Mr. Bean: Největší filmová katastrofa

• Česko Bean (více)

Správní rada Královské národní galerie by se ráda zbavila neschopného kustoda Beana. Rozhodnou se ho vyslat do Spojených států jako experta, který má vypomáhat kolegům z Griersonovy galerie s přípravou velkolepé vernisáže. Svérázný chlapík způsobí pozdvižení v letadle, po přistání je zadržen jako terorista. Bean se tak poprvé setkává nejen s poručíkem Brutem, ale také kurátorem Griersonovy galerie Davidem Langleym, který jeho potrhlé chování přičítá genialitě. Langley Beana odveze k sobě domů a představí ho své rodině. Manželka nemá pro Beanovy kousky pochopení a dává Davidovi ultimátum. Buď dostane Beana z domu, nebo se ona po dobu jeho pobytu v Los Angeles odstěhuje. Ještě horší je to v galerii, kde Bean zůstane jen chvíli před slavným obrazem sám. Stačí jediné kýchnutí a obraz, jehož cena se pohybuje v desítkách milionů, je navždy zničen. Bean se přizná Langleymu, že není žádný doktor a obrazům vůbec nerozumí. Zoufalý kurátor se opije a Bean pochopí, co všechno způsobil. Rozhodne se vše napravit... (TV Nova)

Pitryx

Přímo skvělá komedie a hodnocení snižuji jen za opakované skeče ze „seriálu“ a některé slabší scény z filmu, kdy Bean mluví „nemluví“. Jako další plus je hudba, která bohužel v závěrečných titulcích, nevím proč není. Ani v úvodních. Škoda. 2015 02117925/8537///*** a půl!!! ()

Guran

Mr. Bean je nejlepší filmová role Atkinsona. Jiný herec by toho magora nezahrál lépe! Film má děj a srandy na které budete vzpomínat ještě dlouho po shlédnutí filmu! Opravdu pro milovníky komedií je tohle jedna z nejlepších! ()

mrclTV

Mr. Bean vo filme už nie je taký úlet ako vo svojich krátkych seriálových skečoch. Zdá sa mi, akoby vo filme bolo priveľa hluchých miest a ani Atkinsonov štandardný výkon nezachráni pomerne rozpačitý pocit. Áno, je to vtipné, no iba prvý či duhý krát, potom rýchlo opadne čaro vtipu a ostane vám čas smiať sa iba na pár najväčších gagoch (premaľovanie obrazu ma dostane aj dnes). Možno je chyba aj v ostatných postavách, ktoré su vlastne normálne a vážne, čiže sa paradoxne k bláznivému Beanovi vôbec nehodia. Čo by som dal zato, keby aj tu hrala tichá Beanova priateľka, alebo partia zvyšných kamarátov. To by bol pravý Beanovský film. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,5/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 44%, Audience Score - 53% | FDb.cz - 75,2% | Pan Bean si s přesunem z televize na stříbrné plátno překvapivě poradil mnohem lépe, než s vánočním krocanem ;D ... 70% ()

cinema_cz

Devadesát minut Beana je tak akorát pro jeho fanoušky (aby jim nezevšedněl) i pro ty ostatní (aby to vydrželi). 60 % (Michal Šobr, Ci 11/1997, str. 46) ()

ostravak30

Mr. Bean je podle mě jedna z nejpovedenějších komických postaviček v historii Anglie. Samotný seriál jsem shlédl celý a opravdu ho miluju, přestože každý gag už člověk zná de facto nazpaměť. Nikdy mě to neomrzí a vždy znovu a znovu se pobavím. Samozřejmě když už děláte film, musíte mít víc než jen pouhé scénky a tudíž je třeba opravdového děje. Dozvídáme se tak vůbec poprvé, že Bean pracuje a to dokonce v umělecké galerii a také nám řekne víc než jen jednu větu. Z větší části je ovšem snímek poskládán z už použitých gagů a scének v seriálu. Zkrátka filmaři vsadili na osvědčená věci a doplnili je o nové nápady. Což může a nemusí být na škodu. Ti co viděli seriál a znají ho dobře si už tolik na své nepřijdou. I tak ale film stále zůstává velmi vtipným a milovníci Mr. Beana si prostě na své přijdou, i když jen částečně. Nikdy nezapomenu na první moment, kdy jsem viděl nakreslenou hlavu místo zamazané umělcovy matky. ()

Zeker

Najbláznivejší diel zo série! Najlepšie bolo, keď MR Bean všetkým ukazoval prostredník. Ale prídu si tu na svoje aj fanúšikovia hororu, lebo ten ksicht, čo MR nakreslil, tak to bolo strašidelnejšie ak hociktorý horor. 100% ()

Bilky

Na 10-20 dobrych forikov je to zbytocne vela penazi na ten "film" okolo tych par gagov. BTW: najlepsie boli aj tak tie, ktore som uz kdesi a kedysi v TV videl. PS: to iste plati aj o PRAZDNINACH MR.FAZULU az na to ze v KATASTROFE sa na gagy cakalo 5 minut a v PRAZDNINACH asi 15! ()

me3x®

no podla mna to bolo super.... aj na tych 80%... tak beanovsky uletene... a musim povedat ze ten slovensky dabing to je niečo strašné... a to ešte Noga je z tych najlepších... ()

Almando

To, co má v Evropě úspěch a je dovedené takřka k dokonalosti musí vždy Amíci převzít a dojebat to, tak jak to jen jde...2 hvězdy pouze za Atkinsona.. ()

pavliCZECH

Už jenom kvůli neskutečný scéně, kdy Bean pomalu ale jistě ničí cenný obraz matky, si tenhle snímek legendární Fazole zaslouží 5 hvězd. ()

Dave_ff

Mně tento film připadal poměrně vtipný, sice je v něm několik přehnaných, možná až stupidních okamžiků, ale jinak jsem se bavil dobře. ()

Matamoroz

Na tomhle celovečeráku je vidět, že Rowan Atkinson není herec, ale (výborný) skečař. To, co je skvělé v deseti minutách, se v hodině a půl stává utahanou nudou, proloženou pár vtipnými momenty. Největší filmová katastrofa to není, ale dosahuje tak slabšího průměru. ()

route60

Přišel na řadu film a kouzlo seriálu je fuč, pád dobrých vtípku tam je ale samozdřejmě film a seriál je něco jiného ale snaha se počíta. ()

FREEWHEELER

Ty vole, čo ten pako dokáže predviesť za poldruha hodiny je úžas. Televízny seriál bol lepší, no nič to nemení na fakte, že máme pred sebou obrovskú zábavu od Rowana Atkinsona. ()