Napínavý příběh o pátrání po vrazích mladé studentky. Skupina mladíků z prostředí takzvané zlaté mládeže se bavila tím, že se zmocňovala dívek, aby je přiměla ke skupinovému sexu. Jednoho dne unesli z vysokoškolského klubu studentku 1. ročníku a znásilnili ji. Na rozdíl od jiných obětí ale tentokrát studentka nechtěla o svém ponížení mlčet, a proto musela být umlčena. O tom, kteří z únosců se stanou vrahy, rozhodne v její přítomnosti los. Nad ránem dívku odvezou k řece a utopí… Snímek režiséra a kameramana F. A. Brabce podle scénáře M. Zinnerové je vzdáleně inspirovaný skutečným zločinem. Uměleckými postupy obnažuje obludnou podobu egoismu, cynismus a bezcitnost při zacházení s lidskou bytostí, a usiluje o renesanci svědomí, soucitu a lidskosti. Film je doslova nabit hereckými hvězdami. Zaujme excelentní výkon J. Bartošky či M. Stropnického jako hlavního vyšetřujícího nebo obsazení hereckých rodin do rolí filmových rodičů a dětí (B. Polívka a A. Polívková, A. a D. Švehlíkovi). (Česká televize)

Inozuka

Nic převratného se nekoná. Samotná detektivní linka dobrá, pěkně vygradovaná. Dokonce bych řekl, že se podařilo do filmu dostat kus z beznaděje pozůstalých a zvrácenosti činu. Co u mě ale film dost sráží, jsou umělecké ambice F. A. Brabce, které se do podobného filmu vůbec nehodí. Ty taneční záběry mě dokonce dost štvaly ... ()

John80

Vyšetrovanie prípadu znásilnenej a mŕtvej 20 ročnrj študentky, ktorú umlčali len kvôli tomu ,aby ich neudala za to , čo jej spôsobili. Anička Polivková ako svedok incidentu , ktorá vypovedá 2* ()

Mocoft

Na filmu je viditelný Brabcův výtvarný rukopis (alá Kytice). Mnoho kritiků neustálo jeho spojení s detektivkou. Mě to naopak velmi zaujalo a líbilo se. ()

sup

Nebýt pohledné kamery a poslouchatelné hudby, horší film byste těžko pohledali. O čem to vlastně bylo? ()

burnfly

sledovani tohohle filmu je zabavne asi jako salmonela - totalne neschopni herci (az na Bartosku a tomu cest, ze s epropujcil takoveto sracce) a stupidni dialogy, ktery se vsichni drive nepo pozdeji zacnou smat, a kdyz do toho pridate ztvarneni ceskych policistu a la Hollywood, vznikne moooc hezkej prujem ()

Šňůra

F.A.Brabec asi je dobrý režisér, ale jako kameraman je mnohem lepší a konkrétně na tomto snímku to je hodně vidět. Po vizuální stránce výborné. Pokud jde o scénář, tak mám pocit, že Markétě Zinnerové jde mnohem lépe psaní pro děti než pro dospělé. Z hereckých výkonů zaujal jen Jiří Bartoška, který byl výborný, ale zůstal v tom sám. ()

winstonik odpad!

Na tomto filme je najúbohejšie prekrúcanie nepopierateľného faktu, že "páchatelia" toho ozajstného príbehu, z ktorého film vychádza, sú v skutočnosti nevinní. To, že komunistom padli vhod, už dnes málokoho zaujíma. Už len kvôli tomu sa tento grc neoplatí pozerať. Film ako režijný počin je však tiež veľká mizéria, Brabcovo kameramanstvo v tomto thrilleri úplne kazí dejovú líniu, "detailovanie" pôsobí rušivo a nepríjemne. Film sa ťahá ako sopel a po hodine sa nedozviete o hlavných predstaviteľoch nič viac, než v prvých minútach. Posuny v deji nastávajú tým najjednoduchším prvoplánovým spôsobom: kamera nasvietená na hlavného hrdinu a ťažisková veta, ktorá všetko mení... Slabé, slabé, slabé. ()

