Sydney umí počítat tak možná do šesti, protože víc čísel na kostkách není. Jeho ruce jsou jemně vycvičené na všechny způsoby hazardní hry a v očích mu svítí dolary, sotva se ráno probudí. Rád by předal své zkušenosti někomu mladšímu, a tak začne v hráčském doupěti uprostřed Nevady pořádně školit Johna. Mimo něj se ještě stará o Clementine, mladou a krásnou prostitutku, která se snaží s jeho pomocí poznat tu hezčí stránku života. Jen slepý by přehlédl, že Clementine a John k sobě začali cítit něco víc, než jen přátelskou náklonnost. Jedna láskyplná noc se ale nešťastně zvrtla v otřesný šok, ze kterého bude těžké se probrat. Zvlášť tehdy, když John začne tušit strašné tajemství, které skrývá Sydney. (oficiální text distributora)

Remedy

Celovečerní debut mého oblíbence PTA ještě přirozeně nedosahuje takové vyzrálosti a dějové ucelenosti jako následující Boogie Nights nebo Magnolia, nicméně už zde lze najít zárodky Andersonova vypravěčského mistrovství a zejména ohromně vyvinutou intuici pro výběr herců. Dějově je to něco mezi tarantinovkou a coenovkou, po formální stránce jde o poctivý devadesátkový film s nezaměnitelnou hudbou a atmosférou. [65%] ()

Hennes

První známý snímek P.T. Andersona. Pro mě je to průměrný snímek, ve kterém se mi líbily hlavně herecké výkony. Jackson jako tvrďák není vůbec špatný, Hall zahrál zkušeného gamblera také skvěle. Ona i ta Paltrow jako prostitutka není špatná. Dojem z hereckých výkonů u mě předčil námět. ()

SallyZen

Snímek nabitý tak parádními hereckými výkony, že nevím, který dřív vyzdvihnout. Dokonce i Paltrow mi tu přišla sympatická, což je většinou naopak. 75% ()

roorybacky

Málokdo ví, že film měl původně o 40 minut déle, byla v něm celá další linie zahrnující gamblerské šarvátky Sydneyho a mladého zuhelnatěle humorného P. S. Hoffmana a jednalo se o skutečný epos, který byl jednoznačně nejlepším Andersonovým filmem. Ano, ještě lepším než Punch-Drunk Love! Teď vážně, fakt nechápu proč jsem tomu filmu nedal pětihvězdu, když je to taková pecka. P. B. Hall neuvěřitelně zuhelnatělej wisdomák, C. Reilly klasa jako vždy, Samuel L. Jackson badass motherfucker who have had this with those motherfuckin' snakes on that motherfuckin' plane a okouzlující Gwyneth Paltrow (need to check her out more). Tak nějak jsem prostě čekal po výtečnym začátku nějakej přesvědčivější a hlavně intenzivnější nářez. Je to taková šestáková historka, která hodně rychle uteče, ale moc se toho v ní nestane. Jakožto debut je to nicméně hodně slušný. ()

Topco

Škoda, škoda. PTA debutoval vo vodách neo-noiru ako kopa jeho súčasníkov (Wachowskí, Nolan), škoda len, že to neskončilo lepšie, ako napr. iný lasvegaský neo-noir Cooler (2003). ()

Juto

Pôsobivé, svižné a skoro bezchybné rozprávanie. Napriek tomu, že film nemá, tak dobrý scenár, režisér PTA dokazuje, že je jeden z najlepších režisérov tejto doby. 7/10 ()

AGO

Chytlavý príbeh, ktorý som ale nedokázal prežívať. Určite za to nemôže réžia Paula Thomasa Andersona. Aj herecké výkony boli na štandardnej úrovni. Na vine je scenár, kvôli ktorému som bol pasívny voči dianu na obrazovke a nevytvoril som si vzťah k žiadnej z postáv. Je to skôr čistý priemer, ako 3*. ()

neoBlast

Vzhledem k debutu je suverénní režie Paula Thomase Andersona obdivuhodná (práce s herci a tempem vyprávění), stejně tak výkon Philipa Bakera Halla v hlavní roli také. Jen škoda, že je scénář často jenom dlouhým čekáním, které není kolikrát ani zakončeno uspokojivě. 55 % ()

zigíš

formálně jisté, jako nic (teda, nic od někoho, komu je 26!) obsahově, pravda, trochu neučesané a stylově hledající, hlavně v druhé půli, se to rozpadá až běda (a finále, je už tak nějak z povinnosti) každopádně debut, co už tenkrát jasně naznačil, s kým máme tu čest ()

giovanni3

Kvalitní téma i herecké obsazení jenže postupem času to z pohledu scénáře jde dolů a dolů... Od scény v tom motelu mne to úplně přestalo bavit a i ten velký taj Sydneyho byl sice překvapivý, ale pěkně na ... Průměrné 3z5 ()

Kleki-Petra

Jednoduchý příběh i dobré herecké výkony, ale mohlo to být celkově trochu živější. Nedoporučuju koukat se na tento film v půl třetí ráno, jako sem to udělal já. Usínal jsem. ()

PALINO

Zaujímavý príbeh o mužovi snažiacom sa odčiniť zlý čin, ktorý spôsobil, splieta prvky kasína i krimi. Tvrdá osma láka divákov predovšetkým svojim dobrým hereckým obsadením, z ktorého vyčnievajú najmä menej známy Philip Baker Hall ako Sydney a svinský Samuel L. Jacskon. Celkovo ide skôr o tvrdý priemer a aj preto upadla Tvrdá osma do zabudnutia, ale pozrieť si tento film nie je stratou času. ()

dopita

Pomalu odvyprávěnej film, kterej ale má co nabídnout. Režisér Paul Thomas Anderson vůbec nehejbá s kamerou, film vypráví věcně a relativně jednoduše, přesto mu nedělá problém dosahovat patřičného napětí. Herecký výkony jsou famózní. ()

DannyBoy80

Téma je celkem zajímavé, ale přecejen mi to příjde natočeno docela nudně. A to tam hrají prvořadé hvězdy, perfektní jackson nebo Hoffman a Paltrow. Hlavní postava mi až tak neseděla, možná měl být obsazen někdo charizmatičtější. Škoda toho. Ty procenta tak nějak odpovídají. ()

simply

N americké nezávislé léto na ČT2, se těším už od června. Jsou tam celkem dobré filmy, které by člověk normálně neměl šanci vidět. Bohužel Gambler je největší sklamání, co jsem zatím letos v cyklu viděla. Dlouhý a šíleně nudný film, který nezachrání ani herecké hvězdy... ()