Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman. Přemlouvá jej k účasti na válečné misi, která má za cíl dopravit americké rakety Stinger statečným mudžáhedínům v Sověty okupovaném Afghánistánu. Rambo odmítá, nechce již bojovat... Po čase jej navštíví důstojník Griggs a sděluje mu, že plukovník Trautman byl při akci zajat Sověty a je držen v pevnosti poblíž pákistánských hranic jako rukojmí. To Ramba přesvědčí a vydává se na záchranu svého druha. V pákistánském Pešáváru se vyzbrojí municí a zkontaktuje se s mudžahedíny vedenými Masoudem. Na sovětské základně je Samuel Trautman podrobován krutému mučení brutálním sovětským plukovníkem Zaysenem, aby vyzradil místo dodání raket. Rambo se sbližuje s mudžahedíny a obdivuje jejich statečný boj proti okupantům. Když Zaysen nechá z vrtulníků zmasakrovat vesnici, vrhá se Rambo do boje s plným nasazením a pevným přesvědčením o spravedlivosti svého boje... Ihned zlikviduje pomocí těžkého kulometu jeden z útočících vrtulníků a ještě té noci se obtěžkán municí vydává v doprovodu Masouda a malého chlapce Hamida na záchrannou akci do pevnosti... (TV Prima)

Aleee89

Rambo taky nebude patřit mezi mé oblíbené filmy, ale jako filmový fanda jsem se rozhodla sérii zkouknout a ohodnotit. Nijak mě to ovšem nenadchlo, Sylvester není nijak skvělý herec, spíš je neherec, po relativně slušné jedničce a dvojce se na mě vyvalila nudná a blbá trojka a nemíním cokoliv odpouštět. Je to vcelku kravina, na kterou se už nepodívám. Nuda, trapnosti... Co víc si přát? ()

Fanucci

Strašná propaganda...Tento film věnujeme hrdinnému afghánskému lidu. Vzhledem k současnému dění ve světě mě tento závěr dost rozesmál:-) Jedna hvězda za zábavnost idiotského scénáře. ()

Parlay

Na Johna je dle mého názoru ve zdejších komentářích házeno až příliš špíny. Jasně, přátelení se s afghánskými hochy Rambovi nesluší a je to děsná antikomunistická agitka, ale přesto... Pokud divák řekne realitě sbohem, tak se bude královsky bavit. Vždyť Johnův supermegaluk dokáže vyřídit i obrněné tanky, transportéry a helikoptéry :-) Základem je oprostit se od hledání jakékoli hlubší myšlenky... ()

fmash

Rambo už v trojce není co býval, smutný kukuč už je jenom do počtu, chybí tu skuteční či domnělí zrádci z vlastních řad, voják si našel kamarády, jelikož mu na životě nezáleží a dobře tahá kozu. Afghánci jsou mazaní jako Afghánci, Rusáci jsou svině, Stallone už nemluví o zábavě se špetkou vzdělání, ale jenom o zábavě (potud nic proti). Nezmíní se ale o nechutné agitce politruckého stylu, která má navíc tu smůlu, že už ji asi dobrovolníkům při náboru nikdo nepouští, protože by se adepti mohli zamilovat do „statečného afghánského lidu“, jak praví věnování filmu. Proti statečnosti taky nic, ale proti pokrytectví, se kterým i dříve nenávidění byrokrati kopou s námi za spravedlnost, to bych něco měl. A proti Trautmanovým do nekonečna opakovaným prorockým hláškám o nezastavitelném Johnovi mám averzi taky. No nic, dejme tomu za dvě. ()

dyfur

...už slabšia časť ako prvé dve,ale stále S.S. v plnej forme a je to pozerateľné (prežijem i to ako Rambo cvála na koni medzi tankami....nno povedzme....) ale neviem či Rambo bojoval s tými ......a pomáhal tým správnym.... ()

SonG

,,Obklíčit si škrtám".....tak a to je snad jediná dobrá hláška ve filmu.....Stallonův drsný ksichtík už není tak drsný jako ve dvojce nebo jedničče, ale pořád je to místy zběsilá jízda, která je ovšem nejslabší ze všech dílů(včetně toho nového) ()

ilemas

Všechny Ramba můžu vidět stále dokola, dosud neomrzelo. Je to dáno vynikající kamerou, dnes už se tak akčńáky netočí. Vypnout mozek a bavit se. ()

Maddlis

Tak tady už hodnocení neni tak vysoký, protože oproti předchozím dvěma dílům trochu polevila atmosféra, nicméně pod 3 hvězdičky nepůjdu, protože to je prostě Rambo. ()

