John Rambo je jedním z veteránů války ve Vietnamu a zakladatelů Zelených baretů. Je v současném civilizovaném světě poněkud dezorientovaný, putuje stopem od města k městu a navštěvuje přátele z války. V jednom městečku narazí na místního šerifa Willa Teasleho. Tomu zrovna nepadne do oka; snaží se ho vypudit, a když Rambo město opouští, nechá ho zatknout pro potulku a uvězní ho. Ve vězení ho zástupce šerifa pro své „potěšení“ ponižuje, což Rambo už nevydrží. „Rozvzpomene“ se na své zkušeností z vietnamské džungle a s jejich využitím uprchne do místních lesů. Šerif zorganizuje výpravu, která má za úkol Ramba najít a přivést zpět do vězení. Jenže Rambo je díky svému výcviku nepolapitelný – a navíc decimuje šerifovy muže jednoho po druhém. Tenhle případ se Teaslemu vymkl z rukou – a navíc vzbudil nežádoucí publicitu. Do městečka tak přijíždí plukovník Trautman, Rambův bývalý velitel, protože on jediný snad může zastavit Rambovu osobní válku… (TV Prima)

64B

Člen Zelených baretů John Rambo se vrací do rodné Ameriky, kde nejenže nenajde žádné své kamarády z Vietnamu, ale ani pochopení u místní policie, se kterou později sehrává souboj, který se snaží vysvětlit marně Trautman místnímu šerifovi. Film se mi líbil hlavně proto, protože to není tak úplně o svalech a zabíjení, ale o bojích a hlavně o příběhu a je zde vidět, jak to tehdá armádní "vyvrženci" neměli lehké. ()

iz67

Je to klasika. Davat ale body za to, ze se clovek musi smat vicemene kdekoli, tak to by asi nebylo spravne. ()

Brano

Nikdy som nebol fanúšikom podobných filmov, pri ktorých jeden muž porazí desiatky ozbrojených chlapou sa mi zdá byť dosť nereálne, nech má aj akýkoľvek výcvik. Rambo je ten prípad, bývali vojak sa vracia domov, kde ho v malom mestečku odsúdi miestny šerif a tým rozpúta bitku. Začiatok sa ešte dal pozrieť, ale prostredná časť bola nesmierne nudná a aspoň že ten záver nebol až taký hrozný. Akurát by som vyzdvihol celkom slušný herecký výkon Stalloneho, bez ktorého by som dal ešte menšie hodnotenie. /55%/ ()

Vojtarr

Jedna z nejlepších rolí Sylvestera Stallona. Dobře vymyšlený příběh, plný akce. Opravdu dobře natočené. Dnes už je to klasika. ()

ac1976

Je to viac ako obyčajný akčný film, ale fakt nechápem z čoho sa kritika liečila, možno im zarezala tá ich ďalšia trauma. ()

Jehan

Neměli buzerovat zrovna tuhle divnou máničku. Klasika a blbina se sešly na návsi a hodily si nůžky, papír, kámen. Vyšel jim kulomet. A dobře tak, poněvadž to bylo jediné myslitelné rozuzlení tohoto pomateného příběhu. ()

knihovna

Policajti jsou zřejmě blbci všude na světě, protože doufat, že v lese zlikviduju nasranýho chlapíka ze speciálních jednotek je stejný jako že sejmu Klička ranou pěstí. Nicméně nápad dobrý, atmosféra skvělá a Stallone je můj oblíbenec, přestože jeho herectví není osňující. Zas to vynahradí skvělým psím pohledem. Takže za 5*. ()

MartinTerran

I tahle to může dopadnout když si šerif zapadákova zvyšuje sebevědomí na nevinných tulácích. Protože se z tuláka vyklube trénovaný a vysoce nebezpečný veterán z vietnamské války dostanou místní poldové řádně na prdel. Akční scény jsou pěkné, ale ten příběh nic moc, takže legendární Rambo jen za 3*. Hodnocení: 62/100. ()

tatopulos

Osamocený jedinec, "ostrov /svalů/ sám pro sebe" bojující proti všem. Síla jedince vítězí. Škoda,že akčnost snímku zvítězila nad psychologií. Pohledy do duše traumatizovaného Ramba byly dobré. ()

