Úspěšný film Jana Hřebejka plný tragikomických příběhů a osudových setkání, přátelství, smíření i odpuštění... Komedie, která vás rozpláče, drama, které vás rozesměje – zní v podtitulu úspěšného snímku renomovaného dua HřebejkJarchovský. Každý se někdy někam před něčím snaží uprchnout a právě tento film je působivým osobním průvodcem ve světě uprchlíků v nás i kolem nás, zažívajících nejen své každodenní starosti, ale obávajících se někdy víc sami sebe, než okolního světa. Ve skvělých hereckých výkonech vede film diváka přes nejednu humornou situaci k hlubšímu zamyšlení nad vkladem každého z nás do tohoto světa... (Česká televize)

salahadin

Nekompaktní slepenec útržků, črty mezilidských vztahů, které ale postrádají cokoli, co by diváka chytlo nebo mírně zaujalo. Skoro zbytečný film, na který se podívám a už nikdy si na něj nevzpomenu (krom komentáře na csfd:-). Nic co dojme, nic co urazí, plochý, tupý film. A zasmát se tomu taky nedá, pokud se někdo zasměje u sprostých slov pronášených Liškou, budiž. Já ne. A role J. Macháčka byla trapná a její rádoby tragické vyznění jakbysmet. Tak trochu se nabízí slovo samoúčelnost. Tento film jen jen dokazuje, jak moc si Hřebejka nevážím a jak moc ho neuznávám, protože ani JEDEN jeho film mě nic nedal. Škoda. ()

Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 2/10 Hudba 5/10 Efekty 3/10/// +Macháček je občas vtipnej, scény v bazaru –velké množství nesympatických (neoblíbených) herců, žlutý filtr(obraz), scénář, režie, hudba, některé herecké výkony /// Přestože jsem před několika lety neměl české filmy moc v oblibě, zřejmě dorůstám do doby kdy se mi začínají líbit a skutečně je vyhledávám. Některé potěší (Cesta z města), jiné neurazí (Příběhy obyčejného šílenství) a bohužel některé zklamou (Účastníci zájezdu). Ovšem v tomto případě jsem až mírně otráven. I když to možná není to správné slovo. Jednoduše, tenhle film mi nic nedal. Dokonce mi i v některých částech připomínal starší film Pelíšky. No a vidíte, teď koukám na režiséra a odkud ho asi znám? Ano pánové a dámy. Jan Hřebejk v mých očích patří mezi nejhorší režiséry a až na výjimky (Šakalí léta) točí filmy pro mě nepřístupné. Herecký ansábl patří mezi ty nejhorší (Tříska, Liška, Budař, Dušek-ne tohle není ironie, skutečně tyhle herce nevyhledávám) Aspoň že Liška byl aspoň trochu vtipnej. Nebýt Macháčka s Formanem, těžko říct kam by to dospělo. Hudba nic moc, prostě neoslovila. No a bezduchý děj tomu taky moc nepomohl. Ve výsledku za slabé dvě./// Celkem 31%/// ()

Satan

Cítím se jako na houpačce. Odehrávají se dvě hlavní linie, které se vzájemně propojí, ale ta jedna je naprosto bombastická a ta druhá otřesně nudná a nezajímavá. Ta skvělá je s tím dítětem a hlavně trio Macháček-Liška-Dušek jsou parádní. Ovšem příběh okolo Třísky a Vašáryové (chudák Forman) je otřes (panebože proč ten 20 minutovej oběd ? Brrrrrrrrr). ()

Adam Bernau

Zase jarchovsko-hřebejkovsky zamotaná, přesně viděná, avšak zbytečná realita zbytečných současníků. (Viděno až po Krásce v nesnázích.) Zase obtěžující hudba. Zase dojem zbytečného filmu. Nejprve nepochopitelně dlouhé rozhovory všech těch zbytečných existencí, osvěžované hláškami Macháčka a spol. Postupně ale zjišťuju, že je to dobrý film. Nepříjemně dobrý. Film k věci. Radost mi dělala nepravděpodobná postava Macháčkova. Di vod tý postýlky nebo se mi splašej kladiva. Komentáře: fmash, Marigold. Douglas má snad pravdu, až na to, že Horem pádem je sociologická fraška, nikoli psychologická studie. ()

