Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman. Přemlouvá jej k účasti na válečné misi, která má za cíl dopravit americké rakety Stinger statečným mudžáhedínům v Sověty okupovaném Afghánistánu. Rambo odmítá, nechce již bojovat... Po čase jej navštíví důstojník Griggs a sděluje mu, že plukovník Trautman byl při akci zajat Sověty a je držen v pevnosti poblíž pákistánských hranic jako rukojmí. To Ramba přesvědčí a vydává se na záchranu svého druha. V pákistánském Pešáváru se vyzbrojí municí a zkontaktuje se s mudžahedíny vedenými Masoudem. Na sovětské základně je Samuel Trautman podrobován krutému mučení brutálním sovětským plukovníkem Zaysenem, aby vyzradil místo dodání raket. Rambo se sbližuje s mudžahedíny a obdivuje jejich statečný boj proti okupantům. Když Zaysen nechá z vrtulníků zmasakrovat vesnici, vrhá se Rambo do boje s plným nasazením a pevným přesvědčením o spravedlivosti svého boje... Ihned zlikviduje pomocí těžkého kulometu jeden z útočících vrtulníků a ještě té noci se obtěžkán municí vydává v doprovodu Masouda a malého chlapce Hamida na záchrannou akci do pevnosti... (TV Prima)

pools

Nemůžu jinak než pět hvězdiček. Rambo tři je přesně to co člověk od žánru čeká - neskutečná řež od začátku do konce. A ten trik s tankem se taky někdy musím naučit... ()

kobejn

Každý má svoji slabost....film, ve kterém je všechno vystupňováno až na nejzazší mez a po technické stránce je to dokonalé. ()

Riddick77

Nemůžu jinak než za 5! Může to být totální nesmysl a hloupost, nicméně to mám přirostlé k srdci. Sly je tady prostě borec největší a ještě bojuje za statečný afgánský lid proti tyranovi z východu. No, dnes by ho tam spíš poslali, aby tomu lidu dal co proto. Tahle série pro mě nemá chybu. Vrchol akčních filmů typu "osamělý střelec proti 100000 nepřátel". ()

aluna

Nebýt Žhavých výstřelů, tak bych se strašně nudila. Skvěle načrtnutá psychologie postav z perfektní jedničky se tady topí ve výbuchách a až béčkový akci. Nejen, že ve dvojce tou fešnou přicmrndávačkou zruinovali ryze chlapskou záležitost, kterou se Rambič zdál být, sem museli nacpat ještě dítě. Skoro-závěrečná kopačka s votočkou ale stála za to... ()

Orlau32

Toto je absolutně překombinována hrůza. Nemyslím výkon Sylvestra, ale myšlenka scenáře. Ukazovat a ostentativně připomínat válku v Afghanistanu (o které věděl scénarista prd jako my všichni) je přece jenom hloupá odvaha. Rusové "řádili" v Afghanistánu a Amíci ve Vietnamu. On to tam vlastně Stallone i připomíná v jedné akci. JInak slabý odvar z vyvařeného čaje.2*. ()

raimi

Tak tohle jsem potřeboval. Řval jsem jako šílenec, smál se jako blázen, mé nadšení neznalo mezí!!! Testosteronová jízda, kde ženy nemají místo a zbraně mají zatraceně velkej kalibr. Jako bonus drsňácký hlášky Johna Ramba a hudba Jerryho Goldsmithe. Proč už se takový bijáky skoro nedělají? ()

gogos

Toto pokračování opravdu nepatří k nejlepším. Je to brutálně přehnané... Na vlebloudech proti obrněným vozidlům... to je opravdu moc. Film má ovšem i mnoho světlých stránek... Jako samstatný film by to nebylo špatné, ale jako pokračování Ramba je to dosti průměrné. 3 hvězdy a koukej Sly, že ve čtvrtém díle se předvedeš v lepším světle!!! ()

Makky

Poviem pravdu, čakal som väčšiu blbosť. Je pravda, že ukončenie série ramboviek týmto dielom nebolo najvhodnejšie, preto aj Sly učinil posledný krok a oživí Johna Ramba ešte raz. Som zvedavý... ()

slunicko2

Šípem proti vrtulníku. 1)  Jakž takž zajímavých je prvních padesát minut. Pak se film zvrhne v nekonečnou bojovou akci._____ 2)  A přesto dávám dvě mudžahedínské hvězdičky. Nenudil jsem se, ani jsem nechtěl přetáčet. Sám jsem překvapen. ()

