGyver

Originálny nápad? Nie. Originálne spracovanie? Nie. Originálne čokoľvek? Nie. Príbeh karate tímu USA, ktorý na ceste za víťazstvom musí prekonať nielen na prvý pohľad neporaziteľných súperov, ale aj obvyklé klišé ako milovaný syn na nemocničnom lôžku či temná trauma z minulosti zakorenená hlboko v hrdinovej efektne dotlčenej hlave. Záverčné turnajové scény, keď zranený Alex Grady so slzami v očiach no nezlomným odhodlaním získava pre svoj tím jeden bod za druhým, keď Tommy Lee podľahne návalu ľudskosti a nechá pomstu pomstou, keď kórejskí súperi pod váhou športovej spravodlivosti odovzdajú víťazné medaily porazeným, keď americký pátos je rovanko zreteľný ako vyrysované svalstvo hlavných hrdinov... No nie je to ,,žánrová“ pohoda?:) ()

Rathalos

Best of the best alebo piaty Karate tiger,ktory je zalozeny v sportovom duchu a ide tu o pripravu na zapas medzi americanmi a korejcami i samotny turnaj,ktory je na konci dojimavy,sympaticky pribeh a aj film...:-) ()

AxelWers

Klasika z konca 80. rokov. Z nostalgie 3*, hodnotím z doby, keď som tento film videl. Dnes by som to hodnotenie možno dal nižšie. ()

Lumberjack

Jako je to hodně težké béčko... O hvězdičku navíc za Chrise Penna, kterého jsem si touto rolí zamiloval. Vlasatý Eric Roberts zde předvádí komický výkon... ()

Psycho.R

Slabota. Nevim, proč se někdo rozhodl distribuovat to jako KT5. A nejvíc trapnej byl ten závěr, fakt, taková moralita............ Tohle si měl někdo odskákat! ()

Mik_e

Dva veteráni Taekwon-do, jeden zavalitý karatista, jeden provařený béčkový herec, dále pak skupinka korejských bojovníků a partička amerických podržtašek v jakési osmdesátkové variaci na zápas K-1, zde konkrétně dokonce mistrovství světa. Popravdě, hrát tu umí jeden (Roberts), vtipnej je taky jeden (Penn), a prát se uměj dva (bratři Rheeové, prozíravě postaveni proti sobě jako zlatý hřeb filmu). Přesto ale na béčko výborné, děj je jasný, předvídatelný, ale pohodově a přirozeně graduje. Závěr pak pořádně patetický, ale tak nějak tam patří. Pár dílů ještě s těmihle hrdiny přišlo, ale tenhle byl nejlepší. ()

danny_21

Čest nadevše v dalším pokračování legendární série Tygřího Karaté. Soubojů sice není bůhvíkolik ale není to jako celek zas tak úplně špatné, následující pokračování už jsou horší - 50 % ()

Likan7

Příběh, který je jen výplní soubojů je tak hroznej a slaďáckej, že na víc jít nemůžu. Eric Roberts neumí vůbec nic, celej film jen stojí, brečí, stojí, prohrábne si své kadeře a na konci se tváří strašně zmasakrovaně. A mě to prostě nebavilo. ()

Nix

Ale jo, tohle taky je velká nostalgie. Taková sice ne úplně nejlepší arénovka a chápu, že to není nic extra, ale mne to dycky bavilo. Tommy je dobrej a turnaj je uspokojující, i když netvrdím, že nešel udělat jinak, ale dobrý díl. ()

beso74

Ďalší diel (nielen) u nás vymyslenej série Karate tiger, samozrejme opäť bez akéhokoľvek súvisu s predošlými dielmi. Obohraný príbeh o skupine rozvadených bojovníkov, ktorí musia prekonať rozpory a spojiť svoje sily, aby dokázali, že Amerika je tou najkrajšou, najideálnejšou a samozrejme najsilnejšou krajinou na svete a že Američania musia vyhrať všetko, aj keby to mali byť majstrovstvá sveta v blbosti, veď hádam tam neskončia druhí! Napriek tomu sa však na to dá pozerať a Eric aj napriek svojej držke je rozhodne sympaťák. ()

Dinsberg

Jeden z nejlepších karate filmů. Není koncipovaný jako brutální arénovka, nýbrž jako sportovní klání. Jen pro některé posměváčky, kteří se posmívají Chrisi Pennovi a Ericu Robertsovi za jejich bojové umění: oba pánové měli černý pás v karate. ()

RetroMan

Nejde o klasický akční bitkařský film, z americkýho pohledu jde o film ze sportovního prostředí se skrytým odkazem na rodinný hodnoty (dítě v nemocnici, trénink malých karatistů). Samozřejmě, že jsem fandil Korejcům. Jsou disciplinovanější, mají skvělý tréninky a neunavujou je ženský, protože věděj, kde mají doma svoje místo. Proč fandit Amíkům v tomhle složení? Vyžranej Chris Penn musel nasrat všechny fanoušky bojových umění a i ty malý špunty ve škole Tommyho Lee s barevnejma páskama, kteří se ještě šťouraj v nose. Buddhista by dostal přes držku i od Sally Kirland (které to mimochodem docela slušelo, což je co říct, protože jak vypadá dneska, no hrůza), která vmetla do filmu trochu toho spirituality a ženskosti. Italoameričana Sonnyho (tvl, to je jméno pro Itala) jsem si užil v Policejní akademii. Pro Erica Robertse je role Alexe snad jeho nejlepší v životě (díky, zasloužíš si to). Nejvyšší ocenění si zaslouží Phillip Rhee se svým bráchou, protože alespoň předvedli, že se něco ve svém životě z taekwonda naučili. Dvě dojemné scény. Jedna menší, se zmrzlinou, a druhá velká, předání vítězných medailí poraženým ;-) ()

Cyberboy

Nostalgie jako blázen. Kdo nevidel Karate Tiger 1,2,3,4,5 v době kdy byl tenhle film aktuální, tak nebyl frajer. Praštěný a srdcervoucí, byl to mazec. Po letech jsem si tehle kousek připomněl a musím říct, že ani s odstupem času neztratil svoje kouzlo. ()