Legas

Od dalšího Hřebejkova filmu jsem nečekal absolutně nic. Pupendo mě zklamalo a upoutávka na Horem pádem nevypadala zrovna dobře. Ale dočkal jsem se velkého překvapení. Hřebejk se skvěle vyrovnal se současností (možná až přepečlivě zaškatulkovanou díky KFC a Václavu Havlovi). Scénář je fantastický, stejně jako kamera a většina herců. Velice se mi líbil mix vážných a komických momentů. Někdy byl humor opravdu dost černý. Problém jsem měl trochu s Macháčkem. Sice byl vtipný i dojemný, ale jeho šišlání bylo trochu přehnané, až rušivé. Viděl bych to spíš na 4 a půl a celkově na můj druhý nejoblíbenější Hřebejkův film (po Pelíšcích). PS: Mě se filtry líbily. Film tím dostal mimočeský rozměr. ()

Jordan

po veľmi úspešných a kvalitných retro štúdiách rôznych období minulého režimu sa Jan Hřebejk zahryzol aj do súčasnosti - týmto sa mu ponúkla naozaj široká škála problémov, z ktorých si vybral tému emigrantov a imigrantov a túto tému nejakým spôsobom zapracoval do každej postavy, do každého osudu a pomerne ľahko, prístupne a obratne vyobrazil zo všetkých strán. nemôžem si pomôcť, ale miestami mi pripadal strih trochu roztrieštený, tento drobný nedostatok ale veľmi neubral na nenápadne budovanej atmosfére vzťahov rozvráteného manželstva umierajúceho profesora a (vynikajúcej, doslova geniálnej) Milky Vášáryovej, ktorá tu svojim hereckým výkonom tróni vysoko nad ostatnými (čo je fakt excelentný výkon, lebo aj ostatní sú pod taktovkou pána režiséra štandardne veľmi dobrí). Výlsedný efekt - príjemný, vtipný a zároveň drobnosťami a žartíkmi nabitý film, ktorý zároveň ako văčšina Hřebejkových, svojsky sonduje, odhaľuje, informuje a zaujíma postoj k precízne zvolenej téme. ()

dzej dzej

Společně s Musíme si pomáhat nejlepší Hřebejkovo dílo. I přes svou útržkovitost a roztříštěnou sktrukturu se film neustále vrací k tématům xenofobie, uprchlictví a exilu. Tyto vážné věci pak nepodává pateticky, ale hořce, s příměsí humoru. Tato metoda (viz zmiňované Musíme si pomáhat) svědčí Hřebejkovi nejvíce. ()

Anderton

Česká odpoveď na módnu vlnu vzájomne sa prepletajúcich filmov v štýle Amores Peros. Viac ho ale svojou témou rasizmu pripomína americký Crash, ktorý vznikol až po ňom a pochybujem, že sa v ňom inšpiroval. Hrebejk v podstate režijne aj scenáristicky uspel, používa svoje trademarky ako stolová scéna a podobne. Postavy sú viac uveriteľné ako trebárs v Pelíškoch, aj keď s nimi nie je až taká sranda, že.... ()

Frajer42

Jediný komediální prvek v tomhle filmu byl Jirka Macháček. Celý film je tak nějak žlutě laděný a nepochipil jsem proč. Mně osobně to přišlo zbytečně. Film je vlastně příběhem několika postav, které mi z valné většiny nepřišly ani nijak závratně zajímavé. Herecké výkony na naše poměry dostačující. Přesto mi film rychle utekl před očima. O nudě nemohlo být řeč, ale stejně tak nemohla být řeč ani o tom, že bych byl u vytržení. Tak nějak se film přede mnou přehnal a nic po sobě nezanechal. Ubohé * *. ()

Fingon

Žlutozelené filtry na mě působily dojmem nemoci. Možná, že to byl záměr, ukázat neduhy naší společnosti. ()

Němi

Barevne filtry jsou sice fajn, ale chtelo by to pribeh, kteremu se da alespon nejak uverit. No a ta melodramaticnost a 'osudovost'...? Haha. ()

silentname odpad!

Toto je jeden z filmov, ktorý nemôžem ani v najmenšom cítiť. Je to bordel, chaos, nič sa neprepája, nič nedáva zmysel, retardované postavy jedna za druhou... veľa ľudí film chváli, ja som na tom nenašiel absolútne nič. Nenapadá ma jediná momentka, kedy by som si povedal, že mi to niečo dalo. Chýba tomu logika, dejová súvislosť, záujem.... čokoľvek čo by proste pre mňa fungovalo. Horem Pádem proste u mňa padlo absolútne na hubu. Okrem toho to vo mne vyvoláva tak negatívne pocity, že absolútne nerozumiem ako sa tento film dával dokopy. Bolo cieľom filmu aby som bol znechutený? Hodnotenie: F ()

Slarque

Hřebejk s Jarchovským jsou bez oparu nostalgie pěkně syroví a jejich komedie mě sice nerozplakala, ale občas mě při ní pořádně zamrazilo. Za nasazení, se kterým se vrhli na současné problémy, jim patří hluboká poklona. Herecké výkony ale nejsou úplně vyrovnané – zatímco Emílii Vášáryové jsem uvěřil všechno, s Janem Třískou jsem měl značné pochybnosti (ony vlastně skoro všechny ženské postavy působí uvěřitelněji). A některé náhody ve scénáři působí také příliš vycucaně z prstu. ()

Happens

Klobouk dolů Macháčkovi. Sparta je železná, je vítězná. Zobrazení i emocionální strany fanouška - mentalita ultras. "..nebo se mi splaší kladiva." Tohle je film s typickou českou vlnitou komediálností, s kterou se podává okolní svět. ()

FrodoF

Jsem dosti zklamán, nechci říkat že to bylo špatné nebo tak něco. Jen mi přišlo, že si na sebe Hřebejk tak trochu ušil bič, když se rozhodl natočit film o nelegálních převaděčích, zlodějích, imigrantech, fotbalových fanoušcích prostě toho bylo moc, nevím jestli chtěl napodobit P.T. Andersona a jeho Magnolii, nebo o co se snažil, to mělo také za důsledek, že jakmile mě začali zajímat osudy rodiny Horeckých byl střih na zlodějíčky nebo převaděče a já sem se začal bavit vtipnými scénami s Liškou, Budařem nebo Zdeňkem Suchým. Také mě naštvalo že film vyrcholí skvělou scénou u stolu, která je v bohužel v polovině filmu a tím pádem film postrádá jakoukoli gradaci. Také mě přišlo zbytečné že měl Macháček ten "zaječí pysk", ale to byla jen maličkost, ikdyž to obsazení Macháčka mě celkově nepřišlo zrovna nejlíp zvolené. Na druhou starnu se mi hodně líbili herecké výkony, protože Hřebejk to s herci opravdu umí (nejlepší byla paní Vášáryová, která by jednoznačně měla dostat Lva za VR, jako vždy skvělý byl také Liška a Tříska a hodně mě překvapili Nataša Burger, Ingrid Timková). Rozhodně to nebyl to špatný film, ale nejhorší Hřebejk pro mě určitě. ()

Rimmer100

Mno jsem zklamán čekal jsem více a místo mého očekávání vznikl podprůměrný film. I když se místy objevují vtipné scény -"si zbouchnul nějakou kofolu" tak jestli se tomuto filmu dá říci komedie v pravém slova smyslu tak nevím. ()

Jan Tříska (1936 - 2017)

Jan Tříska (1936 - 2017)

25.09.2017

Nesnáze s kráskou

Nesnáze s kráskou

03.07.2006

Barrandovský dřevěný ateliér č.4, kde loni na podzim začal natáčet režisér Hřebejk svou Horem pádem, ale je méně opřena o témata sociální a politická, je víc o intimní sféře postav,\" přiblížil za… (více)

Český lev je za námi

Český lev je za námi