Animovaný film Asterix a Vikingové je adaptací původního komiksu Asterix a Normané. Příběh začíná, když náčelník vesnice obdrží zoufalou žádost o pomoc od svého bratra v Lutecii. Ten potřebuje, aby se z jeho syna stal pořádný muž a tak jej poslal do galské vesničky. Mladík je nejprve znuděný ze strohosti venkova, tato nuda se však velmi rychle změní, když připlují vikingské Drakkary. Vikingové však nepřišli plundrovat a ničit, ale naučit se novým věcem, jako je například strach. A toho má mladík v sobě dost a tak jej unesou. (SPI Film)

genetique

S veľkými ťažkosťami sa séria o známej Galskej dvojici aspoň priblíži k svojim staromiléniovým predchodcom a už len využívajú staré triky a vtipy, ktoré už sú dávno opozerané. Aj keď príbeh je milý, poučný ako má byť, potešilo len pár dobrých futuristických gagov, ktoré fakt sedeli. Ale klasická anime ma takmer vôbec nesklamala, naopak, klasika tentoraz prebila novodobé výdobytky. 65%. ()

StarsFan

Kdybyste komukoli dali jakýchkoliv pět dílů kresleného Asterixe včetně Asterixe a Vikingů a zeptali se ho, který mu stylem přijde nejvíce vybočující z řady, vsadím se, že jmenuje právě tento. Příběhy tohoto malého Gala jsem v dětství milovala víc než jakoukoliv jinou pohádku a některé díly bych možná ještě dnes uměla citovat od první do poslední minuty zpaměti, ale tohle je skutečně slabota. Běžní Asterixové si s odkazy na kulturu hráli, takže pokud jste si nějaký díl pustili jako děti, mohlo se stát, že všechny ty narážky ("mamá veslovala za Oxford a papá zase za Cambridge") nepochytíte. Jenže právě v tom spojení infantility s "dospěláckou" inteligencí spočívala Asterixova síla. Tady hravost zmizela a místo ní tu máte poštovního holuba s názvem eSeMeSka, metrosexuální hocha a švédskou Ikeu. Té (nepříliš vtipné) poplatnosti době a modernosti je nakonec hodně škoda, protože naděje tohoto Asterixe na nějakou životnost v dějinách času (kterému dítěti za dvacet let dojde, co slovo SMS znamená?) se pohybuje v uzavřeném intervalu nula, nula. ()

NinadeL

Astérix et les Vikings byli můj první animovaný Asterix v kině, navíc je to adaptace komiksového alba Asterix a Normani (1966), které jsem shodou okolností kdysi četla jako pvní z celé asterixovské ságy. Krásná vzpomínka. ()

Trellíno

Hm, fajn. Když si v roce 1994 vzali Asterixe do parády Němci a přivedli na svět příšernost Asterix v Americe, tak jsem si říkal, že už snad ani nemůže být hůř. Po patnácti letech se toho ujali Dánové a podělali to snad ještě víc, než jsem si vůbec dokázal představit (nehledě na moje těšení se po zdejších více než kladných ohlasech). Příběh na úrovni myšlenek pětiletého dítěte (a to přitom předloha Asterix a Normani patří mezi komiksy určitě minimálně do lepší poloviny). Bitky úplně na nic. Humor se jaksi kamsi naprosto vytratil. U moderních a do AsterixoObelixovského vesmíru absolutně se nehodících vložek (téměř taneční party po příjezdu Zničehonixe + hafo dalších hudebních čísel) jsem nevěřícně kroutil hlavou a říkal si, jestli tohle mám vůbec zapotřebí (to se mi přitom druhý hraný maximálně ulítlý celovečerák hodně líbil). Asterix a vikingové je bohužel hodně nedůstojný návrat, který těm nejlepším kouskům (Asterix v Británii, Asterix a překvapení pro Césara) nesahá ani po kotníky. Teď mě napadá otázka, jestli jsem úplně mimo, a nebo vám vážně přijde tenhle paskvil srovnatelný s tím nejlepším, co vzniklo na poli animáků o Asterixovi s Obelixem. Asi by to chtělo trošku soudnosti. Po tomhle zklamání bych si přál, aby snad už ani raději další animáky podle Goscinnyho předloh nikdy nevznikly. Možná jsem hodně přísný, ale za to holt může ta kompletní sbírka všech komiksů, co se tu vedle mě válí v poličce. Uf, maximálně nasr.. odcházím od klávesnice a jdu si pustit jeden ze dvou výše jmenovaných kousků z let osmdesátých a budu se snažit si vsugerovat, že se mi dnešní hodně smutný zážitek jenom zdál. ()

