Flego

Neholdujem ani káve ani cigaretám, ale občas si dám trochu "ujetý" filmík, ktorý sa nehraje na nič, len si tak pláva na celuloide a roznáša vôkol seba pohodičku. Minipoviedka Bratranci bola úžasná, Steve Coogan a hlavne Alfred "Albert" Molina nemali chybu. ()

poz3n

Jak mě Jarmusch nadchnul Mrtvym mužem, tak teď mě zas hodně zklamal. Většina těch kraťasů mi přišla o ničem a já sem se akorát nudil. Bylo pár světlech vyjímek, především ,,Cousins?,,. Ale jinak zklamání. ()

MM11

Buďme za podobný počin vděční... Nechci spekulovat, jak moc je zde užitý styl Jarmuschův, kýmsi inspirovaný či nápaditě rozvíjený. Pro mě je podtsatné, že má punc dneška, současného pohledu umělce na skutečnost. V době, kdy se móda i kultura zdá být prefabrikovaná, mi tento povídkový soubor přijde daleko více podstatný než poctivě míněné retro vlny. Nevyrovnanost je nutná věc a souvisí také s tím, že Jarmusch má široký záběr. Subjektivně bych žádnou z povídek neoznačil za nevydařenou, byť já (i pro sebe nečekaně) inklinoval spíš k těm, co opouštěly nejzašitrější pajzl. Je to čistě o osobních preferencích (výjimkou jsou mí oblíbení The White Stripes, poněkud tápající). Hudba patří k postavám víc než konkrétní náladě, což se nejlépe ukazuje při „hře velkých“ Iggyho a Waitse. Kdo vidí samostatně přichází o okaté můstky mezi epizodami, nehledě na to, že ustálenost pojí a vytváří ten pravý uvolněný pocit. ()

HellFire

Vubec sem neveril, ze film zalozeny jen na tom, jak si spolu lide povidaji u kafe a cigaret muze vubec byt nejak dobry. Sice je zde par prumernych podivek, ale najdeme tu take par vyjimecne dokonalych. ()

Xeelee

SMOKESCREEN INC. PRESENTS: Těšilo mě?: Kafe, cigára, zubař a kofeinový nanuky. Hrají: Roberto Benigni, Steven Wright ***** | Dvojčata: Hrají: Joie Lee, Cinqué Lee, Steve Buscemi **** | Kdesi v kalifornii: Hrají: Iggy Pop, Tom Waits ***** | Hřebíčky do rakve: Hrají: Joe Rigano, Vinny Vella, Vinny Vella Jr. ***** | Renée: Hrají: Renée French, E. J. Rodriguez ***** | Žádný problém: Hrají: Alex Descas, Isaach De Bankolé **** | Sestřenky: Hrají: Cate Blanchett, Cate Blanchett, Mike Hogan ***** | Jack ukazuje Meg Teslův transformátor: ROFL Hrají: Jack White, Meg White, Cinqué Lee ***** | Bratranci: Ne, nechám si ji na potom. Hrají: Alfred Molina, Steve Coogan, Katy Hansz ***** | Delirium: Sophiiny děti dostaly chřipku. Předepsal jsem jim nějaký bylinky. Hrají: GZA, RZA, Bil Murray ***** | Šampaňské: Hrají: Bill Rice, Taylor Rice **** | RESPECT TO: NIKOLA TESLA, OTUS BLACKWELL, JUNIOR PARKER, ELVIS PRESLEY, JESSE GARON PRESLEY, LEE MARVIN, HENRY SILVA, GIANT ROBO, HECKLE & JECKLE, ABBOTT & COSTELLO, VIVIENNE WESTWOOD, SPIKE JONZE, SPIKE LEE, SAM MENDES, PT ANDERSON, MICHAEL WINTERBOTTOM, HAROLD RAMIS, GARY GOLDBERG, GHOSTFACE KILLA, OLD DIRTY BASTARD and THE ROCK BAND TESLA ..in a way.. LONG LIVE JOE STRUMMER! ()

Othello

Celkem pěkně náám předvedl Jarmusch, jak nevést dialog. Některé skeče skvělé, ale některé zas úplně o hovně. S cigaretou a kafem v ruce však musím dát 4 hvězdy -) ()

