poster

Ivanhoe (TV film)

 • anglický

  Ivanhoe

 • slovenský

  Ivanhoe

Dobrodružný / Drama / Romantický

Velká Británie, 1982, 137 min

 • Jeremiah
  **

  Ó ty svatá prostoto - tak tohle se mi chtělo říci po shlédnutí tohoto filmu. Herecky slabé, dějově nenápadité a nedůvěryhodné, takže své 2 hvězdičky mohu dáti pouze za Olivii Hussey a Sama Neilla, který se mi však více líbil v Merlinovi. Film mne nijak neurazil, ale ani nepotěšil, a podruhé si ho již nepustím - dosti slabé.(24.7.2010)

 • Tomulka
  *

  Mám rád filmy z historie rytíři, čest a sláva. Jenomže film Ivanhoe je až příliž cítit televizí. Tento film je slátanina v některých okamžicích připomínající zpíše parodii. Dialogy a výstupy herců jsou velmi křečovité, nevěrohodné. Velmi mně překvapilo, že jsem viděl ve filmu známé tváře hlavně účast Sama Neilla byla šokem, avšak jako jediný byl schopen projevu hereckého. Nemohu film doporučit.(24.7.2010)

 • Skeevee
  *****

  Nebylo moc filmu, kde bych byla spokojena s adaptaci knizni predlohy. Ovsem tohle je dokonce muj oblibeny. Samozrejme to nedosahuje kvality knihy, ale uznejte, ze kdyz mi ve velice zdarile adaptaci me oblibene knihy hraje meho nejoblibenejsiho knizniho hrdinu jeden z mych nejoblibenejsich hercu...nemuzu nedat ***** =)(6.6.2004)

 • elizabeth_ba
  ***

  Zpracování pojato jinak než to z roku 1952, které jsem viděla krátce před tím. I když jej natočili Britové, působilo na mě jaksi američtěji, nevím proč, ale působilo. Zatím co to starší se drželo hlavní linie, tohle mělo čas na opičky kolem, a tak dostali mnohem více prostoru i ostatní, nejen Ivanhoe a Rebeka. Cením si toho, že se tam Richard nezjevil jako "Bůh ze stroje" ale že se s jeho příchodem naloží mnohem šikovněji a v souladu s románem. Více prostoru rozhodně prospělo rytíři de Bois Guilbertovi (v podání Sama Neila). A také je tady trochu hezčí Rowena, i když i v tomto zpracování jí to Rebeka v podání Olivie Hussey natřela co se týče půvabu na celé čáře. To ke kladům filmu. A teď zápory. Robert Taylor odpovídá mnohem více mým představám, jak asi vypadal sir Wilfred z Ivanhoe, než Anthony Andrews. Hlavním záporákem tentokrát nebyl králův bratr Jan, byl vyobrazen "jen" jako zbabělec nikoli jako intrikánský zmetek, a tak tato role byla svěřena, opět v souladu s knihou, řádu Templářů ( ale proč je oblékli do plášťů křížovníků s červenou hvězdou???). S ohledem na snahu o vedlejší linie příběhu by filmu prospělo více peněz. Celkově na mě toto zpracování působilo možná realističtěji, ale rozhodně ne lépe. Zatím co filmem z roku 1952 jsem byla nadšená, tohle mě sice nijak neštvalo, ale taky mi nic nepřineslo. A nemělo to potřebné charisma. To snad měli jen král Richard a Rebeka...(18.2.2012)

 • nmarca
  ****

  Zpracování, které nejvěrněji odpovídá Scottově romantickému románu (nikoli však historické realitě) včetně všech důležitých postav (a že jich není málo!), kde Ivanhoe je jen pasivní figurou, Židovka Rebeka je daleko silnější postavou než urozená blondýna Rowena a Robin Hood s družinou i šašek Wamba mají své důležité místo.. Prostě romantický film, s příjemným hereckým obsazením a krásnou romantickou hudbou. Je mi daleko sympatičtější než dnes tak oblíbené "demýtizace", které předstírají historické znalosti, ve skutečnosti je nemají a navíc nudí.(26.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace