ThePaul

Hrôza, des, strašné scény, smrť som priam ja sám cítil na jazyku a zo zatajeným dychom som sledoval čo sa stane, a v hlave - hlava sa šla zblázniť... toľko depresie, strachu a napätia, ktoré sa dalo priam krájať som už dlho vo filme nezažil. Hotové vietnamské peklo. ()

Desmi

Zajímavý válečný film, který na svůj žánr není zas tak brutální. Pár mrtvol tam bylo, ale ne moc. Za to dávám hvězdu navíc. Hlavní herec podobný Charlie Sheenovi odvedl fakt dobrou práci. Sežral jsem mu všechno. Jediným problémem Apokalypsy je podle mne její délka. Sedět u filmu dobře přes 3 hodiny je prostě moc. Na druhou stranu v tom táhlém příběhu alespoň člověk pochopí myšlenkové pochody vojáků a dokáže film vstřebat. Doufám, že toto vysvětlení by mi nabídl samotný režisér, protože jinak bych snímek musel hodnotit jako průměrný, a to by si ASI nezasloužil. =) ()

bmx6

DOKONALOST,GENIALITA.Když jsem se na Apokalypsu díval poprvé nevěřil jsem vlastním očím na co se to vlastně dívám.Byl jsem z toho hodně zmatený a nevěděl co si o tom mám myslet.Bylo mi z toho nějak těžko.A věděl jsem,že na toto nikdy nezapomenu.Po nějakém čase mi to nedalo a podíval se znova.No a zjistil jsem,že mi uteklo dost informací,které jsem při prvním shlédnutí nestačil vnímat.Potom jsem si začal film pouštět stále častěji a teď po nějakém patnáctém shlédnutí si dávám tento válečný film hrdě jako TOP 4.Je to sice válečný film,ale válku tu přímo neuvidíme,ale budeme jí vnímat všude okolo nás.Pokaždé mě film zhypnotizuje.(ano pokaždé se mu to podaří)Velice obdivuju Coppolu za toto mistrovské dílo.Nemůžu si pomoct,ale mám Apokalypsu o něco radši než Kmotra.Miluju úvodní scénu s písní od The Doors- The End.A miluju píseň Satisfaction.Prostě hudba je tu výborná.Užívám si nálet vrtulníků na vesnici za doprovodu Wagnera.Robert Duvall jako nadšenec do surfování a jako pohodář se mi moc líbí.Martin Sheen jako kapitán Willard se mi taky moc líbil.Zaujal mě i Dennis Hopper.Užívám si tu hrůzostrašnou plavbu.Potěšili i Playgirls.Vcelku byly hezké.Jsem strašně rád,že je ten film tak dlouhý,tak jak je.Jediné,opravdu jediné co mi přišlo trošku zdlouhavé,tak byl rozhovor s francouzi.Líbí se mi kouření cigaret značky Marlboro a pití alkoholu Martell.(mám nějaký flašky spousty let starý po dědovi a jedna z nich je právě ta co tu pije Martin Sheen a to taky potěší)No a na závěr přichází Marlon Brando jako šílený americký plukovník Walter E.Kurtz ,který se pohybuje ve tmě.(naprosto magické)A začínají rozhovory o filozofii války a lidstva.A to je právě ze všeho nejvíc magické a úchvatné,že mě to pokaždé donutí se nad tím zamyslet.V hlavě se mi po každém shlédnutí vybaví HRŮZA,HRŮZA. ()

SNCF

Prostě jeden velkej, obrovskej "roadmovie" Trip do šílenosti lidského bytí uprostřed surfujících kavaleristů, malarických komárů a Vietcongu. Nezapomenutelné, nezaměnitelné... Ani si nevšimnete že vám to zabere 3 hodiny... ()

kolly13

Geniální film. Má vše, co má válečné drama mít. A kdo čekal více akce, krve a bolesti, ať si to pustí znovu a pořádně poslouchá. ()

mokrasek

Film hodnocený v superlativech byl pro mě sklamáním. Vyjukaný Marlon Brando byl jako nakládaná okurka, když jí strčíte do pusy a suchou jí vyplivnete ven. Zamýšlel jsem se nad chodem myšlenek tvůrců filmu, ale nebylo mi to nic platné. Jak se říká, kde nic není, ani smrt nebere. ()