lekr

Bezpochyby nejslabší díl Ramba!! Povedené akce, výbuchů, stříleček a pěstních soubojů je v něm dost. Vůbec by mi jako jiným nevadilo, kdyby se Rambo změnil v akční a notně bezduchou střílečku, ostatně tak jsem na něj taky zvyklý, a tři hvězdičky dávám spíše proto, že se jí nestal. Hlavní hřebíček do rakve si totiž zatloukl sám Slye, a to když do scénáře připsal postavu malého kluka, který neustále Ramba pronásleduje a chce mu pomáhat se zabíjením. To Ramba staví do role mentora téměř s otcovskými rysy, což bohužel jasně dokazuje že Rambo má duši a není jenom strojem na zabíjení, za kterého ho od jedničky až do poloviny tohohle dílu vydávali. A to je chyba!! U jakékoliv jiné filmové postavy by to bylo jednoznčaně plus, ale u Ramba je to jednoznačně mínus. Slyova postava tím hrozně změkla a on to pak nakonci ještě kreténský přizná. Fakt nevím, co tím sledoval, když do scénáře napašoval tyhle rodinné hodnoty a snažil se filmu aspoň trochu dát pacifistické poselství. A Stallone je podle mě dost inteligentní na to, aby mu bylo jasný, že filmu s takovýmhle kultem to jednozančně uškodí. A dalším kiksem je závěr. Nevadilo by mi, že Rambo vyzabíjí celou armádu sám, tak to mám dokonce rád, ale ten úplný závěr, ve kterém přijednou na pomoc povstalci na koních a bojují proti helikoptérám a tankům, no nezlobte se na mě, takováhle blbost se dlouho nevidí!! A i když oproti jiným Stallonovým sračkám je to ještě pořád dobrý film, přesto je to však v zásadě jen průměrný akčňák A to je u Ramba škoda!! ()

Martin741

Rambo 3 sa odohrava v roku 1988 a ma za ulohu .... ale treba naozaj pokracovat? Scenar predsa vsetci pozname.... Takze zas a od nuly. Ano, je tu urcita naivita Johna Ramba, ano urcite sceny su dementne a aj rozhovory posobia po 24 rokoch dementne. Je tu vsak jedno velke Ale. Ak sa na film Rambo 3 pozerame z uhla pohladu sucasneho roku a sucasnych udalosti, musime vo vire udalosti poslednych 2 desatroci dat filmu maximalne 50 %. Ale ak sa pozerame na film, pribeh a scenar z uhla pohladu roku vzniku /1988/ dostaneme perfektny akcnak, s kopou akcie, vybornymi prestrelkami a vybuchmi. Ja tento filmecek hodnotim vysoko z 2. uhlov pohladu. 1. Uz spomenuty 2. uhol pohladu : Rocky a Rambo su idealy mojho detstva. Pochopte, nemozem dat nizsie hodnotenie, 90 % ()

Figu

Sly do třetice a do třetice na jedničku! I když teď už to nebude jednička s hvězdičkou. Druhým dílem si nasadil příliš vysokou laťku a Afgánistán mu nesedí zdaleka tolik jak Vietnamská džungle. Namísto lesů zde pobíhá po písku, hlíně a skalách, namísto asiatů padaj hlavy rusákům a namísto šikmooké mongolky se tahá s mrtvou ovcí na koni... Na tom filmu nejvíc miluju scénku v jeskyni! Nicméně do roku 2008 je Rambo druhá nejlepší akční trilogie všech dob!!! 85% ()

rakovnik

Třetí Rambo je těžká propaganda a reakce USA na studenou válku, vedenou nepřímo v Afghánistánu. Každopádně John je pro mě akční hrdina a tento film je klasický akčňák s přímočarým, jednoduchým a jasným dějem. Pro mě v dobrém bezduchá akční oddychovka, tedy až po hrozném úvodu, kde vychvalovali tvůrci ubohé džihádisty a také s přesvědčením, že v akčních filmech nesnesu dětské hrdiny. Docela by mě zajímalo, jak se na tento film dívá američanům dnes, po Usámovi a Talibanu. "První američan, zajatý v Aghánistánu, který přijel místní kmeny zásobovat americkými raketami Stinger pro zaníjení Sovětů, kteří ten prostor ovládají již 5 let." Spolu se slovy Trautmana, že místní lid nejde zotročit, to dnes zní absurdně... ()

Rocky88

Tak, jak byl Rambo nesmrtelný ve dvojce, je tady ještě nesmrtelnější. I když je akce místy opravdu výborná, je vyvedená až do absurdity. Sly tadu už nedělá nic jiného, než že jen vystavuje své naleštěné svaly. Stále se ale jedná o lehce nadprůměrné béčko. Operace penetrace třískou je lekce chlapáctví. ()

Jino

Sice je to nejhorší díl série, ale Sly tady vypadá nejlíp ze všech (teď už můžu říct) čtyř dílů. Dvojka byla pro mě záživnější, už jen prostředím - džungle mě vždycky přitahovala víc - možná je to tím, že jsem z opice nebo fakt nevím. ()

shyster

Jako malého kluka mě tento film minul, takže moje hodnocení (narozdíl od Comanda, Ramba 2 a dalších) je odproštěno od nostalgie. I tak ale jsem byl sám překvapený, jak mi tento film sedl. Ano přiznávám, že to je slušná agitka (hlavně z dnešního kontextu), ale i tak slušný akčňák 80.let. ()

O´Neill

Námětem rozhodně nejlepší díl série, ale pal to čert - byla tam akce, bylo tam napětí, opět úžasná hudba i skvělý Sly a já se prostě bavil. Více k akční řezbě nepotřebuju. Naposledy sledováno 7.4.2012 v rámci 6ti hodinového maratonu s kamarádem (uživatel Rayl). ()