Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se

• USA No Retreat, No Surrender (více)

Ellmariachi

Tak po mnoha, mnoha letech jsem se náhodou dostal k týhle ptákovině. Musím říct, že mě pohltila nádherná nostalgie a vzpomínky na dětství. Protože tak jak si Jason užíval tréningu s Brucem Lee, tak já si zavzpomínal, jak u nás na hřišti běhali naši idolové. Ani to není tak dávno, ale jako by to byla věčnost, kdy jsme běhali v dresech od vietnamců a na nich jména jako, Rivaldo, Ronaldo, Zidane, Maldini apod. Za vyvolání právě těchto vzpomínek a pocitů dávám 4 hvězdy a 70 procent. ()

buldock

Ano je to pitomoučké a naivní , ale je to film mého dětství , který jsem si dookola přehrával na našem VHS přehrávači a když se nad tím zamyslím je to asi úplně první film co jsem na VHSce viděl a nikdy na něj nezapomenu. ()

Vojcl odpad!

Tohle snad ani nemá cenu komentovat. I v rámci přihlouplých karate béček neskutečná ptákovina, která klasikám žánru jako Krvavý sport nesahá ani po paty. Hlavní hrdina sice evidentně nebyl špatný bojovník, jenže tak trapný příběh, který vykrádá kde co, se jen tak nevidí. Van Damme jako šklebící se záporák s ulízanými vlasy, totálně nepodobný dvojník Bruce Lee (kterého mimochodem známe už z Game of Death), výkony herců jak ze školní besídky, k tomu nechápu, proč jsou všechny souboje zrychlené. Že by laciný pokus o efekt? Tohle je moc i na fanouška bojových filmů... ()

blackrain

Dnes si říkám, jak jsem na takové filmy mohla koukat. Tenkrát ale pro nás znamenaly strašně moc. Jason byl prostě nejdokonalejší borec pod sluncem. V některých momentech působí film hodně humorně. To je samozřejmě tím, že jsem znovu po letech koukala na film dospělýma očima. JCVD tady má v jedné scéně tak kamenný obličej, že by klidně mohl strčit do kapsy Terminátora. Teď mě napadá, že role té mlátičky je snad jediná záporná v jeho filmové kariéře. Nevybavuju si, kdy ještě král zmetka. Viděno s naprosto šíleným dabingem. ()

K.I.N.G.

Sledovat někoho, jak se snaží kopírovat Bruce Leeho mně moc zábavné nepřipadá, ale jestli je na tom něco opravdu dobré, tak to, že Van Damme dostane na držku, to potěší. Jinak, je to film pro děti a jako takový by se měl asi brát. ()

Rakosnicek77

Jeden z prvních filmů, kde jsem JCVD zaregistroval. Tenkrát to ještě nebyl ten klaďas, ale i tak, jsem k němu vzhlížel s obdivem. Zápletka sice celkem přihlouplá, do té doby už mnohokrát opakovaná, ale proč ne. Výcvik, kdy je Jasonův mistr, samotný Bruce Lee, který noc co noc vystupuje z plakátu v garáži, je nezapomenutelný. Tam se tvrdým tréninkem snaží zdokonalit Jasonovu dovednost v umění kung-fu a ten se mohl v závěrečném finále znova postavit obávanému Ruskému bojovníkovi, který zmrzačil jeho otce. Když v závěru uštědří Ivanovi první rány, zazní klíčový dialog filmu "To jsi ty, ten syn? Jo, ale teď už to bude jiné, Rusáku!" ()

Derek

v dobe pirátskych filmov so simultálnym dabingom to bola moja oblúbená videokazeta (spolu s krvavým športom). vsetky suboje s mladym JCVD a treningova montaz su vynikajuce, ale ta omacka okolo je tazka nuda... ()

corona

Ach jaj zlaté časy detstva a 80. rokov, z nostalgie nemôžem dať menej, kto nesedel s kopou kamarátov pred videom (lepší kolektívny prežitok ako v kine) a nesledoval obohratú pásku s dabingom jedného nezáživného hlasu a pri záverečnom zápase mal pocit že vyhral aj on, tak ten to nepochopí. ()

dyfur

....v časoch synchronnych dabingov,piratsky skopírovaných VHS kaziet z Rakúska,toto bolo niečo -hmm karate,americký film,akcia.... no hooodne naivné to je - videl som minule na satelite....tie pózy,vyrazy tvare i súboje ....neviem či i dnešní tinedžeri toto tak hltajú ako my vtedy.........ja už iste nie len zhovievavý úsmev. ()

SallyZen odpad!

Tak tohle byla pořádná blbost, jako chápu, že někdo na tom vyrůstal, ale já ne, takže nemám nejmenší důvod hodnotit to nějak nostalgicky pozitivně. 0% ()

Rodriguez

Člověk by čekal od tohoto snímku nějakou kvalitu, ale opak je pravdou! I když se zde objeví "mistr akčňáků 80.let" Jean-Claude Van Damme, tak to laťku dějové kaši nepřidá! Byl jsem hodně zklamaný a nostalgie z prvního shlédnutí po 15ti letech, co jsem to viděl, vyšuměli nenávratně do prázdna. 40% ()

DruidKarel

Když jsem ještě dělal v Prioru jako brigádník, tak o jedné sobotě tenhle film můj kámoš Martin (matestlust) přinesl a my jsme se dívali. Vskutku, nebyl to špatnej film a ti zákazníci asi museli čumět, na co že se to tam díváme... 3* ()

Wormboy

eee.Jean Claude zly...to sa mi nepaci...ved on ma byt neporazitelny HRDINA:) Toto je fakt sila, haha...ale Jean Claude je genialny. Sa mi zda,akoby imitoval Slyovu mimiku...no nie je to uzasne?:) ()

McLushi

Pro mě báječné nostalgické dílo, ve kterém Jean-Claude Van Damme ve své vedlejší záporné roli převyšuje zbytek málo zajímavých herců včetně postavy ''Bruce Leea", který by skutečnému Bruci Leeovi nesahal ani po paty co se týče bojového umění , ale i vzhledová podoba je mezi nimi nulová. Tento snímek mě ale pořád skvěle baví a rád si ho pouštím. 90% ()

carly

keď som bola menšia, tak som chcela skákať na švihadle ako ten chutný chlapec. a ono sa nevidí každý deň, aby dostal Jean Claude van Damme na budku. takže asi tak ()