mrclTV

OK, čiže vojnovému veteránovi z Vietnamu hrablo v bedni a nevie rozoznať minulosť od súčasnosti. A aby toho nebolo málo, nielen jemu preskočilo, ale drbnutí su aj policajti, čiže de facto všetky postavy vo filme. A navyše nevedia strieľať, aký tradičný nešvár v amerických filmoch. Keby totižto vedeli, film by mal asi tak 20 minút. Veľmi veľmi netradičný protivojnový film, film, v ktorom sa úplne všetky postavy do jednej chovajú s prepáčením idiotsky...a to všetko kvôli tomu detinskému - "oni začali". I záverečný monológ, hlavná myšlienka filmu, resp. jediná - je taký všelijaký. Spomínal som, že vo filme je jedna veľmi lamerská naháňačka? (Inak to opísať neviem, rýchlosť asi 15 kilometrov za hodinu, dva ťukance a koniec je samozrejme explozívny) Je dosť zlá, ale bohužiaľ moje oči videli už aj horšie. K zvyšku akcie nemám výhrady, ale nepohla so mnou PS: Aký mladý Caruso, takmer som ho nespoznal! :D ()

horor2

Měli ho nechat na pokoji v míru a zbytečně do něj nerýpat. Ušetřili by si krveprolití, jenomže my bychom se neměli na co dívat. Ted Kotcheff odstartoval první díl dnes již kultovní ságy o jednom veteránovi, který chtěl jen navštívit přítele a projít městečkem, ve kterém Brian Dennehy dělá šerifa a začne prudit společně se svou bandou vymaštěnců, aniž by věděli, že rozpoutají válku. Paráda :-) ()

Gamekeeper77

Na Rambovi jsem nikdy nijak extra neujížděl, ale nebylo by fér ho kvůli tomu odepisovat, protože něco do sebe určitě má. Vždycky se mi na něm libila ta poctivá a v První krvi ještě nepříliš přeháněná brutalita a neskrývaná sirovost. Do toho skvělej hudební podkres a nakonec se není čemu divit, že se zrodil kult. 80%. ()

PlayEasy

Připravte se na pořádnou akční jízdu s nanejvýš impozantním Slyem a s absolutně deptající hudbou od Jerryho Goldsmitha!!! Tak tenhle akčňák je fakt absolutně skvělý s výbornou atmosférou ať už v divočině či v městečku kde nám šerif trochu připomněl Roda Steigera v Jewinsonově majstrštyku, který nás sice nadchl ještě o něco víc, ale to není žádná ostuda. Sice nějaké scénky, však vy víte:), ale přesto je jich méně než většinou a také je tu mnohem méně chyb a také mnohem více skvělých a luxusních akčních scén, takový trochu lepší Cliffhanger:) 85% Ale T2 má pravdu ten (úplný) konec mohl být fakt ještě o něco lepší, protože brečící Sly - to nikdy nedobadne dobře, ale nevadí. Po delším uvažováním KVŮLI úplnému konci dáváme ty 4*, ale jinak to je tak 4 a 1/2*, to se jen přikloňujeme, musíme... 80% ()

Mkartaylas56

I když jsem od prvního Ramba čekal možná trošku víc, tak to nezapírá fakt, že jde o velmi povedenou akční klasiku, která k mému potěšení nebyla jen a jen o akci, ale značně se zaměřila i na Johnovo psychické rozpoložení, jakožto člověka, který se stále nemůže srovnat s faktem, že už není ve válce a nejde mu zařadit se do civilního života. To bylo navíc podpořeno kvalitními výkony všech herců a skvěle vybudovanou atmosférou a za tohle všechno tedy dávám palec nahoru. 80% ()

Maniax

Viděno po šíleně dlouhý době. Původně jsem chtěl dát 4 hvězdy, ale za tu scénu na policejní stanici a proslov Ramba dávám 5.I v dabingu od Rímského je to síla. ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (více)

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Rambo: Poslední krev

Rambo: Poslední krev

11.09.2014

O pátém dílu Ramba se mluví od roku 2008, kdy čtyřka vydělala 113 milionů dolarů. Její akční scény jsou navíc krvavým etalonem, kterému se následně vyrovnalo jen minimum eRkových filmů, takže… (více)

Nepokoušejte se zabít zabijáky

Nepokoušejte se zabít zabijáky

31.01.2009

Tohle staré filmové pravidlo (Chow Yun-Fat by mohl vyprávět) snad nikdy neomrzí. Přesvědčovat nás o tom bude i Channing Tatum. Ať už si o jeho hereckých schopnostech myslíte cokoliv, hvězda tohohle… (více)