Napínavý příběh o pátrání po vrazích mladé studentky. Skupina mladíků z prostředí takzvané zlaté mládeže se bavila tím, že se zmocňovala dívek, aby je přiměla ke skupinovému sexu. Jednoho dne unesli z vysokoškolského klubu studentku 1. ročníku a znásilnili ji. Na rozdíl od jiných obětí ale tentokrát studentka nechtěla o svém ponížení mlčet, a proto musela být umlčena. O tom, kteří z únosců se stanou vrahy, rozhodne v její přítomnosti los. Nad ránem dívku odvezou k řece a utopí… Snímek režiséra a kameramana F. A. Brabce podle scénáře M. Zinnerové je vzdáleně inspirovaný skutečným zločinem. Uměleckými postupy obnažuje obludnou podobu egoismu, cynismus a bezcitnost při zacházení s lidskou bytostí, a usiluje o renesanci svědomí, soucitu a lidskosti. Film je doslova nabit hereckými hvězdami. Zaujme excelentní výkon J. Bartošky či M. Stropnického jako hlavního vyšetřujícího nebo obsazení hereckých rodin do rolí filmových rodičů a dětí (B. Polívka a A. Polívková, A. a D. Švehlíkovi). (Česká televize)

curfew77

S odstupem času lepší, než se mi kdysi zdálo. Myslím, že mnoho recenzí je k F.A.Brabcovi v případě BOLERA apriori nespravedlivých. Scěny znásilnění jsou velmi přesvědčivé, herci přes Bartošku a slizouna Krause juniora až po okrašlující Štefánkovou (to bylo tělo!) obsazení přesně, Bára Seidlová si musela užít své, za což si taky zaslouží uznání. Nebojím se přidat čtvrtou hvězdičku a dát 70 %. ()

Havala

Dobře jsem se bavil. Zase takový průser to není. Sice všichni hned vědí jak to dopadne, ale děj je celkem zajímavý. Podotýkám že někteří herci jsou tam trošku omylem to je pravda. ()

MyrnaAlec

Předloha byla sice reálná, ale ztvárnění nezapře "české drama" tzn. naprosto směšné vyšetřovatele a nulovou dynamiku vyprávění. ()

alpeew

Jako detektivka chabé a nedynamické, jako skica společnosti a jejích hodnot zdrcující. P.S. Barboře Seidlové za její roli vysekávám poklonu. ()

Pitryx

Velmi slušně natočené, skvělá hudba, skvělá kamera a velmi dobří herci. Bohužel má snímek i své proti, jako např. taneční scéna mimo děj, detektiv na vozíku, nebo jiný chodící po městě se zbraní připnou k opasku tak aby byla vidět, a dalších pár maličkostí. Tyto však nejsou nějak moc podstatné, jen zbytečné. Proto má film u mne tři a půl hvězdy v tom nejlepším slova smyslu. 20120509-201306259811/10130s.u. ()

Cucina_Rc

Velmi kvalitní tématika, ovšem zcela amatérsky uchopena režisérem Brabcem. Špatně volené obsazení představitelů, kameraman ve snaze vyvolat napětí u diváka, zvolil nevhodné kamerové záběry, které naopak divákovu pozornost rozptylují a tím ničí možné napětí děje. Děj sám o sobě neuspořádaný, Jiráskova hudba byla absolutně nevhodná. Celkový dojem z filmu je snůškou neschopných a zavání amatérismem. Škoda promarněného tématu, při lepším zpracování mohla lépe vyznít tragičnost spáchaného trestného činu, v tomto případě ale vše vyznělo jako fraška. ()

Tominni

Už plave.......Mohla si za to sama......Film inspirovaný skutečným zločinem s výborným hereckým obsazením. Líbila se mi kamera i hudba, ale scénář byl trochu slabší. ()

niska98

Kdyby někdo dal Krausovi (respektive postavě, kterou hraje) přes hubu (pardon my french), tak by to možná byly 4 hvězdičky ()