Edgerton

Geniální dílo, jehož sledování je pro mě ale procházkou peklem. Nicméně útok vrtulníků za zvuků Wagnera, to z hlavy jen tak nevytluču. :) ()

albytch

Konec mě trošičku zklamal , proto 1 hvězda dolů...Nevím čim to bylo, ale nějak se mi sevřel žaludek při sledování a pořád sem si tak říkal, že to co vidím se mi snad jen zdá...je to úplně o něčem jiným než ostatní filmy o válkách...doporučuji, protože je to nechutarna, ! ()

unclejack

Takže Apokalypsa Francisa Forda Coppolu. Možno je dobre že som k nej pristúpil až po videní Krstných otcov a Draculu, pretože najmä s Draculom toho má Apokalypsa veľa spoločného. Legendárny film? Určite - stačí si spomenúť na niekoľko nezabudnuteľných scén, najmä v tábore s Kilgorovou letkou je jasné že tento film nepozná pojem vietnamský syndróm. V čom teda spočíva jeho jedinečnosť? 1. po technickej stránke perfektne zvládnutý film, 2. nezabudnuteľný a životný výkon dvojice Duvall - M.Sheen a jedinečný pohľad na filozofujúceho šialenca v podaní Marlona Branda, 3. v tomto filme možno brať Dennisa Hoppera vážne, 4. Coppola adaptoval román Josepha Conrada v ktorom sa slovo Vietnam ani nespomenulo, odohráva sa v Afrike a k tomu okolo začiatku 20. storočia, ale táto skutočnosť divákovi nepríde pri sledovaní na um, to ani náhodou. Apokalypsa je desivá, strašidelná, vypočítavá, ironická - A já myslel že v týhle zas...aný zemi nemají porádný vlny! - pretože jej sledovanie nie je iba nemým povzdychnutím nad tým čo kedysi bejvávalo, ale všetko o čom film pojednáva je prítomné priamo v srdci človeka - v Srdci temnoty. ()

Lowe

Film Apocalypse now vypovídá o traumatech války ve Vietnamu prostřednictvím vojáka, který dostane za úkol zlikvidovat velitele, jež se pomátl na rozumu dezertoval a obklopen tlupou svých přívrženců vede svou vlastní válku. Tento snímek je působivý především pro svou vizualizaci válečného pekla, které divákovi připadá jako neskutečně absurdní a donutí ho k zamyšlení, že válka taková doopravdy je. ()

VLADEK

Poprvé viděno počátkem 90-tých v kině a bylo to něco úchvatného. Následovalo televizní zklamání u prodloužené verze. ()

tomino28

Mimořádně silný film hodný svého názvu. Dlouho jsem "odolával" 196 minut dlouhé Director's cut verzi, ale jsem rád, že jsem se ke zhlédnutí tohoto díla konečně odhodlal. Silný zážitek a kvalitní herecké výkony, které vzbuzují silné emoce. Film zcela po právu patří mezi vůbec ty historicky nejlepší, to je bez debat. ()

Fajung

Psychologický vojnový film mapujúci nezmyselnosť vojny a nadradenosť americej rasy voči Vietcongu. Aj napriek trocha zdlhavej výprave, ale nemôžem povedať, žeby som sa nudil. Kvalitné efekty nie len na tú dobu, ktoré dokážu predčiť niektoré aj dnešné vojnové filmy, dobré herecké výkony, ako aj celkovo zvládnuté filmárske remeslo robia z Apokalypsy jedinečný a kvalitný a pre mnohých aj právom kultový film. V porovnaní s Čatou sa mi Apokyalypsa páčila o čosi viac. Snímok ide viac do hĺbky, poukazuje viac na tienisté stránky a celkovú nezmyselnosť vojny, ako aj na psychické defomrácie vojakov, ktoré musia skôr či neskôr každého dobehnúť. 80% ()

paddy35

Fantasticky zpracované téma Vietnamské války. O ztrátě hodnot obyčejných vojáků, chaosu ve vlastních řadách či panice a šílenství. Nečekejte bůhvíjak složitý příběh, zato zážitek je nepopsatelný. Doporučuji všem povinně shlédnout, tohle je filmový klenot! ()

Foogas

Zapínám film a hned od začátku je zaděláno na skvělou záležitost. Očekávání jsou pomalu naplňována, avšak s přibývající stopáži zhruba od poloviny filmu se vše kazí. Konec už je vrchol nezábavnosti a nudy. Škoda. ()

mouzi

Velice povedena kamera, zajimave vykresleni jednotlivych postav v teto valecne "roadmovie". Bohuzel hvezda dolu za stopaz, videl jsem director's cut a je to opravdu na dlouho. ()

Humphrey

Možná budu vylapat jako mejdanový odpadlík, ale víc než 3 hvězdičky dát nemůžu. Buď jsem něco nepochopil, nebo jsem mimořádně natvrdlý, ale ten film mi přišel jako mimořádně zdlouhavé babrání se ve zvrácených myslích. První hodina a půl ještě ušla, ale ty druhé dvě pro mě byly doslova utrpením. ()

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu

Produkce Coppolova Megalopolis se zmítá v chaosu