The Muppet Movie

Rodinný / Komedie / Muzikál

Velká Británie / USA, 1979, 97 min

Já je prostě mám rád. Asi jak jsem naladěný na tu americkou produkci. Ale oni jsou Muppeti prostě zábavní a v tomhle filmu to dokazují. Navíc zde mají i plejádu skvělých herců své doby. Když člověk vidí Orsona Wellese, jak se změnil v tučného chlapíka, říká si, že ono to cvičení asi smysl má. No, film rozhodně dobrý, parádní jízda a skvělé jednotlivé scénky. Jako celek to až taková jedinečnost není, ten scénář má přece jen klasickou kostru.(20.11.2015)

• Houdini

NFR 2009, Oscar 2 nominace: Hudba - A, Píseň - "The Rainbow Connection"(15.4.2004)

No myslím, že dosť podhodnotený film. Pre tých, ktorí vyrastali s Muppetami a ktorí videli väčšinu, ak nie všetky diely, toto musí byť skvelá oddychovka, ktorá krásne ukáže charaktery jednotlivých muppetov. A okrem toho tento film bol robený na štýl road movie, čo ja mám vcelku rád, takže som sa na tom naozaj skvele zabavil a vrelo odporúčam. Podotýkam ale, že ľudí, ktorí nevideli seriál, to môže dosť nudiť. Veľké pozitívum filmu je, že tam účinkovali aj viaceré známe osobnosti šoubiznisu, ktoré vystupovali aj v seriáli. 75 %(31.12.2012)

Vtipy jsou tu sice o kapánek slabší než v seriálu, ale má skvělé a návykové písničky. Jmenovitě například "Can you picture that" nebo "Rainbow connection". Aby jste tenhle snímek pochopili, musíte vidět pár dílů seriálu. Jinak by mohle dojít k možným nedorozuměním a film by se vám pak nelíbil. A to by byla obrovská škoda. Kdo se na to chcete podívat, nejdřív se koukněte na seriál. Fakt je to lepší.(21.9.2013)

Taková maňásková road-movie, v níž se zvířata vydávají za svým hollywoodským snem. Začátek je rozhodně nabitý, ale ve druhé polovině už film trochu ztrácí dech... přece jenom Kermit (bylo mu tehdy už 24 let a má vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy!) a spol. nejsou na celovečeráky zvyklí. Ostatně i proto je příběh prokládán tolika písničkami, které jsou však na takovýhle film docela poctivé. :) Kdo to všechno kazí, je slečna Piggy, hlavně ten její hlas (za nímž byste rozhodně nehledali Franka Oze) je k nevystání. Podobně odporný je tady i Mel Brooks v roli úchylného vynálezce. Na druhé straně se ovšem pohybuje celá řada sympatických postaviček s medvědem Fozziem nebo psem Rowlfem v čele. Hodnotit v samostatné "muppet" kategorii, dám jistě 4.(21.7.2009)

• - Jedná se o poslední film, ve kterém se objevil známý břichomluvec Edgar Bergen se svou loutkou, Charliem McCarthym. Bergen zemřel krátce po natočení své scény v roce 1978. Jim Henson prohlásil, že pro něj byl velkou inspirací na jeho cestě loutkařskou kariérou. (HellFire)

• - Samotný tvůrce Muppetů Jim Henson si ve filmu zahrál jednoho ze záporáků, kteří se snaží zastřelit Kermita. (HellFire)

• - Postava Doca Hoppera (Charles Durning) je parodií na zakladatele řetězců s rychlým občerstvením KFC Harlanda Sanderse. (HellFire)