topi

Totální klasika a pořádná akční řezničina!! Na Blu-ray v DTS je to pořádnej mazec! Výborný ukončení filmu jsou titulky, kde se píše : " Tento film je věnován chrabrému Afgánskému lidu. " Hahaha a teď se to tam mezi něma a Amíkama maže hlava nehlava. ()

movieband

Pro mě je to nejslabší, ale pořád dobrý díl. Vcelku mě v tomhle díle štve ta Rambova neporazitelnost (spoiler - závěr, kdy byl tank proti vrtulníku - konec spoileru) a i když tady nadávám na tu jeho neporazitelnost, tak zrovna tahle scéna se mi paradoxně z filmu líbí asi nejvíc. Akce je tu nepřetržitá a celkově je tenhle díl dost dobře natočený a je to pořád solidní akčák. Charakter Johna Ramba se mi moc líbí a díky Bohu za to, že jej hraje zrovna Stallone. 70% ()

Hadža

Videl jsem ho jako prvni,tudiz je pro me nejlepsi.S otevrenou pusou jsem ziral,jak se jeden clovek dokaze postavit armade! ()

stration

Nejsvalnatější a nejakčnější Stallone. V době, kdy se film dostal do kin už Rusové v Afgánistánu nebyli, ale to nevadí. Rambo v tanku se svým zarputilým výrazem to vynahradil. ()

Derek

hmmm, z ramba 3 mám najrozpačitejšie dojmy. opäť je to dosť nerealistické, ale postráda to kúzlo prvých dvoch častí, lebo tvorci pridali viac na brutalite. jednoznačne najslabšia časť, ale stále obstojná akčná “řezba“. z povodnych dvoch hviezdiciek upravujem na tri. s odstupom casu mi to pride az komicke (hlavne trutmmanovi preslovy o udatnych afgancoch a ako si nedaju od rusov nic pacit a americania to vedia tak ich nebuzeruju, nech si to bush pozrie a vsadim sa ze stiahne vsetkych vojakov do posledneho z afganistanu:-). ale niektore casti vo mne vyvolali prijemne mrazenie v chrbte (hlavne tank vs hind, rambo na koni a do toho ta genialna hudba)!!! ()

salalala

Tak trochu oběť svého megalomanství. Na třetím Rambovi je vidět obří rozpočet, který do něj byl investován, protože od počátku vypadá velkolepě a tři čtvrtiny stopáže tvoří obrovská akce. Peter MacDonald viditelně neřešil příběh, který je vskutku jednoduchý a je jen pouhou záminkou pro onu akci. Ta je natočena solidně, někdy je dost zábavná a některé záběry jsou nápadité, nicméně je jí opravdu hodně, což je trochu kontraproduktivní, protože velmi brzy se vůči ní divák stává apatický a nevychutná si ji tolik, jak tvůrce zamýšlel. Film jako takový má blízko komiksovému podání, protože Rambo už je totální übermensch a přežije úplně všechno. Oproti předchozímu dílu, který byl extrémně seriózní, se v tomto objeví náznaky humoru a několik vydařených hlášek, což je jedině dobře a přece jen tím probleskuje určitý tvůrčí nadhled. Stallone odvádí naprosto standardní výkon, milovníky série pak nepochybně potěší, že je tu více Richarda Crenny, který se dostává i do akce, na druhou stranu tu ale je nejslabší záporák z celé série, protože Marc de Jonge postrádá charisma a děsivost a je trochu toporný. Rambo III je závan nostalgie, který možná pro modernějšího diváka bude snesitelnější než druhý díl, protože lépe vypadá a je více akční a řeší se v něm toho naprosté minimum. Navíc se v závěru objeví ono slavné a dnes už ironické věnování. 60 % ()

Colonist

"Kdo je podle vás ten chlap? Bůh?" - "Ne, bůh by měl slitování. On ne." V porovnání s jedničkou je tento díl brak, oproti dvojce je také dosti slabší, ale na slabé tři hvězdičky to ještě dá. Tohle už je čistokrevný blbý béčkový akčňák s laciným scénářem, kde se u každého druhého dialogu musíte křenit, jak je pitomý. Prvních 40 minut je naprosto příšerných, ukecaných a hlavně nudných, ale pak se konečně rozjede akce, která je sice vážně přehnaná, ale dokáže pobavit. Rambo zde navíc poměrně slušně hláškuje. V prvním díle toho moc nenakecal, zde dokonce hází vtípky. Povedené momenty se ve třetím Rambovi najdou a s vypnutým mozkem jsem se v té druhé půlce docela bavil. Hudba Jerryho Goldsmitha se opět povedla, ale přišla mi oproti předešlým dvěma dílům trochu slabší. "Fuck 'em!" ()