Sawy

Pohodička.Fakt že jo.Když jsem se jednou neměl na co se dívat a v televizi dávali tohle,říkal jsem si proč ne?Natočil to Jarmusch,hrají tam super herci,tak se na to podívám.A musím říct,že mě to dost dobře naladilo a potěšilo.Tak půlka povídek je sice víceméně zbytečných,ale to je problém,kterého se povídkové filmy prostě nikdy nezbaví.Někomu se líbí tohle,někomu zas tamto.Mě osobně nejvíc dostal Bill Murray závislý na kofeinu v povídce Delirium a Iggy Pop s Tomem Waitsem Někde v Kalifornii.A dvojice Cousins a Cousins? je taktéž brilantní.Zbytek už jsem sice zapomněl,ale za tyhle čtyři geniální skeče dám za každý jednu hvězdičku.Tak a jdu si dát kafe. 80 % ()

Richie666

Čekal jsem od toho mnohem víc. Většina povídek spíše nudí nežli baví, a i v těch lepších Vám musí nejprve sednout styl humoru... ()

Shaqualyck

Coby vysloužilý kavárenský povaleč mám pro nadměrnou konzumaci těchto (ne)přátelských alkaloidů jistou slabost. Kofeinově-nikotinový mikrokosmos je svérázným světem sám pro sebe a Jim Jarmusch předvádí, že pozorovat ho očima nezúčastněného diváka může být stejně zajímavé jako snažit se přesvědčit namyšlenou filmovou hvězdu o nepravděpodobném pokrevním příbuzenství (tandem Molina-Coogan mě v povídce „Bratranci“ málem sestřelil ze židle). Inu, není nad hovory o ničem odehrávající se nad jedovatými lahodami. ()

Jansen

Po třech krátkometrážních filmech ze série Káva a cigarety se Jarmusch rozhodl dotočit další kavárenské kraťasy a vytvořit celovečerní povídkový film. Kafe a cigára je pohodová série krátkých filmů, kde se pije káva a kouří cigarety. Dokonale nainstalovaná scéna, neuvěřitelně bizardní setkání, situace a rozhovory. Pro někoho je to možná málo, ale nebyl by to Jarmusch, aby nepřidal ještě něco navíc. Možná je pravda, že to Jim dělal více méně pro sebe, ale kdo chce, ten tam najde spoustu odkazů, narážek, jinotajů a kdoví čeho ještě dalšího. Neříkám, že jsem všechno pochopil, ale když už jsem na něco přišel, tak jsem z toho měl sakra dobrej pocit. Neskutečné je, s jakou lehkostí nechává Jarmusch střídat pozice a postavení zúčastněných debatérů. Přesně takhle ho mám rád. Nezávislej Pan filmař. ()

ScarPoul

Kafé a cigara je prepletanec rôznorodých charakterov, ktorý väčšinov rozoberajú úplne nepodstatné veci, ktoré ale nakoniec vyústia do krásneho kontrastu medzi danými charaktermi a svojím špecifickým spôsobom nám začnú byť povedomé aj keď sú aplikovateľné do určitých sfér záujmu - Tesla. Jim Jarmusch je skrátka kúzelník na poli nezávislého filmu. Tí pozornejší, tu ľahko objavia narážky na Jimove predchádzajúce filmy, dokonca pár scénok sa odohráva na miestach, kde sa odohrávali jeho filmy. Vystupujú tu postavy, ktoré vystupovali v jeho predchádzajúcich filmov a rovnako aj kameramani a hudba, ktorá je ako obvykle úžasná. Jediná výčitka smeruje k tým pár poviedkam, celkovo boli tri, ktoré neviedli nikam a nemali vlastne ani čo ponúknuť a postrádali typickú Jarmuschovskú krásu, ostatok bol ale fantastický, okrem úžasnej poviedky Somewhere in California je tu ešte dvojica poviedok - Cousins. a Cousins?, ktorú krásne ukončuje Delirium. A ako taká čerešnička na torte Champagne. Veľmi sa mi to páčilo a krásne som si to užil. Dokonca sa mi vyslovene chcelo sadnúť si do podobného ošarpaného podniku, zapáliť si cigaretu a objednať si kávu. a asi to aj tak spravím. ()