MM_Ramone

Nikdy som nepatril ku nadšeným obdivovateľom týchto kreslených Galských hrdinov. Skôr si už vychutnám filmové spracovanie s G.Depardieu a Ch.Clavierom v úlohách Obelixa a Asterixa. No zopár animovaných častí som mal tiež možnosť vidieť. A toto ich zatiaľ posledné dobrodružstvo s Vikingami sa mi zdalo celkom dobré. Určite som nebol sklamaný. *** ()

Spooner

Pro Asterixe jsem měl vždycky slabost. Stačilo když Obelix snědl pár kanců a společně s Asterixem pobyli pár Římanů, a byl jsem spokojen. Funguje to i po letech, ale zdá se mi že v tomto díle už trochu vyprchalo to původní kouzlo. Ale i tak to bylo prima. ()

Tom_Lachtan

Podařilo se zdařile navázat na původní animáky i na komiksy, sice chybí ta nostalgie která se dostaví u starších dílů, ale přesto patří mezi dobré filmy ()

-bad-mad-wolf-

Ačkoliv takřka vymizel duch tradičních kreslených asterixovek, nemůžu říct, že by bylo tohle pokračování velkým průšvihem. Zasmál jsem se několikrát, nenudil jsem se. To jen za diskohrátky Zničehonixe bych nejradši někoho pleskl po držce smradlavou rybou. Ve výsledku neurážející, průměrný kreslený film, který o stupeň níže od předešlých dílů shazuje důraz na vážně míněnou dobrodružnost a patos, který by slušel filmům úplně jiného studia. Obelixem naštosovaní divočáci na člunu jsou však snad nejlepším gagem na tohle téma v historii série... ()

kinej

Oproti starším Asterixům timuto chybí oduševnělejší fórky. Snaží se refletovat dnešní dobu, různými fórky (SMS) ale oproti sterým dobrým dílům je to jen suché tápání. Na druhou stranu je dobře kreslen a animován a moc hezky se na film kouká. Kombinace kreslené a digitální animace je zajímavá. ()

Jamal

Asterix, Obelix a Zničehonix se zde zničehonic objevili a podnikají dobrodružství do země Vikingů, kteří se chtějí naučit strachem vznášet. Jsem prostě na pohádky, takže za čtyři. ()

Nin

No nevím.. Nejvtipnější Asterix? To rozhodně ne, když si vzpomenu třeba na Dvanáct úkolů... Je to rozhodně "nejmodernější" Asterix, ale ne až tak otravným způsobem jako hrané filmy, spíš až nějak moc často jsou tu narážky na věci z nové doby jako smsky, diskotéky... Ale nic proti, už Goscini do svých komiksů podobné narážky s chutí dával (vzpomínám například na mramoráky), ale všeho s mírou. Animace je poměrně pěkná, nafouknutí původního příběhu není vůbec špatný, ale tak nějak musím pořád myslet na to, že to prostě nebylo dostatečně vtipný. A co jiného má Asterix především být? Doufám, že ta výchovná narážka na Panoramixe "Druide, k čemu vlastně ten strach opravdu je" byla myšlena aspoň trochu jako vtip (připomnělo mi to southparkovský "dneska jsem se toho hodně naučil...") :) (6/10) ()

Cappuccino

Rozmaznaný, moderný, galský chlapec a feministické vikingské dievča. Od začiatku som očakával ich stretnutie a konečné zamilovanie. Nič nového, občas vykrádačka filmových verzií ..ale viete čo? Mne sa to do prdele páčilo. ()

HAL

Mohl to být velice fajn animák pro mladší diváky s lehce klišé příběhem a spoustou dobrých vtípků. Jenže to by Zničehonix nesměl být takový trotl a hlavně kdyby se autoři nesnažili všude procpat spoustu moderních pseudocool kravin. Hudba ala to nejhorší z MTV, taneční kreace jako break dance na steroidech, pták esemeska,.............. bože, ušetřete mě toho :-( ()

Anderton

Staré legendárne animované filmy podarených Galov som nevidel, takže nemám s čím zrovnávať. Môžem ale porovnávať s obtlstlým Depardierom a jeho hranými kolegomi, ktorí ma iritovali omnoho viac, ako neškodné 2D animované postavičky. Film som videl náhodou v telke, a nič podobné nepovažujem za nutné ešte niekedy vidieť. Pre deti to bude ale určite fajn zábava, aj keď v dobe digitálnej animácie je aj to diskutabilné.... ()

Sašenka165

Asterix naplnil všechna moje očekávání a i když je to film pro děti (což tedy opravdu je, nebudeme si nic nalhávat), ráda jsem se na něj podívala. S předchozími animovanými filmy jako byli Asterix a Britové či Dvanáct úkolů pro Asterixe se to však srovnávat moc nedá... bohužel. ()

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč

Rudý Baron, Geronimo a Zlatý Míč