Rodin

Myšlenka dobrá, zpracování nikoli. F.A. Brabec šlápnul v tomto případě značně vedle, a ani vcelku slušně zpracovaná scána znásilnění ten film nebyla schopná jako celek zachránit. Takže tu jednu dávám za Vančurovou, Harapese a Polívkovou. Ti rozhodně nic nezkazili. ()

ANTYCHRYST

Spíše nežli celovečerní film, by se to hodilo jako průměrnej díl kriminálního seriálu vysílaného v neděli večer v Tv. Na samostatnej film to je celkem málo, dosti utahané a táhlé. Nakonec se to dá bez úhon přežít, ale žádná hitparáda to teda není - takovej šedej průměr. 50 % Určitě jsou lepší cz kriminálky. ()

chlebo

Zlatá mládež zobrazená v najlepšom svetle. Ono sa to v podstate ťahá tou monotónnosťou dole samo. Nedávno som pozeral jeden dokument, od slizkého Homoffa a jeho siedmich trpaslíkov a ten snímok veru nebol inšpirovaný skutočnou udalosťou, bol o skutočnej udalosti, jednostranne podaný a skutočne brakový. Preto nudné, miestami až neuveriteľne hluché Bolero trocha nadhodnotím, za pekný pohľad na druhú stranu mince. Nesnaží sa glorifikovať usvedčených vrahov a robiť z nich martýrov. ()

Hank

Nudne, predvidatelne, visualne sice pekne (mam dojem, ze pan FAB by se mel spise venovat tomu co mu jde, tedy onomu visualnu a ne tomu co mu jde prinejmensim rozpacite), ale jinak zde neni nic co by divaka upoutalo a na co by si vzpomnel jeste za nejaky cas...snad "uzasna" dvojice detektivu (kde to probuh vyhrabal - nebo je tohle prototyp prumerneho detektiva?) a scena zatykani, ktera pusobi spise jako parodie a slecna "prirozena" Stefankova....takze po dalsi zklamani.... ()

vaclaw

Z filmu je sice dost cítit televiznost, některé herecké výokony jsou výkony spíše neherecké, ale na druhou stranu výborná hudba a kamera (holt Brabec) a zajímavě se rozvýjející zápletka, které sice na konci dochází dech, ale přesto nenudí, povyšují tento film nad většinu ostatních českých detektivek. ()

HM

Komentář píši druhý den po zhlédnutí a pomalu si nemohu vzpomenout, o čem to bylo. Spíš si vybavuji naprosto otřesné herecké výkony. V. Harapes plní bod cimrmanovského hereckého desatera dokonale - jak smích, tak pláč uděláš nejlépe škubáním ramen. Pistoli držím věrohodněji já než slečna vyšetřovatelka, a to jsem střílela v životě tak 3x. Možná mohla odstřelit kamarádku zavražděné, svého kolegu a další herce, abychom se na jejich výkony nadále nemuseli dívat. Proč vůbec ve filmu hraje tolik lidí, když skoro žádný neposouvá děj dopředu? Navíc mi i vadilo, že do rolí vysokoškoláků byli obsazeni herci, kteří na to rozhodně nevypadají a ani věkově neodpovídají... Scénař je naprosto katastrofální - proč jezdí J. Potměšil sledovat auta na dálnici, čím obohacuje film těhotná přítelkyně ožraly? Ty můj kvítku medový, to se nikdo nedozví, protože nám to tvůrci zapomněli sdělit. Navíc jsou některé scény až nelogické... F. A. Brabec si sice umí pohrát s kamerou, ale k čemu to všechno? Na taneční výstupy se hezky dívá, ale není potřeba jimi prokládat celý snímek... Hudba je docela povedená, ale příště bych ocenila více motivů... Vůbec to nemusel být špatný film, naopak, ale toto zpracování námětu se rozhodně nepovedlo. Může se mi někdo divit, že nevyhledávám českou tvorbu? ()

KateW

Lepší česká detektivka. České detektivky bývají většinou odpady odpadů, ale na tohle se, myslím, dá koukat bez větším ztrát IQ. Děj se místy vleče a občas skoro až ztrácí smysl či význam, ale dá se na to koukat. To víte... Česko není Las Vegas ()