Iggy

Celkově dost nevyvážený film, u kterého jsem se místy docela nudil. Ale některé slabší epizody jsou vyvážené několika skvělými. A to nemluvím jen o Někde v Kalifornii s Iggym Popem a Tomem Waitsem! :) Skvělý je taky Steve Buscemi s historkou o Elvisovu dvojčeti, Bill „Groundhog-Day, Ghostbustin'-ass“ Murray s kávovými nanuky, nebo bratranci? Alfred Molina a Steve Coogan, o kterém jsem v době, kdy jsem film viděl, v životě neslyšel. Myslím, že měl Jarmusch ke třem starším epizodám dotočit už jen tak tři, čtyři a nechat celý film kratší, ale nabitější. ()

maseer2

bohužel šíleně nevyrovnané - některé rozhovory byly téměř geniální (třeba hned ten první), ty ostatní mi ale přišly jen jako taková výplň, která měla za úkol natáhnout stopáž aspoň na tu hodinu a půl.. na druhou stranu mě potěšilo obsazení Iggyho Popa a Billa "motherfucking" Murraye, ale celkově jsem od tohoto filmu prostě tak nějak čekal víc, než jen klábosení a pokuřování nad šálkem kávy.. "Víš, krása toho, že jsem skončil, je v tom, že si teď klidně jednu můžu dát, protože jsem toho nechal." ()

bouncer

Já vím, že už některé povídky z tohoto filmu byli vydány dříve a ty novější zase nejsou tak dobré...ale já jsem se u tohoto filmu citíl přesně jako u kafe a u cigára. Taková pohodička si podle mě zaslouží 5*. ()

Hwaelos

Škoda takové kvalitativní nevyrovnanosti. Těšil jsem se na Toma Waitse a zrovna jeho povídka je jedna z nejbanálnějších z celého filmu. Nicméně střípky s Blanchettovou nebo Molinou si rád pustím znovu. A závěrečná meditativní povídka je určitě jednou z nejlepších životních bilancí, co jsem měl možnost na plátně vidět. ()

Terva

1 - TĚŠILO MĚ? CITÁT - Já rád kafe. Co vy?........ Scéna s přesedáváním je celkem podivná a možná i trapná. (zde se kouří Camelky) 2 - DVOJČATA. CITÁT - Já balený cigára nesnáším. Dialog o Elvisovi v podání Steva Buscemiho je geniální. (Zde se kouří Phillip Morris) 3 - KDESI V KALIFORNII. CITÁT - Budu ti říkat Jime nebo Igy. Tento příběh je hlavně o cigaretách. Když už nekouřím, můžu si jednu dát. (zde se kouří Marlbora) 4 - HŘEBÍKY DO RAKVE. CITÁT - Proč pořád hulíš to svinstvo??!!...................... (zde se kouří Marulky) 5 - RENÉE. CITÁT - Slečno mám vám dolít kávu?......... Asi nejhorší a chvilkama i trapná povídka. (zde se kouří Marlboro Light) CITÁT - Pardon, promiňte........ 6 - ŽÁDNÝ PROBLÉM. CITÁT - Všechno je O.K............ (zde se kouří Camel Light) 7 - SESTŘENKY. CITÁT - Dvojité kafe a mléko........ Cate Blanchet je prostě boží. (zde není vidět značka cigaret) 7 - JACK UKAZUJE MEG TESLŮV TRANSFORMÁTOR. CITÁT - To je jako ta rocková kapela Tesla?.......... Krátká a nedodělaná scéna. (zde se kouří Ditroitky) 8 - BRATRANCI. CITÁT - M-O-L-I-N-A ano, ten herec....... Povídka ve které se sice kouří, ale pije se čaj místo káfe. (Zde se kouří nějako francouzské cigarety) 9 - DELIRIUM. CITÁT - RZA, stebe je teď doktor, nebo co?.............. Zde se pije čaj, ale Bill Murray pije kafe rovnou z konvice. (značka cigaret se nedá přečíst) 10 - ŠAMPAŇSKÉ. CITÁT - Ztratil jsem se světem kontakt........ Poslední povídka je celkem smutná. (zde se kouří balené cigára) Celek se pak odráží v různém dialogu na stejná témata. Jako celek to působí velmi pohodově. ()

villon17

Nebejt těch známejch herců a !! Iggyho Poppa !! dala bych 2, pže to bylo uplně o ničem a navíc nuda. Jedinej joke byl právě s Iggym, když se bavili, jak přestali kouřit, a právě proto si můžou jedno dát:) Navíc asi všem kuřákům mluvili z duše, pže přesně víme, co dělá kafčo a cigárko...Jo eště jedna věc se mi líbila, a to, že to nebyl jednolitej film o ničem, ale víc scének o ničem, takže než sem dospěla do fáze, že už to nevydržim a vypnu, začala nová scénka. ()

Skrk

Další povedené dílo Jima Jarmusche. Některé povídky byli celkem nudné, ale těch dobrých bylo víc. Podle mě nejlepší povídka byla "Bratranci" a ta povídka s Cate Blanchett - nepamatuju si už název. ()

Hvězdně obsazená zombie komedie

Hvězdně obsazená zombie komedie