ostravak30

Bolero je zvláštní kriminální film, který je nám servírován čistě faktickými událostmi, mimo pár scén, které by ve filmu vůbec nemusely být a nic by se nestalo. Třeba milostný akt mezi Jiřím Bartoškou a Janou Štefánkovou. Její angažování je vůbec krokem, který tak trochu naznačuje, kam to chtěl Brabec vést. Moderátorka Peříčka prostě není herečka. Celý děj se odehrává spíše v zobrazení pátrání a jednotlivých eskapád kriminalistů a podezřelých při mazání stop. Problém je, že tu hlavní část uvidíme jen krátce. Všichni opilí zkrátka znásilní dívku a pak zabijí. Jejich výpovědi ve filmu jsou krátké a krom jejich chování v běžném životě si těžko udělá divák obrázek o cynismu. Jen snad David Kraus vypovídá v tom smyslu, že si za to mohla sama. Herecké obsazení je vůbec dost nevyrovnané. Po boku dobrých herců se nacházejí takoví jako Eva Decastelo nebo nepříliš přesvědčivá mladá kriminalistka a také příšerná Jana Fabiánová. Snad jen hudbu bych ocenil, ta se povedla, ale i ty retrospektivní záběry jsou také nemastné neslané. Celkově mi to přijde trochu nedotažené. Na jedné straně děj chce utíkat rychle kupředu, čas běží a my se to dozvíme až když nějaká postava řekne, že uplynuly měsíce, na druhou sledujeme hodně zbytečné scény a chvílemi pohyb od ničeho k ničemu. Je taky ale otázka, zda to třeba není scénáristicky nezvládnuté, když většina scénářů Markéty Zinnerové patří pohádkám či rodinným seriálům. ()

sa_kra

Jeden z mála filmů, u kterých jsem skoro dvě hodiny litovala peněz za lístek v ceně hříšných 129 Káčé. Ukázkový příklad toho, jak rádobycool filmařina zabije skvělý námět. ()

DooFooS

Bolero byla po dlouhé době první novodobá česká detektivka, která mě vysloveně neurážela a jako takové ji odpustím trochu zmatečné vyprávění a herecké výkony některých neherců. Přihlédnu-li pak k nízkému hodnocení a hlavně k námětu, jaký zpracovává, šoupnu ji ještě o jednu hvězdu navíc, než jsem původně chtěl. ()

chrustie

Fatální chyba nastala už při výběru herců, něco tak příšerného sem v českém filmu neviděl už řadu let. Jasný odpad od začátku až po konec, nebýt docela působivé dějové linie. U sledování českých filmů, hlavně tedy těch s kriminální zápletkou, se nemůžu zbavit jednoho velmi nepříjemného pocitu, kterým je naprostá nízkorozpočtovost. Scény jsou chudé, místy trapné (popravení psa v lese) a proboha co ty přitroublé pohledy, když se otevírají kufry aut dálkovým ovladačem??? Dementní obličeje "ne"herců, které mají navodit atmosféru "vyšší" společenské třídy, určitou stylovost, celé to křičí do prázdna, jak zapadlý trabant v blátě. České čistokrevné kriminálky, jsou v značně zaneseném septiku a cesta na denní světlo, bude hodně těžká (v současné době v nedohlednu). ()

Saljack

Tak já vůbec nevím jak hodnotit tak jsem dal střed. Kamera se mi moc líbila a děj byl taky celkem dobrý ale vše sráží dolu naprosto neomluvitelný výkon mladých herců, kteří snad ani nehrají. Jedinou světlou vyjímkou je snad Martin Stropnický, David Kraus a Bartoška (který do toho taky mohl dát více, hlavně když jde zastřelit svého psa). Ale naprosto otřesní byly Harapes (ač tam byl jenom párkrát tak to stačilo) a ta mladá holka co hrála tu vyšetřovatelku byla naprosto otřesná a doufám, že už jí víckrát v ničem neuvidím. ()

infernet

Na naše poměry rozhodně nadprůměrná kriminálka, podpořená hodně zajímavou hudbou. Při některých, dost naturalisticky natočených, scénách, mi opravdu moc dobře nebylo. Já si myslím, že se to panu Brabci docela povedlo. ()

route60

Bolero je místy těžce nudný, F.A. Brabec natočil film inspirovaný opravdovým případem ale já mu vůbec nevěřím, zbytečně roztřesená kamera herci kteří neumí hrát, hlavně David Kraus je příšerný atd. mám rád České filmy ale Bolero se opravdu nepovedlo. ()

Luswani

Docela dobrý námět, ale zpracování bylo až nepříjemné. Především ta extrémně otravná hudba jinak dobrého Jana Jiráska. 25% ()

gotham

Řekl bych až nechutně realisticky natočeno, třeba Kraus hrál toho rozmazlenýho parchanta perfektně, Polívková byla taky pěkně na přesdržku. Celkově dobré herecké výkony, až na Stropnického, ze kterého prostě nikdy žádný super herec nebude. Ale pořád je to spíš taková slušná tv podívaná, žádná extra kvalita. Občas to na mě působilo, jako kdyby si Brabec opět zkoušel co nejrychleji natočit nějaký film, chtělo by si trošku víc pohrát s jednotlivými postavami, zatáhnout do příběhu více psychlogie, bylo to takové jednotvárné a uspěchané. 50% ()